rozpiski elfów VIII ed.

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Re: rozpiski elfów VIII ed.

Post autor: Mortipher »

trochę to naciągane, ale w sumie co nie zabronione to dozwolone; idąc dalej można tak dołączyć rydwan z postacią?

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Masz podręcznik ? To jest opisane na str 97 - tylko herosi na rydwanach i potworach nie mogą dołączać do jednostek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ale chyba heros w rydwanie może dołączyć do jednostki rydwanów. Zgadza się? Bo jakoś nie widzi mi się wystawianie takiego kamikadze samopas, to byłoby bez sensu.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Do jednostki Rydwanów nie może nic dołączyć, nawet gostek na Rydwanie niestety. Tylko jedna armia może to robić - Tomb Kings i oni mają tam specjalną zasadę.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Pierwsze podejście do He, na razie na małe pkt.

Masta Czcibor Blasta - High Elves Army

1 Archmage @ 245.0 Pts

General; Magic Level 3; Lore of Light
Silver Wand [10.0]
Gem of Courage [10.0]

19+1 First Archers @ 255.0 Pts
Longbow; Standard Bearer; Musician
Banner of Eternal Flame [10.0]

23 White Lions @ 450.0 Pts

Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Standard of Balance [45.0]

1 Guardian @ [27.0] Pts
Heavy Armour
Amulet of Light [15.0]

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

Total Army Cost: 1000.0

Da radę?

Zastanaiwam się co lepsze na łuki SoD czy BoTF?

Pozdro Cz.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Cóż, na małe punkty HE nie są zbyt potężną armią, ale dość często gram na ten format, więc mogę się podzielić spostrzeżeniami. Co do Łuczników, to nie wiem, czy nie podzielił bym ich na dwie 10-11 (w zależności, czy któraś ma mieć szmatę) bo ich raczej do walki nie pcham, jeśli nie jest to oddział bliski 30 modeli oraz nie posiadam dla nich wsparcia z magii. No a jak już robisz Death Star z WL/SM to zrezygnował bym z drogiego 3lvl Arcymaga i dał Maga z Loremaster Cloakiem i może Silver Wand/Gem of Courage, bo jak dostaniesz Stopę Gorka, albo inne upierdliwe czary, to gra się nagle kończy bo twój jedyny oddział do walki topnieje. No i warto ich mieć jak najwięcej, a ten sztandar jest z lekka drogawy, więc nie wiem, czy nie wolał bym 30 WL z magicznymi atakami oraz takim sztandarem za 5pkt dającym jednorazowy przerzut liderki. Warto też mieć 2 Orły. Oczywiście to co mówię to nie turniejowy powergaming, ale elementy które dostrzegłem podczas bitew, głównie z WoChem, Skavenami i O&G.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

1. masz troche drogiego maga jak na te pkt, jak wybuchnie to 1/4 armii w piach...
2. imo na małe pkt. light jest słaby, po co ci 10 ws i 10 I jak dojdzie tylko 3 WL do walki
3. mało WL zaraz zginą (składasz ich identycznie jak ja, ten baner jest ekstra)
4. Po co ci dyscyplina jak 1/2 armii masz ITP?
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Na małe punkty dobry jest fire
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Na pałę cisnąć 3K6 S4 wysadzając Maga, czy coś bardziej konwencjonalnego widzisz w tej domenie? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nikt Wam nie powiedział ,że bsb to podstawa na każde punkty?:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Azurix pisze:Na pałę cisnąć 3K6 S4 wysadzając Maga, czy coś bardziej konwencjonalnego widzisz w tej domenie? :P
No np. klatka czy mieczyk dają rade, jak masz wybierajke to nie widze problemu...
Obrazek

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

klatka z wind blastem fajnie się kombuje.
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

skaventail
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: skaventail »

1 Archmage @ 340.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of High Magic
Annulian Crystal [40.0]
Ring of Fury [40.0]

1 Mage @ 165.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Shadow
Seerstaff of Saphery [30.0]

1 Noble @ 166.0 Pts
Dragon Armour; Battle Standard
Banner of Sorcery [50.0]

10 Spear Elves @ 95.0 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 115.0 Pts
Longbow; Musician

24 Archers @ 300.0 Pts
Longbow; Standard; Musician
1 Captain @ [10.0] Pts

27 White Lions @ 450.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
1 Guardian @ [12.0] Pts
Heavy Armour

27 White Lions @ 450.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
1 Guardian @ [12.0] Pts
Heavy Armour

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts
1 Repeater Bolt Thrower @ 100.0 Pts

Models in Army: 116
Total Army Cost: 2496.0

zagrałem tym dwa razy, mega wygar na dystans, mega wygar w combacie
oddział niespełna 40 SO spadł w jedną ture magii/strzelania, natomiast choseni mimo warda stopnieli o 3/4(z 16 zrobiło sie 4 :mrgreen: )
mega podoba mi się kmina z obnizaniem To oraz rerolami trafień z shootingu

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Niby standard, ale jednak trochę świeżości :D Ja bym może anala na niszczarke wymienił, ale ja to ja:P Shadow ma trochę wysokiego casta, więc czasem "ryzyk fizyk" z tym czarowaniem (dlatego nie lubie grać na magii). Generalnie fajny pomysł:)
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Przerabiałem, z empire i krasiam bardzo pod górkę...

