Absurd Żałoby Narodowej

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja niczego w zyciu nie zaluje - HEEEEEEEEEJJJJJJJJJ!

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

a juz na bank nie zalujesz wodki!
i jutro pewnie postapisz podobnie...
jak i ja

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

jak dla mnie to Ruscy w tym maczali palce

Awatar użytkownika
Nibas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warschau

Post autor: Nibas »

Albo homoseksualiści. =;
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

a nie żydzi?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

We wszystkim palce maczają Żydzi to taki ich "army wide special rule". :wink:

Ale odbiegamy od tematu. Więc proponuję skończyć offtop.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Zginęli Polscy Wojskowi, majacy zapewne dość duży wkład w sprawy wojskowe, którzy w pewnym stopniu "osierocili" nie tylko rodziny, ale także konkretne oddziały, podwładnych.
Mówcie sobie co chcecie Panowie, ale Prezydent Kaczyński - niezależnie jaki jest - to przede wszystkim jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Kiedy ponad 20 żołnierzy - podoficerów i oficerów ginie, jest to cios w pośredni sposób dla obronności naszego kraju.
Szopkę według mnie robi tutaj TVN24, bo to telewizja informacyjna napie..przająca co 25 minut info jak to ludzie zginęli + w między czasie komentarze, wywiady, no i wystąpienia polityków.
Z tego co pamiętam kiedy ginął powiedzmy polski żołnierz "poza granicami państwa" zawsze, ale to zawsze była o tym mowa w telewizji i poświęcano temu 1-3 minut w zależności od okoliczności.
Telewizja taka jak TVn jest nastawiona na kreowanie wydarzeń i czasem sztuczne wypiętrzanie problemów - tak było w przypadku śmierci tych dwóch policjantów. Naturalnie spece od wizerunku politycznego oraz rzecznicy prasowi wiedzą że takie "masowe" wypadki wzbudzą zainteresowanie mediów jak i ludzi - w końcu nie codziennie ginie ilus tam pielgrzymów (sam motyw śmierci pielgrzymów wracajacych/jadących na pielgrzymkę może mieć różny wydźwięk). Kiedy połączymy polityków oraz media mamy zabójczą dawkę pierdzielenia trzy po trzy.
W tą sobotę mam spotkanie z majorami z WKu na studiach w ramach Obrony Cywilnej - w ogóle nie wiem czy odbędą się zajęcia, bo moze wszyscy będą w swoich jednostkach. Zapewne jeśli odbędą się zajęcia, ten temat zostanie poruszony.

Na ostatnich zajęciach zresztą była rozmowa z dziennikarą z TVP i między nami (w tym wojskowymi) którzy mieli naprawdę nieprzychylne zdania na temat telewizji i gazet bo te przekręcają fakty i tworzą często z igły widły...
Sądzę że żałoba narodowa powinna być. To nie wina Prezydenta (na którego nie wiadomo dlaczego wszyscy psioczą, przecież on tylko czasem pojawia się w mediach i przypisuje mu się niewiaodmo jaką "złą moc sprawczą". Rozumiem że mozecie go nie lubić, ale dajcie spokój, nie przypisujcie mu nieprwadziwych rzeczy.
18 lipca 1997 - dla uczczenia pamięci ofiar powodzi tysiąclecia (55 ofiar śmiertelnych).
12 - 14 września 2001 - w związku z zamachami na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku i Waszyngtonie (2752 ofiary śmiertelne, w tym pięciu Polaków).
12 - 13 marca 2004 - dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Madrycie (191 ofiar śmiertelnych, w tym czworo Polaków).
5 stycznia 2005 - dla uczczenia pamięci ofiar tsunami w Azji Południowo-Wschodniej (294 tys. ofiar śmiertelnych).
3 - 8 kwietnia 2005 - po śmierci papieża Jana Pawła II.
14 lipca 2005 - opuszczenie flagi państwowej dla upamiętnienia ofiar zamachu w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym trzy Polki)
29 stycznia - 1 lutego 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku (65 ofiar śmiertelnych - większość ofiar to Polacy).
23 - 25 listopada 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba (23 ofiary śmiertelne - wszystkie ofiary to Polacy).
23 - 25 lipca 2007 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy autokarowej we francuskim Vizille koło Grenoble (26 ofiar śmiertelnych - wszystkie ofiary to Polacy).
24 - 26 stycznia 2008 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Mirosławcem (w katastrofie zginęło 19 oficerów i jeden podoficer - wszystkie ofiary to Polacy)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, o 22:35 przez BOGINS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Slawek pisze: Dotąd doczytałem. Nie muszę czytać reszty by wiedzieć że piszesz głupoty. Może wiek cię usprawiedliwia, więc nie będe osądzał surowo...
Z twoimi poglądami powinieneś zmienić hobby.Warhammer to w końcu zabawa ARMIAMI... Znajdż sobie bardziej pacyfistyczne zajęcie...
Widzisz, zirytował mnie twój brak tolerancji, który potwierdzasz tylko powyższym postem w stylu "Nie podoba mi się, to nie czytam dalej". Ciekaw jestem, czy jeśli po drugiej stronie stołu zastawionego figurkami staje długowłosy jegomość z pacyfką w klapie albo ubrany w inny "symbolizujący" strój to myślisz o nim per "brudny hippis"? A np. z wystrzyżoną w czubek głową per "brudny punior"? Kto w takim razie w Twojej opinii jest czysty i dobry?

