VC vs. Demony

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

I dostaja maske bo nie maja doswiadczenia ...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

A dzień później sprzedają armię na allegro.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

okurdemol pisze:A dzień później sprzedają armię na allegro.
czyli sprzedają wampiry bo demony sie pojawiają...
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Do tematu panowie. Do tematu.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Christos pisze:Do tematu panowie. Do tematu.
masz talent do pojawiania sie w najmniej oczekiwanych momentach i to zawsze tych samych ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Takie moje zadanie.

Choć niektórzy doradzają, żeby nie ostrzegać tylko wycinać. No i będą Wam posty znikały bez ostrzeżenia.

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Mam pytanie co do tego banner'a co daje -2 do casta w wybranym lorze...
Jeśli mój wampir ma forbidden lore, to kto pierwszy wybiera lora...
Ja, czy gracz DL z tym banner'em? A może jakiś rzut kością?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Ty wybierasz przed bitwą a on po wystawieniu.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

Furion nie doceniam DE bo zawsze jak na nich trafiam to je rozpędzam do zera więc może masz racje nie doceniam armii ale nie przeciwnika, więc nie udawajcie greka, że każda armia jest równą i każdą można wygrać bo na turniejach jakoś zawsze podium jest złożone z tych samych armii.A nowymi demonami oczywiście, że jak każda armią można splewić ale jak sie wystawi Blothistera i się wpiepszy w wampira to nie ma bata aby ten przeżył chyba, że nagle wszyscy zaczna brać cursed book na generale ale takiej tendencji jeszcze nie widzę.A teraz VC smierć generała dość mocno boli przy tych LD.Tzeenthem na mocnej magii też można pojechać ostro i Demony po chamskim imperium na 4 działach i 2 stemach to chyba będzie teraz 2 najgorszy przeciwnik dla VC tak uważam ja.Resztę komentarzy pominę ale koledzy chętnie przyjmę od was chalenga i dostanę masakre może w końcu ktoś zrobi mi tą przyjemność bo od 6 edycji jeszcze nie dostałem i z chęcią przypomnę sobie co to za uczucie.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Cinkos: To z kim ty grasz czlowieku?? Pojezdzij na mastery to se przypomnisz jak sie dostaje w dupe.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Jedna z kombinacji na demony w stylu kamikadze :D

Lord:Hellsteed, Frost Blade, -1 Ld, Beguillem, Infinite Harted

Kamikadze boski wiatr ale jak sie poszczesci to moga zjechac demona

Lord: Red Fury, Forbiden Lord, Immune to Poison Killing Blow, Ward 4+ Stupidity, Cursed Book, Power Stone - I bierzemy wtedy Beasta i modlic sie zeby 1 czar wszedl :D
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Uważam, że ten frost blade jest przesadzony cenowo, co do swoich możliwości. Jedynie na co jest dobre, to czołg ;], ale to też nie zawsze.

Ja grałem jak na razie raz z demonami i nie wiedziałem jak pokonać tego BT.
Jest on na prawdę bardzo mocny, ale na szczęście VC mają 1 b. ciekawy przedmiot na takich kolosów - "cursed book"

Ja bym proponował jakiegoś wight kinga z tym bookiem, takiego ekonomicznego, który i tak pewnie zginie od BT, ale za to wygram wtedy CR'em, ewentualnie oddział z regenką.

Na lordzie nie ma co dawac jakiegoś frost blede, gdyż za dużo ryzykujemy bo demony sie nie sypia, a VC tak ;]

a co do tego frost blade jeszcze raz, to jakby dawał on +1S i no armor save, to jeszcze byłby wart może tej ceny.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Ja bym chyba próbował cholere zaswarmować zombiakami. Problem z szarżą tylko. Ale jak już capniemy to się nie powinien wydostać do końca gry, nawet ze swoimi 2d6+4 atakami :P

