Wałki (?) przy turniejach

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Wałki (?) przy turniejach

Post autor: Furion »

adeon pisze:Ja lubię Drakońskie rozwiązania.
-za te wałki wyzerowanie punktów za wszystkie już zaliczone turnieje danego orga w danym sezonie
-roczny ban na turnieje zaliczane do ligi = brak reprezentantów na LL

Ligi lokalne są niestety wałkogenne i trzeba niczym chorą tkankę je wyciąć. Miały służyć propagacji hobby a zostały mega-wypaczone i stąd powinniśmy się ich pozbyć dla uczciwości w stosunku do normalnych graczy.
KrzysiekW pisze:No i mamy kolejną próbę nagięcia regulaminu.
Niestety ten organizator słynie z niechlujstwa, a na ligę ma wyjebane. Na LL go nie ma. Turnieje organizowane przez tego organizatora mają na targecie promowanie hobby u dzieciaków, a nie wciskanie komuś na lewo 100 punktów do ligi. Mnie i Kudłatego na tym turnieju nie będzie, bo jedziemy do szwabów, więc ligi to nie zniszczy. Zresztą i tak mamy wymaksowane lokale.

Nie popieram dodawania turniejów źle zgłoszonych i po terminie, ale niezaliczenie tego eventu to tylko strata dla małego Mateusza lat 12, który bardzo się jara że ma 250 miejsce w lidze i aż 4 rozegrane turnieje.

Lekarstwa na to co zrobić nie mam, wszelkie sankcje nałożone na tego orga nic nie zmienią bo ma na to wyjebane, niezaliczenie to turnieju to tylko szkoda dla graczy, bo przecież nikt nie zabroni danemu orgowi robić turniejów.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Przykład Mateusza to coś, co naprawdę boli w serce, bo też podoba mi się propagowanie hobby i rozumiem tę troskę o 250 miejsce i 4 turnieje... :(

Niemniej, turnieju nie mogę zaliczyć, byłoby to nie w porządku wobec innych osób które pytały czy jakoś można ratować sytuację, a nie wkręcały wała licząc że nie zauważymy. Nie wspominając już o zapisach regulaminu.
Na przyszłość to nie wiem, ale niech Mateusz z kolegami mocno pilnują Organizatora, chyba jedyne wyjście.

Żeby nie zawęzić tematu do przypadku tego konkretnego organizatora, to takie przypadki zdarzają cały czas, tylko do tej pory wycinaliśmy je jakoś po cichu. Niemniej problem jest i głośno o nim mówimy, bo uważamy, ze trzeba go jakoś rozwiązać.
Jankiel pisze:Oj dajcie spokój. Co innego się święcie oburzać, że Solo wałuje i się do tego przyznaje, a co innego zdobywać na lewo punkty do ligi i jeszcze mieć pretensje, że ktoś to wytknął.
Trafione. Obserwuję liczbę osób przewijających się przez ten dział i jakoś do tej pory jedynie Baśka i Furion coś napisali. :lol2:

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Nawiazujac do wypowiedzi Kudłatego na forum LL, gdzie nie moge dac reply:
To jest gość ode mnie z miasta, rozmawiałem wczoraj na ten temat z Dymitrem. Generalnie cała akcja jest totalnie beznadziejna. Nie mamy żadnej logicznej sankcji:
-miejsce na LL ma nieużywane,
-wywalając turniej trafiamy tylko w graczy bo gość nie grał w tą grę żadnego turnieju w tym roku,
-zabronienia grania na turniejach jest zatem absurdalne bo to tak jakby mi z Dymitrem zabronić być solistami w balecie, naprawdę nas to nie wzruszy,
-tak naprawdę turniej trzeba wywalić i tyle, wszystko inne to tylko będą niepotrzebne uderzenia w graczy, a po co nam to,

