Kościół , religia , wiara

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Re: Kościół , religia , wiara

Post autor: Watcher »

Żaba pisze: @ Watcher może dlatego że zwali się Waza/Jagiellończyk :?: a może po prostu mieli dobre plecy :?: :mrgreen:
Mam wrażenie że wiem, dlaczego oni się tam znaleźli. Mam też wrażenie, że nokautuje to tezę, iż na Wawelu chowani byli tylko królowie lub wybitni Polacy.
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Nazizm w sferze duchowej opierał się na powrocie do pierwotnych pogańskich wierzeń a nie na chrześcijaństwie (mimo iż naziści początkowo sankcjonowali KK i inne wyznania prócz oczywiście Mojżeszowego, no ale to ze względu na rasizm, po całkowitym przejęciu władzy coraz częściej ofiarami nazistów padali duchowni). A komunizm z zasady miał być ateistyczny (choć de facto religią urzędową w Kraju Rad była wiara w marksizm-leninizm i bałwochwalcze traktowanie umiłowanych wodzów rewolucji). A w Chinach i innych krajach Azji, mimo iż nie były chrześcijańskie też się rozpanoszył, więc co ma do rzeczy to, że oba totalitaryzmy narodziły się w chrześcijańskiej bądź co bądź Europie....
Szkoda, że to przez Watykan do Ameryki Południowej wiała spora rzesza Nazioli... [-X jakoś nie widzi mi się, żeby czarni pomagali poganom...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Watcher pisze: To czemu piszesz o monarchach? Plączesz się w zeznaniach, od prawie 300 lat nie pochowano tam żadnej koronowanej głowy :)
Plątać to Ty se możesz wacka :P. Ja wierzę, że Janusz Korwin-Mikke w końcu rozpędzi tę bandę złodziei i zostanie królem! A po śmierci pochowają go na Wawelu :).

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Matis99 pisze:
Watcher pisze: To czemu piszesz o monarchach? Plączesz się w zeznaniach, od prawie 300 lat nie pochowano tam żadnej koronowanej głowy :)
Plątać to Ty se możesz wacka :P. Ja wierzę, że Janusz Korwin-Mikke w końcu rozpędzi tę bandę złodziei i zostanie królem! A po śmierci pochowają go na Wawelu :).
Jeśli już, to Maria Emanuel Wettin, jedyny prawowity spadkobierca RON :p
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Watcher pisze: Jeśli już, to Maria Emanuel Wettin, jedyny prawowity spadkobierca RON :p
Hehehe. Akurat JKM się wypowiedział na temat Marii Emanuela:

"Polska potrzebuje zupełnie nowej dynastii, a pierwszą dynastię zakłada się siłą i siłą bierze się władzę. Nie znam poglądów księcia Emanuela, ale nie ma on doświadczenia w sprawowaniu rządów, poza tym, kto zna Wettinów. Potrzeba kogoś, kto ma siłę, szacunek ludzi i potrafi przejąć władzę, jak na przykład gen. Franco, czy Pinochet. Faceta, który rozpędzi tą hołotę, weźmie władzę i zostanie królem. Albo ktoś mianowany przez tego, kto dokona przejęcia władzy, jak Jan Karol mianowany przez gen. Franco. Tylko, że on zdradził. Oddał władzę ludziom, nie chciał rządzić, bo uwierzył w demokrację i teraz widać, co się w Hiszpanii dzieje, wygrywają socjaliści. To padnie za kilka lat. Mówi się, że demokracja to system niedoskonały, ale nikt lepszego nie wymyślił, to nie prawda, demokracje padają, jedna po drugiej.
Jestem monarchistą. Polsce potrzebna jest monarchia, ale reprezentowana przez zupełnie nową dynastię. W Polsce funkcjonuje złe wyobrażenie o tym, kim jest monarcha. Ludziom wydaje się, że to facet, który w gronostajach siedzi na tronie. Tymczasem założyciel dynastii, to młody król na koniu, w otoczeniu najbardziej zaufanych ludzi, który dobiera sobie odpowiednich współpracowników i buduje monarchię, by stać go było i by dopiero zasłużyć na te gronostaje."

