DE a 8 edycja

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: DE a 8 edycja

Post autor: Andrzej »

To też kwestia induwidualna. Ja na początku stwierdziłem, że bolce obsysają, ale powoli zaczynam zmieniać zdanie. Czyli pewnie w końcu w rozpiskach HE powrócą bolce :)

Choć z drugiej strony, w bitwie z Jankielem 4 bolce DE nie zrobiły nic... No nie wiem, trzeba to porządnie rozkminić.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Andrzej pisze:To też kwestia induwidualna. Ja na początku stwierdziłem, że bolce obsysają, ale powoli zaczynam zmieniać zdanie. Czyli pewnie w końcu w rozpiskach HE powrócą bolce :)

Choć z drugiej strony, w bitwie z Jankielem 4 bolce DE nie zrobiły nic... No nie wiem, trzeba to porządnie rozkminić.
nie ma co rozkminiać. 4 bolce nie mają sensu - 2 najwyżej. Bolce są jako dodatkowe zabezpieczenie, nie główny oddział w armii, jak je niestety wiele osób traktuje
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Yudokuno pisze:nie ma co rozkminiać. 4 bolce nie mają sensu - 2 najwyżej. Bolce są jako dodatkowe zabezpieczenie, nie główny oddział w armii, jak je niestety wiele osób traktuje
Czemu niestety? Więcej punktów na turniejach :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

chyba dla przeciwnika
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Taak. Bierzcie wszyscy 4 bolce do rozpy. Składają 40WL i GG z dwurakami,BSB i regenką!
Zapomnijcie o hydrze.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Yudokuno pisze:chyba dla przeciwnika
chodziło mi raczej o to że przecinik ma 4 bolce ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Mam pytanie do znawców.

Nie ogarniam jeszcze tej nowej edycji, zresztą nowego booka DE też tak średnio bo zagrałem na nim może ze 20 bitew krótko po jego wyjściu.

Ogólnie marzy mi się armia oparta na masach piechoty, z maks jedną hydrą (ale najlepiej nie), raczej bez ciężkiego strzelania (maks 2 RBT, ale na większe punkty tj około 3000 już 3-4), z dwoma fastami i może 1xshade i 1x harpie. Nie wnikajmy w szczegóły. Czy armia na masach elitarnej piechoty ma sens jeśli chodzi o siłę takiej rozpy ? Wiecie... egzecy, witchki, KORSARZE, włócznicy, black guardzi, regony kuszników, w awangardzie dark riderzy i shadesi :) Jacy herosi by do tego pasowali ?
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Do tego to mi się widzą czarki i BSB - kocioł albo jakiś mobilny pegazek.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

spokojnie dasz rade coś takiego złożyć : )
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Rasti pisze:Do tego to mi się widzą czarki i BSB - kocioł albo jakiś mobilny pegazek.
garnków i innych sprzętów kuchennych nie che ze soba zabierać. Myślę o 2 czarkach, bsb i jakimś wodzu naczelnym :)
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

jak się ma manticora w tej edycji?
da się coś pograć? czy lepiej trzymać punkty na coś innego?

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

a co z BG dają rade w tej edycji??bo się nad nimi zastanawiam

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

BG są imba, z kotłem straszną kazdy unit przeciwnika, mają też 6 I co jest mega ważne
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Brat_Kruger
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Brat_Kruger »

jak to jest teraz u DE: - czy generowane przez magów kostki (power of darkness) wliczają się do limitu 12?

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

W jednym momencie możesz mieć najwięcej 12 kostek

Jak je zużyjesz możesz znów rzucić power of darkness żeby mieć więcej kostek.

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

Chcę wystawić dużą czarodziejkę i zastanawiam czy w tej edycji wystawianie jej na jakimś mouncie ( smok odpada bo to na mniejsze punkty ) ma sens, czy pozostaje tylko piesza ?

Kiedyś lubiłem grać na czarodziejce na pegazie, ale w 7 edycji łatwiej było ją schować i zasłonić, poza tym pegaz mógł zebrać ewentualny ostrzał. Teraz nad piechotą / harpiami i przez lasy widać, wszystkie trafienia idą w czarodziejke...

Z koleji czardziejka na koniu w tej edycji odbiera DR zasadę fast ( ja do nich dołączy ), więc też nie bardzo.

Macie jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Pegaz jedynie
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
DracoPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gamonie z Warszawy

Post autor: DracoPL »

No ale to w jaki sposób mam ją ochronić przed strzelaniem / magią jeśli będzie na pegazie ?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Daj jej warda i focus familiara. Lecz najwazniejsze to myslec podczas gry i dobrze ja ustawiac
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

BLACK-GUARD666
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: BLACK-GUARD666 »

jeśli mogę wtrącić słówko to akurat gram dużą suka na Pegazie z FF i WS 4+ i powiem szczerze ze mi się spłaciła a grałem na śmierci . Na dublecie 6 w najgorszym wypadku wessie się sama

ODPOWIEDZ