Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Re: Wielka Inkwizycja Master 24-25.04.2010

Post autor: oczko »

swoją drogą wielkie graty dla Pasiaka za 2 miejsce.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Za jedna podstawek czy tarcze ciac pkty to troche nie teges, szczegolnie turnieju gdzie hobbystyka jest tak wazna.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

My za 1 podstawkę dostaliśmy mniej jeden pkt na Piotrowym konnym magu
Widzisz, ja za jedną tarczę straciłem dwa. Kolejne 2 za brak booka (ale to moja wina - byłem przekonany, że jest w walizce). A te 4 punkty to już top 10.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

regulamin był bardzo liberalny w kwestii oceny malowania, Kubi też w praktyce przymykał oczy na rożne sprawy.
a wymóg podstawek pod maszyny wprowadziła LS, zresztą całkiem słusznie. Przygotowanie armii by dostać maxa z ocen malarskich nie przekracza możliwości białego człowieka.

pozdro,
Ż.

P.S. odwieczne pytanie jak będą wyglądać armie na masterze bez oceny malowania ?

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

oczko pisze:swoją drogą wielkie graty dla Pasiaka za 2 miejsce.
Ty, oczko... Umknęło Ci, że to turniej par był? Następnym razem wpadnij na to, że gratulując połowie pary możesz urazić czyjeś delikatne uczucia.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

bigpasiak pisze: My za 1 podstawkę dostaliśmy mniej jeden pkt na Piotrowym konnym magu [ miał inaczej boczki pomalowane bo na czarno ] a to kosztowało nas wygrany master :wink:
Nie ściemniaj, Pasiak, bo flejm sie zaraz zrobi... :D

Ja nie mam zastrzeżeń do oceny robionej przez Kubiego. Wspomniana podstawka maga + brak podstawek pod działa + inne wykończenie podstawek jednej z obsług machin to dostateczny powód, by nie przyznać maksa za podstawki.

Muszę armię dopieścić... Kubi - pozytywna motywacja!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

regulamin był bardzo liberalny w kwestii oceny malowania, Kubi też w praktyce przymykał oczy na rożne sprawy.
Widocznie nie znalazłem się w tej szczęśliwej grupie. Może zabrakło mi bordowej koszulki :mrgreen:
Wszystkie, nawet najdrobniejsze niedociągnięcia miałem x2, a ponad połowa modeli była skonwertowana i zasługiwała przynajmniej na wow - tylko kilka oddziałów było z łapanki.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Jankiel pisze:Kolejne 2 za brak booka
Widzisz trza było powiedzieć że nie macie...
Dałbym swój bo miałem ze sobą...
Szkoda.
oczko pisze:swoją drogą wielkie graty dla Pasiaka za 2 miejsce.
[-X Oj nieładnie
Gdyby nie Piotr nie było by tego miejsca.
Jednakowoż dziękuję bardzo :mrgreen: w swoim i partnera imieniu.

Swoją drogą dwie nietopowe mocno średnie w obecnych realiach armie i ciekawy wynik 8)
Piotr pisze:
bigpasiak pisze: My za 1 podstawkę dostaliśmy mniej jeden pkt na Piotrowym konnym magu [ miał inaczej boczki pomalowane bo na czarno ] a to kosztowało nas wygrany master :wink:
Nie ściemniaj, Pasiak, bo flejm sie zaraz zrobi... :D

Ja nie mam zastrzeżeń do oceny robionej przez Kubiego. Wspomniana podstawka maga + brak podstawek pod działa + inne wykończenie podstawek jednej z obsług machin to dostateczny powód, by nie przyznać maksa za podstawki.

Muszę armię dopieścić... Kubi - pozytywna motywacja!
Masz rację.
Już spokojnie tylko ciekawe ile obcinali za brak jednej miarki :mrgreen: 8)
he he he.
Dobra już spoko.
Fajny turniej.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, o 18:43 przez bigpasiak, łącznie zmieniany 1 raz.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Pare słów ode mnie:

Dziękuje wszystkim za przybycie na nasz pierwszy wspólny turniej - mam nadzieje że nie ostatni.
Staraliśmy sie jak mogliśmy - zmiany wprowadzone przez nasze kluby mam nadzieje że były w jakimś stopniu widoczne dla osób które były w zeszłym roku.

