Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
NoirPaladin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: NoirPaladin »

Również jestem we wspomnianej grupie na FB.

Przez ostatnie dwa dni, razem z kumplem, pokazywaliśmy jak się gra w HC na Warlord Games Day w Warszawie i utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to jeden z lepszych systemów w jakie grałem.

Nijlor - mam nadzieję, że nie pogniewasz się za obecność kolejnego Epiroty w wyścigu zbrojeń - jednak bliżej mi do Pyrrusa niż Filopojmena. :wink:

40 falangitów zakupionych. Hoplici będą greckimi najemnikami z Tarentu i okolic.
Praca trwa!

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

NoirPaladin
Co prawda już po ptakach - ale, czy mógłbyś coś napisać o tym Warlord Games Day? Gdzie to było, i czemu było tak słabo rozreklamowane? Czy impreza się powtórzy, i gdzie można szukać informacji o niej?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Więcej Pyrrusów :mrgreen: Ja generalnie zbieram Macedonię - od Filipa po Andriskosa ;) A Pyrrus to taki niby ubogi krewny Argeadów ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

A tam ubogi. Drugi najlepszy dowódca po Aleksandrze Wielkim. A ocena była wystawiona przez człowieka znającego się na rzeczy.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Tego co łaskawie siebie na trzecim postawił :mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A już na serio to witamy w klubie =D> Im nad więcej tym lepiej.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Noir Paladin, napisz coś więcej o tych dniach warlord games, byli jacyś zainteresowani graniem w hail caesar armiami z antyku?

Odnośnie słoni z Victrixa -natknąłem się ma takie info:
http://wargameterrain.blogspot.co.uk/20 ... astic.html
zgodnie z którym słonie mają być w dwóch różnych pozach i z opcją kilku różnych załogantów -rzymianie, karta, numidyjczycy i coś jeszcze. A do tego chyba victrix zabierze się za galów

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Tak, na FB też wspominali o Galach, a potem kto to wie :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

dumny puchacz pisze:Noir Paladin, napisz coś więcej o tych dniach warlord games, byli jacyś zainteresowani graniem w hail caesar armiami z antyku?

Odnośnie słoni z Victrixa -natknąłem się ma takie info:
http://wargameterrain.blogspot.co.uk/20 ... astic.html
zgodnie z którym słonie mają być w dwóch różnych pozach i z opcją kilku różnych załogantów -rzymianie, karta, numidyjczycy i coś jeszcze. A do tego chyba victrix zabierze się za galów

Miejmy nadzieję, że następna taka impreza będzie lepiej rozreklamowana, chętnie bym się wybrał. Co do słoni - w zestawie będą dwie sztuki. Więc raczej będzie się kupować boxa na spółkę. Z tym że raczej nie zobaczymy słoni wcześniej, niż w 2giej połowie 2017. Gallowie - tyle ich jest od Warlorda, że moim zdaniem są zbędni.

Dumny Puchaczu - wrzuć zdjęcia tych tarcz, co je robiłeś wczoraj. Niech ludzie zobaczą, że praca wre.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Gervaz - więcej modeli - większa różnorodność :) Można ich będzie mieszać.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A tu hoplita Immortala z główką italska Agemy - i mamy Etruska :)


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Moim zdaniem figurka wygląda spoko. Głowa wcale nie kłóci się z całością ciała. Ale mam pytanie historyczne, jeśli chodzi o pancerz. Czy, to , co ma na sobie ludek, to skóra, czy brąz? W sumie to nie wiem, czym się ochraniali Etruskowie.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pancerz z brązu. Nie jestem specjalistą (Martin powinien lepiej wiedzieć ), ale z tego co wiem uzbrojenie Etruskow nie odbiegalo od greckiego z epoki, oczywiście były też pewnie jakieś lokalne nalecialosci (liguryjskie?).W ospreju "Early romcn armies" powinno byc cos na ten temat.

Co Do bitsow. Główki Agemy pasują w zasadzie tylko do Agemowych ciał, ale choć ciała immortala są mniejsze to okazało sie, ze pasują tu jak ulał. główki kupiłem w celu ulepszenia modeli italskich sojuszników Victrixa. Niestety nie pasowały. A ze warlordowych hoplitow kiedyś tanio kupiłem a w zasadzie teraz nie de mi potrzebni więc ich przerobie. Mogą służyć za jakichś italo-greckich najemników dla Pyrrusa.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Uzbrojenie Etrusków było wypadkową wzorów italijsko-celtycko-greckich. Zależnie od teorii jak ta armia była zorganizowana mieliśmy np. hełmy negau (od miasta w Ilirii), celtyckie montefortino, hełmy frygijskie, lokalne wzornictwo jak hełmy etrusko-korynckie. Z tego względu jest ona wdzięczna modelarsko, o dość oryginalnym wyglądzie w porównaniu do greckich hoplitów.

Nie kojarzę pancerzy skórzanych o takim wyglądzie, oczywiście z brązu były używane. Podobnie linothoraxy i pancerze łuskowe.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dawno nie pojawił się tu żaden post, ale to nie znaczy, że mobilizacja oddziałów ustała (przy najmniej u mnie). No i dziś pochwalę się wam postępami. Mam nadzieję, że pokażecie zdjęcia swoich oddziałów - na jakimkolwiek etapie gotowości by nie byli.

Pierwsze zdjęcie to oddział kartagińskich weteranów:

Obrazekimage hosting free

Niestety zgodnie z zasadami tworzenia armii kartagińskiej jeden oddział piechoty libijskiej (normalnej lub weteranów) przypada na 3 oddziały innej piechoty. Dlatego na razie weterani zostaną skierowani do rezerwy. Wrócą z niej, gdy liczebność armii (szczególnie piechoty) się powiększy.

Teraz czas na galijską hordę:

Obrazekimage uploader

Nie są gotowi jak widać, i jeszcze długo nie będą. Pomimo, że pracuję nad nimi bez wytchnienia, to każdy jeden ma mnóstwo detali - biżuteria, sztylety przy pasie, paski ze sznurka. Ale to jeszcze nic. Trzeba im zrobić fryzury, dziary i paski na ciuchach. Tak więc jeszcze przy nich sporo podłubię.

A jak skończę piechotę, to siadam do kawalerii:

Obrazekimage hosting free

Najmniej gotowa. I dobrze, bo ona z kolei nie może wystąpić w bitwie bez asysty kawalerii numidyjskiej. Której na razie jeszcze nawet nie zamówiłem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Widać postępy zbrojeń. Jak znajdę chwilkę wrzucę fotkę sklejonej falangi Victrixa :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

To i ja się pochwalę , moja celtycka armia jest już całkiem zadowalająca. Zdjęciami nie będę was katował ponieważ jestem dosłownie tragicznym malarzem , ale przynajmniej że coś się dzieje :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Dziadu Zbychu - wrzucaj zdjęcia. Nawet jak figurki nie są idealnie pomalowane, to lepsze takie, niż plastiki. A poza tym - może zachęcisz kogoś, albo ośmielisz? Poza tym chętnie bym tą armię zobaczył.

ODPOWIEDZ