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

JKM do psychiatryka...tylko ta myśl mi się nasuwa po przezytaniu powyższego.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

heh...ja też jestem monarchistą :D zawsze wolałem żeby władzę miał jeden który trzymał by za mordy całą tę hołotę.co do demokracji to najsłabszy ustrój pod względem władzy rzeczywistej co zresztą widać(nikt nic nie robi,bo wolą sobie podkładać nawzajem świnie)a władzę mają media(manipulują ludzmi).Zresztą w Polsce(w czasach sarmatów)była niesamowita samowolka co doprowadziło do upadku Rzeczypospolitej w 17wieku już nigdy nie odbudowaliśmy wcześniejszej potęgi,a to dlatego że władzę zamiast króla posiadała szlachta.Dlatego moim zdaniem Polska potrzebuje silnego i niezależnego przywódcy a nie partyjnych karierowiczów

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Taa lepiej żeby monarcha siedział sobie w pałacu i prosty lud za mordy trzymał tak? Ale jak mnie nie daj boże chwyci za mordę to zły król i niedobry, chcemy demokracji i niech żyje rewolucja.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Rafał_Pękala
Mudżahedin
Posty: 236

Post autor: Rafał_Pękala »

Co do pochowania Kaczyńskich na Wawelu mnie też się to raczej nie podobało i myślę że lepiej by było gdyby ich pochowano na Powązkach w Alei Zasłużonych, jednak ja ten pochówek rozumiem jako upamiętnienie katastrofy z 10 kwietnia (w końcu nie bez powodu przy ciałach Kaczyńskich są wypisanie wszystkie osoby które zginęły w tej katastrofie), a nie zrównanie osiągnięć Kaczyńskiego z Mickiewiczem czy Piłsudskim.

Pozdrawiam
Rafał

Franklin
Wałkarz
Posty: 95
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Franklin »

Murmandamus pisze:Taa lepiej żeby monarcha siedział sobie w pałacu i prosty lud za mordy trzymał tak? Ale jak mnie nie daj boże chwyci za mordę to zły król i niedobry, chcemy demokracji i niech żyje rewolucja.
i właśnie dlatego monarcha powinien być osobą powszechnie lubianą w społeczeństwie oraz sprytną żeby ludzie chcieli spełniać narzuconą przez niego wolę :D

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

hmm a temat religii uznano chyba wlasnie w temacie politycznym za spam i dlatego calosc przeniesiono na nowo zalozony - a wy wlasnie udowodniliscie ze religia z polityka sa powiazane bo teraz spamujecie w tym temacie na tematy wladzy panstwowej
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Jak, w imię Jezusa, wychowuje się zombie:
http://vod.onet.pl/oboz-jezusa,6050,film.html

Swietny i przerazajacy film dokumentalny. Bardzo polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

To jest straszne...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

:shock:
A ja myślałem, że to w polsce mamy fanatyków religijnych.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Andrzej pisze::shock:
A ja myślałem, że to w polsce mamy fanatyków religijnych.
Nie martw sie. Takich u nas tez nie brakuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Mnie bardziej przeszkadza coś innego.
To ze hierarchowie są traktowani jak święte krowy.

Artykuł:

LINK

Niestety są to fakty.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zachowują się tak samo jak kacykowie z PZPR - grabieżca z Moskwy czy z Watykanu żadna różnica - ani czerwone ani czarne nie przyniesie ze sobą nic dobrego :(

ludu Polan powstań z kolan !!!

pozdo,
Ż.

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Z tym filmem o zombie to się zgodzę.
Logika wierzących
Jak w te wakacje byłem w USA to mój własny wujek, który wyjechał i zamieszkał w stanach powiedział mi mniej więcej coś takiego:
-Wiem Łukasz, że ty studiujesz tą biotechnologię, ale ja mimo tych różnych dokumentów nie wierzę w ewolucję.
-Skoro tak to jak powstał świat?
-Bóg go stworzył i człowieka zarazem.
-A co ze zwierzętami, wszystkimi.
-Też
-Dinozaury też?
-Też.
-To jak ludzie, goli, bez technologii, bez siły, dużych rozmiarów, kolców i pazurów obronili się przed mrowiem dinozaurów, które polowały w dzień i w nocy, dla których byli najłatwiejszym łupem.
-No bo wiesz, kiedyś to ludzie nie wyglądali jak teraz tylko mieli takie duże, nieobcinane paznokcie i nimi umieli się widocznie obronić, tak przetrwali po dziś dzień.
-WTF LOL OMFG iks de.

