Porównanie armii

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Re: Porównanie armii

Post autor: CAR2N »

Ogry trudne do gry , O&G bedzie nowy podrecznik w marcu wiec pewnie znow wroca do łask ;) Bestie sa fajne ,ale czemu zapomniales juz o WE ?
WFB playing since 1994

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Nie zapomniałem, ale głębiej je przeanalizowałem ;D I tak szczerze to są średnie, ale wróce do nich jeśli te inne mi się nie spodobają. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jakie bestie mają powiązania z chaosem? Niby bestie chaosu, a tu ktoś pisze, że chaos się ich wyrzekł czy jakoś tak :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

WE po prostu nie są dla mięczaków i grają nimi prawie sami weterani.
Ot, cała prawda. Wymagająca armia, która potrzebuje mózgu taktycznego.

Joł.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Bestie są wytworem chaosu :)

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

To może zakup na początek podręcznik zasad, najlepiej dużą cegłe bo tam jest spooro fluffu to się przynajmniej dowiesz who is who.
Jak nie umiesz się zdecydować to zbieraj kilka armii :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

The WariaX pisze:To może zakup na początek podręcznik zasad, najlepiej dużą cegłe bo tam jest spooro fluffu to się przynajmniej dowiesz who is who.
Dobry pomysł. Popieram.

Ale tak czy siak najlepsze są krasnoludy :P
Obrazek

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Piotras pisze:WE po prostu nie są dla mięczaków i grają nimi prawie sami weterani.
Ot, cała prawda. Wymagająca armia, która potrzebuje mózgu taktycznego.

Joł.
Ja mówiłem o klimacie, nie o tym, jak mi się nią gra. Pozdro!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Rakso_The_Slayer pisze:
The WariaX pisze:To może zakup na początek podręcznik zasad, najlepiej dużą cegłe bo tam jest spooro fluffu to się przynajmniej dowiesz who is who.
Dobry pomysł. Popieram.

Ale tak czy siak najlepsze są krasnoludy :P
Właśnie. Ta armia została stworzona z klimatu dla klimatu. Nie gra się nimi na pałę, a zwycięstwa przynoszą dużo satysfakcji.
Piotras pisze:WE po prostu nie są dla mięczaków i grają nimi prawie sami weterani.
Ot, cała prawda. Wymagająca armia, która potrzebuje mózgu taktycznego.

Joł.
Dla mięczaków nie są 7ed O&G. Kiedyś na jednym turnieju, na który wziąłem zielonych przeciwnik nie krył podziwu, gdy w 1 turze połowa oddziałów miała squabble, potem wybuchł szaman, co zniszczyło fasty i sprawiło, że wkrótce prawie cała armia poszła za stół się mnożyć... a mi nawet powieka nie drgnęła. 8)
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

A bestie to ponoć najliczniejsza rasa w świecie Warhammera, ale na stołach już nie bardzo. Możesz szczytnie przyczynić się do zwiększenie tej brakującej równowagi ;)

Powstały z chaosu, ale od rozpadnięcia wrót, część z nich z pewnością kroczy własnymi ścieżkami. Ból zdrady mogą czuć wojownicy chaosu, którzy nie mogą ich już wcielać do własnych armii (bo to jednak lekka strata klimatu), no i zauważalny brak wyznawców wielkiej czwórki na poziomie armijnym może sugerować, że bestie po prostu nie są najreligijniejsze :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Klafuti pisze:
Piotras pisze:WE po prostu nie są dla mięczaków i grają nimi prawie sami weterani.
Ot, cała prawda. Wymagająca armia, która potrzebuje mózgu taktycznego.

Joł.
Dla mięczaków nie są 7ed O&G. Kiedyś na jednym turnieju, na który wziąłem zielonych przeciwnik nie krył podziwu, gdy w 1 turze połowa oddziałów miała squabble, potem wybuchł szaman, co zniszczyło fasty i sprawiło, że wkrótce prawie cała armia poszła za stół się mnożyć... a mi nawet powieka nie drgnęła. 8)
To jest tak zwana nieprzewidywalność losu :D

A WE mają bardzo dobry fluff, nie każdemu się musi podobać.

