[Warszawa] 16.04.2016, 600pt. 8ed. Welcome to the Old World

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Re: [Warszawa] Welcome to the Old World vol. I - BP 600pt. 8

Post autor: Dziekan »

Cotau pisze:Dopiszcie też i mnie wstępnie, nie wiem czy zdążę pomalować to co chcę zabrać ze sobą:)
Dopisany! Mam nadzieję, że zdążysz pomalować figsy przez Święta. Nie jest tego dużo. ;)

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Bobson pisze:Przepraszam Cię Andrzej, ale ktoś tak tego armybooka napisał, że przegięć można skleić tu całkiem sporo i to nie tylko w Wochu. W dodatku Twoje założenia tylko pomagają w tworzeniu tego typu potworków :)
Chyba nie spodziewałeś się że ktoś wystawi 20 warriorów za 350 punktów , bohatera za 150 i dwie odginaczki za 100 :lol2:
No miałem taką skromną nadzieję. :)
To miał być event tak dla ludzi, robiony przez ludzi. Zupełnie nie chodziło mi o format turnieju i maksowania rozpisek. :p
Ale każdy gra po swojemu i tego nie mogę nikomu zabronić. :)

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

ślivek pisze:
Dziekan pisze:Panowie! Gdzie tu fun? Gdzie tu zabawa?
Niektórzy gracze lubią znajdować przegięcia a inni nawet mają fun kiedy po prostu ich przeciwnik przegra. Prawie nikt nie lubi przegrywać ;) Podstawy gamedesignu to przyjęcie do wiadomości, że profile graczy są różne i, że nie ma jednej definicji zabawy :)
Prawda. Szczera prawda.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

misha pisze:Andrzej zbijam się :) po prostu chyba musisz to wkalkulowac, ze kazde ograniczenia da sie jakos przekozaczyc zwlaszcza jak jest "open". Mi by nie przeszkadzało grac przeciwko takiemu czemuś, ciekawa próba wymanewrowania walca.

Tego jest sporo nawet Lore of Death na małe ptk
Trzymasz mnie przy życiu Miszka. :D
Btw. Wiem, że się nabijasz. ;)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jaki fun z gry przegięta rozpiską wygrasz zero satysfakcji, przegrasz wstyd...
Ale skoro ktoś musi.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

No ja właśnie miałem pytać czy w sławnym Adeptus Mechanicus i na turnieju hobbystycznym w Oldhammera to normalni klimaciarze będą grać czy taki turniejowy standard?
Widzę, że może być różnie...

Napakowane organy z inżynierem i 30 strzelców? Nie chcę z czymś takim przyjeżdżać - jakież to oklepane i przewidywalne. :?

Liczę jednak na Waszą kreatywność drodzy koledzy i ładne modele a może nie trzeba będzie robić wyścigu zbrojeń. :)

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Ja na pewno wystawię się klimatycznie, nie wiem jak reszta. Wiem, że wielu ludzi też przyjedzie pograć na chillu. Dlatego zachęcam do fajnych klimatycznych rozpisek. A jak ktoś przyjedzie z rzeczą nową, specjalnie pomalowaną na ten event, to będę bardzo zadowolony. 8)

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Proszę, zdefiniujcie mi Wasze pojęcie klimatyczności :) im gorsza rozpiska tym bardziej klimatyczna?

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

To może zrobimy comp score i zwycięży ktoś kto przegra wszystkie gry?...
Wezme warda na herosie i od razu jestem power gamerem? Nie wiem nawet o co ten płacz... to gra dla twardzieli a nie "bo ja myślałem że najpierw nasi herosi będą rozmawiać" :)
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Lazur pisze: Wezme warda na herosie i od razu jestem power gamerem?
Ja wziąłem. :D

Klimat klimatem ale ward musi być. 8)

Awatar użytkownika
Kriz Da Old'Bwoy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kriz Da Old'Bwoy »

Ja tez bede mial klimatycznie (same Night Goblins)- bo wiecej mi sie nie udalo pomalowac przez prawie 2 lata;)
Chce wystawic Squig Gobbe na zasadach FW:
https://drive.google.com/open?id=0B779e ... UFOOTB0djQ
Jest wpisany, jako monster, mimo iz wlasciwie jest niemobilna jednostka strzelajaca. Czy moge go wystawic? Jezeli nie (to jedyna okazja, zeby przetestowac..) to czy moge go wystawic jako rock lobber?


Sent from my iPad using Tapatalk

Jekyll
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Jekyll »

Dopisz mnie proszę.

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Lazur pisze:To może zrobimy comp score i zwycięży ktoś kto przegra wszystkie gry?...
Wezme warda na herosie i od razu jestem power gamerem? Nie wiem nawet o co ten płacz... to gra dla twardzieli a nie "bo ja myślałem że najpierw nasi herosi będą rozmawiać" :)
Nikt nie płacze Lazur. :wink:
A ty będziesz?

