Armii Chaosu nie będzie można łączyć?

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Armii Chaosu nie będzie można łączyć?

Post autor: Temple Guard »

Panowie, poczytałem dokładniej nowego WD i oto cytat wypowiedzi Mata Warda, który chyba ostatecznie pozbawia złudzeń co do łączenia poszczególnych armii Chaosu (wygląda więc na to, że nie tylko nie będzie można łączyć Demonów z Mortalami, ale także Mortali z Bestami i Demonów z Bestiami).

Cytat na temat army booka Demonów, w którym znalazło się smutne zdanko (w cytacie, a nie booku ;)):

"Unlike the Hordes of Chaos book, there is no integrated system for using allies. You can't substitute part of your Core allowance to get some Chaos Warriors instead. The book has one self-contained army list, as will all other army books going forward."
Ostatnio zmieniony 3 maja 2008, o 14:25 przez Temple Guard, łącznie zmieniany 1 raz.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

no to muszą dodać trochę nowych jednostek... bo będzie bieda
z mortalowego booka to będzie chyba tylko 7 jednostek... 2 oddziały maruderów, pieski, warriorzy, knighci, chariot i pieski

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Spoko, ale to trochę sprawia, że będzie ubogo. Demony już nie są wypasione ilościowo (2 grywalne speciale), a co dopiero mortale... Bestie tylko dadzą radę i podejrzewam, że będzie to najciekawszy book chaosowy.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

No ja mam nadzieję że ogry i dragon ogry pójdą do mortali, bo to nie są tak naprawdę bestie chaosu, może flayerkinów z SoC dołożą żeby jakiś skirmisz był, podejrzewam że dorzucą też helcannona.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Faktycznie, muszą wymyslić Mortalom sporo nowych jednostek. Za miesiąc będziemy mądrzejsi o nowego army lista, tam powinno być już duzo nowości.
debelial pisze:podejrzewam że dorzucą też helcannona.
Gdzieś czytałem (tu albo na Warseer), że Hellcannon ma być w nowym booku jako 2xRare (czyli tak jak teraz).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Mocno tutaj zabolli fakt ze booki nie wychodza razem.

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Czy GW musi wymyślić kilka nowych jednostek do chaosu? Wydaje mi się że nie muszą bo z tego co widzę biorą to co jest i robią coś innego (np. Demony).
Krążyły też plotki że chaos krasie mają być w hordach, dla gw było by to dość wygodne rozwiązanie ale dla graczy nie sądzę.

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

Mortale wychodzą podobno jesienią, a wiadomo kiedy planują odświeżyć Bestie?

Arbaal
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arbaal »

Jakoś jesienią 2009

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

pułkownik_antonio pisze:Mortale wychodzą podobno jesienią, a wiadomo kiedy planują odświeżyć Bestie?
Mortale wychodzą podobno w listopadzie, przed nimi (w sierpniu) będą Dark Elfy, a o Bestiach nic nie słyszałem jeszcze, chyba jeszcze za wcześnie, aby padła choćby zbliżona data.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

NIe będzie bestii w tym roku. Skoro nie ma nic na ten temat na warseerze to nie będzie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Izo pisze:Spoko, ale to trochę sprawia, że będzie ubogo. Demony już nie są wypasione ilościowo (2 grywalne speciale), a co dopiero mortale... Bestie tylko dadzą radę i podejrzewam, że będzie to najciekawszy book chaosowy.
Nie, mają 4 grywalne speciale, nurglingi i screamery nie są aż tak beznadziejne. Zmieniło się tylko zastosowanie...

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Grać da się wszystkim, ale zastanów się jak często zobaczysz je na stole.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dziś testowałem 1x3 screamery. Trochę namieszały, nie było źle

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Ja widziałem 2 X 6 skrimerów na wampiry....

Totalnie je przerezały.

Wyobraźcie sobie co robią z wargulfami, wraithami i szkieletami.

A jak się wbiją w środek armii to i przez 4 odziały mogą przelecieć.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Izo pisze:Grać da się wszystkim, ale zastanów się jak często zobaczysz je na stole.
masz racje. demony maja 3 niegrywalnych lordow, 2-3 niegrywalne rary, 3 niegrywalne speciale, 3 niegrywalne cory, 2-3 niegrywalnych herosow + speciale :roll:

Drakar Dociekliwy
Mudżahedin
Posty: 342
Lokalizacja: Poznań/Włocławek

Post autor: Drakar Dociekliwy »

Shino pisze:
Izo pisze:Grać da się wszystkim, ale zastanów się jak często zobaczysz je na stole.
masz racje. demony maja 3 niegrywalnych lordow, 2-3 niegrywalne rary, 3 niegrywalne speciale, 3 niegrywalne cory, 2-3 niegrywalnych herosow + speciale :roll:
Zaczynam dopiero grać w WFB i zbieram demony nurgla i totalnie nie rozumie o czym Wy rozmawiacie :P tak po tym co piszecie juz na starcie moje granie mija sie z celem bo gram niegrywalnymi figurkami i armia. sluchajac niektorych na forum to chyba najlepiej robic do kazdej armii jedna rozpiske i wszyscy beda grac takimi samymi rozpiskami :P
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Shino pisze:
Izo pisze:Grać da się wszystkim, ale zastanów się jak często zobaczysz je na stole.
masz racje. demony maja 3 niegrywalnych lordow, 2-3 niegrywalne rary, 3 niegrywalne speciale, 3 niegrywalne cory, 2-3 niegrywalnych herosow + speciale :roll:
Imperium ma za to samych grywalnych lordów, mnóstwo wyborów w specialach, a rare'y to bajka, bo nawet możesz jednego jako core wystawić :roll:

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Slide- nie słuchaj tych zgredów. Oni komentują armię demonów tylko i wyłąłcznie pod przegiętą rozpiskę turniejową (bo w zasadzie o parametrach rozpisek turniejowych tu rozmawiamy). Grać da się wszystkim i zbieraj co chcesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mauler pisze:Slide- nie słuchaj tych zgredów. Oni komentują armię demonów tylko i wyłąłcznie pod przegiętą rozpiskę turniejową (bo w zasadzie o parametrach rozpisek turniejowych tu rozmawiamy). Grać da się wszystkim i zbieraj co chcesz.
ej.. to moje to sarkazm a nie komentarz byl :P ;)

ODPOWIEDZ