Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

na lordow sie sklada polykacza w postaci slicznego Wight Kinga;) gorzej jak to ma US >3 ;d

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Mam pytanko... Jak wygląda sprawa corps carta jeśli jest mountem dla nekrusia i są oni w oddziale (np. szkieletów) (i z jakiś tam herosem)?


Obrazek


Jak liczy się bonus za szeregi?
Jest tylko 15 szkieletów, ale czy mam bonus tak jak za 4 szeregi (np. dzięki banerowi)?
I analogicznie gdyby było ich 12, to czy miałbym bonus jakbym miał 3 szeregi?

Co się dzieje z corps cartem jak nekruś zginie (np. w CC)?
Czy opłaca się takie wystawienie, czy lepiej puścić corpsa i nekrusia osobno albo razem ale poza oddziałem?

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

Jak nekros zginie to CC wystawia sie z oddziału.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Izwor pisze: Jak liczy się bonus za szeregi?
Jest tylko 15 szkieletów, ale czy mam bonus tak jak za 4 szeregi (np. dzięki banerowi)?
I analogicznie gdyby było ich 12, to czy miałbym bonus jakbym miał 3 szeregi?
Tak, masz normalnie szeregi. Choc nie jestem pewien za ile pieszych modeli powinien sie liczyc corpse cart. Mysle, ze za 10, bo tyle miejsca mniej wiecej zajmuje w oddziale.
Izwor pisze:Co się dzieje z corps cartem jak nekruś zginie (np. w CC)?
Wózek wychodzi z oddziału. Tracisz szeregi. Jest to opisane w erracie do VC.
Izwor pisze: Czy opłaca się takie wystawienie, czy lepiej puścić corpsa i nekrusia
osobno albo razem ale poza oddziałem?
Mysle, ze opyla sie go wstawic do oddzialu 10-12 ghouli z ghastem. Wtedy mamy korzysc podwojna: nekro i wozek maja tanią ochrone przed ostrzalem i czarami, ghoule zyskuja szeregi i liczebnosc, wiec moga wziac nawet jakis wiekszych lobuzow na klate (ghast krzyczy pojedynek, a my mamy 4 na starcie). Korzysci dla obu oddzialow.
Obrazek

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

I nie ważne czy w środku oddziału czy na flance???

Co sądzicie o Varghulfie??? Ja gram nim z baaaardzo różnym skutkiem: raz schodzi w pierwszej turze opponenta (łucznicy bretoni z płonącymi atakami+mały stół+chwilka nieuwagi), innym razem zabija sam hydrę (łut szczęścia XD )...
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Nekros na CC bylby fajny gdyby dostawal regenke od CC, a tak ma calkiem spora szanse na smiertelne zejscie w pierwszej turze walki bo styka sie z wieksza niz zazwyczaj iloscia modeli wroga, dlatego mimo pewnych bonusow dla oddzialu nadal jest lepiej wystawic go na piechote, to chociaz ma spore szanse uciec w razie zagrozenia.

Varghulf jest bardzo miekki i trzeba bardzo na niego uwazac. Zreszta jest to cecha charakterystyczna wszystkich Rarow VC (no moze poza horda wraithow) zarowno w tej jak i poprzedniej edycji.

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Morgon82 pisze:Varghulf jest bardzo miekki i trzeba bardzo na niego uwazac. Zreszta jest to cecha charakterystyczna wszystkich Rarow VC (no moze poza horda wraithow) zarowno w tej jak i poprzedniej edycji.
Ale mieliśmy rarów w poprzedniej edycji...
Banshee i Black coach (i oczywiście DoW), z tego miałem 2xBanshee i nie była jakoś szczególnie "mientka"... miła T3 ale i ethernala....

No to co z Varghulfem... dać mu scren z wilczków czy co???
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

koniecznie,a ze ma zasade Vampire to moga sobie wykonywac marsz z dala od generala.Oba oddzialy sa bardzo mobilne a to kolejny plus.Lepiej wydac 40 pkt niz pozniej sie chowac Vargiem po lesie na jednej ranie;)

Awatar użytkownika
Vakar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Vakar »

Wystawiłem CC (z necrosem) w oddziale Ghuli z Ghastem, sprawdził się bardzo ładnie. (Zwłaszcza jeśli puścimy gdzieś z boku wampa z przyzywaniem ghuli) Niestety jeśli przeciwnik pomyśli zawczasu i ustawi się tak żeby jego hero w walce stykał się tylko z CC to nawet ghast nie ochroni Cie przed duelem.

