rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: PiotrB »

aha aha aha - mówcie do mnie jeszcze - dostaniecie na pysk kloc savagy z lordem i szamanem i banerem to będą mieli ws na +5 to może się okazać że po 1 turze nie ma już WL...tym bardziej ,że bez szwanku oni do tego kombatu nie dojdą - nie ma bola...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To raczej he maja problem z 8 rydwanami. fantykami. manglerami. dd i magia. na deser jest ten kloc ktorego sie zjesc tak lawo nie da. imo he maja w tym paringu solidnie pod gorke...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

E tam, WS 10, -1 do hita oraz briona i już jest z górki :D

I tak wszystko zależy od gracza. A że nie ma dobrych graczy masterowych grających orkami nie zaprzątam sobie głowy problemem orków :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No to teraz wszystkim graczom O&G jest smutno przez ciebie :P

Ale tak szczerze Andrzej, masz te swoje 3 klocki po 20 WL. Jak nimi rozpracowujesz O&G, gdy na nich trafiasz i dostajesz hordę Savage'y, hordę Black Orków, hordę Trolli czy co tam jeszcze gra w tej armii, a często 2 oddziały takie są?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
loboba
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: loboba »

Jeżeli chodzi o trolle to są masakryczni do zabicia...A zazwyczaj są właśnie trole + orki. Co do zwykłych orków to mistrzowie miecza ich mielą.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Andrzej pisze:E tam, WS 10, -1 do hita oraz briona i już jest z górki :D

I tak wszystko zależy od gracza. A że nie ma dobrych graczy masterowych grających orkami nie zaprzątam sobie głowy problemem orków :)
zagraj sobie z Flufym i jego O&G - jak wygrasz jestem gotów postawić Ci piwko:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Jak savage'y jest 30, to znaczy że to big 'uns, jak 50, to znaczy, że zwykli, ale O&G musi jeszcze coś sobie w armii zmieścić. Z resztą, w razie potrzeby wyśle się DODATKOWY oddział WL przykładowo na flankę. Na tym właśnie polega główna zaleta posiadania kilku oddziałów. Z resztą, jak patrzę w rozpiski O&G na forum, to występuje tam wariant z big 'unsami, zatem tym mniejszym oddziałem. Drugą hordą są przeważnie 50 NG, a te nie stanowią jakiegoś problemu, zwłaszcza jeśli ma się SM ale sami WL jak wiadomo wystarczą :mrgreen: .
Co do trolli, to wystarczy banishment albo płonąca szmatka i już nie jest tak trudno.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

baniszment na trole? Niby siła 6, ale dalej ta regenka...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

To przedtem zerówkę i już nie ma regenki, proste :D .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Klafuti pisze:Jak savage'y jest 30, to znaczy że to big 'uns, jak 50, to znaczy, że zwykli, ale O&G musi jeszcze coś sobie w armii zmieścić. Z resztą, w razie potrzeby wyśle się DODATKOWY oddział WL przykładowo na flankę. Na tym właśnie polega główna zaleta posiadania kilku oddziałów. Z resztą, jak patrzę w rozpiski O&G na forum, to występuje tam wariant z big 'unsami, zatem tym mniejszym oddziałem. Drugą hordą są przeważnie 50 NG, a te nie stanowią jakiegoś problemu, zwłaszcza jeśli ma się SM ale sami WL jak wiadomo wystarczą :mrgreen: .
Co do trolli, to wystarczy banishment albo płonąca szmatka i już nie jest tak trudno.
Nie wiem jak ty, ale O&G w mojej okolicy jest najwięcej i jeszcze nigdy nie widziałem oddziału Savage Orków nie będących Big Unami. A to czy jest ich 30 czy 50 zależy od tego na jakie punkty się gra.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Klafuti pisze:To przedtem zerówkę i już nie ma regenki, proste :D .

proste, proste ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Tylko ciekawe czy przeciwnik będzie na tyle głupi zeby to wpuścić ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Azurix pisze:No to teraz wszystkim graczom O&G jest smutno przez ciebie :P

