Wybory prezydenckie

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Re: Wybory prezydenckie

Post autor: Gogol »

media go nie pokazują ... lub pokazują wybiórcze fragmenty wypowiedzi bo nie chcą by miał poparcie :) to dość jasne.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Waldemar Pawlak 59.62%
Janusz Korwin-Mikke 55.77%
Kornel Morawiecki 48.08%
Andrzej Lepper 48.08%
Andrzej Olechowski 48.08%
Grzegorz Napieralski 48.08%
Marek Jurek 40.38%
Jarosław Kaczyński 36.54%
Bogusław Ziętek 36.54%
Bronisław Komorowski 32.69%

ciekawa zabawa, wyniki zresztą też :D
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wolność Ekonomiczna: 38%, Tradycjonalizm: 23%, Wolności Obywatelskie: 51%
Logo Partii

Twoje poglądy polityczne są najbardziej zgodne z partią:
Socjaldemokracja Polska (66.25% zgodności)

Inne partie o zbliżonych poglądach:

Polskie Stronnictwo Ludowe (63.75% zgodności)

Sojusz Lewicy Demokratycznej (62.5% zgodności)
Obrazek poglądów

Najbliższa Ci ideologia to:
Socjalliberalizm

Ideologia Socjalliberalizmu opiera się na założeniu, iż państwo ma dbać o dobrobyt dla ludzi mniej zamożnych (powszechny dostęp do edukacji i innych podstawowych dóbr oraz zapewnienie miminum socjalnego). Socjalliberałowie postulują, by pańśtwo zachowało część instytucji użyteczności publicznej, a także odrzucają liberalne koncepcje indywidualistyczne.



Zarowno w przypadku kandydata na prezydenta jak i partii i pogladow wszystko sie zgadza ;)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ankiety nie wypełniam, głosuję na JKM.
Cała reszta niewiele się od siebie różni (sami socjaliści, zupełnie nijakie osobowości, bez programów (no może poza Ziętkiem :lol2: )).

W drugiej turze nie idę wogóle (chyba że zdarzy się cud i JKM przejdzie).

Niestety rzeczywistość jest taka, ze ludzie głosują na tych co pokazuje TV i co im najwięcej naobiecują "opieki i pomocy", zamiast brać stery życia we własne ręce jak zaleca JKM. Takie społeczeństwo jest skazane na porażkę. Smutne.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Andrzej Lepper 76.92%
Janusz Korwin-Mikke 75%
Marek Jurek 61.54%
Waldemar Pawlak 57.69%
Jarosław Kaczyński 57.69%
Bogusław Ziętek 53.85%
Bronisław Komorowski 53.85%
Kornel Morawiecki 53.85%
Grzegorz Napieralski 50%
Andrzej Olechowski 42.31%

hm, miałem głosować na Olechowskiego, ale chyba zmienię decyzję i też zagłosuję na JKM, a co tam :twisted:
( btw. ten Lepper mnie przestraszył :mrgreen: )
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Waldemar Pawlak 59.62%
Grzegorz Napieralski 59.62%
Andrzej Lepper 55.77%
Kornel Morawiecki 55.77%
Bogusław Ziętek 53.85%
Bronisław Komorowski 51.92%
Andrzej Olechowski 48.08%
Janusz Korwin-Mikke 44.23%
Jarosław Kaczyński 40.38%
Marek Jurek 28.85%

O ile Napieralski byłby zgodny z obraną przeze mnie stroną polityczną, to jako kandydat tej strony jest zupełnie nieprzekonujący. Nawet nie bardzo jest na kogo głosować.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Takie tam by Szymon Majewski. Parę tekstów mocnych niezależnie od preferencji :D

http://www.onet.tv/refleksje-szymoneta- ... ,klip.html#

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Janusz Korwin-Mikke 73.08%
Kornel Morawiecki 63.46%
Grzegorz Napieralski 61.54%
Andrzej Olechowski 59.62%
Jarosław Kaczyński 59.62%
Waldemar Pawlak 59.62%
Andrzej Lepper 55.77%
Marek Jurek 53.85%
Bronisław Komorowski 51.92%
Bogusław Ziętek 38.46%

W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak sondaże przedwyborcze, mają zbyt duży wpływ na to jak ludzie głosują. Zamiast dowiadywać się o polityce z wiadomości i fałszowanych wykresów statystycznych, powinniśmy przysłuchiwać się twardym debatom gdzie politycy mogli by otwarcie poskakać sobie do oczu :wink: ale niestety jest jak jest...

