Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Re: Rozpiski

Post autor: loko »

GoblinNadGobliny pisze:1 Black Orc Big Boss @ 135 Pts
Choppa
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Nibbla's Itty Ring [20]
bez bsb?

polecam wygospodarowanie 60 pkt na malutkiego herdzika, ktory malo miejsca zajmuje mozna go dac kolo maszynek albo odpalic w przod ale tylko na taki cel ktory go nie wybije do nogi. te 60 potrafi bardzo ladnie sie zwrocic. tylko ostrzalu nie lubi.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jakby byl bsb to nagle general ma 7ld
:wink:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

* 20 NG z łukami - po kiego im siatki? Zobacz ile to punktów, a i tak wszystko taka 20ke przepchnie.
* Gigant to plewa :)
* sprawdziły Ci się kiedyś pipy? Mi jeszcze nigdy...
* yan khel traci rację bytu od kiedy nie daje +1 DD co turę
* jakim cudem masz dispel poola 7? Mi wychodzi 5 (2 + 3 za shamanów)

Większość armii Cię rozstrzela, ewentualnie wymanewruje BO i rozbije resztę (nawet gołe 5ki imperialnej konnicy przepchną tych NG)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Od tego mam pipki, żeby nie przepchnęły. A raczej nie dojechały. A jak będą uparte to dostaną z Doom Divera. Wiem, że to ryzykowne zakładać, że mi się uda, ale chyba po to gram? :P
Fakt, DP źle policzone, bo rozpiska robiona jeszcze z Yan Khelem starym. Razem jest 6 zamiast 7. (2 wspólne, 2 za dużego szamana i po jednej za małych orczych)

Gigant ma za zadanie jako jedyny oprócz fastów w miarę bezpiecznie dojść do przeciwnika, co znaczy mniej węcej tyle co kitranie go po drodze, tak by jak najmniej w niego poleciało. A jak już wejdzie to może coś zrobi :) Szczerze mówiąc nie wiem jak inaczej sensownie wykorzystać dodatkowy slot rare. Figurek Pump Wagonów mieć niestety nie będę ;/

Yan Khel może pomóc w sytuacji kryzysowej po prostu. Przyda się.

20 NG. Po to im siatki, żeby jednak mogły cokolwiek wytrzymać jak coś jednak dojedzie.

Zobaczymy jak to będzie, ale pewne jest że rozpa się nie zmieni. Chyba, że po nieudanym PS ;)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

loko pisze:
GoblinNadGobliny pisze:1 Black Orc Big Boss @ 135 Pts
Choppa
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Nibbla's Itty Ring [20]
bez bsb?

polecam wygospodarowanie 60 pkt na malutkiego herdzika, ktory malo miejsca zajmuje mozna go dac kolo maszynek albo odpalic w przod ale tylko na taki cel ktory go nie wybije do nogi. te 60 potrafi bardzo ladnie sie zwrocic. tylko ostrzalu nie lubi.
60punktowy herd za latwo rozwalic strzelaniem w mojej strefie, to tylko 4 gobliny.
predzej potrojny trzeba wystawiac, ale to juz 90pkt. i ni cholery nie mam wizji skad je zdobyc, przeciez fasta ani snotlingow nie wywale.
teoretycznie moglby troll wyleciec i paru savage, ale to takie na sile troche - troll daje sporo opcji, a jak savagow bedzie za malo to skoncentrowanie na nich ostrzalu moze byc nieprzyjemne.

A ze bez bsb, to chyba oczywista oczywistosc ;-) General z LD7 to jest porazka, szczegolnie, ze ten orczy szaman zakladam, ze moze jako jedyny z herosow czasami zginac mimo wszystko, wiec lepiej niech nie generaluje za mocno.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

tez zawsze tak myslalem ze 2 teamowy herdzik za maly itd. zawsze gram na 3+ ale wlasnie jak zagralem ostatnie 3 gry na nim z roznymi przeciwnikami to bylem zaskoczony. przeciwnik o ile nie ma koksow z milionem atakow jak khornici bedzie bal sie w to wgrzmocic bo: na pewno ich złamie a wiec bedzie musial brac pod uwage ewentualne overrun ktory niekoniecznie jest dla przeciwnika korzystny. po drugie i najwazniejsze wybuch czyli bron psychologiczna. przeciwnicy albo to olewaja i sie okazuje ze nagle fasty na okolo wyparowaly, ze glowny oddzial udezeniowy nie ma juz +1 za szereg a steam tank ma rane albo przeciwnik ich przeceni i bedzie tak kombinował ze przekombinuje. no i nie dac sobie wmowic ze 1 goblin nie wybucha.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

