VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Re: VI Liga Rivendell, czysta 8ed. Warszawa, 10.06.13 r.

Post autor: Grolshek »

Morog pisze:open złe, promuje mroczne elfy jaszczury i skaweny
ocena malowania dobra, dużo lepiej się gra pomalowaną i z pomalowaną armią
tereny złe, wszystkie kłopotliwe tereny idą w rogi
=D> =D> =D>
Open jest złe z przyczyn zupełnie innych. Ale to temat rzeka. Reszta się zgadza.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

tylko czysty skill powinien się liczyć, to nie master aby oceniać malowanie :)
4 miejsce jest ok. chociaż mogło być lepiej. danonki dają radę ;)

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

Dzięki serdeczne wszystkim za udział w lidze. Okazało się, że istnieje całkiem spore grono osób, które wolą 8 edycję od EURO i innych warhammero - podobnych zasad. Co do samego turnieju to pewne rzeczy (takie jak punktacja) być może wymagają korekty ale to będzie już w gestii Almalika. Dla mnie osobiście, jako współorganizatora największą wpadką było to, że stosunkowo dużo meczy się nie odbyło. Ten problem trzeba moim zdaniem jakoś w przyszłej lidze rozwiązać.

Gratulacje Lires =D> =D> =D>
Wygrałeś w pełni zasłużenie. Grałeś b. dobrze a do tego miałeś komplet punktów za przygotowanie do gry.
Sam poświęcam kupę czasu na malowanie i widzę po reakcjach innych graczy, że gra się znacznie przyjemniej z pomalowaną armią ( i jest mi zupełnie obojętnie czy ktoś to malował sam czy też za to płacił).



ps. jeżeli chciałby ktoś zorganizować jedno lub dwudniowy turniej na zasady 8 ed to zapraszam do współpracy :D

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Offspringman pisze:tylko czysty skill powinien się liczyć, to nie master aby oceniać malowanie :)
graj w szachy
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

Morog pisze:
Offspringman pisze:tylko czysty skill powinien się liczyć, to nie master aby oceniać malowanie :)
graj w szachy
doceniam Twoje wiele wnoszące do tematu wypowiedzi.

jak już mamy być uszczypliwi: pozdro, poćwicz :)

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

jest bardzo wiele wnoszące i jasno komentujące błąd w Twoim myśleniu
Ty po prostu tej wypowiedzi nie zrozumiałeś
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

misha pisze:
ocena malowania jest git, to że ktoś stracił zwycięstwo bo miał brak podstawek czy trayi czy nie kupił AB/RB to rzecz to poprawienia następnym razem i jego własna wina, a gra z pomalowaną armią jest słusznie dużo przyjemniejsza, może zrobić 50% oceny zaokrąglając w górę czyli maks 3 pkt i ok
To chyba bylo do mnie ;)
Ocena malowania jest spoko jako sama w sobie. Co prawda to liga nie master, ale taki byl regulamin i zaakceptowalem go w momencie zgloszenia sie do ligi. Natomiast nie podoba mi sie ilosc tych punktow. W szczegolnosci ze to tak naprawde 20% wyniku. Jesli maja byc zmniejszone pkt za zwyciestwo do 4, warto by stworzyc troche inny system oceny np.:

1 pkt za przygotowanie do gry - kostki AB itp - kazdy dostaniw ten pkt, jest to fair wobec wszystkich
2 punkty - wyswig, podstawki, armia pomalowana - premiuje to osoby, ktore maja ladne armie, motywuje innych do pomalowania - dwa "duze" punkty moga zmienic sporo ;) oczywiscie nie ma polowek za spelnienie czesci wymagan.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

OPEN-> system walczący z problemami nie istniejącymi w innych systemach. Jesteście jak socjalizm :P
Kiedy wygrywasz ligę 5x20 pkt. to masz w nosie te 5 pkt. za przygotowanie ale walczcie kombinujcie dalej.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

@ Dreef.

Ocena malowania była tak rozbudowana, aby każdy mógł coś dla siebie uszczknąć, przynajmniej te 3 DP (przygotowanie, spokdkładowanie armii i wysiwig).

I jeszcze raz. Nie chodzi o to kto wygrał, czy przez co ktoś wygrał! Regulamin był jasny i przejrzysty (przynajmniej tak mi się wydaje) i wyniki są takie a nie inne, chodzi o to, aby wogóle zrezygnować z oceny malarskiej, bo jest bez sensu imo. Przynajmniej mi o to chodzi i dlatego wywołałem tę dyskusję. To tak, aby wszystko było jasne. :)
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