Aha, no i duża kuźnia + mała kuźnia.
Obrazek

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

Cursed Book dziala przez 1 ture jak BT ma a zawsze ma przezuty na nietrafione to i tak jest w stanie (statystycznie sie udaje) zabic nam lorda w 1 turze chyba ze ktos da dla generala varda na 4+ i glupote wtedy mozna ryzykowac. A przegrana dla BT nie oznacza jego destrukcje tylko rzuciki na LD a w razie co z reguly jeszce obok jest BSB wiec sobie przezuci.Jedyne sensowne rozwiazanie to zarzucic go zombiakami ale przy banerze -2 do kasta i np 8 DD i 2 skrolach u demona jest to znacznei utrudnione aby w jednej turze przyzwac oddzial i rzucic vanchela . Oczywiscie mozna liczyc na szczescie rzucanie Irestibli na duzej kuzni srednio musi sie nam udac 3 razy aby padl. Wiec damen und herrer zyczmy sobie duzo 6 w graniu z demonami:) No i uwazajmy na 6 flamerow bo robia taka sieczke z naszej armii, ze az milo:)Stand & shoot tej jednostki jest porazajace:)

licho
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: licho »

Cinkos pisze:Jedyne sensowne rozwiazanie to zarzucic go zombiakami ale przy banerze -2 do kasta i np 8 DD i 2 skrolach u demona jest to znacznei utrudnione aby w jednej turze przyzwac oddzial i rzucic vanchela .
Nie jest tak strasznie. Banner ma -2 do wybranego lora.
Inwokacja to czar który nie jest lore of the vampires
Raise i popychaczka jest w lore of the vampires.

Więc wychodzi na to że albo:
a) demony muszą wybrać czy blokują lora vampirów czy inwokację
b) mogą zablokować tylko lora vampirów więc inwokację dalej mamy na 4+(lub 3+)

trafna odpowiedź wydaje mi się b, bo inwokacja nie jest w żadnym lorze.

A jeśli prawdą jest to co odpowiedziano mi w pytaniach o zasady czyli krzesamy d6 vampire batów na 3+ to BT można zablokować na rok gry batami lub wilkami.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Invokacja jest w lore of vampires.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Fedek pisze:Invokacja jest w lore of vampires.
czy to sa uściślenia sędziowskie?
bo w przeciwnym razie będę się spierać...
Obrazek

licho
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: licho »

Shinue pisze:
Fedek pisze:Invokacja jest w lore of vampires.
czy to sa uściślenia sędziowskie?
bo w przeciwnym razie będę się spierać...
:D dokładnie , jest opisywana poza lorem.

Dodatkowo :

"All Vampire characters can instinctively manipulate the Undead and so know the Invocation of Nehek spell. Other spells are generate from the Lore of the Vampires"


Inne czary są generowane z Lora Vampirów, czyli z innego zbioru.
Inwokacja to czar który znają wampiry instynktownie i nie należy do zbioru Lore of the Vampires

:D

Cinkos
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Cinkos »

A rzeczywiscie:)No i lepiej zadne uscislenie nie powinno tego zmienic gdyz: zmieniajac lor na inny Forbidden Lore nadal znamy Invokacje wiec znajdujemy tutaj potwierdzenie waszych tez:)Invokacja nie jest z lore of vampires:)nawet wizualnie to widac jest w podreczniku Lore of Vampires i sa czary a invokacja jest obok. Dopoki GW nic nie powie na ten temat zgodnie z podrecznikiem invokacja nie jest lore of vampires. W sumie pozytywny akcent w graniu z Demonami.Acha baty robisz D6 woundow a nie D6 batow a wilka robisz tylko 1 jako ze jest cavalery wiec az tak rozowo to nie jest jeszcze.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

normalnie ta LS glosu ludu nieslucha :)
Great Standard of Sundering nie działa na inkantacje Tomb kings. Czary "0" jak
Inwokacja VC i Drain Magic HE są częścią lore’ów tych armii i sztandar na nie
działa. Drain magic Slanna nie należy do Żadnego lore’a.

Zablokowany