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Marian pisze:
W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak sondaże przedwyborcze, mają zbyt duży wpływ na to jak ludzie głosują. Zamiast dowiadywać się o polityce z wiadomości i fałszowanych wykresów statystycznych, powinniśmy przysłuchiwać się twardym debatom gdzie politycy mogli by otwarcie poskakać sobie do oczu :wink: ale niestety jest jak jest...
Debata będzie po pierwszej turze.

Co do fałszowanych wykresów statystycznych - chodzi Ci o sondaże?

Jest parę do których można mieć wątpliwości (np. Millward Brown i ich współpraca z TVN) ale w większości sondaże dosyć dobrze oddają długofalowe preferencje wyborcze Polaków (to że ludzie typu JKM nie są wysoko w sondażach to po prostu radykalność ich poglądów, aniżeli popularność - w ciągu ostatnich dwudziestu lat społeczeństwo zrobiło się bardziej centrowe [patrz - wyniki wyborów parlamentarnych 1991 i 2007 - i porównaj sobie ilość partii w Sejmie i jakie to partie są]).
Yudokuno pisze:
O ile Napieralski byłby zgodny z obraną przeze mnie stroną polityczną, to jako kandydat tej strony jest zupełnie nieprzekonujący. Nawet nie bardzo jest na kogo głosować.
W drugiej turze trzeba zacisnąć zęby i na Komorowskiego - mniejsze zło i nudna prezydentura z konserwą - lepsze od Kaczora (przestałem go nazywać złowrogim karłem bo okazało się że jesteśmy tego samego wzrostu...)

A w pierwszej...

- Napieralskiego nie należałoby popierać - musi dostać wynik mniejszy niż 7-9% i dostać kopa z przewodnictwa.

- Pawlak ma fajne podejście ale jest za dużo nepotyzmu...

- Komorowski i tak wejdzie do drugiej.

- Kaczor i tak wejdzie do drugiej - ale jest on po prostu szkodliwy dla państwa. Był w 1992, jest w 2010.

- Olechowski wydaje się być niegroźnym wyborem - liberalny, spokojny, porządny biznesmen, brak wpadek większych, zna języki, były minister spraw zagranicznych - nadaje się na prezydenta idealnie. Niestety, wybory wydarzyły się o pół roku za wcześnie. W listopadzie miałby szansę wejść do drugiej tury.

- O Korwinie-Mikke nie wspomnę, nie chcę przeklinać na forum.

- Lepper wg. NIE jest ciekawym wyborem - pokazanie kozakiewicza Komorowskiemu, Kaczorowi i państwu - wybranie kogoś kto nie powinien w życiu móc kandydować. Oczywiście, mało kto rozumie ideę głosowania negatywnego i/lub taktycznego.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2010, o 21:01 przez Fanatyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

dla battloców trzeba dać dodatkowe prawa do głosowania, tylko my głosujemy na "normalnych" "ludzi"(czyli JKM i Andrzeja L.) :twisted:
Reszta jest nudna i ciągle ich pokazują nikogo więcej(no Korwina i Leppera pokują tylko jak ci palną jakąś głupotę), ja już mam ich dość
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

bellman_eq
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: niemal Warszawa

Post autor: bellman_eq »

No, no - w 1991 to progu nie było. :wink:
Cóż, twierdzenie o środkowym głosującym...
A tak odnośnie Napieralskiego: złośliwy uśmiech Kalisza (zdaje się, że podczas ogłaszania kandydatury Grzesia) zdawał się sugerować, że Napieralski został wystawiony w tych wyborach po to, żeby potem go rozliczyć za słaby wynik i się pozbyć. :)

Likaonie - ja bym nie zestawiał bandyty Leppera z JKM.
Ostatnio zmieniony 3 cze 2010, o 21:08 przez bellman_eq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kotar
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kotar »

Co do wyborów prezydenckich to wynik zbliżony jak u sporej części:
Janusz Korwin-Mikke 75%
Waldemar Pawlak 63.46%
Jarosław Kaczyński 61.54%
Andrzej Lepper 59.62%
Grzegorz Napieralski 53.85%
Marek Jurek 51.92%
Bronisław Komorowski 51.92%
Kornel Morawiecki 51.92%
Andrzej Olechowski 48.08%
Bogusław Ziętek 38.46%

Co do testu na poglądy polityczne to wyszło mniej więcej tak jak myślałem:
http://www.testpolityczny.org/index.php?link=testw
Partia: Platforma Obywatelska (64,75 % zgodności)
Ideologia: Konserwatywny liberalizm
Wolność Ekonomiczna: 70%, Tradycjonalizm: 47%, Wolności Obywatelskie: 35%

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

@Likaon:
Lepper cały czas wali same głupoty.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Zaklinacz Kostek pisze:@Likaon:
Lepper cały czas wali same głupoty.
Poczytaj sobie jego program wyborczy i popatrz na to co on NAPRAWDĘ mówi. Często jest to coś rozsądnego - ale sposób w jaki to mówi albo sposób w jaki prowadzi politykę go dyskwalifikuje.

