po co komu DoW?

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: po co komu DoW?

Post autor: Infernal Puppet »

1 Będą śmiecio-armie
2 Będzie wysyp tak samo jak było z chd
3 Tako jako nie ma oficjalnej książki by sobie przeczytać tylko milion chaotycznych kserówek itp
4 Wydaje mi się że ta armia będzie nie zbalansowana
1 - oczywiście, zawsze były i będą. "oficialne" śmiecio-armie też są.
2 - nic takowego puki co nie zauważyłem :P
3 - a czego się spodziewasz, jak nie ma książki :?:
4 - mówisz jakby inne armie były zbalansowane :P . Armia musiała by mieć naprawdę z dupy koszty i zasady, by jeszcze bardziej psuć obecny "balans".
A pisanie zasad do niej przez gracza tej armii już jest mocno podejrzane.
A kto inny miałby pisać zasady ? Ktoś kto daną armią nigdy nie grał ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Mówisz ze ze skanami nikogo nie wpuscisz tak ?? To juz widze jak gracze idą z 5 nr white dwarfów 2 x wh chronicles, storm of chaos, Dark Shadows, Conquest of the New World i jeszcze bookiem dogs of war ( moze dlatego skany są lepsze co ?? ) I ułatwią szybsze pokazanie zasad
Pod warunkiem, że wiem, iż gracz posiada oryginalne książki to tak. Inaczej czemu mają się czuć uprzywilejowani wzgledem graczy innych armii, ktorzy te zasady i książki muszą miec (może i mniej, co nie zmienia jednak istoty sprawy).
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Trzeba dodać że DoW ma być armią turniejową-jak będzie za mocna będą wyć, jak nie grywalna też wyjce się znajdą. Sezon flejmu trzeba uznać za otwarty :twisted:

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Dopisek ze piki za 10 pkt maja + 1 do S i ASF w 1 rundzie combatu niewiem czy jest przegieciem mimo tych 6 szeregów ale z tego co pamietam to tylko na kawalerie działa


Może dlatego że jakbyś spojrzał dużo graczy ma skany w różnych armii i na masterach nawet nie ma problemu w tym.

Ale o to chodzi chyab nie wskrzesi sie armie ludzie znowu kupia modele a to jakoby biznes dla sklepów i ludzi z allegro dla mnie spoko.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ale o to chodzi chyab nie wskrzesi sie armie ludzie znowu kupia modele a to jakoby biznes dla sklepów i ludzi z allegro dla mnie spoko.
GW zrezygnowalo z interesu, mając zapewne swoje powody, ale u nas wskrzeszenie DoW spowoduje powiększeniu koniunktury i wyjście z kryzysu. Kolejny raz Polska okaże się zieloną wyspą! jupi... :roll:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Wiesz że nie w tym sensie piszę ale i tak trzeba kupic figsy zeby tym pograć i mieć je jako tako zrobione więc to napewno niektórych cisnieniowców z smiecio armiami zbanuje
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wysyp śmiecio armii? mówisz o tych wszystkich ChD które spotykam gdzie kadai przeważnie jest podstawką ? Czy może o ciufci z zabawkowego za 7 zł robiącą za Iron Demona?

Ja uważam ,że żaby grać DoW jak i każdą inną armią trzeba mieć oryginalne figurki (lub bardzo dobre konwersje) i przynajmniej booka - oraz pdf.WD.

DoW ma wielu zwolenników i raczej są to kolekcjonerzy którzy faktycznie mają te figurki bo przeważnie były Limited a to magiczne słowo dla prawdziwych kolekcjonerów...

W Polsce może kilka osób będzie grało DoW - nie ma o co robić szumu.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Nie rozumiem jednej rzeczy czemu Chd nikt nie chciał dopuścić mimo że pisało że oficjalny AL itp a za dogsami wszyscy są na tak? Armie bym dopuścił na turnieje pod warunkiem posiadania wszystkich oryginalnych modeli i książek, zasad co oni tam mają :wink:

Oczywiście Piotrze z Chadecją tak się stało i chciałbym tego uniknąć z Dogsami właśnie i tutaj Cie popieram.
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

mówisz jakby inne armie były zbalansowane. Armia musiała by mieć naprawdę z dupy koszty i zasady, by jeszcze bardziej psuć obecny "balans".
O przepraszam ale 8ed booki GW są już bardziej zbalansowane niż to co było poprzednio nie ma już przepaści takiej jak między Danonami, DE czy Szczurami a np. Beastmenami :mrgreen: GW poszło w bardzo dobrą stronę.
Jeśli chodzi o CHD to dopuszczenie tego do turniejów było błędem... jeśli trend GW się utrzyma i kolejne booki będą bez przegięć a wszystko na to wskazuje to prędzej czy później okaże się, żę CHD gniotą system kompletnie bo ich nikt nie updatuje...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Denis pisze:Wiesz że nie w tym sensie piszę ale i tak trzeba kupic figsy zeby tym pograć i mieć je jako tako zrobione więc to napewno niektórych cisnieniowców z smiecio armiami zbanuje
Hmm, niech sobie przypomnę - na wielu turach dozwolone jest proxowanie modelami tego samego typu. Zaproszenie dla śmiecio-armii gotowe.
DoW ma wielu zwolenników i raczej są to kolekcjonerzy którzy faktycznie mają te figurki bo przeważnie były Limited a to magiczne słowo dla prawdziwych kolekcjonerów...

W Polsce może kilka osób będzie grało DoW - nie ma o co robić szumu.
Właśnie 3ka kolekcjonerów, która siedzi w LS i płacze, bo jej się kurza figuraski na półce. A zagrać by chcieli.

A jak stwierdzili poprzednicy - dlaczego mniejszość ma decydowac o większości? Najlepiej będzie jak zrobią ogólne głosowanie za i przeciw dopuszczeniu. Wtedy to będzie miało jakieś znamiona uczciwości wobec graczy, nie tylko rtych grających DoW.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Bless dobrze pisze.
Shino pisze:
Skoro LS postanowiło ich wskrzesić ja się tylko cieszę :)...
jeszcze nic nie zostalo postanowione. Dyskusja caly czas trwa.
Przyglądam się jakiś czas Furionowi w LS co On tam robi? Do samego Furiona nic nie mam bo bardzo spoko gość ale
to dobrze, że dyskusja jeszcze trwa. Furion jako jedyny związany bezpośrednio z DoW nie powinien w niej brać udziału (wg. mnie). Zablokujcie wskrzeszenie DoW i wywalcie Furiona z LS. Po co robić nowe zasady terenów autorstwa Furiona? Po co w ogóle wskrzeszać umarlaka z jakimiś zasadami totalnie nieprzystosowanymi do VIII ed? Bo tak się podoba członkowi LS? To go wywalcie z LS i nie będzie siał fermentu.

Słabe to to ... tym bardziej te zapiski w zasadach, które są jak mniemam autorstwa samego gracza tej armii są do bani.

Jeżeli chodzi o same zasady DoW nie powinny się znaleźć w uściśleniach sędziowskich. To podstępny wał, który Furion zachciał wpuścić. Powinien być w postaci osobnej publikacji DoW by LS i tyle. Organizatorzy jeżeli będą chcieli to wtedy dopuszczą. Ale pod żadnym pozorem dopuszczać armię, która nie ma żadnych szans na pojawienie się w uściśleniach zasad - to jest największy błąd działania LS w tym przypadku. Bardzo to kontrowersyjne i smutne, że Furion chce z pozostałych graczy zrobić tłum idiotów, którzy tego nie widzą...
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 10:26 przez Daw, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Z góry przepraszam za wulgaryzmy.

KU...RWA skoro graczy DoW jest tak mało to co wam przeszkadza, żeby "naprawić" i zaktualizować ich zasady.
Prawdopodobieństwo, że spotkacie gracza DoW na turnieju jest i tak znikome.

Tak jak pisał ktoś wcześniej. Większość modeli można spokojnie zapożyczyć sobie z innych armii.
Mam katalog z bodajże 2002 roku, gdzie są pokazane z osobna wszystkie jednostki armii DoW. Spokojnie 80% jednostek można sobie skołować z imperium i armii ogrów.

Pozdrawiam.
Matis.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zgadzam się w 100% Daw nic dodać nic ująć. Dla mnie działalność Furiona w LS jest dość mocno kontrowersyjna a jego postępowanie z DOW, przynajmniej według mnie dyskwalifikuje go z członkostwa LS.