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

nigdy mnie nieprzekonywaly 2 czarowe comba, za duzo rzeczy moze sie nie udac zeby to dzialalo. Oczywiscie jak masz szczescie to niszczysz ale jak nie masz to robi sie slabo...
masz 4 pkt wolne daj BSB tarcze...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

Skaventail, powiem Ci ze naprawde fajnie zlozyles swoja rozpiske. Sam myslalem o czyms takim. Ja zmienilbym w niej tylko to zeby wywalic Guardianow z WL i za te pkt zyskac moze jeszcze 1 WL :mrgreen:

A probowales moze grac na 4 bolcach?
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Cześć,
Po roku przerwy postanowiłem wrócić do młotka i kminie sobie coś takiego:

2500 euro

Prince - Smok; 4+ Ws; re-roll 2+ Sv; Słomka; Szard,
Mage - lvl 2 Death Magic; Niszczara,
Noble - Orzeł; 2+ Sv; re-roll; lanca; sztandar,
10 łuków; muzyk,
10 łuków; muzyk,
25 łuków; muzyk; sztandar; czemp,
10 włóczni; muzyk,
24 Lwy; muzyk; guardian; ToLoec,
24 Lwy; muzyk; guardian; TAoL,
2 x Orzeł.

Smok musi być dostałem figurkę od kolegi piękny metalowy gad super się prezentuje.
Strategie na Magie jest prosta snajperka z 4 kości, a jak mam więcej kości to poprawiam drugą. Niszczara moim zdaniem lepsza od zabierania kostki jak ktoś będzie dobrze rzucał czary to ta jedna kostka więcej przyda mi się jak Cyrankiewiczowi grzebień.
Nobel na orle ma być tam gdzie jest potrzebny myślę tylko czy nie dać mu 4+Ws na pierwszą ranę, co do reszty:
Core nie chciałem wydawać na Core nic więcej niż niezbędne minimum
Lwów więcej się nie mieści, Orły mam tylko 2.
Co sądzicie da rade coś tym ugrać czy kminić dalej ? :)

Pozdrawiam,
H.K
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, o 21:22 przez Heinrich K., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

standardowy standard na smoku ;) nic leprzego nie zlozysz. Gra na smoku daje duzo wiecej frajdy niz na arcy choc wyniki napewno troche slabsze osiaga...

Jedynie do lora mozna sie przyczepic, zasieg sniperek jest dosc maly wiec nie szalalbym tak bardzo z tym sniperem, mozna lepiej wykorzystac tego maga co nie zmienia fakty ze on i tak raczej do dispella jest wiec coskanie czarow z 4 kosci na nim moze byc samobojstwem...

co dales BSB? 2+ z rerollem mozna zlozyc na kilka sposoboiw ale tylko jeden jest optymalny :)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Spoko. Zamiast death dja light. Przynjamniej wykorzystasz 10 kości a nie 8, do tego rzucasz z 5 a nie z 4, bo w takim przypadku wątpie aby cokolwiek Ci weszło z death przy jednym magu.
A light dobrze boostuje smoka oraz WL jeśli cos się rpzebije, czasem się to udaje :)

Ogólnie ja zostawiam chyba narazie smoka w spokoju, czas na zmiany, gram na Arcym i rydwanch, dziś 20:0 na ograch :mrgreen:

Aczkolwiek grałem parę bitew i nawet ze dwa jakieś lokale na niemalże identycznym złożeniu. Nie jest to takie fajne jak się wydaje. Wolałbym BSB na piechocie, gołego (za to więcej WL wchodzi, masz 104 pkt na nich kolejne), a jak chcesz jakiś sprzęt na nim to proponuje: radiant i wtedy death ma już szansę powodzenia, bo masz 3 czary, 2 pewne snajpery z LD9 a nie 8, ewentualnie nigdy nie wypróbowany i sytuacyjny pendant na krasnoludy i ich kowadło, trochę będzie łatwiej z nimi bo ogólnie smok ma z nimi przesrane. Od biedy reaver bow.
Po wielu grach bsbekiem na orle stwierdzam, ze jest do kitu, nie ma takiego kopa jak trzeba i tak, ze zdecydowaną większością armi siedzi za górką czyli nie jest gdzie potrzeba. Oddaje miliony pkt za ubicie go.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany