ARENA 2008 "Turniej im. Łukasza Krawczyka"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Eman
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Legion/Kraków

Post autor: Eman »

bless pisze:Pomimo iz na Arenie bawilem sie doskonale, to zasluga tego bylo glownie to, ze bylo fajne towarzystwo. Bitwy, jak bitwy, armie jak armie.
Jesli jednak chodzi o warunki turnieju, to niestety, ale bylo obskurnie. Wstydziłbym sie zaprosić jakiegokolwiek znajomego i pokazać mu: "Patrz, to jest turniej Warhammera, moje hobby, czas w jaki spedzam kilka weekendów w roku." Ta sala to byla brudna nora, zas dopuszczenie "imprezy na imprezie" zagwarantowało, czego nie trudno sie było domyślić i o czym pisze Eman, chlew. Po prostu ten turniej nie trzymał poziomu. Po raz kolejny wrocilem z Krakowa srogo rozczarowany zastanymi warunkami.
Generalnie to wszystko rozbija sie o kase - ta sala jest po prostu ekstremalnie tania jak na warunki krakowskie (2,5k za caly weekend), do tego z mozliwoscia noclegu w salach noclegowych i kilku pokojach tuz przy hali. Wynajecie szkoly za podobny koszt jest dosyc trudne, jesli nie powiedziec - niemozliwe. A jak nie dasz mozliwosci noclegow na sali, to sie okaze, ze polowa ludzi nie przyjedzie, bo nie beda w stanie wydac dodatkowych 50zl za nocleg na miescie. Do tego brak mozliwosci nocowania na sali, to takze spory minus jesli chodzi o sprawy integracyjne, ze sie wyraze - w koncu nie oszukujmy sie - na turnieje jezdzi sie rowniez po to, zeby spotkac sie z Ziomami z calego kraju. Takze sprawa nie jest taka oczywista.
I tak IMHO - to ta hala nie jest zla, jest masa miejsca, nie jest duszno - szkoly, w ktorych wczesniej organizowane byly turnieje w Krakowie bylo IMHO zdecydowanie gorsze. Tylko to co sie na niej dzieje w nocy jest tragiczne ... ale to juz nie jest wina sali, tylko ludzi ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

czli po staremu, krótko mówiąc... z tego co pamiętam ostatni master gdzie nie było żadnych przegięć, burdeli i bydła to Kohortex ;)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

pierdzielenie wszystko pierdzielenie...
Moim zdaniem jesli chodzi o sale i warunki na niej to wszystko zalezy od miasta wiadomo im wieksze tym drozej a jak chcecie sale w warszawie czy krakowie ktora bedzie podobna do tej w wejherowie np to trzeba zaplacic za nia odpowiednio 1-2k wiecej a raczej watpie zeby ktos chcial placic za wejsciowki ok 70-80 zl. Poznan ma fajne miejsce na PGA bo ma je pol darmo, DMP zawsze jest organizowane przy polconie wlasnie po to zeby bylo dogodnie i tanio a wejherowo to po prostu male miesto ale powiedzmy sobie szczeze ze nie wszedzie sa takie mozliwosci. Jak dla mnie sala w Krakowie byla bardzo git bo moze i byla troche obskorna ale nie bylo duszno, bylo sporo miejsca i grajac bitwe nie siedzialem komus na plecach a dla mnie to jest wazniejsze niz to jaki kolor maja sciany no sorry..

