Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Jak wygląda sprawa z tłumaczeniem? Fajnie się czyta? Właśnie się zastanawiałem jaką wersję sobie sprawić :)

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Zawsze, w razie wątpliwości, sędzia posłuży się angielskim kodeksem, nie tłumaczeniem. Trzeba pamiętać, że tłumaczenie nigdy nie jest doskonałe i nie jeden raz rodziło nieporozumienia. Lepiej zatem zaopatrzyć się w angielski i - jeśli ktoś nie zna na takim poziomie angielskiego - w polski: dla zweryfikowania swojej wiedzy
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

jeśli miałbym doprecyzować - w przypadku uczenia się zasad to wersja angielska, a jeśli chcemy tylko statystyki oddziałów, koszty przedmiotów + fluuf to polska też może być :) na 2 wersje to trzeba trochę kasy i nie każdy ma :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

przeglaalem polską, imo jest bardzo przyzwoita :)

ale dla zaawansowanych polecam polską, a dla raczkujących w zasadach paradoksalnie angielską.

Ktoś kto gra dlugo nie będzie mial problemów z dostosowaniem polskiej wersji do tego jak powinna być, podobnie z nazwami jednostek i przedmiotów.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

a kilka pytań, jak przetłumaczono Dreadlorda i Supreme Sorceress? Shades to dalej Widma?

Awatar użytkownika
Witch_slave
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Rawa M.

Post autor: Witch_slave »

Mam Polskiego AB i muszę powiedzieć, że wydany jest całkiem przyzwoicie. Cały fluuf fajnie się czyta i poza dwoma uciętymi lub niedokończonymi zdaniami nie znalazłem błędów. Jak to się ma do wersji angielskiej - nie mam porównania.

Dreadlord - Mroczny Lord
Supreme Sorceress - Najwyższa Czarodziejka
Hag Queen - Pani Śmierci

Widma bez zmian.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

:shock: gorzej niż w 6 ed.!
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Kosa pisze:przeglaalem polską, imo jest bardzo przyzwoita :)

ale dla zaawansowanych polecam polską, a dla raczkujących w zasadach paradoksalnie angielską.

Ktoś kto gra dlugo nie będzie mial problemów z dostosowaniem polskiej wersji do tego jak powinna być, podobnie z nazwami jednostek i przedmiotów.
Ja gram krótko, a nie mam problemow, może dlatego, że od poczatku jechałem na polskiej wersji :roll: . A co do tłumaczenia to jest ok, ale pare buraków da sie znaleźć, np zamiast Cienistego Ostrza (Shadowblade) mamy teraz jakieś Ostrze Cienia
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Pitagoras pisze::shock: gorzej niż w 6 ed.!
czy gorzej to nie wiem, ale i tak tragicznie :?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Hag Queen - Pani Śmierci
:?
Dreadlord - Mroczny Lord
:shock:

żenada.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

czy można korzystać ze zwykłego warda i pedant of khaleth?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

Jakie special units sprawdzają się najlepiej przy założeniu, że nie robię armii takiej jak wszyscy (czyt. harpie, dark riders i CoKs)?

Jak bardzo/niebardzo przydatny jest Cauldron of Blood?

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

generalnie wszystko teraz jest przydatne, przy odpowiednim zestawieniu oczywiście

Konop
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Konop »

To żeś mi pomógł... :D

Może sprecyzuję:
Mam bardzo określoną kwotę do wydania na nową armię. Wszystko jest już mniej więcej ustawione- pozostaje tylko wybór tego ostatniego speciala.
To, co kupuję to mniej więcej:

batalion (z czego wszyscy warriorzy będą z kuszami)
2 sorcereski
lord na jaszczurce
2 repeatery
10 harpii
assassin

I teraz zastanawiam się, czy dorzucić do tego Cauldron i jednego speciala (np. shades, lub egzekutorów), czy też 2 special unity- shades i cośtam. Proszę o radę, którą z opcji wybrać. Jeżeli drugą, to który special (witch elves, egzekutorzy, czy black guard) dorzucić do zestawu, który wyżej opisałem.

Pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

shadzi i gwardia, IMO.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Jeśli wyznaczam oddzial ktory ma dostac bonus z CoB to mierze wczesniej zasieg i jesli jest w zasiegu to dostaje bonus jak nie to moge przedeklarowac czy moze mam pecha i nie moge dac innemu oddzialowi bonusu?

troche zagmatwalem ale mysle ze sie pokapujecie :wink:

@Konop ja bym kupil shadeow + CoB lub Shadeow + BG.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

w ogóle DR nie masz proponował bym zakupic chociaz 5, z specjali to BG byłby chyba najlepszym wyborem.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

zgadzam sie co do DR, moim zdaniem ze speciali shades (zawsze je biore) i BG, z kouranem i assasinem, którego masz zamiar kupić robią niezłą sieczkę.

co do Cob to moim zdaniem, możesz próbować zasięg ile razy chcesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

imo COB + Shades troche sie marnuje bo nie ma jednostek ktore by go w pelni wykorzystaly...shades i BG najpewniejsza kombinacja...ja gralem sam troche na COB + Exec's ale tylko na dwarfy i orki - sprawdzaly sie swietnie...no ale nie sa na wszystko...
a jeszcze pytanie bo nie mam rb obecnie. mozna dac KB z kotla na kusze?

Zablokowany