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Kriz Da Old'Bwoy pisze:Ja tez bede mial klimatycznie (same Night Goblins)- bo wiecej mi sie nie udalo pomalowac przez prawie 2 lata;)
Chce wystawic Squig Gobbe na zasadach FW:
https://drive.google.com/open?id=0B779e ... UFOOTB0djQ
Jest wpisany, jako monster, mimo iz wlasciwie jest niemobilna jednostka strzelajaca. Czy moge go wystawic? Jezeli nie (to jedyna okazja, zeby przetestowac..) to czy moge go wystawic jako rock lobber?


Sent from my iPad using Tapatalk
Normalnie jego jako jego - Squig Gobbe nie możesz wystawić bo to Monster. Ale jakbyś chciał go wystawić jako Rock Lobbera, to czemu nie? Ja się zgadzam. A masz oryginalny model z FW, czy konwersję?

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Jekyll pisze:Dopisz mnie proszę.
Ok. Dopisany.

Awatar użytkownika
Kriz Da Old'Bwoy
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: Kriz Da Old'Bwoy »

Dziekan pisze:
Kriz Da Old'Bwoy pisze:Ja tez bede mial klimatycznie (same Night Goblins)- bo wiecej mi sie nie udalo pomalowac przez prawie 2 lata;)
Chce wystawic Squig Gobbe na zasadach FW:
https://drive.google.com/open?id=0B779e ... UFOOTB0djQ
Jest wpisany, jako monster, mimo iz wlasciwie jest niemobilna jednostka strzelajaca. Czy moge go wystawic? Jezeli nie (to jedyna okazja, zeby przetestowac..) to czy moge go wystawic jako rock lobber?


Sent from my iPad using Tapatalk
Normalnie jego jako jego - Squig Gobbe nie możesz wystawić bo to Monster. Ale jakbyś chciał go wystawić jako Rock Lobbera, to czemu nie? Ja się zgadzam. A masz oryginalny model z FW, czy konwersję?
Oryginalny, kupiony jeszcze za czasow 8 ed., ale jeszcze ani razu nie zagralem nim na oryginalnych zasadach.. Tylko w AoS.. Jako Doomdiver chyba. I czekam od prawie roku na zasady do AoS.
A wlasnie - czy trolle na okraglych podstawkach moge wystawic?;) (sa niestety wieksze niz oryginalne do river trolli).


Sent from my iPad using Tapatalk

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Kriz Da Old'Bwoy pisze:
Dziekan pisze:
Kriz Da Old'Bwoy pisze:Ja tez bede mial klimatycznie (same Night Goblins)- bo wiecej mi sie nie udalo pomalowac przez prawie 2 lata;)
Chce wystawic Squig Gobbe na zasadach FW:
https://drive.google.com/open?id=0B779e ... UFOOTB0djQ
Jest wpisany, jako monster, mimo iz wlasciwie jest niemobilna jednostka strzelajaca. Czy moge go wystawic? Jezeli nie (to jedyna okazja, zeby przetestowac..) to czy moge go wystawic jako rock lobber?


Sent from my iPad using Tapatalk
Normalnie jego jako jego - Squig Gobbe nie możesz wystawić bo to Monster. Ale jakbyś chciał go wystawić jako Rock Lobbera, to czemu nie? Ja się zgadzam. A masz oryginalny model z FW, czy konwersję?
Oryginalny, kupiony jeszcze za czasow 8 ed., ale jeszcze ani razu nie zagralem nim na oryginalnych zasadach.. Tylko w AoS.. Jako Doomdiver chyba. I czekam od prawie roku na zasady do AoS.
A wlasnie - czy trolle na okraglych podstawkach moge wystawic?;) (sa niestety wieksze niz oryginalne do river trolli).


Sent from my iPad using Tapatalk
To tak. Pozwalam wystawić stwora jako Rock Lobber. Wszystko ok, tylko musisz to zawsze powiedzieć przeciwnikowi.

Troli nie możmmesz wystawić na okrągłych podstawkach, tylko na kwadratach 40mm./40mm.

Nie zmuszam Cię do zamiany okrągłych podstawek na kwadraty, ale wykorzystaj to co masz na kwadratach.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Daj chlopakowi wystawic na normalnych zasadach :) będziemy się bawić !!!
Ja specjalnie dla Ciebie maluję nurglowe trolle 8)

Awatar użytkownika
Dawidos
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dawidos »

Dla mnie to będzie pierwszy turniej fantasy i na pewno będę z czymś klimatycznym.

Format turnieju świetnie definiuje klimatyczność, nasze armie to zwiad. Oddziały które mają patrolować jakiś teren albo podkraść się by uzyskać informacje o zamysłach wroga.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Prywatnie jestem za pozwoleniem wystawienia tego modelu na jego oryginalnych zasadach. Rozumiem zakaz wystawiania monsterów, ale to specyficzny monster, właściwie "maszyna". Chciałbym go zobaczyć na stole i chciałbym przeciw niemu zagrać.

Czym innym jest jak ktoś chce wystawić fajny model którego nigdzie indziej nie może, a czym innym byłoby wystawienie takiej np. Abominacji którą można wystawiać normalnie. Wątpię żeby ten precedens doprowadził do zachwiania systemu.

Takie jest moje zdanie choć rozumiem opór orga.

A teraz pytanie czy Skaven assasin może być moim wyborem Hero?

ODPOWIEDZ