STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: STRATEGICON 14.11.2009r. Wrocław, turniej klasy Master

Post autor: Kołata »

Moim zdaniem powinno być mniej więcej po równo pytań z fluffu i zasad, ale pytania z fluffu nie mogą być zbytnio przegięte. Siostra Malekitha? Bez przesady... Zwłaszcza na teście gdzie można strzelać! Robi się absurdalna sytuacja, bo ktoś kto zdobył więcej pts we fluffolotku może być wyżej od osoby mającej więcej z bitew, a gorzej strzelającym na teście.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Grazbird pisze: wydaje mi się, że takie pytania dopiero pokazują, kto tak naprawdę jest zainteresowany swoją armią.... a nie tylko przerzuca się na jakąś opcję w zależności od jej mocy...
gdyby pytania z fluffu dotyczyly tylko mojej armii - ok. ale skoro gram DE, po cholere ma mnie krecic dowiadywanie sie imion wujkow, cioc i babek sigmara czy czegos rownie szczegolowego?

zeby nie bylo, nie podobaja mi sie rowniez przekombinowane pytania z zasad. dobre pytanie powinno byc z pozoru proste - czyli dotyczyc kwestii o ktorej kazdy gracz ma pojecie, i zawierac jakis podchwytliwy haczyk.
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

test był w pyte, znaliśmy matke sigmara, siostre malekitha, nazwisko franza smudy, klany skaveńskie znaliśmy lepiej od Morroka, który układał test i gra skavami a dupneliśmy się na stormverminach bo nie doczytałem że trzymają szmate +1

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Bardzo dziękuje przeciwnikom za bitwy - grało się na prawdę ok. Dziękuję też organizatorom, że im się chciało i zrobili na prawdę fajny turniej (zresztą chyba żadnego Strategikona od nr 1 w 2002 nie ominałem). Dzięki także Robsonowi za wspólną grę - jak na razie passa skutecznie zagranych Masterowych parówek nam sprzyja.

Organizacja było ok (były mapki z terenami, programik za każdym razem losował gracza na innym stole itd.), format bardzo fajny i byłem pod wrażeniem łazienek które były wyremontowane (te z przed remontu wołały o pomstę do nieba), test wiedzy mi się podobał (były pytania zasadowe i flufowe bardzo trudne, trudne i takie na który prawie każdy znał odp. - czyli tak jak test powinien wyglądać).

Z rzeczy które są moim zdaniem do poprawy to:
-częsty brak sędziego na sali który jest potrzebny żeby stwierdzić czy się widzi czy nie lub owiedzieć się jaki poziom ma domek - zresztą nie wiedziałem kto poza Morrokiem i kolegą przy kompie jeszcze sędziuje
-tereny były zbyt patelniowate (co bardzo wzmacnia armie strzelające takie jak DE czy Empire) i czasami nielogicznie ustawione np: zachodziły jeden na drugi. Część terenów nie miała WYSYWIG-a co też wprowadzało lekki zamęt np: graliśmy na stole gdzie ruiny było domkiem.

W 5 bitwie tafiła się też nam sytacja którą moim zdaniem warto przedyskutować na przyszłość żeby było jakieś rozwiązanie tego pat-a. Mieliśmy z Robsonem po 4 bitwach najwięcej z bitew i trafiliśmy na Mateusza Wanta i Jacka "Xet" Grotha, którzy mieli 2 wynik czyli gramy o wygraną turnieju (graliśmy takimi samymi armiami i bardzo podobnymi rozpami). Nasi przeciwnicy powiedzili nam, że mają tylko 1,5h godziny na bitwę bo mają pociąg. Z jedej strony rozumiem naszych przeciwników - mają PKP i następny pociąg na X godzin - z drugiej gramy o wygraną turnieju i na 100% nie jestesmy w stanie rozegrać bitwy finałowej, co nie oddaje obiektywnego wyniku samej bitwy. Skończyło się na tym, że rozegraliśmy tylko 3 tury i było 13:7 dla nas. Jeśli ktoś ma pomysł jak takie coś rozwiązać na przyszłość to niech napisze.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Morrok pisze:...
Morrok podaj wynimi z cyferkami :)

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Grazbird pisze: ps. jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :D
Dokładnie tak - moim zdaniem pytania z flufu być powinny bo jest to integralny element tego hobby - ja zawsze układam test ok. 50% z flufu i 50% z zasad.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2658
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Dalmar pisze:Bardzo dziękuje przeciwnikom za bitwy - grało się na prawdę ok. Dziękuję też organizatorom, że im się chciało i zrobili na prawdę fajny turniej (zresztą chyba żadnego Strategikona od nr 1 w 2002 nie ominałem). Dzięki także Robsonowi za wspólną grę - jak na razie passa skutecznie zagranych Masterowych parówek nam sprzyja.

Organizacja było ok (były mapki z terenami, programik za każdym razem losował gracza na innym stole itd.), format bardzo fajny i byłem pod wrażeniem łazienek które były wyremontowane (te z przed remontu wołały o pomstę do nieba), test wiedzy mi się podobał (były pytania zasadowe i flufowe bardzo trudne, trudne i takie na który prawie każdy znał odp. - czyli tak jak test powinien wyglądać).