Ogolnie turniej bardzo spoko mimo ze do domu dojechalem przed 7 i cale 10h musialem stac bo nie bylo miejsc w pociagu :P Dziekowa dla Dydka i Oskara za goscine, dla Paraszczaka za 4 pkt karne tak z dupy dla Scimiego ktory pokazal ze zadna bitwa nie jest przegrana do puki sie nie skonczy i dla reszty ludzi z ktorymi gralem i bawilem sie Pozdro!
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Eman pisze:Generalnie to kolejna Arena i kolejny numer ze strony towarzystwa batlowego :? W zeszlym roku paru rownie inteligentnych-inaczej kolegow w nocy z soboty na niedziele, zdewastowalo banner Barda (wysmarowalo go w calosci maslem i innymi mniej ciekawymi substancjami) - ktory dal najwiecej na nagrody na turniej. Co oczywiscie spowodowalo, ze w tym roku Bard nawet nie chcial rozmawiac o jakimkolwiek sponsoringu ... :? (cala kasa na nagrody byla od rodzicow Lukasza Krawczyka).
A w tym roku ten numerk z graniem w noge ... mi osobiscie rece opadaja :? Jak ktos nie dorosl do alkoholu, to nie powinien go pic i tyle ... albo ktos z dobrym koompli powinien go kontrolowac.
Jankiel pisze:Drugą głupią akcją było zwyczajne podpierdolenie kegi z piwem. Bar został zamknięty, kasa policzona, a w środku nocy gracze ponownie podpieli się do dystrybutora i zaczęli nalewać sobie browar na lewo.
:shock: a więc o to chodzi z tym masełkiem! O kurde...

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Morrok pisze:czli po staremu, krótko mówiąc... z tego co pamiętam ostatni master gdzie nie było żadnych przegięć, burdeli i bydła to Kohortex ;)
mnie wasza gra w Sparrowa wkurwiala niemilosiernie ;)

prawda jest taka ze w batlla gra jakis procent dzieci/gimnazjalistow/licealistow/debili ktorzy wyjazd na 2 dniowy master traktuja jako oderwanie sie spod jazma rodzicow.. jako swoisty weekend imprezowy, chleja na umor, zygaja gdzie popadnie, popisuja sie przed reszta swoim mestwem i zajebistoscia (gaszenie kipow gdzie popadnie, pileczka na srodku sali itp itd), takich ludzi sie niestety w pelni nie wyeliminuje... mozna probowac, nocleg poza sala (10 dzieciakow nie przyjedzie bo nie bedzie mialo kasy, pytanie czy to jakas duza strata :roll: , zakaz picia pod grozba wyrzucenia (na draconie sie sprawdza).. zawsze bylo bydlo od kiedy pamietam i zawsze bedzie, ostatnio na szczescie ja go widuje coraz mniej... a moze po prostu dobrze dobieram turnieje na ktore jezdze :wink:


pzdr

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

thurion pisze:
Morrok pisze:czli po staremu, krótko mówiąc... z tego co pamiętam ostatni master gdzie nie było żadnych przegięć, burdeli i bydła to Kohortex ;)
mnie wasza gra w Sparrowa wkurwiala niemilosiernie ;)

prawda jest taka ze w batlla gra jakis procent dzieci/gimnazjalistow/licealistow/debili ktorzy wyjazd na 2 dniowy master traktuja jako oderwanie sie spod jazma rodzicow.. jako swoisty weekend imprezowy, chleja na umor, zygaja gdzie popadnie, popisuja sie przed reszta swoim mestwem i zajebistoscia (gaszenie kipow gdzie popadnie, pileczka na srodku sali itp itd), takich ludzi sie niestety w pelni nie wyeliminuje... mozna probowac, nocleg poza sala (10 dzieciakow nie przyjedzie bo nie bedzie mialo kasy, pytanie czy to jakas duza strata :roll: , zakaz picia pod grozba wyrzucenia (na draconie sie sprawdza).. zawsze bylo bydlo od kiedy pamietam i zawsze bedzie, ostatnio na szczescie ja go widuje coraz mniej... a moze po prostu dobrze dobieram turnieje na ktore jezdze :wink:


pzdr
wiesz co? Ja wątpie aby największe odpały robiły dzieci w wieku 10-18 lat ;) ...

Nowym Chaosem da sie pograć z DL...jest troche pod górke, ale nie jest to już to samo co w tamtej edycji ;) .

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

thurion pisze:...zakaz picia pod grozba wyrzucenia (na draconie sie sprawdza).. zawsze bylo bydlo od kiedy pamietam i zawsze bedzie, ostatnio na szczescie ja go widuje coraz mniej...
Na samym turnieju było spokojnie.

