ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Re: ETC 2014

Post autor: Grolshek »

Jasne. 1950 pkt. bez bohaterów i corów.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

mimo wszystko Chimera to nie peniks. Nie bardzo można ją spóścić z oka generałą bo jedna głupia panika i wszystkie 3 skończą za stołem. Co nie zmienia jednak faktu że Woch będzie teraz naprawdę mocny - zawsze był - ale tera będzie super (przez chwilę) . Co ciekawe panowie z etc robią ograniczenia na drużynówki i przepuścili takiego babola. Przecież to na drużynówki jest super armia ( dp slanesh,bsb disc,3chimki,2helki i standard). Każdy kapitan drużyny jest szczęśliwy jak ma taką w składzie....

Co do HE - to zadziałał syndrom nowego booka - może poluzują za chwile te ograniczenia - ale jest faktycznie jak mówi Albo-albo - 2 peniksy i pg albo 1 peniks 4 bolce 1 wl z banerem. Czy w sumie wiele się nie zmienia ... żal tylko książki :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

PiotrB pisze:Co do HE - to zadziałał syndrom nowego booka
Jakiego nowego...?
Przecież nowe to są DE...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

do teh pory HE nie były cięte ...wszedł nowy book to są pierwsze poważne cięcia.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie tyle "bubel" co pierwszy draft. Poza tym co mają robić z WoCHem , skoro im zrobil wyniki z dołu tabeli i mało kto go brał - trzeba było cos pomóc

Co do HE - one de facto wczesniej były ledwo cięte, teraz dostały jakieś racjonalniejsze ograniczenia
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

o.0

ktoś tam wyraźnie DE nie lubi
a
Woch majac prawie wszystko lepsze nie jest pociete tak dziarsko :)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Mankamentem WoChu, który zauważyłem na DMP to była jednak popularność tej armii. W każdej drużynie były buildy, które karciły wojaków i tylko zjebane parowanie dawało szanse pośmigać sługom chaosu
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no ale to mało która drużyna ma dwie kontry na taki woch... ja widzałem na Silesianie bitwę Dymitra z Marysiem - Woch vs Imperium. Dwóch - doskonałych przecież graczy. Na 1 rzut oka wydaje się że Woch ma przejebane... zresztą jak sam grałem imperium to miałem wyobrażenie że to woch to dobry paring dla imperium. Tymczasem Dymitr doszedł do takiej wprawy w manipulowaniu tymi swoimi 20 figurkami że rozwalił Marysia i w 3 turze było po grze... a więc da się. To wszystko nie jest takie oczywiste. Gunline są mniej lub bardziej losowe - a woch nie- w 2 turze zawsze może zorbić ci wjazd...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Może co nie znaczy, że zrobi.
Twoja w tym głowa żeby był w combacie tam gdzie Ty chcesz a nie on. Full contact z Woch nie działa przeważnie bo jest mocniejszy.

Co do HE.
Dlaczego się dziwicie?
Jak wyjdą nowe WE to też pewnie dostaną sensowne cięcia.
Miały starego booka to nie było co tykać, jest nowy mocniejszy to już inna sprawa.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

A mnie ciekawi selektywne potraktowanie fastów i innego śmiecia.

W HE fasty są ścięte naprawdę mocno. W VC i DE - również.

A WoC może wystawić np. 20x5 psów, po czym zastawionego na amen przeciwnika bombardować z dwóch helen, magii i ziania chimerowego.

Kilka innych armii też może zrobić fast spam, ale w sumie nikt tego nie robi.

Po co oni te fasty compują?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Po nic, ale dojście do etapu w którym zrozumieją że bitwy nie wygrywa się magią i artylerią tracąc jednocześnie co najmniej 1000pkt w śmieciach jeszcze chwile im zajmie. Pojęcie spadającej użyteczności marginalnej każdego kolejnego fasta to abstrakcja.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

PiotrB pisze:no ale to mało która drużyna ma dwie kontry na taki woch... ja widzałem na Silesianie bitwę Dymitra z Marysiem - Woch vs Imperium. Dwóch - doskonałych przecież graczy. Na 1 rzut oka wydaje się że Woch ma przejebane... zresztą jak sam grałem imperium to miałem wyobrażenie że to woch to dobry paring dla imperium. Tymczasem Dymitr doszedł do takiej wprawy w manipulowaniu tymi swoimi 20 figurkami że rozwalił Marysia i w 3 turze było po grze... a więc da się. To wszystko nie jest takie oczywiste. Gunline są mniej lub bardziej losowe - a woch nie- w 2 turze zawsze może zorbić ci wjazd...
Siedziałem prawie całą bitwę przy tem stole i trochę inaczej to wyglądało. Fakt faktem Dymaniusz zagrał bardzo dobrze. Czego jednak nie mozna powiedziec o Marysiu, zagrał zbyt otwarcie, zbyt ofensywnie, sam pchał się do cc z tym wochem. Więc nie oceiałbym na bazie tej bitwy match up'u Woch - Empire. Maryś nie przegrał tej bitwy tylko przez kiepską faze strzelania.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Suchy -no co ty gadasz :) - obaj grali bardzo dobrze - właśnie tak powinno się grać imperium:). Czekasz a potem kontra...i właśnie dokładnie Maryś przegrał przez to co mówię- misfirie i niedolot w kluczowym momencie. To jest mocno losowe . Nie grasz działami to nie wiesz. Raz na 3 bitwy masz fazę w której nie robią nic przez co przegrywasz jedną bitwę na 4....

Kudeł co to jest użyteczność marginalna? :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Lol, jesli uważasz ze wystwianie sie centralnie naśrodku wszystkim na 12 calu to definicja gry defensywnej to chyba jeszcze musisz to przemyślec? Spytaj Marysia, sam ci potwierdzi ze nie zagrał tego najlepiej.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

wiele razy się tak wystawiałem imperium i wiele razy dawało to rezultat.. to nie jest typowy defens corner...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Imperium na lighcie, papciu i armatach, O&G, HE... gdy gra się na skullkach dość sporo tego jest co nieźle karci wojków
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Imperium na lighcie, papciu i armatach
Smażalni lighta już nie będzie przy takim drafcie.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Tylko podałem przykłady z ostatniego DMP, na nowym drafcie pewnie też się da coś zrobić
Obrazek

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Jakim cudemHE maja dostę do tego chorego baneru world of dragon czy coś tam, to imba antywarhammer ani magia ani strzelanie ani walka. to ZUO wcielone.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Bo jest w army booku :P
Szmata jaka jest taka jest ale bez też bez przesady da się ten kloc rozkręcić ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

ODPOWIEDZ