Zamieść bracie swoją fotkę, żeby każdy, kto kiedyś z tobą zagrał, mógł się zastanowić czy warto.

A jakbyś jeszcze nie zauważył, to figurkowe systemy bitewne to takie szachy albo warcaby, tylko ładniej podane, żeby mniej lub bardziej dorosłe dzieci je chętniej kupowały. Jeśli dodajesz do tego jakiś mocny militarystyczny etos (tu poproszę w tle jakieś poważne trąby albo wzniosłe smyczki na kotłach) to zalecam długie wakacje i więcej dystansu.

A z przytyku do mojego wieku (nie jest aż taki straszny, Chrystusa jeszcze - pardon za przenośnię - nie przebiłem) wnioskuję, że kolega uważa się za młodą siłę?

To - zaspokajając twoje oczekiwania, iż stary ze mnie herbatnik - sprzedam ci - jak stary herbatnik, mądrość jedną, którą inny herbatnik, sprzedał mi jakiś czas temu:
"Człowiek średnio raz na rok uważa, że w związku z osiągniętym wiekiem już wszystko wie o świecie i wszystkie rozumy zjadł. I jaki był głupi rok wcześniej."
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Do Mikołajka i Slawka. Według mnie spieracie się teraz o to kto jest to niby mądrzejszy ze wzgledu na wiek swój więc wasza rozmowa nie wnosi nic do tematu prócz faktu, że jeździcie po sobie.

P.s. gwarantuję wam, że gdyby nie było tvn24 który pewnie oglądaliście, to byscie siedowiedzieli o tym z radia (które wałkuje to samo, również co 30 minut) albo z wiadomości na róznych kanałach, tyle że może częstotoliwosć byłą by mniejsza, a więc i podejscie ludzi, ktorym nie wciska się co 30 MINUT FAKTU ŻE UMARLI ci lub ci byłoby inne.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2008, o 22:41 przez BOGINS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Mikołak pisze:
A z przytyku do mojego wieku (nie jest aż taki straszny, Chrystusa jeszcze - pardon za przenośnię - nie przebiłem) wnioskuję, że kolega uważa się za młodą siłę?
Myślę, że kolega Sławek miał na myśli raczej odwrotne twierdzenie co do Twojego wieku ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
de Ville
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: de Ville »

Okej, może nie potrzebnie się uniosłem, to pewnie dla tego, że zawsze sympatyzuję z polskim wojskiem, a z lotnictwem w szczególności. Uważam po prostu, że temat jest niestosowny. Jak już napisałem, nie chodzi mi o samą żałobę, ale o szacunek dla poległych oficerów (i 1 podoficera).

@ truepunk: Nie mam pojęcia dlaczego ilość postów miałaby świadczyć o warhammerowym stażu - ja na przykład gram od końcówki V edycji. Piszesz ponadto o tym, że forum jest liberalne, a sam odbierasz głos innym użytkownikom.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem, o co mi chodziło, nie chcę dalej tego tematu wałkować, bo i po co...

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

BOGINS pisze: P.s. gwarantuję wam, że gdyby nie było tvn24 który pewnie oglądaliście, to byscie siedowiedzieli o tym z radia (które wałkuje to samo, również co 30 minut) albo z wiadomości na róznych kanałach, tyle że może częstotoliwosć byłą by mniejsza, a więc i podejscie ludzi, ktorym nie wciska się co 30 MINUT FAKTU ŻE UMARLI ci lub ci byłoby inne.
Czy słyszę o tym wypadku raz na pięć minut czy raz dziennie, dla mnie nie ma znaczenia. Uważam to za straszną tragedię w kategoriach ludzkich - tak, jak śmierć każdego z naszych wojaków gdzieś daleko od domu, czy też śmierć kogokolwiek w ogóle.
TVN24 nie oglądam, bo myślę, że jest nudne i bezpłciowe, pełne nylonowych nijakich gęb.
W liście nie wymieniłeś tragedii spod Białegostoku, kiedy to spłonął autokar z maturzystami. Czy po tym nie było ogłoszonej też żałoby o randze narodowej? Bo nie pamiętam.

