8 edycja ogrów

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: 8 edycja ogrów

Post autor: kubencjusz »

e tam kawalerie zrobisz z piesków chałasu... gorzej będzie podrobić działo czy inne bydlaki ...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

no chyba będzie ciężko, przecież kawaleria jest większa niż Juggery :D Z psów chaosu można zrobić 'pseudo-szablozębne'

Ja kupię modele, żeby mieć dużą i pomalowaną armię. Już teraz to co mam ładnie się prezentuje na półce, a jak dowalę sobie te ogromne świniaki to już w ogóle będzie nerdgasm :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Myślę że tylko bez kombinacji ta armia będzie się dobrze prezentować, nie kombinowałbym z proxami skoro macie takie zajebiste modele [-X Afro dobrze mówi =D>
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

psy chaosu jako substytut bedą u mnie przynajmniej póki kotów nie dokupię a mam drani ha 60 :D. 3 Rhinox riderów posłuży za kawalerię mournfangów mimo że rhinoxy sporo większe ale za to na rydwanówce więc mi pasuje.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

haładsowe kundle jako sabertuski oczywiście :P na dłuższą metę i ja planuje mieć kompelcik tych ładnych modeli, ale na razie mnie na to nie stać :(

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

nieaktualne :wink:
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, o 11:10 przez Manfred, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

już nie działa od kilku dni
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Jak to w końcu jest z specjalnymi zdolnościami katapult? W podręczniku standardowa katapulta ma specjalną zasadę k6 ran, ale jest napisane, że to tylko to co jest pod środkowym kółkiem na tą zasadę. Czy tak samo jest z nową wyrzutnią (tylko środek ma KB) i thundertuskiem (tylko środek ma k3 ran)?

I jeszcze przy okazji - każdy model może strzelić raz w fazie strzelania (str 38) = thundertusk używa albo katapulty albo harpuna albo chaintrapa?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

A co sądzicie o Yhetee? Mają łeb czy może tak jak na tym obrazku? ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

szeszej pisze:Jak to w końcu jest z specjalnymi zdolnościami katapult? W podręczniku standardowa katapulta ma specjalną zasadę k6 ran, ale jest napisane, że to tylko to co jest pod środkowym kółkiem na tą zasadę. Czy tak samo jest z nową wyrzutnią (tylko środek ma KB) i thundertuskiem (tylko środek ma k3 ran)?

I jeszcze przy okazji - każdy model może strzelić raz w fazie strzelania (str 38) = thundertusk używa albo katapulty albo harpuna albo chaintrapa?
Odnośnie 1 kwestii - masz takie zasady jak w AB - zasada śmieciarki mówi jasno, wszędzie s3, KB. czyli nie ma k6 ran (patrz RB),
Odnośnie 2 kwestii - nawias przy sile i multiple wound mówi o centralnym uderzeniu.
harpun i chaintrap to atak jeźdźców. Nie licz tego jako ataku modelu lecz jakby osobnych modeli - są beast raiders.

Najważniejsza zasada yetii to to że mocno staniały. Rsdzta bez zmian.
Niestety ze względu na napięte dział special i ogólnie punkty raczej wypadną.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

No właśnie w tym problem, że nowa śmieciarka nie ma tego napisanego i KB jest pod "special" co by oznaczało, że jest tylko w kółku.

Zasada beast riders mówi, żeby całego thundertuska traktować jako jeden model, więc raczej nie jeźdźcy nie atakują jak osobne modele.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nie rozumiem twojej wypowiedzi.
Przy zasadach katapulty jest napisane: kiling blow ... s3(3) przy czym nawias odnosi się do centralego uderzenia, wszystko na ten temat - tak więc wszystko pod wzornikiem ma KB.


tak zasada mówi że nalezy traktować jak jeden model, ale zaraz później: ogre beast riders use thier own BS when making shooting atack.
Zresztą lord na smoku na tej samej zasadzie moze strzelać z łuku a smok ziać.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Jest napisane dokładnie tak, ale kolumna "Special" odnosi się jedynie do dziury w znaczniku, np.: Multiple Wounds (d6). W śmieciarce kolumna Special zawiera "Killing Blow", więc jak widać jest to jedynie efekt dziury w znaczniku. Dodatkowo RB str. 115:

The stone thrower's Multiple Wounds (D6)
special rule applies only to the high-Strength hit
caused against the model under the template's
central hole — unsaved wounds from the low
Strength hit are not multiplied.

A lord na smoku nie jest traktowany jako pojedynczy model. Obie części atakują oddzielnie i mogą być atakowane oddzielnie: (RB 105)

Whilst a cavalry model is treated as a single
model for the purposes of hitting and wounding,
a character and his ridden monster can be
attacked separately.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2011, o 17:21 przez szeszej, łącznie zmieniany 1 raz.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Czekaj, czy ty nie próbowałeś parę tygodni temu nerfić nam Runemawa? Idź stąd, Ogry nie uznają rule nazi ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Nie, to był inny szeszej :D

Nie chce niczego nerfić, chce się dowiedzieć jak działa zgodnie z zasadami, a nie życzeniami :P

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Multiple post ftw!

FAQ do RB str. 9
Q: Can a monster and its rider both shoot in the same shooting
phase? (p105)
A: Yes. Additionally, if there are multiple riders they can each
shoot.

Czyli jednak thundertusk strzela wszystkim :). Nadal jednak pozostaje kwestia śmieciarki.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »

mógłby ktoś zamieścić zdjęcia modeli tych special charakterów, nad którymi są takie ochy i achy?

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »


Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Myślicie że będzie ok jeśli wystawie golgfaga jako BSB? Ma coś sztandaropodobnego na plecach, a model jest przedni ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

Jak bym mógł prosić dobrą duszę o nowego book'a :D
Mój mail: Nara75457@interia.pl

ODPOWIEDZ