Daimos, Kabitan Tsubasa i inne anime rodem z Polonii 1

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nightclower16
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: SNOT - Gdańsk

Post autor: nightclower16 »

Co do Tsubasy ostatnio obejrzałem wszytskie odcinki :P A teraz ma wyjść nowa seria Road to 2006 ;)

to były czasy ... :D

Co do innych bajek to : Dzidzi la tortola ;) , Tygrysia maska i generał Daimon ;)

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

nightclower16 pisze:generał Daimon ;)
Raczej Dajmos ;)
Tak, wczesne anime to było coś, pełne klimatu, humoru, ciekawa fabuła :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Tygrysia maska była strasznie agresywna :(

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ale za to świetna :)
za Tsubasą nie przepadałem jakoś

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

ehh jak sobie przypomne Goola3 na pegasusa...mam jeszcze :) chyba sobie dzisiaj pogram...i tygrysią maskę kiedyś miałem...

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Tsubasa był zajebisty. Zresztą jakieś pół roku temu zacząłem ściągać odcinki, ale potem zrezygnowałem :P .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Duderson pisze:Ale co z Czarodziejką z Księżyca?
Czarodziejka z Księżyca na zawsze pozostanie w naszych sercach...
to była moja pierwsza miłość :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Shinue pisze:
Duderson pisze:Ale co z Czarodziejką z Księżyca?
Czarodziejka z Księżyca na zawsze pozostanie w naszych sercach...
to była moja pierwsza miłość :P
Hm, to taka trochę, hmm, babska bajka? :P

Tym bardziej nie potrafiłem jej oglądać w czasach fascynacji Tsubasą, Generałem Dajmosem, Gigim czy Yattamanem - gdy ma się jedenaście lat (rok 1994), to dziewczyny są gupie :P

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

babska bajka :?: babska bajka :?: :evil:
nic bardziej mylnego :!:
nie wierz w stereotyp bajek o dziewczynkach dla dziewczynek, a o chłopcach dla chłopców. kwestia jest bardzo złożona i problematyczna. popatrz na gatunek YAOI zawierający liczne wątki homoseksualne, który to w większości jest oglądany/czytany przez dziewczyny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Shinue pisze:babska bajka :?: babska bajka :?: :evil:
nic bardziej mylnego :!:
nie wierz w stereotyp bajek o dziewczynkach dla dziewczynek, a o chłopcach dla chłopców. kwestia jest bardzo złożona i problematyczna. popatrz na gatunek YAOI zawierający liczne wątki homoseksualne, który to w większości jest oglądany/czytany przez dziewczyny.
Moja koleżanka z liceum jest fanką yaoi... jak do niej przyszłam, musiałam oglądać dwóch panów kochających inaczej w akcji.
W ramach wzajemnego dzielenia się hobby, pokazałam jej po prostu figurki...

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Hmm, cóż przykład Czarodziejki z Księżyca nie bardzo pasuje do Yaoi; o ile pamiętam to obserwowaliśmy tam perypetie i rozterki emocjonalne Bunny, dziewczynki ;)
Stereotyp stereotypem, jednakże nie zetknąłem się do tej pory ze szczególnym zaineteresowaniem tematem Sailor Moon ze strony chłopców/mężczyzn (no, chyba że lubi się dłuuuuuugie nogi i wielkie oczy :P
Poza tym wskaż mi jedenastolatka (choć może obecni różnią się od tych sprzed dwunastu lat :wink: , który z zainteresowaniem oglądałby Czarodziejkę.
Pamiętam klasowe spory ze społecznością dziewcząt, które prawie przeradzały się w bitwy. My (chłopcy) udowadnialiśmy wyższość Kapitana Hawka nad Sailor Moon, one odwrotnie :D

Poza tym nie wydaje mi się, by NORMALNEGO jedenastolatka rajcowała tematyka homoseksualna w kreskówkach... :roll:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Mate pisze:Stereotyp stereotypem, jednakże nie zetknąłem się do tej pory ze szczególnym zaineteresowaniem tematem Sailor Moon ze strony chłopców/mężczyzn (no, chyba że lubi się dłuuuuuugie nogi i wielkie oczy :P
Ja lubie!!!! A jak sailorka leciała w telewizji, to już byłem starszy
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Eh, no dobra, to ja się już nie wypowiadam w kwestii Sailor Moon ;)
Jednakże co do tego Yaoi... to chore :P

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ja byłem wtedy w ogólniaku, a na studiach oglądałem powtórki i doroślejszy wiek wcale nie przeszkadzał mi nałogowo oglądać Czarodziejkę. i chociaż koledzy oficjalnie nie przyznawali sie do oglądania tego serialu, to jednak każdy bardzo dobrze znał Sailor Moon :wink:

faktem zaś jest, że poszczególne sezony serialu były dla rożnych grup wiekowych, a że anime w Polsce dopiero raczkowało więc oglądaliśmy wszystko jak leci, czego konsekwencją było złapanie sailormoonowego bakcyla i tak zostało mi do tej pory...

najzabawniej było jak kupowaliśmy sailormoonowe komiksy, i nie chodzi mi tu o czaro-białą mangę, lecz o te kolorowe filmbooki. Gdy kobieta w kiosku patrzyła na nas jak na pedofilów-amatorów mówiło się jej, że to dla młodszej siostry :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A pamiętacie Umino, śmieszny koleś, potem te sailorki trochę zeszły na psy, co do tiger mana to najlepsza była czołówka , pamiętam tez jednego z przeciwników- człowiek zebra chyba :P Yataman tez był spoko, ale to nie to samo co transfy, no ale one w tv nie leciały przecież....

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ku**a tak myśle i myśle i ciągle niemoge sobie przypomnieć co to był ten Yattaman! Reszte pamiętam, ale tego nie. :roll:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Nie pamiętasz Yattamana???

Zaraz ukaże Cię Dogurobej!!! :P :P

Może to Ci coś podpowie ;)

Dwójka głownych bohaterów - Yattamani (Gan-chan i Janet)
Obrazek

No i Ci Źli - Banda Drombo (Donzler, Dronio i Bojakki) :P
Obrazek

Yattaman to był mega ubaw, można było się czasem posikać ze śmiechu ;) Zwłaszcza jak na końcu Dronio gubiła ciuszki na skutek kary Dokuro (ku wielkiej uciesze Bojakkiego :P :lol:

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Rozmowa zeszła trochę z czystego Kapitana Tsubasy to połączyłem ze starym tematem.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Najlepsze to były roboty - kanapki z szynką vs roboty budyniowe :p palce lizac, no i te pseudomechy :) łezka się w oku kręci....

ODPOWIEDZ