P.S. O&G z 7 ed to chyba dla masochistów :D

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Orientuje się ktoś, czy GW ma zamiar wypuścić brakujące jednostki beastmenów? Chodzi mi w szczególności o rare.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Moss pisze:Orientuje się ktoś, czy GW ma zamiar wypuścić brakujące jednostki beastmenów? Chodzi mi w szczególności o rare.
Raczej nie , ale na podforum bestii czesto ktos umieszcza figurki konkurencyjnej produkcji tak wiec to nie problem ;) Pozatym rarki u bestii na 8ed sa raczej niegrywalne , chyba ze dla zabawy to wtedy mozna giganta sobie wziac (jak dojdzie moze zjesc czolg,itp)
Napisz 3-4 armie ,ktore Cie w tym momencie "kreca"
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Chłopaki, ja rozumiem wasz entuzjazm i w ogóle, ale niech chłopak sam zdecyduje. Poczyta, poogląda zdjecia, jakieś rozpiski, jakie taktyki go interesują...
Spokojnie ;)

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Dzięki wam wszystkim za pomoc :D Myślę, że najłatwiej będzie mi wybrać, jak wybiorę się na jakiś lokalny turniejik i po prostu zobaczę jak takie armie się prezentują, bo na papierze to wiecie jak jest...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dobre podejście. Tylko pamiętaj, niektóre armie to na prawdę legendy na turniejach :(

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A ja myślę, że to kiepski pomysł. Armie na turniejach lokalnych są zazwyczaj niedomalowane, sporo się proksuje i coś co powinno się prezentować znakomicie, wygląda co najwyżej średnio. Nie mówię, że każdy tak jeździ na turnieje. Ja nie biorę w ogóle do jakichkolwiek gier (nie tylko turniejowych) niepomalowanych modeli, ale można się zrazić kiedy widzi się na stole szare lub spodkładowane regimenty złożone w połowie z podstawek.

Co innego to pogadanie z ludźmi na temat tego co im się podoba w ich własnych armiach i dlaczego wybrali akurat te. Ja np. jestem posiadaczem Tomb Kingów (uwielbienie dla wszystkiego co starożytne, nieumarłe i egipskie), High Elves (strasznie mi się podoba fluff, zresztą zawsze lubiłem zakutych w jaśniejącą stal elfów) i Demony złożone jedynie ze Slaanesha (lubię tego boga ;) ).

Chodzi o to byś w pewien sposób utożsamiał się ze swoją armią. Wszak jesteś jej generałem.

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Najlepiej sciagnac z netu interesujace nas army booki i poprzegladac . Pozniej odpowiedni dzial , rozpiski i mozna sobie wyrobic opinie ,na turnieju to sie mozna zrazic np brzydko pomalowanymi figurkami , czy tez nieumiejetnie grajacymi dana armia :roll:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Akurat patrząc na szare plastikowe figurki niektórych biorą ambicje na posiadanie takich pięknych modeli i już myślą jak tutaj je odpicują 8)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Naviedzony - nie wszędzie w polsce jest tak jak ty to przedstawiłeś.
Moim zdaniem świetny pomysł, możesz przyjść na turniej poznać armie od strony praktycznej. Do tego poznasz graczy - gracze imperium wygladają normalnie, elfów hm... delikatnie a gracze dwarfów mają zwykle brody i brzuchy, vampiry trzymają się razem a ci z którymi nikt nie gada to skaveńscy gracze (a ci niewdzialni to gracze DoW i Ogrów ; ] )

:mrgreen:
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jasiuuu pisze:Naviedzony - nie wszędzie w polsce jest tak jak ty to przedstawiłeś.
Moim zdaniem świetny pomysł, możesz przyjść na turniej poznać armie od strony praktycznej. Do tego poznasz graczy - gracze imperium wygladają normalnie, elfów hm... delikatnie a gracze dwarfów mają zwykle brody i brzuchy, vampiry trzymają się razem a ci z którymi nikt nie gada to skaveńscy gracze (a ci niewdzialni to gracze DoW i Ogrów ; ] )

:mrgreen:
To rozumiem, że gracze orkowi śmierdzą, ledwo mówią i są postury pudziana (bo łykają hurtowo raket fjuel i dabyl blasta)?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

ODPOWIEDZ