Z rzeczy które są moim zdaniem do poprawy to:
-częsty brak sędziego na sali który jest potrzebny żeby stwierdzić czy się widzi czy nie lub owiedzieć się jaki poziom ma domek - zresztą nie wiedziałem kto poza Morrokiem i kolegą przy kompie jeszcze sędziuje
-tereny były zbyt patelniowate (co bardzo wzmacnia armie strzelające takie jak DE czy Empire) i czasami nielogicznie ustawione np: zachodziły jeden na drugi. Część terenów nie miała WYSYWIG-a co też wprowadzało lekki zamęt np: graliśmy na stole gdzie ruiny było domkiem.

W 5 bitwie tafiła się też nam sytacja którą moim zdaniem warto przedyskutować na przyszłość żeby było jakieś rozwiązanie tego pat-a. Mieliśmy z Robsonem po 4 bitwach najwięcej z bitew i trafiliśmy na Mateusza Wanta i Jacka "Xet" Grotha, którzy mieli 2 wynik czyli gramy o wygraną turnieju (graliśmy takimi samymi armiami i bardzo podobnymi rozpami). Nasi przeciwnicy powiedzili nam, że mają tylko 1,5h godziny na bitwę bo mają pociąg. Z jedej strony rozumiem naszych przeciwników - mają PKP i następny pociąg na X godzin - z drugiej gramy o wygraną turnieju i na 100% nie jestesmy w stanie rozegrać bitwy finałowej, co nie oddaje obiektywnego wyniku samej bitwy. Skończyło się na tym, że rozegraliśmy tylko 3 tury i było 13:7 dla nas. Jeśli ktoś ma pomysł jak takie coś rozwiązać na przyszłość to niech napisze.
rozwiązaniem jest trzymać się sztywno ramówki godzinowej... lub zacząć niedzielne gry wcześniej

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, o 14:04 przez Bałagan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andy Schleck (Mati)
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: BWT klika-wzgórze św.Maksymiliana

Post autor: Andy Schleck (Mati) »

dobrze Was rozumiem Darek,dzięki za wyrozumiałość i możliwość powrotu do domu 8h szybciej.Z drugiej strony,gdyby trzymano się harmonogramu to moglibyśmy zagrać w pełnym wymiarze czasowym(jednak obsuwy czasowe to standard na masterach).
Gdzie jest EIS?

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

można by jeszcze pokazać jakimi armiami grano?

Awatar użytkownika
Zulus
Mudżahedin
Posty: 283
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Zulus »

W sumie zauwazylem tylko demony, dark elfy, vampiry i lizaki. No i jakies jedne plewne ogry byly :P
Największym wrogiem słonia jest smok.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1878
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

runepriest pisze:można by jeszcze pokazać jakimi armiami grano?
Dziwne, ze nie pyta o nie Ten, ktory po kazdym turnieju udowadnia slabosc DE :mrgreen:

Turniej dobrze zorganizowany, dzieki dla orgow, rzeczy do dopracowania napisal Dalmar, wiec nie bede powtarzac.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

ja nawet tam nie grałem chcę zobaczyć gdzie są pierwsze WE

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

w top 5 cztery razy sojusz Demonów z Dark Elfami

Co do turnieju to mam bardzo pozytywne wrażenia:
- spoko melanż
- poker
- naprawde fajne bitewki, szczególnie miło się patrzyło na myki Malala, Żaby, Robsona i Darka Polita. Człowiek się uczy całe życie 8)
- sala do kimania

Minusem były źle ustawione tereny (według mapek po prostu czasem najeżdzały na siebie), proxy domków z ruinek oraz przeprowadzenie testu wiedzy. Nie może tak być, ze test wiedzy trwa dwa dni i gracze rozwiązujący go na poczatku są do tyłu o te kilka punktów z fluffu, które krażą później po całej sali.
Ogólnie cały ten test wiedzy to od lat dla mnie jakaś porażka, przez którą regularnie tracę miejsca na turniejach.

Dzieki za cały turniej orgom, kumplom, przeciwnikom, Kołacie i dozo za rok
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

Ogólnie cały ten test wiedzy to od lat dla mnie jakaś porażka, przez którą regularnie tracę miejsca na turniejach.
a w białymstoku w tym roku poszedł ci chyba całkiem nieźle.

przypominam że tam te testy dało się rozwiązać na dobrym poziomie bo połowa pytań była z armii gracza(łatwo poznać czy ktoś na prawdę gra swoją armią) a druga połowa z rulebooka.

pewnie powiecie że komu się chce zrobić 15 czy więcej zbiorów pytań, no ale jak robi tak fajny test gdzie pytania są z czapy i pytania dotyczące własnej armii są trudne to jaki to ma sens.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

fish nie bądź taki skromny :P to ty zostałeś mistrzem pułapek zastawianych pegazami.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

runepriest pisze:ja nawet tam nie grałem chcę zobaczyć gdzie są pierwsze WE
[quote/]

mowisz masz :)

otoczony morzem demonow... :?

Bałagan pisze: 7 - Paweł Paszek Artur Dreslewski - 84
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

a sojusznik ? też demoniczny ^^

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Fisch pisze:w top 5 cztery razy sojusz Demonów z Dark Elfami
Powinni tego zabronić :p

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

1 bitwa - DE-HE
2 bitwa - DE-Demony
3 bitwa - IMP-Demony
4 bitwa - DE-Demony
5 bitwa - DE-Demony

monotematycznie, ludzie(w zdecydowanej większości) grający tymi armiami są bez ambicji,
to tak jak kibicować Brazylii w siatkówce czy piłce nożnej...

ODPOWIEDZ