Natomiast to ze ma wejściówkę za 12zł, a stali klienci 5zł jest po prostu żenujące, ale nic nam do tego.
Najgorsze jest to, ze wiekszosc graczy zdaje sobie sprawe z kim ma doczynienia, ale jest po czesci zmuszona do uczestnictwa w takowym turnieju.
W Poznaniu turnieje organizuja 3 osrodki:
- Bard - gdzie z uwagi na brak miejsca zazwyczaj sa mniejsze punkty
- Strefa zero - gdzie turnieje sa, ale niezbyt czesto ostatnimi czasy
- Wilczek (DK jubilat)
Pierwotnie ten turniej mial byc na 1600 pkt i dopiero po dosc mocnym protescie osob na lokalnym forum, zostal zmieniony format na 2400 ETC. Inaczej na tym turnieju pojawilyby sie trzy osoby na krzyz.


Alternatywa jest Ostrow, ale nie kazdy moze sobie pozwolic na taki wypad, a o dalszych juz nie mowie.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Jeżeli dany organizator dostanie bana na turnieje za wały i nie będzie turniejów zgłoszonych do ligi to środowisko bądź co bądź duże samo powinno ogarnąć temat. Ktoś dał ciała to niech ktoś inny zgłasza. Nie da się w ten sposób to sorry winetu tworzymy własny klubik od podstaw na zdrowych zasadach. Wg mnie LL nie ma tu nic do gadania poza daniem bana danemu klubowi za próby walowania.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Necromanter pisze:Inną kwestią jest nie to, że zajmujemy się konkretnym przypadkiem, bo sankcje w sprawie WILCZKA każdy wie jakie będą i nic nie zmienimy. To czym się teraz zajmujemy to próba zmian w regulaminie, żeby w przyszłości takie numery nie przechodziły "na sucho".
Kara bedzie na 100% niezaliczenie turnieju do Ligi. Cos tam w graczy walnie, ale to sie zdarza. Dobra nauczka na przyszlosc, zeby sprawdzac, czy lokal jest zgloszony do ligi.

Dyskutujemy obecnie jak zniechecic do walowania przy organizowaniu turniejow - na przyszlosc. Zauwazcie, ze turniej, ktory teraz wyplynal, tak naprawde podnosi kwestie, z ktora LL zmaga sie juz od jakiegos czasu. Dlatego stary topik: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=34772

Wtedy poszlo o cos innego, ale tak naprawde sprowadza sie do tego samego. Czy to turniej niezgodny z regulaminem, czy tez turniej widmo (pozdro Robercik :* ), LL nie ma narzedzi, zeby zniechecic do takich zabaw.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ban na organizowanie turniejów na ten i przyszły sezon. Nie usuwałbym jednak z LL. Możliwość odwołania od decyzji pod głosowanie LL (bez osoby dot. głosowania).

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Myzu pisze: Pierwotnie ten turniej mial byc na 1600 pkt i dopiero po dosc mocnym protescie osob na lokalnym forum, zostal zmieniony format na 2400 ETC. Inaczej na tym turnieju pojawilyby sie trzy osoby na krzyz.
To akurat nie jest prawda, w pozku organizatorzy najczesciej sie pytaja o to jaki format w danym momencie jest najbardziej pozadany. Nigdy nie slyszalem o "zlym" organizatorze ktory musi byc oprotestowany, bo jak nie to zmusza graczy zeby nie grali na 2400.

Poza tym moze to Ciebie nie dotyczy ale jak ktos pracuje to ma mniej czasu zeby zglaszac turnieje itd. Jezeli kiedys zacznesz dorosle zycie to najpewniej sie o tym sam przekonasz :).

