Armii Chaosu nie będzie można łączyć?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

jesli to prawda do jednak mozliwe ze CD zostana zanektowane co z punktu widzenia GW jest logiczne bo stary gracz chaosu ma tak naprawde druga armie do kupienia.


Mnie jednak bardziej ciekawia marki . Czy pojda droga demonow i khorn nagle bedzie dawal nienawisc zamiast furii a moze tak jak w DP mark kosztuje a nic nie daje.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kensiorek pisze:jesli to prawda do jednak mozliwe ze CD zostana zanektowane co z punktu widzenia GW jest logiczne bo stary gracz chaosu ma tak naprawde druga armie do kupienia.
Nie sądzę. Już coś by było słychać na ten temat, zresztą GW musieliby zrobić sporo nowych modeli ChD, a żadnych informacji na ten temat póki co nie ma.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Mikołak
Marnypopis
Posty: 596
Lokalizacja: 350 Extraordinary Gentlemen, MouseCity
Kontakt:

Post autor: Mikołak »

Moim skromnym zdaniem ten nagły zwrot w dotychczasowym (25-letnim - wszak tym się szczycą) podejściu do Chaosu to straszliwy błąd w wykonaniu GW. Od zawsze Chaos się miksował - taka jest jego natura, niejednokrotnie podkreślana w niezliczonych publikacjach. Łamią fluff wypracowany przez lata, i to tylko dlatego, że ludziska na turniejach wystawiają określone typy jednostek, a określonych nie.
Zła decyzja by GW i już.
"Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w
dupie a państwu będzie miło" - Katalog z muzeum Igora Markina

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Mikołak pisze:Moim skromnym zdaniem ten nagły zwrot w dotychczasowym (25-letnim - wszak tym się szczycą) podejściu do Chaosu to straszliwy błąd w wykonaniu GW. Od zawsze Chaos się miksował - taka jest jego natura, niejednokrotnie podkreślana w niezliczonych publikacjach. Łamią fluff wypracowany przez lata, i to tylko dlatego, że ludziska na turniejach wystawiają określone typy jednostek, a określonych nie.
Zła decyzja by GW i już.
Zgadzam się. Był to jeden z najatrakcyjniejszych aspektów tej armii - możliwość łaczenia dawała wielkie możliwości. Było pełno oddziałów do wyboru, a że były niezbalansowane i niektóre były prawie w każdej standardowej rozpisce, a inne prawie w żadnej to już nie wina graczy, tylko GW. Zresztą podobne były do siebie tylko rozpiski turniejowe, a zapomniano o graczach grających w domu, którym bardziej zależy na klimacie, różnorodności iwystawianiu najładniejszych modeli, niż na wygranej za wszelką cenę.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

http://uk.games-workshop.com/news/errat ... fchaos.pdf Ostateczne potwierdzenie, że armii Chaosu nie będzie można łączyć. Oraz informacja, że już rozpoczęły się prace nad AB Bestii.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

AB powinny być podzielone na bogów.
Dla mnie DL w ogóle nie ma klimatu, to taka typowa armia PG na turniej.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

ensifer pisze:AB powinny być podzielone na bogów.
Dla mnie DL w ogóle nie ma klimatu, to taka typowa armia PG na turniej.
Ja bym nie dzielił na bogów, ale zostawił mozliwość łączenia wszystkich 3 armii Chaosu, z jakimiś ograniczeniami, by nie tworzyć samograja.
Co do braku klimatu nowych Demonów - zgadzam się całkowicie.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Gracz sam może stworzyć klimat nakładając na siebie ograniczenia. Nowe armie nie mają ogólnie ograniczeń, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chcesz grać klimatycznie na samym khornie? Kto Ci broni.

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Ale pomyśl, jeśli nie można łączyć armii to co to za przyjemność robienia rozpiski na samym Khornie?
Dlaczego jakiś choatyczny Lord nie może wspomóc swojej armii demonami swojego boga jak i kupą zwirzoludów wierzących w to samo bóstwo ?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To jest inna sprawa, oczywiście fajnie byłoby móc dalej łączyć wojska - i zapewne w grach towarzyskich nie będzie z tym problemu.