Dla przykładu Pika takiej broni nie ma w RB opisanej... ale spoko wielu nie ma bo są opisane w bookach do armii a tu proszę stare zasady piki kompletnie nijak mają się do nowej edycji ale spoko Furion napisał nowe...
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, o 10:31 przez Przemcio, łącznie zmieniany 1 raz.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Matis pisze:Tak jak pisał ktoś wcześniej. Większość modeli można spokojnie zapożyczyć sobie z innych armii.
Mam katalog z bodajże 2002 roku, gdzie są pokazane z osobna wszystkie jednostki armii DoW. Spokojnie 80% jednostek można sobie skołować z imperium i armii ogrów.

Pozdrawiam.
Matis.
Można i w ten sposób powstaną armie wspomniane przez Blessa. Dow nie powinno być umieszczone w uściśleniach Sędziowskich bo to wygląda wtedy na prywatny folwark Furiona i robi z uściśleniami LS co chce. Ogólnie to powinno być w osobnym pliku i wtedy każdy z organizatorów jeżeli miałby na to ochotę to by dopuścił tę armię, a aak powołując się na uściślenia sędziowskie (od czego do cholery jasnej jest LS) z automatu obligatoryjnie dopuszcza się DoW... to jest mega słabe...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

KU...RWA skoro graczy DoW jest tak mało to co wam przeszkadza, żeby "naprawić" i zaktualizować ich zasady.
Prawdopodobieństwo, że spotkacie gracza DoW na turnieju jest i tak znikome.
Po to, że AB nei jest dostępny w sklepie, a wielu z nich grać bedzie na kserówkach. Poza tym nie zamierzam pamiętac zasad armii, która umarła opuszczona przez GW, a Furion postanowił pobawić się w Jezusa.
(nie chcę obrazić niczyich uczuc religijnych)
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

cahir załoze sie ze nawet wszystkich zasad do conajmniej 1/3 armii nie znasz ale jest ochota ponarzekać to to robisz ??

Co za problem jak przeciwnik Ci pokaze jednsotki i zerkniesz sobie na zasady ??

Ale oczywiscie dla Ciebie jest bo kserówka jest zła ty oczywisćie w domu masz wszystkie booki oryginalne bo jak to mówisz musisz sie z zasadami każdej armii poznać

Taka prawda wszyscy któzy sie rzucacie ze zasad nie mozecie obejrzeć robicie to tylko po to bo niechcecie DoW a w domu macie tylko army booki do własnych armii i reszta pdfy na kompie
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Wiesz doskonale Denis, że nie chodzi tutaj o kwestię pdf czy oryginał.
Cahir może i do booków przykłada ogromną wagę ale to nie o to tutaj chodzi.
W uściśleniach LS nie powinien się znaleźć zapisek o dopuszczeniu DoW. To jest jawny wał.
Jak Furion chce niech wyda fanowskiego booka wzorując się na zasadach z RH. Ale nie w uściśleniach LS. O to tutaj chodzi.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ja może POWTÓRZĘ:

Jest podręcznik do DoW na 8 ed :

http://www.scribd.com/doc/38079464/Warh ... ogs-of-War

Jest on poprawiony w stosunku do tego z 5 ed. Koszty jednostek są zmienione (urealnione) i są wyższe.
Na całym świecie gra się na ten podręcznik i nikt nie robi z tym problemu.

Jest forum do DoW z faq wyjaśnieniami etc

http://dogsofwaronline.com/forum/showthread.php?tid=67

Ja uważam ,że DoW mogą spokojnie być dopuszczone i nikomu krzywda z tego tytułu się nie stanie... a burza o to jest burzą w szklance wody i doprawdy nie wiem czemu ma służyć - mam nadzieję ,że LS nie da się zakrzyczeć 3 -4 przeciwnym osobom (bo tylu Was naliczyłem)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Piotrze czy masz nas za idiotów :?: kto poprawiał ten podręcznik :?: Napewno nie GW...
To może ja sobie przerobie 5ed Chaos i sobie nim pogram co ty na to :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Ja nie mam nic przeciwko DoW jeżeli to będzie dobrze zrobione czyli 1 book jak indy gt wszystkie erraty i faqi przy sobie i przede wszystkim oryginalne modele a konwersje jedynie nie wypuszczonych modeli na wysokim poziomie bo jak sami piszecie armia będzie grana przez kolekcjonerów i fanów tak więc nie powinien to być problem dla nich :)
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

ODPOWIEDZ