EDIT

Aha, teraz taka szersza dygresja. Tylko w naszym pojebanym kraju ludzie tak bardzo nie portrafia kozystac z administracji. Jezeli informacja o turnieju jest ogloszona na forum osrodka organizujacego, ogólnie dostepnego i w miejscowym sklepie, i jeszcze lokalni gracze dostaja info na mail, to ni jak nie ma to znamion walowania. To ze ustalone jest zglaszanie turnieju przed jest absurdem, nie sluzy to niczemu i wynika z polskiej manii do przesadzania z prewencja bo " ktos ukradnie/oszuka/wyludzi jak si enie bedzie pilnowac". Wystarczyloby zeby wymog brzmial
"Turniej musi byc ogloszony zaleznie od statusu na forum BP-Master, Forum regionalnym/Osrodka/ lub fizycznie w osrodku/kach organizujacych, nie puzniej niz 7 dni przed data jego odbycia"
Wtedy organizator jedyne co by robil to dostarczal wyniki w terminie.
Sprawdzaloby sie jedynie to co budzi watpliwosci, no bo nie znam takiej 10cio osobowej grupy w pl gdzie przy probie walowania ktos by nie zaczal lamentowac.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Na szybko:
Muthare pisze: Poza tym moze to Ciebie nie dotyczy ale jak ktos pracuje to ma mniej czasu zeby zglaszac turnieje itd. Jezeli kiedys zacznesz dorosle zycie to najpewniej sie o tym sam przekonasz :).
Ja pracuję, mam dwójkę dzieci, kilka zajęć poza pracą i czasu mi starcza np. na ogarnianie ligi. :) Zgłoszenie turnieju wydłuża procedurę z nim związaną (w sensie napisanie regulaminu itp) o jakieś 3 - 5 minut. Jak ktoś uważa, ze przy całej bieganinie przy turnieju te 5 minut to za duży wymóg, to niech się za turniej nie bierze. Argument, że czasu nie starcza komuś kto organizuje turniej, na jego zgłoszenie jest słaby. :)
W wielu przypadkach to komuś się po prostu zapomniało, ale nie widzę instrumentu, który pozwoliłby odróżnić przypadki zapomnienia od "zapomnienia". ;)
Co do sensowności wymogu zgłoszenia z wyprzedzeniem trudno mi się wypowiedzieć. Na pewno ułatwia prace przy rankingu, na pewno daje graczom nie mieszkającym na forach możliwość zapoznania się z ofertą turniejową z wyprzedzeniem. Wg mnie ma to sens.
Abstrahując od tego czy ma sens czy nie, taki jest zapis regulaminu, a nas postawili żeby tego pilnować. :) Jak LL uzna, że czas poluźnić cugle, to będziemy to stosować. :)
Muthare pisze:nie znam takiej 10cio osobowej grupy w pl gdzie przy probie walowania ktos by nie zaczal lamentowac.
Musisz mi uwierzyć na słowo, ale całkiem niedawno znaleźliśmy próbę zgłoszenia turnieju na 10+ osób, z podobnym mykiem z terminami. Żadna z tych osób nie lamentowała... ;)

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Muthare pisze:
Myzu pisze: Pierwotnie ten turniej mial byc na 1600 pkt i dopiero po dosc mocnym protescie osob na lokalnym forum, zostal zmieniony format na 2400 ETC. Inaczej na tym turnieju pojawilyby sie trzy osoby na krzyz.
To akurat nie jest prawda, w pozku organizatorzy najczesciej sie pytaja o to jaki format w danym momencie jest najbardziej pozadany. Nigdy nie slyszalem o "zlym" organizatorze ktory musi byc oprotestowany, bo jak nie to zmusza graczy zeby nie grali na 2400.
Poczytaj sobie http://www.forum.strefazero.net/viewtopic.php?t=2343, a potem mi zarzucaj nieprawde i wymadrzaj sie jak to jest "w pozku".
Przed edycja, pierwszy post zawieral tresc "Mniejszy format. 1600", na co innie zareagowali postami z prosba o 2400.

I nie przeinaczaj faktow, bo nikt nie mowil o zmuszaniu do gry o inne punkty, a o tym, ze ludzie chcieli okreslonego formatu, ktory jest najopularniejszy w Polsce, ale dziwnym trafem ostatnio rzadziej grany na turniejach w Poznaniu.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Muthare jest z Poznania lub okolic :D jedna informacja do przodu.