GoblinNadGobliny pisze:2350, byc moze na szczecin (o ile dostana mastera) albo haje.
rozpiska z wczesniejszej strony (z malymi modyfikacjami: wypadly jedne NG, weszly za to 10 modelowy squig herd i 25 koboldow z muzykiem - goblin ecology dopuszczone bylo) dzisiaj gralem na turnieju.
Ze skavenami 19:1, z demonamy 15:5, z imperium 20:0, takze zadowolony jestem z chlopakow. Golan na czarnuchach (z orczym magiem jako opiekunka) jest sporo lepszy od boar boyzow jednak, duzo ciezej toto zabic, a reszta kadry smiga sobie spokojnie w savage'ach.
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

BO po BP to nasz najlepszy oddzial. nie tak mobilny jak BB ale z drugiej strony-> jezeli cala armia opiera sie na piechocie to 1 oddzial kawalerii wiosny nie czyni-utknie gdzies i beda problemiki.
ale wiele zalezy od specyfiki samej rozpiski.

BTW, koboldy to to ciałatajstwo z płonącymi atakami?i jakie wrazenia z GE?

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

niezle, bo w grze ze skavenami przeciwnik pozwolil mi oddac salwe honorowa w abomke, to 4 rany wbili ;)
a tak to nie wiem, chodzili sobie? w gruncie rzeczy oddzial taktycznie do szachowania za 80pkt jest zacny ciagle, przezyli 2 bitwy, czego wiecej oczekiwac
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w zasadzie racja.
gratki za wynik na turnieju. po BP gra sie jakos...normalnie? nawet z tymi mocniejszymi przeciwnikami.

ps.KrzyśW ma dla mnie mega upierdliwa rozpiske. pieprzone demoniczne partyzanty.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Oj tam, oj tam.

;)

I tak macie za dużo śmieci i rożnych potencjalnie niebezpiecznych rzeczy (np. pump wagon wjechany w małe horrory może nabruździć) żebym dał radę wszystko ogarnąć. :) A główne klocki wystawiacie po moich, więc są szanse wykolegować co trzeba.
Nadal uważam te przedmioty za bardzo daleko idącą zmianę, ale w kwestii praktycznej to fajnie, że taka "zakorzeniona" w WFB armia ma szanse powalczyć o coś innego niż jak najniższa przegrana.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. pokladam duze nadzieje w 8ed.
nie czas i miejsce by tlumaczyc swoje racje...ale faktem jest ze teraz grajac z OnG trzeba pomyslec a nie cieszyc sie z FreeFrag'a.

ps.jak widzisz True ma podobne zdanie o tych demonach jak ja-brak soczystego celu za 450+pkt mocno zmniejsza mozliwosci punktowania. tyle ze ze mna zagrales sprytniej+bez zbednego kozaczenia (demonetki sa jednak "mienksze" od plagow 8) )

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

BO z Golanem... tak naprawdę, to żeby zrobili coś konkretnego to trzeba chyba krzycznąć WAAAGH! ;) (chyba że ktoś zna triki żeby zrobić to inaczej, chętnie przyjmę każdą radę). Bo jak się wczoraj i dzisiaj na PSie przekonałem, rzadko zdarza im się szarżować. Inna sprawa, że udało im się odbić pegazistę, czy rozwalić 6tkę Khornowych Knightów. Mogę powiedzieć, że tak pi razy drzwi mi się sprawdzili, bo rozwaleni zostali tylko 2 razy na 5 bitew i bodaj raz czy dwa społowieni, a sami coś tam prawie zawsze ubijali.