Z mojej strony sorka dla graczy którzy oczekiwali na relacje na żywo z mojej strony, ale jakoś później zabrakło czasu i motywacji do pisania Posta na telefonie (post z testem pisałem wsumie prawie godzine wliczając w to jeszcze czas na fajka i liniowe sędziowanie) :)

Dziękuje również osobą które nocowały z soboty na niedziele: za to że nie musiałem ich szukać po całej szkole lub sprzątać w każdej sali tego czego by nikt nie chciał - po 2 bitwie niamal każdy jak grzeczne dziecko umył sie i poszedł spać do swojej sali, no może poza 10. degeneratów Holdenowych którzy walczyli do białego rana :twisted: :twisted: :twisted: (ja położyłem sie o 6:30, a wstać musiałem o 9:00)

Swoją drogą - postaramy sie by następne WI było jeszcze lepsze - weźmiemy sobie wasze sugestie do serca i coś z tym zrobimy.
Jeżeli dostaniemy Mastera to napewno już zaczne kminić poprawki w tym również inny lokal.

Pozdro.

PS.
Porobiłem troszke fotek więc postaram sie je dzisiaj umiejscowić na forum.

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Wielkie podziękowania dla organizatorów!

Turniej świetny... Oby więcej takich. Pierwszy raz grałem taki format i choć fizyczne obciążenie jest znaczne (czas gry) to chętnie to doświadczenie powtórzę.
Interesujące kombinacje, kilka niestandardowych armii, całkiem ciekawie.
Dziękuję przeciwnikom: Mateuszowi, Darkowi, Malalowi, Dębkowi, Barbarze, Kołkowi i Pabisiowi.
Większość z nich grała na luzie, bez ciśnienia i niepotrzebnych nerwów.

Plusy:
- bardzo aktywni sędziowie i organizatorzy
- błyskawiczne reakcje (Żaba!!!)
- pilnowanie czasu (nawet Darek kończył tylko parę minut po...)
- świetne warunki noclegowe (serdecznie dziękuję Holanowi!)
- prysznice
- brak opóźnień
- dobrze przygotowane stoły - rozstawienie terenów bez zarzutu.
- sprawna i uczciwa ocena malowania
- dobry test (mimo delikatnej wpadki z pytaniem o Izabelę)
- piękne dyplomy i nagrody
- bufet z dobrą fasolką i pysznym ciastem dla bogaczy (4 PLN/kawałek)
Minusy
- sala. Dobrze, że to nie lato i nie było więcej osób, bo byłaby kompletna niewyróbka

Podsumowując: na pewno przyjeżdżam za rok (i resztę Kohorty będę gorąco namawiał)! Tylko załatwcie lepszą salę...

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Ja też chciałbym podziękować orgom bo był to najlepiej zrobiony turniej na jakim byłem od dłuższego czasu. Nawet z tą salą tak bym nie narzekał, na Kohortexie były jeszcze mniejsze i dało się z tym żyć.

Dzięki dla wszystkich przeciwników (nie spamiętałem imion większości niestety... :oops: ), atmosfera bitew była naprawdę spoko i grało się ciekawie.

Jedno, czego się o sobie nauczyłem to to, że nie jestem w stanie wycisnąć z siebie powergamera i nie warto próbować. Na następne turnieje jeżdżę albo klockami imperialnej piechoty albo ogrami. Przynajmniej jest śmiechowo a wyniki z bitew i tak podobne #-o .

Maciek

PS. Fish - jeden czar z maga lorda wam wyszedł - popychaczka na ogrze 8) .

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

-przepraszam Cię Piotrze to nie umyślnie. nie pamiętałem po prostu kto grał z pasiakiem a poza tym gram ta sama armia

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Marni Ci sędziowie- nie wlepili żadnego karnika :D

Holan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Holan »

Witam.
Na starcie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom, to wy tworzycie atmosferę turnieju. Mam nadzieję, że się podobało.
Dziękujemy bardzo całemu MSWiA, bez was chłopaki ten turniej nie wypadłby tak dobrze.
Gorąco zapraszamy za rok, a tym samym zapraszamy do głosowania na WI 8)

Co do samego aspektu turniejowego, to wielkie dzięki dla przeciwników za super bitewki.
Przyznam, że parówka na duże punkty, to poza drużynówką mój ulubiny format, mimo że po takim turnieju przynajmniej dwa tygodnie nie mam ochoty na batla :wink:

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przybycie i mam nadzieję, że do przyszłego roku.

