[Łomianki] 27-28.08.2016 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 5x2500

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: [Łomianki] 27-28.08.2016 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 5x

Post autor: Myth »

Dzięki serdeczne za turniej! :-) podziękowania dla orgów i sędziów za włożony wysiłek i skoordynowanie tak dużego turnieju, dla przeciwników: Slayera Zabójców, X.Maćka, Lajkonika, Lohosta i Maćka z JH2 za świetne bitwy w dobrej atmosferze i kilka dobrych lekcji, oraz dla naszego bielskiego teamu za udany weekend, wspólne kminy i granie! Xargos łupał każdego orasami, Ajt po skaveńsku kombinował z planami podbojów i przepychał dosyć nieprawdopodobne kminy, Debelial po ogrzemu rozwalał kolejne armie przeciwników (poza jednym pieszym BSB Wochu, który zagiął statystykę ;-) ), Dibo powstrzymywał ułańską fantazję bretką i zagrał mega stabilne pięć bitew, a moje imperium podczas tego turnieju grało bardziej prochem strzelniczym niż jakimkolwiek innym orężem ;-) Ekstra było zobaczyć dawno niewidzianych znajomych i poznać nowych na żywo :-)

Gratulacje również dla zwycięzców i całego topu! Za rok mam plan spędzić miesiąc przed DMP na graniu, a nie malowaniu armii po nocach ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3082
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Czy ktos nie znalazl koszulki czarnych wron na sali?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

ślivek pisze:Ma ktokolwiek info skąd taki team jak 5 wspaniałych się pojawiło? Podczas turnieju niestety nie miałem okazji porozmawiać, zachęcić i w ogóle.
Zdaje sie, że to team z łapanki. Kapitanem był młody chłopak, kóry od jakiegoś czasu ciśnie na turniejach w Warszawie.
P.S.
Ktoś wie czemu As wyparował po 1 dniu? Słyszałem tylko plotę której nie chce powtarzać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 900
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

[quote="pirrus"][/quote]

Chłopaki z 5W brawo za postawę i za udział w turnieju!
To naprawdę duża sprawa, że nie tylko Wam się chciało ale i mieliście odwagę zagrać na tak dużym turnieju z najlepszymi graczami z Polski, Czech i Niemiec.
Wiem, że to spory problem namówić kogoś na udział w masterze... a na DMP to już w ogóle.
Jeszcze raz brawa i szacun!

Myślę, że wszyscy na tym forum się z tym zgodzą.
Mam nadzieję, że pewne perturbacje nie zniechęciły Was do grania. Zwłaszcza na dużych turniejach!

Kyrys
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kyrys »

Hi guys,

Team Czech B would like to thank all of you for this weekend – very good organisation, nice place and good opponents. We had wonderfull time and we are really looking forward for next time!

I was talking – while waiting for our cheesburgers – with Milczek. He was interested in our tournaments. So, as promised, here is small invitation:

8-9.10. Prague, team tournament of 3x2500 pts
5-6.11. Prague, single tournament for 2500 pts

Since we have smaller gaming community than Poland, we expect about 30-40 our players on team tournament and about 25-30 on singles in november.
Sleeping is possible on Friday and Saturday for free on place with sleeping bags. So please consider yourself to be invited 
If you have any questions, just send me PM.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

It was a pleasure to meet you guys too.

From what I've heard Germans missed their flight from Frankfurt and went by train, arriving at 5 in the morning on Monday - and I thought us carrying the tables would be home later...

Hope to see you guys again at DMP!

Kyrys
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kyrys »

well, we took wrong way to Lodz and got stuck in area with same strikes (against high voltage power lines?) with closed streets and traffic jams. But after one hour we found the right way and at 2am we were in Prague.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Taka ciekawostka, która być może wydarzyła się na na DMP. :wink:

Gracz X wykonuje szarżę w ostatniej turze gry w sposób nieprawidłowy - nie maskymalizuje modeli. Gracz X przez to ma szanse zdobyć jakies punkty, ale jeśli szarża wykonana byłaby prawidłowo gracz X przegrałby scenariusz, bo odsunałby się z 6 cali od znacznika, któy zajmował oddział szarżujący.
Żaden z graczy nie widzi błędu, gracze liczą punkty.

Czy sędzia, który to widzi:
A) interweniuje i ustawia poprawnie szarzę?
B) nic nie mówi graczom przy stole?
C) inne opcje
Obrazek

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

D) wlepia karniaki za nieznajomość zasad :))))))
a tak na serio to uważam, że powinien interweniować bo skąd wie, że tamten nie wciska wała.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1721
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

To jest c) :p
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1671

Post autor: ślivek »

@Kaleson: ja bym odpowiedział B.
Sędzia imho nie od tego jest by interweniować niepytany ale wtedy kiedy jest pytany. Inaczej to jest nie fair wobec stołów obok których sędziego nie było kiedy działo się coś podobnego. Swoją drogą karniaki za nieznajomość zasad też fajna opcja ale mało przyjemna.
Jeśli ktoś ma jakieś fajne argumenty za wersją A to z chęcią usłyszę - może to zmieni moje nastawienie do sędziowania.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Może opcja a bo jak sędzia widzi walą to go chociaż poprawia? Karne są wtedy opcjonalne
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Lothar
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Katowice,szybki szpil

Post autor: Lothar »

Zdecydowanie a) :wink:
Przeze mnie droga w miasto utrapienia,
Przeze mnie droga w wiekuiste męki,
Przeze mnie droga w naród zatracenia.
Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki.
Wzniosła mię z gruntu Potęga wszechwłodna,
Mądrość najwyższa, Miłość pierworodna;
Starsze ode mnie twory nie istnieją.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ciach, ciach.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

To jak zrobił sędzia w tej sytuacji która być może się wydarzyła?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Sędzia obserwował, bo bał się hejtów, a potem teoretycznie spytał, jaka jest opinia publiczna na podobną sytuację, by w przyszłości wiedzieć, czy może upomnieć graczy.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ja bym zareagowal jakby cos bylo zle grane przy stole.

tojac i patrzac jak cos jest zle rozgrywane daje ciche przyzwolenie na to, oraz mozliwe, ze mylne wrazenie, ze wszystko jest ok

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Shino pisze:ja bym zareagowal jakby cos bylo zle grane przy stole.

tojac i patrzac jak cos jest zle rozgrywane daje ciche przyzwolenie na to, oraz mozliwe, ze mylne wrazenie, ze wszystko jest ok
+1
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 900
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Sędzia ma sędziować jak jest potrzebny a nie trzymać za rączkę każdego kto nie umie grać.

Przy tej interpretacji to, nie urażając nikogo, Ślivek powinien non stop stać przy stołach niedoświadczonych graczy i poprawiać każdy nieprawidłowy ruch, użycie czarów itd. ... Dbając o to, czy aby nie zostali oszukani lub też, nieświadomie, nie oszukali kogoś.

W sumie, to przy każdym stole powinien stać sędzia. Bo jak słusznie Ślivek zauważył, tam gdzie sędziego nie ma, tam organizator niewystarczająco zadbał o poziom gry,

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

to takie tłumaczenie jak brak powtórek telewizyjnych w piłce - jawne przyzwolenie na wałki, takie zaakceptowanie że są częścią gry
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