Do zmanipulowanego umysłu nie przemówisz rozsądkiem.
Ja uważam, że religia to nic innego jak nielogiczne myślenie usprawiedliwiające nielogiczne zachowania.

Dlaczego tak dużo Polaków jest chrześcijanami?
A co do tej baby co w filmie mówi:
"Dzieci są takie cudowne, tak łatwo łączą się z bogiem, są takie otwarte, dosłownie po kilku chwilach słyszą głos boga." lub epickie "deklarujemy to w waszym imieniu dzieci..."
Bo małe dzieci nie mają rozwiniętego płatu czołowego mózgu, który poddaje analizie i selekcji przyswajane informacje. Ewolucja człowieka uznała, że najlepiej będzie kiedy dziecko będzie bezkrytycznie przyswajało informacje od starszych, rodziców w celu przeżycia.
Podczas chrztu nie wiesz co się dzieje. Kiedy dorastasz to dowiadujesz się, że jesteś chrześcijaninem. Potem w kościele śpiewasz: "Com przyrzekł bogu przy chrzcie raz tego dotrzymać pragnę szczerze", nie zdając sobie sprawy z tego, że podczas chrztu nie umiałeś mówić a co dopiero przysięgać!!! Polacy są wychowywani cały czas będąc chrześcijanami dlatego trudno jest zaprzeczyć słuszności swojej wiary, to tak jakbyś miał poddać w wątpliwość wszystko co zawsze było Ci bliskie. Prawdopodobnie tak jak Ty nie zastanawiasz sie czy Twoi rodzice sa Twoimi prawdziwymi rodzicami tak znakomita wiekszosc Polakow nie rozwarza tego dlaczego wierza i w co wierza i jakie to ma skutki

Sytuacja hipotetyczna
Jeśli jesteś osobą wierzącą, co zrobiłbyś teraz gdyby Twoi rodzice oznajmili Ci, że zmienili wiarę na XYZ. Na 99% poczuł byś pewien opór.
Jakie masz powody by sądzić, że XYZ nie jest prawdziwą religią i że reprezentowany przez nią bóg jest fałszywy? Dlaczego akurat Jezus jest bardziej prawdziwy niż Allah, Zeus, tytani lub Gaja? Rzekome dowody na istnienie Chrześcijańskiego boga, muzułmańskiego Allaha niczym nie różnią się od siebie wzajemnie jak i od dowodów na istnienie Posejdona czy Horusa.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2010, o 18:31 przez ŁukaszŻelazek, łącznie zmieniany 2 razy.
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Teksty tej baby są zabójcze. Tacy ludzie nie powinni być w ogóle dopuszczani do kontaktu z dziećmi :?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Tylko, że to leży w kompetencji rodziców, kogo dopuszczą do kontaktu z dziećmi.

Swoją drogą dzieci wychowywane i uczone w ten sposób to pożywka dla aspołecznych degeneratów. Ja uważam siebie za indywidualistę, ale człowiek musi działać w stadzie, bo taka jest jego natura. Ciekawe jak sobie poradzi takie dziecko w późniejszym życiu, skoro cały jego kontakt z rówieśnikami polega na chodzeniu do kościoła i jeżdżeniu na jakieś sekciarskie obozy. To prosta metoda na wykreowanie następnego pokolenia pod sztandarem zacofania, ciemnoty i quasi-religijnej alienacji.

Najlepszy był argument: "Bóg nie powiedział, że muszę posyłać swoje dziecko do szkoły." Idąc tym tokiem rozumowania, Bóg nie powiedział, że ktokolwiek ma korzystać z komputera, albo mikrofalówki. BURN IT!!

Zablokowany