Beasty a 8 ed

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Beasty a 8 ed

Post autor: Khuman »

rozpa na Ambushu bardziej czytelna:
2350 / 2347
wielki szaman, 4lvl, kamyk stada, kielich mrocznego deszczu

shami, 2lvl, DS, fetysz

shami, 2lvl, scroll of power

wargor, BSB, hunting spear

3x 20x ungor, banner, music

3x 20x gor, banner, music

4x 5 warhound

5x harpie

2x cygory
to tylko propozycja osobiście nie zagram takim czymś... za dużo magii, za mało uderzenia

plan taki osłabiamy co się da z magii shaow albo death, do bufa można brać beast, nawalamy cygorami i BSB i miażdżymy klockami

jak się podoba ?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Fajne.
Mam jednak parę uwag:
Cygory obsysają- warto wstawić Ghorgony dla naporu z dwóch stron (Front+Tył/Flanka). Przy tej koncepcji wróg nie ma zbyt wiele tur na strzelanie-dlatego można pobawić się w napór.

Reszta absolutnie ok.
(Aczkolwiek nadal jestem wielkim fanem krowiego Lorda). Można pokombinować z 2x3 Minosami i 2x Ghorgonami od frontu i klockami od ambusha.
Z magów pamiętaj o wyborze Lore'a na poziomie rozpiski. Tutaj imho pasuje tylko Lore of Beasts. Shadow jest chujowy.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

shadow jest chujowy ?

0 zajebiste de buff, pitka na krasie idealne... inne ciekawostki nawet ta 6 bo, biją z s 3 to z S = ld 7 ale nie ściągają Sv tą S jeśli dobrze zrozumiałem czar

wnioski po kilku rozpiskach... można przyjąć standardowe pkt. to będzie między 2500 a 2750... różnica jest mniej więcej jak w 7 taka 2000 czy 2100 a 2250 czy 2350

muszą zwiększyć progi ze względu na nie wykorzystywanie w pełni dostępnej opcji unitów, bo na 2350 jest pakowanie w tylko cory przy okazji coś niezbędnego z rarów czy specjali, albo minimum w core i pakowanie w speciale lub rary... dlatego wyższe pkt. pozwolą na multi kombinacje i ciekawsze rozgrywki przy nie dość większym nakładzie figurek

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

W porównaniu z Beast i Death-Shadow naprawdę ssie. Moim zdaniem, przy koncepcji mocno magującej- Death na dużym i jednym małym, drugi mały zaś Beast.

W koncepcji ambush +napór- tylko Beast.

Pomyśl, minosy z s6 i t5 :wink: O gorach z t5 i s4 nie wspominam.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

właściwie myślałem o death żeby fetysz się spłacał ale można bez niego i wszyscy max buff robią z beasta i 5 na doomka rzucić :twisted:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Akurat Fetish+2ka z Deatha to czysty, bluźnierczy anal.

Docenisz Beasta jak wywalisz Hunter's Speara na mocniejszej wersji, z s10 i d6 woundami :wink:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

czemu death to anal? mylą się te czary bo na nich nie gram to nie poświęcam i zbyd dużo czasu a pdf. nie chce mi się cały czas otwierać i zaglądać :mrgreen:

w sumie tak masz rację co do dużej włóczni jest harda... pewnie szamanowi pojawia się pra stary róg ghorgony i nim rzuca :wink:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Fetish czyni dwójkę Deatha, woundującą na 4+ bez AS o wiele skuteczniejszą. Nie wspominając o piątce, woundującej na 2+ bez AS. Generalnie Death to snajperski Lore, bardzo uniwersalny, z jedynym w grze Vortexem jako szóstka.

A Beasta przetestuj z dwoma Shamanami i Doombullem. Warto.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

nigdy nie mam pkt. na 2 shamana a co na ich level'e... czy itemki

BSB jest tu kluczowy, przerzut panik jest bardzo istotny... no i powstrzymań szarż bo jednak frenzy z 8ld od generała to nie jest tak fajnie a nie mówię o BSB który ma 7... tu chyba był błąd w druku normalnie wiedziałem że coś spartolą ale żeby aż tak :? żenada to taki sam błąd jak łączenie oddziałów z innym markiem a z herosem innego marku #-o

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

WoCh to se na klimat może teraz pozwolić. W przeciwieństwie do kóz. A bsb można złożyć zajebiście ekonomicznie, z gnarled Hidem, Dragonhelmem/Enchanted Shieldem na puchę.