Nie bronię jego - ale ludzi którzy go podtrzymują w polityce - bo to BARDZO sprytni panowie po 50stce :D

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Fanatyk pisze:
Marian pisze:
W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak sondaże przedwyborcze, mają zbyt duży wpływ na to jak ludzie głosują. Zamiast dowiadywać się o polityce z wiadomości i fałszowanych wykresów statystycznych, powinniśmy przysłuchiwać się twardym debatom gdzie politycy mogli by otwarcie poskakać sobie do oczu :wink: ale niestety jest jak jest...
Debata będzie po pierwszej turze.

Co do fałszowanych wykresów statystycznych - chodzi Ci o sondaże?
Debata po pierwszej turze juz nie ma takiego znaczenia. JKM nie najprawdopodobniej nie dostanie sie do do drugiej tury wiec niestety go nie usłyszymy :wink: Chodzi mi o debaty, nie jedną a wiele, debaty dotyczące kolejno problemów w kraju. Ludzie widząc debaty powinni oceniać kandydatów według własnych kryteriów politycznych i z debat czerpać wiedzę o poglądach polityków. Co do sondaży to uważam, że w mniejszym bądź większym stopniu są fałszowane, jest to zbyt dobre narzędzie do wpływania na opinie jak i sensie oddania głosu na kandydata który według sondaży posiada poparcie 2% co jak juz było powiedziane w temacie wydaje sie głosem straconym.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Fanatyk pisze:
Zaklinacz Kostek pisze:@Likaon:
Lepper cały czas wali same głupoty.
Poczytaj sobie jego program wyborczy i popatrz na to co on NAPRAWDĘ mówi.
Podaj mi konkretny przykład. Nie chce mi się/nie mam czasu szukać konkretnych postulatów, które uważasz za rozsądne. :P
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Janusz Korwin-Mikke 80.77%
Andrzej Lepper 67.31%
...
a na końcu:
Bronisław Komorowski 32.69%

Pozycja 2. :D
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Thurion pisze:a glos oddany na kogos kogo popiera 1-2% ludzi, mimo trafnosci jego pogladow, uwazam za glos stracony
Zapewne mam inne poglądy niż Ty :) ale jako koledze podpowiem Ci. Pierwsza tura jest właśnie po to by głosować na tego kto ci odpowiada najbardziej. Fakt że na 99.999999999999% osoba ta nie wygra nie zmienia tego, że dzięki poparciu powiedzmy 5-6% (ci którzy by zagłosowali na danego kandydata ale uważali że to strata głosu) osoba taka może zaistnieć powoli i tym samym twoje poglądy rosną w siłę. W pierwszej turze strata głosu to głosowanie na jednego z liderów (który i tak przejdzie do 2) zamiast na własnego najbardziej odpowiadającego ci kandydata. W 2 oczywiście głosujesz na tego którego uważasz za mniejsze zło :)

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Zaklinacz Kostek pisze:
Fanatyk pisze:
Zaklinacz Kostek pisze:@Likaon:
Lepper cały czas wali same głupoty.
Poczytaj sobie jego program wyborczy i popatrz na to co on NAPRAWDĘ mówi.
Podaj mi konkretny przykład. Nie chce mi się/nie mam czasu szukać konkretnych postulatów, które uważasz za rozsądne. :P
Np.
Andrzej Lepper w programie wyborczym pisze: 1. Funkcjonowanie gospodarki.

Jestem zwolennikiem współistnienia różnych form własności, z zachowaniem kontroli państwa nad strategicznymi obszarami gospodarki takimi jak banki, górnictwo, energetyka. Uważam też, że należy wspierać tworzenie miejsc pracy choćby poprzez ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, a także ograniczanie biurokracji.
http://prezydentandrzejlepper.pl/ --> Program

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

W 2 oczywiście głosujesz na tego którego uważasz za mniejsze zło :)
Obrazek

:twisted:
Obrazek

ODPOWIEDZ