Za to gigant robi rzeź, już ma u mnie stałe miejsce po dzisiejszych dwóch ostatnich grach :D
Dlaczego?
Jak tu nie kochać Pana, który nie tyle co smoka odbija, co po prostu go kroi, dostając odeń szarżę? A w następnej bitwie chowa generała do kieszeni, pozostając jako jeden z niewielu żywych w bardzo krwawej bitwie?
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

waaagh faktycznie jest pomocne bardzo ale rownie przydatne sa magiczne popychaczki: z dwoch goblinskich szamanow raczej ktorys powinien zawsze ja chowac w zanadrzu. Jak dobrze zagrac, to ta decydujaca szarza ma miejsce dopiero od 4-tej tury wzwyz, czyli przeciwnik powinien juz byc bez scrolli.
No i trzeba wykorzystywac fasty itd do blokowania, poszachowac i chlopaki szarzuja. Na ostatnim turnieju co bitwa udawala im sie jakas szarza z golanem: na klocek clanratow z dzwonkiem i 2-ma elektrykami, na demonetki z heraldem slaanesha i syrenka, oraz na imperialny czolg (w szarzy wbili tylko 3 rany - ale na szczescie kroili, kroili, i zdazyli dokroic do konca bitwy).
Dosc optymistyczne jest, ze sporo przeciwnikow zaklada pulapki w stylu 'a ciul, jakos wytrzymam ich szarze, wpadne potem od boku czyms innym i rozwale klocek za milion punktow'. No i nie wytrzymuja ;)

Takze orczy szaman idacy z broda w klocku daje rade. Zastanawiam sie tylko, z czym mu bedzie bardziej do twarzy - z waaagh paintem, czy moze z talisman of protection... Ale to drugie widzi mi sie troche mniej pewnie, niby na codzien zwieksza przezywalnosc maga, ale kosztem tego przestaje chronic oddzial od np szarzy smoka (bo bym musial colara wywalic).
Obrazek

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

collar dobra rzecz. choc mozna sie pobawic takze z protectyness (smoki maja to do siebie ze zwykle kierowca jest opancerzony,wywardowany po zęby)-> jak to jest duzy szaman to jeszcze ladnie go chroni 5T.
Dosc optymistyczne jest, ze sporo przeciwnikow zaklada pulapki w stylu 'a ciul, jakos wytrzymam ich szarze, wpadne potem od boku czyms innym i rozwale klocek za milion punktow'. No i nie wytrzymuja
kiurfa,ze janie trafiam na takich kozakow. #-o
BO z Golanem... tak naprawdę, to żeby zrobili coś konkretnego to trzeba chyba krzycznąć WAAAGH! ;) (chyba że ktoś zna triki żeby zrobić to inaczej, chętnie przyjmę każdą radę). Bo jak się wczoraj i dzisiaj na PSie przekonałem, rzadko zdarza im się szarżować.
potrenuj. ja tam czesto szarzuje piechota.
Za to gigant robi rzeź, już ma u mnie stałe miejsce po dzisiejszych dwóch ostatnich grach :D
Dlaczego?
Jak tu nie kochać Pana, który nie tyle co smoka odbija, co po prostu go kroi, dostając odeń szarżę? A w następnej bitwie chowa generała do kieszeni, pozostając jako jeden z niewielu żywych w bardzo krwawej bitwie?
Hermana mi zgubiono...a Kazek nie ma tej charyzmy. Swoja droga kazdy moze inaczej wydawac 205pktow.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