Ja jak na razie grałem głównie na grave guardach z królami i wampir na generała + wsparcie zombich. Tu boli trochę ograniczenie Drakanhoff z Bpatcha na tylko wampiry, ale coś wymyśle. (Grałem głównie przeciwko Bretce, wiec coś musiało przyjmować te szarże)

Też uważam, że hełm w Patchu powinien zjadać slot Rare -> miałoby to większy sens. W tym momencie Lord na smoczku i z hełmem, nie dość, że kosztuje ponad 700 pkt to jeszcze zjada 3 sloty hero, a nawet Slann 2 generacji tyle nie zjada.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Bez sensu gdyby helm zjadal slot Rare. Nie ograniczyloby to wystawienia wraithow a tylko przycielo mozliwosc wystawienia drugiej erki z ktorych to zadna nie jest przegieta. Lepiej ze blokuje slot hero, a jeszcze byloby lepiej gdyby wraithy ow slot tez blokowaly. Wtedy to ograniczenie mialoby wiekszy sens.

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Mam pytanie,
jak pokonać Wampirami Wysokie Elfy? Albo Chaos? Armie o zdecydowanej przewadze nad wampirami jeśli chodzi o walkę wręcz? (asf zwykle powoduje, że jeśli w pierwszym szeregu coś zostanie i odda to ma szczęście. Analogia w chaosie, choć u nich to bardziej chodzi o niebotyczny pancerz i 2 ataki z S4 z podstawy)?
P.S nie uznaję patcha balansującego.

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

Na HE:

wez sobie hełm,to sie przyda na bank.Poza tym fasty do ochrony przed repetami.Varguś/Wrighty ew. BloodNajci,wchodzą w oddziały jak w masło. Co do duzych klocków piechoty pocisnij ich z klątwy,ewentualnie złap czyms od przodu i wjedz od boku np Black Knightami. HE wbrew pozorom w kombacie nie sa takie dobre,jedyne czego mozna sie bac to ataki SwordMasterów i WhiteLionów. Jesli ktos gra na DP,z doswiadczenia wiem,ze ten oddzial,nawet w szarży jest conajmniej bardzo średni.


Z demonami sprawa się komplikuje,zaleznie od rozpiski.

Awatar użytkownika
Guter
Mudżahedin
Posty: 246

Post autor: Guter »

Jaki unit strength mają wraighty?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Guter pisze:Jaki unit strength mają wraighty?
Wraithy? US1. Tak samo fellbaty.
Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Mam pytanie odnośnie figurek ghuli.
Ile jest główek w pudełku tym 10 ludkowym?

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Ja w swoim naliczyłem 17 (10 sklejonych+7w ramkach).

BtW.: Co sądzicie o zombiech? Mianowicie mam taki pomysł, aby wystawić dwie dwódziestki w małym odstępie, za jedną z nich schować nekromante z berełkiem w Corpse Cart'cie, tak, żeby widział oba oddziały= zombie z ASF i wskrzeszanie ich 10+ na turę...
:!: Buhahahaha :!:

Miałem palnąć jakiś cytat..., ale zapomniałem XD

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

ja mam takie pytanie, czytałem w RB ale nic z tego nie zrozumialem. Chodzi mi o armie VC 7ed. Avatar of death ( heavy armour&hand weapon&shield) to sv na 4+/3+, a co jeśli dokupie Walach's Bloody Haubek ( 4+sv & 5+Wsv) to mam sv na 1+/0+ & Wsv 5+ ?? prosze skilled playera aby mi to wyjaśnił i obliczył jakiego będe miał sv z taką kombinacja itemów :)

Awatar użytkownika
Browar
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Browar »

heavy armour zamienia sie za full plate mail (Walach's Bloody Haubek)
HA 5+sv
FPM 4+sv

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

ok więc mam full plate mail 4+ sv do tego shield to 3+ sv z hand weapon na 2+ w CC, dobrze czaje ?

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Taa :wink: A na koniku to nawet 1+ :)

Zablokowany