Kudłaty nudzisz się i trollujesz? :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Ej to są jakieś jaja, system który ma nam pomagać zaczyna przeszkadzać, dobrze że są gorliwi wyznawcy którzy skrupulatnie czuwają nad sprawiedliwością ligi (bez sarkazmu szanuje was za to :*) ale mi osobiście nie podoba się ten system na ch@# mam zgłaszać turniej 7 dni przed organizacją ? co mi to da lans na forum ? jak piszę na BP o turnieju w Tychach to nikt nie przyjeżdża z po za forum Hlosa i po moich osobistych sms zaproszeniach, wiec proszę was system dla systemu czy jednak hobby i pomoc w ładzie i składzie ?
nie wiem czy w tym miejscu mogę ale jako jeden z LL zgłaszam chęć zmiany w regulaminie ligi, turniej lokalny zgłaszany do 3 dni przed jego rozpoczęciem, z tego co pamiętam 3 osoby muszą mnie poprzeć aby odbyło się głosowanie, uwaga żądam aby zaprzyjaźnione klubu poparły mnie może to zły pomysł ale chciałbym przekonać się co myśli o tym LL w demokratycznym głosowaniu.
Pozdro600
;]
Solo

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Na razie wolałbym dyskusję, ale sam pomysł liberalizacji popieram i można ten post liczyć jako popierający założenie głosowania. Trzeba rozdzielić turnieje na te które się liczą organizatorom do miejsc na LL i na te po prostu dla graczy.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Cokolwiek zadecydują Krzysiek i Adeon, ja ich poprę.

Od siebie dorzucę tylko uwagę poruszaną już wcześniej: 7 dni to bardzo duże wyprzedzenie jak na lokala, często rozmowa wygląda tak, że w poniedziałek - wtorek orgowie decydują się zrobić turniej w weekend, bo akurat im wolne w robocie wypadło albo inny ośrodek w tym samym mieście zrezygnował z turnieju i jest wolny weekend.

3 dni to moim zdaniem rozsądne wyprzedzenie dla graczy lokalnych; jak jakiś ośrodek chce liczyć na przyjezdnych, to temat i tak stawia miesiąc - dwa przed danym lokalem.

pozdrawiam
Furion

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

KrzysiekW: Tylko to ze ktos naprawde ma nierowno pod sufitem zeby oszukiwac w gre ktora jest zabawa to jedno, ale budowanie wymagan ktore w wypadku potkniecia sie 1 osoby kopie w zadek 16+ to co innego.

Zyjemy w swiecie gdzie dostep do informacji jest b. dobry, zglaszanie czegokowliek wydaje mi sie mega biurokracja, zamiast tego nalezaloby dazyc do tworzenia liberalnego systemu. Nie moge zrozumiec dlaczego pierwsza mysla kogokolwiek na to ze wystarczyloby zglaszac wyniki po turnieju jest to ze " ktos oszuka".
To jak w dosc starym dowcipie ze na tekst " Znam sklep gdzie mozna ukrasc cokolwiek bo nie pilnuja" polak odpowiada "A gdzie to jest!". Nie powinno sie zakladac ze ludzie od razu zwaluja tylko ze jezeli ktos oszuka, to niech sie bozia nad nim ulituje bo nikt inny tego nie zrobi.