Choć. Zapewne nie widziałeś Thurion pobojowiska jakie było w sobote rano po piątkowej imprezie. Cały "namiot ogniskowy" był jak wysypisko śmieci.

W piątek bawiło się tam mnóstwo osób, poczynając na chłopakach z Warszawy, ze Śląska i na Bydgoszczy kończąc. Nikt rano nie raczył ruszyć dupska żeby choćby pozbierać te śmieci do jakiegoś wora, za wyjątkiem chłopaków ze Śląska. Zrobiłem to również ja, przy pomocy Niedbala, Duka i Kotleta. ogarneliśmy wszystko ale na sale przybyliśmy o 10 20. Na szczęście był poślizg i udało nam sie zapisać.

Ja bardzo lubiłem jeżdzić na wyjazdowe mastery. Teraz coraz częściej mi sie nie chce, wiedząc ze mam bawić sie z ludźmi, którzy nie potrafią zachować porządku.

Mógłbym na ten temat pisać bardzo długo bo jako organzator mam z tym zjawiskiem dużo styku, ale mi sie nie chce palcy nadwyrężać.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, o 10:36 przez Piotr P., łącznie zmieniany 2 razy.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Cosmo pisze:A ja dla odmiany chcialem prosic ktoregos z orgow o podanie rozwiazan pytan z testu wiedzy ;P Ci ktorzy pisali ten test, wiedza ze byla masakra ;) ale wlasnie dlatego chetnie bym sie dowiedzial prawidlowych odpowiedzi :-)
musielibyscie wrzucic pytania bo nie dokadnie je pamietam (test ukladalem na szybko w sobote xd )

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Imię i Nazwisko (punktowane!) :


1) W co nie moze sie zamienic changeling?

2) Jak działa bsb vc?

3) Jak sie nazywa najstarszy kroxigor?

4) Kim Jest Kouran?

5) Jak Skragg stracił ręce?

6) Jak sie nazywa gift Aekolda Hellbrassa?

7) Ilu członkow zasiada w radzie skavenskiej?

8) jaki jest test na wstapienie do oddzialu kuszników z miragliano?

9) Jak sie nazywa najstarszy drzewiec?

10) co oznaczaja runy na modelu organek z 7 edycji?

11) Jak zginąl Gilles le Breton?

12) jak nazywaja sie giganty z albionu?

13) Jak Wyglada pietno chaosu na chaos dwarfach uzywajacych magii

14) Jak nazywa sie koń Tyriona?

15) Kim Był Grom i z czego jest znany?

16) Kim lub czym jest dammaz kron?

17) Ile maksymalnie modeli sie miesci w domku?

18) Ile jest prawdziwych Cauldron of Blood?

19) Ile armii demonów jest na turnieju?

20) Ktora z kolei to jest Arena?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

czytam wszystkie army booki od dechy do dechy poczawszy od V ed... znam sie na fluffie mowiac malo skromnie bardzo dobrze... ale tutaj pewnie bym mial max w porywach 13-14pkt..

IMO jest to idealnie dokladny przyklad testu jaki na masterach nie powinien wystepowac :)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

jest to idealny przykład testu wymyslonego przez Shina :P
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Turniej bardzo dobry i nawet na 4 stole grałem ( i to nie w pierwszej bitwie). Co tu dużo mówić znowu poszedłem po vode :lol2: a co do Blood Bowla to szkoda tylko ze porozwalali tereny. Pozdrowienia i podziękowania dla LEGIONU.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

thurion pisze: IMO jest to idealnie dokladny przyklad testu jaki na masterach nie powinien wystepowac :)
jest to idealny przykład testu wymyslonego przez Shina
czyli Shino nie powinien ukladac testow :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

Maciek Paraszczak pisze:Wyniki Areny:

41 Robert Mrozek VC Warszawa 51 329 3 6 2 1 3 15 0 61 5
.
jak to ?? nasz Robsoenk sie popsół czy o co c'mon.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Imię i Nazwisko (punktowane!) :