Odnosiłem się do Twojego stwierdzenia że DL nie ma klimatu, z czym się nie zgadzam - klimat tworzą gracze, a nie lista armi. Na tej zasadzie mogę powiedzieć że ŻADNA armia nie ma klimatu.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ensifer pisze: Dlaczego jakiś choatyczny Lord nie może wspomóc swojej armii demonami swojego boga jak
moze... tylko niektorymi demonami...

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shino pisze:
ensifer pisze: Dlaczego jakiś choatyczny Lord nie może wspomóc swojej armii demonami swojego boga jak
moze... tylko niektorymi demonami...
Tak, oczywiście, ale tylko do listopada oraz jeśli nie będzie grał na AL z White Dwarfa, tylko na starym AB. Bardzo pocieszające.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

debelial pisze: Odnosiłem się do Twojego stwierdzenia że DL nie ma klimatu, z czym się nie zgadzam - klimat tworzą gracze, a nie lista armi. Na tej zasadzie mogę powiedzieć że ŻADNA armia nie ma klimatu.
Racja, iż klimat tworzą ludzie, lecz jedna jest coś takiego jak klimat armii, którego jednak w moim odczuciu brakuje DL

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

No tez mam nieco mieszane odczucia - wystarczyłby dopisek, że jeśli ma się herosa jakiegoś boga, to trzeba mieć też przynajmniej jedną jednostkę tego samego boga. Ale widocznie uznali, że skoro odcinają demony od innych elementów chaosu, to już inne ograniczenia zniosą.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

debelial pisze:No tez mam nieco mieszane odczucia - wystarczyłby dopisek, że jeśli ma się herosa jakiegoś boga, to trzeba mieć też przynajmniej jedną jednostkę tego samego boga. Ale widocznie uznali, że skoro odcinają demony od innych elementów chaosu, to już inne ograniczenia zniosą.
Ogólnie GW prowadzi politykę znoszenia ograniczeń. Na przykład znikają wszystkie ograniczenia oddziałów "0-1". Według mnie nie zawsze słusznie, niektóre elitarne oddziały powinny zostać 0-1, co jest IMHO bardziej klimatyczne.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

z ostatnich kodeksow, nie liczac bohaterow specjalnych jedyna rzecza ktora jest 0-1 to ołtarz w imperium.

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Temple Guard pisze: Ogólnie GW prowadzi politykę znoszenia ograniczeń. Na przykład znikają wszystkie ograniczenia oddziałów "0-1". Według mnie nie zawsze słusznie, niektóre elitarne oddziały powinny zostać 0-1, co jest IMHO bardziej klimatyczne.
To wszystko zależy od ilości pkt na które się gra. Bo jednak dziwne było by to, aby np na 4 lub 5 k można wystawić jeden oddział greatswordów.
Jeśli chodzi o ograniczenia to mogły by być takie 0-1 ale na daną ilość pkt.
Np na pełen 1500 lub 2000 jeden taki oddział, lub Coś w tym stylu

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Temple Guard pisze:
Shino pisze:
ensifer pisze: Dlaczego jakiś choatyczny Lord nie może wspomóc swojej armii demonami swojego boga jak
moze... tylko niektorymi demonami...
Tak, oczywiście, ale tylko do listopada oraz jeśli nie będzie grał na AL z White Dwarfa, tylko na starym AB. Bardzo pocieszające.
ale ja mowilem o army liscie z white dwarfa :roll:

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A jak się na ten List zapatruje LS i ogółem ludzie/gracze ?? Będzie obowiązujący u nas, czy zostawiamy stare Hordy tak jak były ??
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

troche kicha ze tak gesto wychodza booki, moj dl dopiero sie zaczal malowac ;) i zaczne nim grac pewnie kolo sierpnia... raptem 3 miechy i nowi mortale z prawd w conajmniej 50% nowymi jednostkami, bez sęsu :)

ODPOWIEDZ