A po nietolerancji ujeżdżał się będę zawsze i wszędzie.
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Dziś (wczoraj) z Wykopu:

Obrazek

Kto umie liczyć i dostrzegać wizualnie liczby i trendy, temu wyjaśniać przedstawionych wyżej faktów nie trzeba. Reszcie wyjaśniać nie warto.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

na portalach internetowych to jest dopiero zenada ...
Bo tutaj raczej nie ma pełnej anonimowości.
cisnienie czlowiekowi skacze jak widzi bande ludzi totalnie niezwiazanych z batlem (moja, nieprzymierzajac, babcia tez napisala 0 postow zwiazanych z WFB - wiec jest w tej dziedzinie takim samym autorytetem jak slawek) ktorzy przylaza tu opowiadac co mysla.
Przecież ten temat nie dotyczy battla. A nie wydaje mi się, żeby granie w battla sprawiało, że oto człowiek staje się kompetentny w sprawach dotyczacych ogłaszania żałoby narodowej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

staje sie kompetentny w kwestii uzytkowania forum poswieconemu WFB.
nie rozumiem jaki jest sens rejestrowac sie na forum poswieconym WFB, nie napisac ani posta o WFB, za to lansowac sie na gwiazde PiM.

przeciez sa fora ktorych glowna tematyka sa chocby militaria - skoro z 'wirtualnym' WFB nie ma sie zadnych kontaktow, nie lepiej na nich sie udzielac w kwestiach smierci lotnikow?

@Tomash:
klask klask, ladne

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Fajne, ale według tego obrazka to Bierut umarł przed Stalinem...
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Panowie,
Rozumiem rodzinne animozje ale dajmy spokoj.

W tej chwili kazdy z was ma racje, za 10 waszych postow. kazdy z was ta racje zgubi w kłotni. luzujcie baty...


Tomku - bije pokłon,
ja wprowadziłbym załoby za
1, 2, 7, 8, 9, 10, 11, 12
swoja droga przy postepujacej globalizacji coraz wiecej powodow powstaje do załoby ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jankiel pisze:Fajne, ale według tego obrazka to Bierut umarł przed Stalinem...
Faktycznie jest jeden kwas.

A obrazek nie mój, tylko z wykop.pl :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

mecenasik
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: mecenasik »

moim zdaniem dyskusja nad zasadnoscia zaloby narodowej (zawsze) jest mocno nie na miejscu - wychwalanie/negowanie tej decyzji ma po prostu negatywny wydzwiek w stosunku do osob, ktorych ta tragedia dotknela bezposrednio (im na pewno zaloba narodowa nie jest potrzebna).

zasady wprowadzania zaloby narodowej nie mowia wprost kiedy nalezy ja wprowadzic a kiedy nie - nie ma tu znaczenia ilosc ofiar,ich nazwiska,cel "wyprawy",sposob w jaki doszlo do tragedi - jest to decyzja reprezentantow nas wszystkich (nie musimy sie zgadzac w 100% z demokratycznym wyborem wiekszosci ale uszanujmy go) co pozwala (z roznych wzgledow - patrz dane podawane tu wczesniej) zamanifestowac aktualne uczucia spoleczne lub zaakcentowac wage tragedii

to ze ostatnimi czasy mamy "natezenie" tragedii - rowniez media maja tu olbrzymie znaczenie - i w pewnym sensie "znaczacych" wydarzen tego typu nie powinno kwestionowac zasadnosci samej instytucji zaloby narodowej - bo przeciez to nie jest wina ja wprowadzajacych ze pewne wydarzenia sie dzieja.
i wydaje mi sie ze fakt, iz (bez wzgledu czy wojsko sie lubi czy nie, czy ma sie takie lub inne zdanie na temat armii) smierc tych wojskowych ma znaczenie dla calego panstwa to jako takie wydarzenie powinno byc w odpowiedni sposob podkreslone - mozna debatowac czy wylacznie w sposob wojskowy czy szerzej.

wyrazy wspolczucia dla rodzin i bliskich ofiar tej katastrofy
- dla mnie nie ma znaczenia czy znam te osoby, smierc jest zawsze bolem dla najblizszych

ps: dlugo sie zastanawialem czy zabierac glos w tej dyskusji..wydaje mi sie ze warto

edit: drobne uzupelnienie

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kapitan Hak pisze:...
Nie chcę zawalać cytatem miejsca, ale się zgadzam.
Uważam, że żałoba narodowa to nie prezydencki nakaz płaczu, nakładany na naród, ale wyraz szacunku i współczucia ze strony najwyższych władz państwowych... można się z nim zgadzać lub nie, ale odczuwanie presji jest nie na miejscu. Nikt nikomu płakać nie każe.

Przeliczanie papieża na liczbę górników/lotników/pielgrzymów czy miłośników gołębi oraz trąbienie o tym, jakby to było, gdyby zginęli homoseksualiści albo feministki a nie ci, którzy zginęli - wkurza mnie niepomiernie. Już naprawdę nie wykorzystujcie tragedii do udowadniania, jaki ten czy poprzedni rząd/prezydent jest okropny i straszny. Może jest, ale naprawdę żałoba narodowa nie ma nic wspólnego z tym, czy ogłaszający ją człowiek ma poglądy prawicowe czy lewicowe i czy bardziej żal mu gejów czy pielgrzymów. Wątpię, by ktokolwiek, nawet Kaczyński, używał jej do rozgrywek politycznych.

P.S. Mecenasie, sądze, że warto było zabrać głos :)

ODPOWIEDZ