1) W co nie moze sie zamienic changeling?
Tzeentch
2) Jak działa bsb vc?
-1 do sypania z cr oraz -1 do sypania po smierci generala
3) Jak sie nazywa najstarszy kroxigor?
Nakai
4) Kim Jest Kouran?
Kapitanem Black Guardow
5) Jak Skragg stracił ręce?
oderwał je sobie
6) Jak sie nazywa gift Aekolda Hellbrassa?
Gift of life
7) Ilu członkow zasiada w radzie skavenskiej?
12 (13 miejsce jest wolne dla horned rata)
8) jaki jest test na wstapienie do oddzialu kuszników z miragliano?
trafienie podrzuconej monety
9) Jak sie nazywa najstarszy drzewiec?
Durthu
10) co oznaczaja runy na modelu organek z 7 edycji?
B O O M
11) Jak zginąl Gilles le Breton?
zastrzelony podczas bitwy
12) jak nazywaja sie giganty z albionu?
Catchorr & Bologs
13) Jak Wyglada pietno chaosu na chaos dwarfach uzywajacych magii
kamienieja od stop w gore
14) Jak nazywa sie koń Tyriona?
Malhandir
15) Kim Był Grom i z czego jest znany?
Gobline. Zjadl trola oraz najezdzal na uluthuan
16) Kim lub czym jest dammaz kron?
Book of Grudges
17) Ile maksymalnie modeli sie miesci w domku?
30
18) Ile jest prawdziwych Cauldron of Blood?
1
19) Ile armii demonów jest na turnieju?
11
20) Ktora z kolei to jest Arena?
7
IMO jest to idealnie dokladny przyklad testu jaki na masterach nie powinien wystepowac Smile
dlaczegoz to? razem z rusinkiem uznalismy, ze test jest bardzo dobry do tego do czego byl przeznaczony...

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Raporcik jakiś czas strzelić i ale najpierw ogólne wrażenia po-imprezowe.

(+) fajny format - lubię 2250 bez jakiś udziwnień i dupereli oraz scenariuszy wypaczających rozgrywkę, tu było ok
(+) gril, piwko - co prawda nie pochwalam alkoholizy na turnieju (jak to wygląda w oczach młodzieży niepełnoletniej jak gromada kolesi lata z kupkami pełnymi browarów i co by było jakby rodzice tychże wpadli zobaczyć jak se radzą ich pociech ?), ale można to od biedy na plus zaliczyć - mi się podobało, ale z racji brania leków cały weekend mogłem ograniczyć się do symbolicznych paru łyków
(+) tereny te z SFANa fajne, no i jeśli chodzi ogólnie o rozstaw to ni było na co narzekać
(+) sprawne parowanie, losowanie par, poślizgu poza sobotnim spóźnieniem nie było

Na Arenę jechałem bardziej z sentymentu, z racji tego, że już trochę lat temu był to mój pierwszy master wyjazdowy w życiu, więc postanowiłem Kraków odwiedzić :) Minusów turnieju było sporo, pomimo wielkich starań organizatorów by było fajnie (szacun dla was WSZYSTKICH, niektórych za dobrze nie znam, a nie chciałbym kogoś pomijać). Łyżka dziegciu:

(-) obsuwa w sobotę; owszem, zdarzają się, ale naszą ekipę pomorską to trochę zdenerwowało - byliśmy na miejscu o 8ej, jadąc całą noc, a w praktyce jakbyśmy wybrali się późniejszym pociągiem, to i tak byśmy byli przed spóźnialskimi, no i na podróży byśmy zaoszczędzili masę kasy (a tak to czekaliśmy jak głupki na parę świętych krów, bez urazy) - rozsądnym wyjściem byłoby wystartować o tej 10.15 rozlosowując pary i niech się spóźnialscy męczą - ostatnio tak na WD zrobiłem, żeby nie czekać godzinę ekstra i nie było kłopotu