Pozdrawiam
Holan

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Piotr pisze:Wielkie podziękowania dla organizatorów!

Turniej świetny... Oby więcej takich. Pierwszy raz grałem taki format i choć fizyczne obciążenie jest znaczne (czas gry) to chętnie to doświadczenie powtórzę.
Interesujące kombinacje, kilka niestandardowych armii, całkiem ciekawie.
Dziękuję przeciwnikom: Mateuszowi, Darkowi, Malalowi, Dębkowi, Barbarze, Kołkowi i Pabisiowi.
Większość z nich grała na luzie, bez ciśnienia i niepotrzebnych nerwów.

Plusy:
- bardzo aktywni sędziowie i organizatorzy
- błyskawiczne reakcje (Żaba!!!)
- pilnowanie czasu (nawet Darek kończył tylko parę minut po...)
- świetne warunki noclegowe (serdecznie dziękuję Holanowi!)
- prysznice
- brak opóźnień
- dobrze przygotowane stoły - rozstawienie terenów bez zarzutu.
- sprawna i uczciwa ocena malowania
- dobry test (mimo delikatnej wpadki z pytaniem o Izabelę)
- piękne dyplomy i nagrody
- bufet z dobrą fasolką i pysznym ciastem dla bogaczy (4 PLN/kawałek)
Minusy
- sala. Dobrze, że to nie lato i nie było więcej osób, bo byłaby kompletna niewyróbka

Podsumowując: na pewno przyjeżdżam za rok (i resztę Kohorty będę gorąco namawiał)! Tylko załatwcie lepszą salę...

Podzielam powyższe.
=D> Panowie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Piotr pisze:Minusy
- sala. Dobrze, że to nie lato i nie było więcej osób, bo byłaby kompletna niewyróbka

Podsumowując: na pewno przyjeżdżam za rok (i resztę Kohorty będę gorąco namawiał)! Tylko załatwcie lepszą salę...
Jeżeli będziemy mieli możliwość powtórzyć to za rok to postaramy sie o większą i zarazem lepszą sale - masz to jak w Banku Piotrze ;)

PS.
Sorka, ale nie dam rady wżucić dzisiaj tych fotek - niestety ale zmęczenie po Masterowe jeszcze nie daje mi spokoju.

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Fajny turniej, dzieki Bartysowi i przeciwnikom za bitwy. Ale nie byl to ewidentnie nasz turniej, nic nie wychodzilo praktycznie :(
Co do organizacji to bylo spoko, zwlaszcza sedziowanie Żaby bylo naprawde swietne.
Jednakze na taki format ja juz grac nie bede :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Gratki dla top3 i dla orgów za naprawdę udany turniej. Bitwy miały wprawdzie swoją specyfikę, ale turniej jako całość wypadł super do tego stopnia, że nie znalazłem żadnych minusów. Ekstra ! =D> :D Chciałbym też napisać, że wszyscy, którzy byli zaangażowani w zrobienie tego turnieju to naprawdę spoko ekipa :)

Opowiedziałbym też dwie akcje całego turnieju, ale nie chce się narażać Shinowi ;) Kto grał w pokera ten wie ;) O dominacji stołu przez Robsona nie wspominam .

Na koniec pozdrowienia dla graczy rozpą na 6 gigsonach. Całą drogę powrotną do domu śmialiśmy się, że biedne giganty robiły za kaczki na strzelnicy, a ich główną taktyką było przewracanie się... Nie bierzcie tego do siebie, ale jak myślę o tej rodzinie gigantów to się uśmiecham :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Całą drogę powrotną do domu śmialiśmy się, że biedne giganty robiły za kaczki na strzelnicy, a ich główną taktyką było przewracanie się...
Trzy nam się wjebały w sam środek naszych klocków - to nie była zła taktyka :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Ok, na Waszą rozpę jeszcze luzik, ale co VS emp+doc lub emp+we ? :)

ODPOWIEDZ