Kosztuje malutko-tutaj z pamięci jadę:
85(wargor?)+Bsb(25pkt.)+Gnarled Hide(25?)+Dragonhelm(10)+Shield(4?).+HA ofc(4?)
153pkt.
1+AS. 5t. I 2+WS na FA. Ustoi :wink:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

wargor to cienias, oki ma 5T ale z kim by niegrał zawsze schodził od czegoś beznadziejnego jak skinki w CC żeby nie było

a gore bull zawsze działa i rzadko dzięki temu robi się breaki... ten mój złożony ostatnio 6A, 6S, SV 2+, nie mów że nie jest wart tych 317pkt... jeszcze pamiętaj o kombie impaktów i stompy na nim i regimencie... z 6S to są ipakty i stompy do tego minoski z przodu mają 5A z S6 a nie 4A z S7 co prawda ale nie atakują ostatnie co kluczy teraz jednak 3I to nie tak mało :)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Powiem Ci jedno. Nie przeceniaj minosów. Dzisiaj widziałem, jak 30tu elfich Spearmenów ich pojechało.
Czterech+Gorebull'a BsBk'a.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

HE piechota akurat nie jest tu dobrym wyznacznikiem bo piechota HE jest teraz popier####na. 5 minosów z herosem generalni gniecie i to mocno ... pod warunkiem że przeciwnik pierwszy nie klepnie nam miliona ran (HE).

Zastanawia mnie czy nie brać minosków z shieldami. AS 5+ i Wsv 6+ ... wiem ze tracimy 1-2 ataki ale przeżywalność krówek wzrasta znacząco.

P/s
a co myślicie na robienu defensa. lord + przedmiot dający domek + lord z herdstonem. Mamy tym sposobem 2 dodatkowe tereny za którymi możemy sie kitrać i rzucać jakieś czary - najlepiej 6 z beasta lub wilda która po rzuceniu pozwoli nam na odwarzne napierniczanie.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Nie lepiej mieć klocek 6 minosów lub więcej bijaycy z dwóch rank? takie kombo to 24(stomp działa z dwugiego ranku!!)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Tracimy 3 impakty i 3 ataki z AHW (jeśli jest w użyciu), za to więcej ataków jest skumulowanych w jednym punkcie. Jeśli wystawiać 2 oddziały, to rzadko z racji blokowania sobie ruchu uderzą w ten sam oddział, a jeśli uderzą to mogą być niektóre modele niezwiązane walką. Do niedawna myślałem, że szeregi nie są dla Minosów, ale po doczytaniu stompa pewnie wystawię tak na próbę. Możliwe też, że z tarczami, stratę nadwyżki ataków zamienię na lepszy AS, a porcję konkretnych ataków i tak dostarczy gore lub dumek włączony do klocka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ale 5 minosów z herosem to 6 modeli po 3 w szeregu ... nie rozumiem czemu sie czepiacie ?
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Taki jak piszesz wystawię, czyli ja się nie czepiam 8) .

Opcja z defensem za terenami i ostrzale magicznym pewnie da klapę. Nie jest fajnie teraz czarować, trzeba uważać na niedobór mocy lub nieokiełznaną moc i jeśli nam tura skończy się przedwcześnie, to dużo tracimy.
Obrazek

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

Stomp NIE DZIAŁA Z 2-go RZĘDU! Tylko w base-to-base contact, czyli TYLKO Z 1-go RZĘDU!
Cytuję: "[...] 1 automatic hit, at the model's Strength, on one enemy infantry, war beasts or swarm unit in base contact with the MODEL."

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Będzie działał przy ataku od boku.
Obrazek

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

Wiem, napisałem to kilka postów temu. Ale to nie zmienia faktu, że stomp w drugim rzędzie praktycznie nie istnieje, więc nie ma co sie brandzlować, że duże oddziały minosów mają po dodatkowym ataku. Inna sprawa, że mają po 3 supporting ataki, więc na wszelkie niskoinicjatywowe stworki będą w sam raz. :D

ODPOWIEDZ