quas pisze:punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. pokladam duze nadzieje w 8ed.
nie czas i miejsce by tlumaczyc swoje racje...
To fakt - temat BP już był szeroko wałkowany. Choć np. cięcie demonów uważam akurat za uzasadnione - od początku grałem na celowo osłabionej armii, i w BP wpasowywałem się dość szybko. Taki kaprys. ;) Inna sprawa, że te partyzanckie demony z dziwnymi jednostkami (nurglingi, seekerki, czasem screamery, za to bez Khorna) czasem okazują się upierdliwe. ;)
quas pisze:ps.jak widzisz True ma podobne zdanie o tych demonach jak ja-brak soczystego celu za 450+pkt mocno zmniejsza mozliwosci punktowania.
Nie przeczę. :) Odpada mi chociażby konieczność móżdżenia nad skitraniem dużego w taki sposób, żeby nie widziała go żadna czaka, dajwer, lobba i co tam jeszcze w zielonym arsenale macie. ;)
quas pisze:tyle ze ze mna zagrales sprytniej+bez zbednego kozaczenia (demonetki sa jednak "mienksze" od plagow 8) )
Rzeczywiście, trochę sobie wczoraj pofolgowałem. ;) Poza tym w bitwie z Tobą mocno osłabiłem ten klocek - doszło chyba ze 7, a i tak dali radę porąbać 3/4 demonetek (Shinguard był w pobliżu, a True od drugiej rundy go nie miał :) ), no i udało mi się dostawić plagusów z ich fajnym staticem. Tu najpierw szachowali, a potem mieli wpaść od flanki, bo 'a ciul, jakos wytrzymam ich szarze, wpadne potem od boku czyms innym i rozwale klocek za milion punktow', a wyszło jak wyszło. :lol: No splewiłem, trza spojrzeć prawdzie w twarz. (i jeszcze mi jakaś zielona łapa zakosiła grubasa...)
quas pisze:ale faktem jest ze teraz grajac z OnG trzeba pomyslec a nie cieszyc sie z FreeFrag'a.
Tak, sam to przyznaję.

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

Na mastera w Gorzowie Wielkopolskim

Hero

Orck great shaman 185
viverna 200
4 Level 35
nibla ring 20
Ochronica 25
2 dispel scrole
515

Night goblin shaman 50
Broda 10
yakhel 15
scroll 25
2 level 35
135

Goblin big boss 35
wilk 12
jeden cios jeden trup wollopy 15
przedmiot jak giniesz to każdy dostaje D6 z siła 6 25
collar of zorga 5
92

Night goblin big boss 30
sztandar 25
bad moon 50
shield 2
107

core

3x 21 night goblin 189
6 fanoli 150
+1 goblin 3

5 wolf 60
spear 5

5 spider 65

special

2 chuki 70

rock lober 70

10 hoperów 150

5 savage boar boys big uns 155
shilds
muzyk sztandar 21
+1 atak 25

20 black orck 260
shilds 20
FCG 38
totem morka 50

rare

2x doom diver


rozpa bardziej do stania i bronienia górki z parkiem maszynowym
jedne gobo mają łuki
fasty lecą do przodu razem z hopkami
boar boys na kontre
sztandar armii do black orków

pzdr
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

po co Ci ten sztandar w BO ?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

na tk

Unnamed1500 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Big Boss @ 147 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Sword of Might [10]
xet [10]
1 Boar

1 Black Orc Big Boss @ 140 Pts
Choppa; Battle Standard
shino [30]

1 Black Orc Big Boss @ 186 Pts
Heavy Armour; Shield
Martog's Best Basha [15]

1 Boar Chariot @ [80] Pts



19 Savage Big 'Uns @ 310 Pts
Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Shield; Standard; Musician

1 Savage Orc Boss @

10 Savage Boyz @ 95 Pts
Frenzy;spear, Choppa; Warpaint; Musician

7 Savage Boar Big 'Uns @ 277 Pts
Standard; Frenzy; Choppa; Spear; Warpaint; Shield; Musician
Gorks Waaagh Banner [25]


2 Squig Herd @ 60 Pts


3 Squig Herd @ 90 Pts


5 Squig Hoppers @ 75 Pts

1 Trolls @ 40 Pts

5 wolf riders, sbw,muz, spr 76


Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Total Army Cost: 1496

gienek do dzikow, bsb do 20 savage, a ostatni czarnuszek sobie jedzie boczkiem tyr ,tyr, tyr, i kombinuje jakby tu skasowac komus boczek. dispel sobie darowałem tak jak całą magie zresztą. feara sie nie boje, tylko rydwan moze go nie zdac.

edit: doom wyleciał a na jego miejsce wszedl fascik, i speary na 10 savage. nie bedzie mi latał magami przed nosem. a dd to free frag dla skorpow. wszystko ma milion atakow wiec powinien posypac sie do konca.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, o 14:32 przez loko, łącznie zmieniany 3 razy.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Bsb daj brodę. Screaming Skull Catapult może Ci wciąć ten regiment. (jak wszystko zresztą)
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

ODPOWIEDZ