(-) mało ogłaszania ile czasu zostało (a raczej w ogóle) - taki zegar mało wystarczał, zresztą sam nie wiem ile czasu na te bitwy było, zanim przyszedł przeciwnik itd, to raptem czasu było potem bardzo mało i te karne; dostałem 2 pkt. karne za spóźnienie z wynikami, trudno, ale trochę mnie i moim przeciwnikom głupio było, bo kończyliśmy właściwie w terminie (toż nie przerwę przeciwnikowi jego tury, bo czas nam się skończył, bo to nie fair), liczyliśmy punkty od razu, a tu surprise - masz karne bo oddaj 5 min po czasie; nie gram demonami by na pałę jechać do przodu i jednak muszę pomyśleć :D Zabrakło mi tutaj lepszej informacji ze strony organizatorów.

(-) Trzoda i chlew po 1szym dniu; to co było na sali to trudno opisać - byłem raz czy dwa na mazurskiej popijawie u znajomych kuzyna i tam to była KULTURA przez duże K w porównaniu z tym;
kubki po piwie na stołach, pod nimi, niedopite browary, kartony po pizzy, SAJGON. Ja rozumiem, że niektórym mamusia w domu sprząta pokój, ale chyba nic się nikomu nie stanie jak kubeczek wrzuci do kosza lub worka, a jak go nie ma, to się zapyta gdzie to może zrobić. Jednak wiele osób SRA za przeproszeniem pod siebie i gdzie popadnie i zostawia po sobie GNÓJ - sorry za dosadność, ale w świńskiej oborze bywa czasem czyściej.
Ale brak sprzątania po sobie to już oddzielna kwestia - po noclegu w Wejherowie w niedzielę rano zgarnialiśmy z kilkoma kolegami pobojowisko w bazie harcerskiej - tu było podobnie lub gorzej.

(-) Piłka na sali - lądowała na różnych figsach, terenach, jakiś Treeman główkę zaliczył --> znajdźcie sobie na przyszłość lepszą miejscówkę do tego - choćby plac przed szkołą

(-) monotonia jeśli chodzi o armie: zagrałem na tym turnieju 2x z VC, 2x z Demonami i raz z DE - normalnie CZAAAAAD; Jakbym dostał raz jeszcze VC lub Demony to bym się spakował chyba i wrócił do domku. Gratuluję tym kolegom co to mieli przyjemność grać choć raz z czymś innym - przynajmniej odprężyli się trochę.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Gajowy pisze:
Maciek Paraszczak pisze:Wyniki Areny:

41 Robert Mrozek VC Warszawa 51 329 3 6 2 1 3 15 0 61 5
.
jak to ?? nasz Robsoenk sie popsół czy o co c'mon.
Robsona zmęczyło sobotnie siłowanie się z kubkami piwa i w niedzielę właściwie nie grał już.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:dlaczegoz to? razem z rusinkiem uznalismy, ze test jest bardzo dobry do tego do czego byl przeznaczony...
a imo powinien zawierac wiecej pytan z zasad niz 2... powinno byc 10/10 :)

pzdr

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

thurion pisze:
Shino pisze:dlaczegoz to? razem z rusinkiem uznalismy, ze test jest bardzo dobry do tego do czego byl przeznaczony...
a imo powinien zawierac wiecej pytan z zasad niz 2... powinno byc 10/10 :)

pzdr
a imo jesli test sie liczy tylko do oceny hobbystycznej a nie generalskiej to moze byc zarowno trudny jak i z fluffu glownie....

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shino pisze:
thurion pisze:
Shino pisze:dlaczegoz to? razem z rusinkiem uznalismy, ze test jest bardzo dobry do tego do czego byl przeznaczony...
a imo powinien zawierac wiecej pytan z zasad niz 2... powinno byc 10/10 :)

pzdr
a imo jesli test sie liczy tylko do oceny hobbystycznej a nie generalskiej to moze byc zarowno trudny jak i z fluffu glownie....
a no to co innego :P

ODPOWIEDZ