Myzu: napisze powoli zebys mogl zrozumiec

t o j e s t l i n k d o t e m a t u , t a m n i e m a z a d a n

http://www.forum.strefazero.net/viewtop ... sc&start=0

c z y t e r a z r o z u m i e s z ?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Muthare pisze:Dlaczego pierwsza mysla kogokolwiek na to ze wystarczyloby zglaszac wyniki po turnieju jest to ze " ktos oszuka".
Bo siedzę w tym od kilku (nastu?) lat i widziałem wystarczająco dużo wyników z dopisanymi osobami, prób naginania regulaminu i innych numerów, bardzo często robionych po to, żeby mieć miejsce 316 zamiast 317. :) Po to mamy system ligowy, żeby to trochę uszczelnić. Odwracając Twój argument: żyjemy w świecie informacji a popatrz - ludzie nie boją się (czy też brakuje im wyobraźni) łamać regulaminu w sposób relatywnie łatwy do wyszukania. Mam tu na myśli szerszy problem z turniejami, nie tylko zgłaszanie. Wg mnie system musi być, może rzeczywiście poluźnić termin (3-4 dni mogą być), ale jakieś zasady muszą tym rządzić. :)
Zgadzam się z tym, ze przy większości rozwiązań cierpią gracze zamiast organizatorów, dlatego zasygnalizowaliśmy problem żeby wywołać dyskusję. Samo poluźnienie terminów to jedna rzecz, natomiast sankcje za celowe łamanie zapisów regulaminu to kolejna.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Popieram głosowanie, na 3 dni i przy okazji mastera na tydzień wcześniej (i tak data znana jest wcześniej niż na miesiąc przed, a na głowie organizatora tyle jest spraw, że mimo szumu na forum wokół mastera to może umknąć zgłoszenie tego do ligi a nie tylko ja z tym miałem problemy). Jeśli do zgłoszenia turnieju będzie przymusowy link do tematu o turnieju to wszelkie wały i tak wyjdą. W zgłaszaniu turniejów wcześniej na stronie ligowej jakoś większego sensu obecnie też nie widzę, gdyż i tak turniejów szukamy na forach a nie tam. Natomiast jeśli organizator uważa, że dzięki zgłoszeniu na stronę ligową przyjedzie więcej osób wówczas w jego interesie będzie zgłosić turniej wcześniej :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W sumie Karli ma rację. Zgłoszenie na stronę ligową to bonus dla organizatora, jak tam nie zgłasza to sam sobie bije po frekwencji, co nie jest do końca sprytne. Zgłaszanie masterów miesiąc wcześniej to fajna idea, ale o ile istnieją ludzie którzy na stronie rankingu szukają lokali bo mają wolny weekend, to jednak o masterach przeważnie mówi się na tyle wcześniej że i tak luzie o nich wiedzą.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Znowu na szybko:
Zgłoszenie z wyprzedzeniem jest przydatne choćby ze względów technicznych. Wg mnie może to być 3 dni, ale niech jest.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Muthare pisze: Myzu: napisze powoli zebys mogl zrozumiec

t o j e s t l i n k d o t e m a t u , t a m n i e m a z a d a n

http://www.forum.strefazero.net/viewtop ... sc&start=0

c z y t e r a z r o z u m i e s z ?
Nie, nie rozumiem.
Za to zaczynam zdawac sobie sprawe, ze karmie forumowego trolla.

Zakladam, ze
z a d a n
to 'żądań'.
W tym topicu w juz w drugim poscie masz prosbe o format 2400.

Nie zauwazyles, czy nie chcesz zauwazyc?

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

KrzysiekW pisze: Bo siedzę (...) .
Widze Twój punk odniesienia, tylko czy nie lepiej zaostrzyc kary a rozluznic wymogi. Ja patrze na to przez pryzmat tych punktów:

- Gracze sa zorientowani gdzie co kiedy jest- ergo nie potrzebne jest info ze strony ligi
- Zdecydowana mniejszosc graczy cokolwiek zyska na wale, wiec to te grupe nalezy ograniczyc
- zyskuje organizator jak robi minimum zeby miec miejsce na LL
- zyskuja zwyciescy turnieju
- na skale kraju czesto zdaza sie ze ktos zapomni zgloszenia- ale to jest hobby nie praca z minutami dnia
- promujmy uczciwosc a nie doszukujmy sie oszustów

I tak
- Nie trzeba zglaszac turnieju tylko wyniki ( 2 tygodnie)
- Za sfalszowanie turnieju ( dowolne dopisanie 1 soby czy 10) miejscowka I organizator ( klub lub osoba) traci miejsce na liscie do konca danego sezonu, a mozliwosc glosowania na ten sezon i nastepny. ( 1 sezon jako obserwator), Pierwsze trzy miejsca daja tyle punktow ile 4te miejsce za zwalowany turniej i do konca sezonu.

Wtedy kopa dostaja ludzie ktorzy robia wala i ludzie ktorzy zyskuja z wala, gracze z miejsc 16-4 nie traca nic.

ODPOWIEDZ