Ale tak szczerze Andrzej, masz te swoje 3 klocki po 20 WL. Jak nimi rozpracowujesz O&G, gdy na nich trafiasz i dostajesz hordę Savage'y, hordę Black Orków, hordę Trolli czy co tam jeszcze gra w tej armii, a często 2 oddziały takie są?
Mam 25, 21, 20. Jezeli wejdzie mi choć jeden czar, 10 WS, -1 do hita lub brina, to spokojnie ich kroje. A zazwyczaj wejdą dwa, bo przeciwnik bedzie trzymał kości na banishment.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Trochę dziwnie rozumujesz Andrzeju. Jeśli zaszarżujesz SBU, to banishmentem im nic nie zrobisz. Czyli przeciwnik nie będzie trzymał kostek na ten czar. Z drugiej strony jak będziesz chciał się wystawić mu na szarżę, to zablokuje baniszmant i pha protection i będzie miał dodatkową turę ostrzału.
Obrazek

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

hhmm armia O&G na 2400 i tylko jeden oddział :roll: . Pomyśl nim coś napiszesz #-o jeden klocek to nie cala armia to kropla w morzu przy O&G :lol2:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Dokładnie. Poza tym, nawet jak nie ma celu dla banishmentu, to wrzucam 3 czary. Pha, Speed i Brione. Nie ma szans, żeby wszystko zdispelował, zawsze wejdzie jeden, a na farcie nawet dwa. Pierwsze dwa powodują trafianie na 5+, a Briona na WL robi taka miazgę, że proszę siadać.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Andrzej pisze:Dokładnie. Poza tym, nawet jak nie ma celu dla banishmentu, to wrzucam 3 czary. Pha, Speed i Brione. Nie ma szans, żeby wszystko zdispelował, zawsze wejdzie jeden, a na farcie nawet dwa. Pierwsze dwa powodują trafianie na 5+, a Briona na WL robi taka miazgę, że proszę siadać.
Aż miło się to czyta :P

A w temacie to nie po to mamy BoSa i Arcego za 300+ pts żeby w fazie magii nie wpuścić chociaż jednego kluczowego czaru.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Racja, jak wejdą dwa czary jest mega ale nie zawsze ;)

anegdotka z życia:
Na Bazyliszku przyszło mi spotkać wesoły, ogromny klocek savege z 2 lordami (klepacz i mag), BSB i malutkim goblinem, który to pałał czarodziejską sztuką. Sztuka wojenna elfów jest wyrafinowana więc elfy głowiły się coby zrobić z tym oddziałem, w końcu nadszedł czas decydującej szarży. Potężny książę z Caledoru nie mógł dłużej czekać i wraz ze smokiem potężnie natarł na owy oddział. W pobliżu była również elitarna gwardia z Chrace w liczbie 22, jak jeden mąż wraz ze swym generałem wpadli z impetem w orki z tatuażami, całą sytuację z oddali obserwował chorąży i spiął swego orła i uderzył w nich niczym grom. Wraz z elfami bitwę tą toczył pewien Bretończyk, szukając chwały na polu bitwy dołączył się do tego krwawego starcia. Z bezpiecznego miejsca całe zdarzenie obserwowało dwóch magów zaginając wiatry magi zagieli czas na Białych Lwach, którzy poczuli ogromną szybkość i każda ich sekunda upływała jak dziesięć, poczuli również blask na sobie tak niesamowity, że oślepiał ich wrogów. Starcie trwało niecałą chwilę po czym generał zobaczył jak jego elitarna gwardia została praktycznie wyrżnięta do cna, szlachetny paladyn spadł z konia i został zaszlachtowany natomiast dumną chorągiew Caledoru już prawie w swoje ogromne łapska zabierał olbrzymi ork. Jednak generał wraz ze swoim smokiem dumnie stali do konca bitwy, ledwo wytrzymując napór zielonej hordy...

Czyli SD(tricket), wujek, BSB na orle z grejtem i 22 WL z brioną i protekcją nie dało rady savegom, ale to był po prostu ogromny pech w rzutach :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ciesz się ,że ci magic itemów nie wyłączył w btb :D Bo Twój generał nie przeżył by pierwszej rundy:)....
Co trzeba palić żeby tak pisać? Przynieś trochę w sobotę na turniej :) skosztuje :mrgreen: :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
loboba
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: loboba »

Kosa pisze: Czyli SD(tricket), wujek, BSB na orle z grejtem i 22 WL z brioną i protekcją nie dało rady savegom, ale to był po prostu ogromny pech w rzutach :D
Opis bajeczny podoba mi się bardzo :) A co wyniku walki to na prawde pech w rzutach...
Obrazek

Zablokowany