Dokąd zmierza WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie jesteś jeden :D

potrzeba paru lat żeby z ludków poschodziło ciśnienie..nic na to nie poradzimy...

zauważ, że w porównaniu do 5 edycji, zmienił się typ fluffu. w 5 edycji była masa informacji pisanej, teraz mamy więcej obrazków...znak czasu, niestety...

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Szczerze mowiac to nawet rysunki, grafiki nie sa juz takie jak kiedys :)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Ech, niestety pewne rzeczy nie powrócą, obecnie od klimatu bardziej liczy się matematyka i chyba raczej się to nie zmieni, a wręcz będzie coraz gorzej, co mnie osobiście smuci :( .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

zauważ, że w porównaniu do 5 edycji, zmienił się typ fluffu. w 5 edycji była masa informacji pisanej
Masz stary kodeks do DE? Nowy, nie dość, że ma ze 40 stron więcej, to fluffu jest w nim 3 razy więcej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

120 stron ma?

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

zmieniła sie cała estetyka WHFB, stał sie bardziej "pseudorealistyczny", mroczny, mniej bajkowy. WIdac to zarówno po figurkach, jak i army bookach, grafikach.
Mechanika gry imho stała sie lepsza, pamietam ze w czasach 5 ed. za nic nie mogłem sobie poradzic z przypakowanym herosami HE na gryfach i rydwanach.
Jednak estetyka moim zdaniem straciła. Figórki stały sie zbyt "poważne".

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

mrnngstr:
zgadzam się, że mechanika znacznie sie poprawiła chociaż magia była ciekawa :)
Arcane Magic i te ilosci itemow :)

Co do figurek rzeczywiscie stały sie o wiele bardziej "powazne" co wpływa też na cały klimat systemu.... plus i minus zależy co kto lubi.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Klimat mocno spoważniał. Widać to choćby po armii O&G z 5.edycji i z 7. Te piątoedycyjne pająki miażdżą :lol2:

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

Warhammer idzie do przodu cuż na to poradzić...
Miejmy nadzieje że warhammer utrzyma sie na dobrym poziomie a armie jakoś sie zrównoważą :)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Zed Zediculus pisze:Klimat mocno spoważniał. Widać to choćby po armii O&G z 5.edycji i z 7. Te piątoedycyjne pająki miażdżą :lol2:
To widać właściwie po każdej dobrej armii i nawet niektórych złych - gąbki nawet są mniej jowialne
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Kruti:
gąbki nawet są mniej jowialne -> ???? o co chodzi ????

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Jest to moim zdanie na plus. Jak ktoś nie wtajemniczony ogląda moje np. Ogry, Bestigory czy Trolle to mówi: "Uuu! ale paskudztwa!" albo "Okropne to ludki". Budzą szacunek :wink:

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

ARBAL pisze:Kruti:
gąbki nawet są mniej jowialne -> ???? o co chodzi ????
A to taka zawiłość języka polskiego - gęby zdr. gąbki :) , jowialny znaczy - pogodny, dobroduszny ;) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

gęby zdr. gąbki , jowialny znaczy - pogodny, dobroduszny
Ja myślałem, ze chodzi o gąbki do walizek. Kiedyś były takie radosne, czerwone, a dzis króluje dostojna szarość.

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300810
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Jankiel pisze:
gęby zdr. gąbki , jowialny znaczy - pogodny, dobroduszny
Ja myślałem, ze chodzi o gąbki do walizek. Kiedyś były takie radosne, czerwone, a dzis króluje dostojna szarość.

http://uk.games-workshop.com/storefront ... nav=300810
Liczyłem się z taką interpretacją ;)

a propos Jankiel - jak się podobają Nowe DE?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Pod jakim względem?

Mroczne i realistyczne figurki były już w 6 edycji. Nowe modele są w porządku, nie są aż tak tak ubogie pod wzgledem detali jak szóstoedycyjne - stanowią bardzo dobry kompromis pomiędzy piątoedycyjnym przesytem a szóstoedycyjną ascezą. Fatalnie tylko wypadli bohaterowie (poza assassinami).
Nowy kodeks jest zdecydowanie lepszy - nie dość, że ciekawszy, daje więcej mozliwości złożenia jakichs fajnych armii (bo jednostki różnią się czyms więcej, niż tylko wyposażeniem). No i historii jest tam dużo więcej, niż w kodeksach z V i VI edycji.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

No właśnie pytałem o wrażenia ogólne. Bo nasze wrażenia wrzuciliśmy już na BLOGA i byłem ciekaw innych opinii...
Obrazek

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

w 6 i 7 edycji Warhammer odszedł od klimatu humorystycznego. Szczegolnie wida to po takich armiach jak O&G i Krasnale. Wydaje mi sie ze nie wychodzi to tej grze na dobre, namietne dażenie do "pseudorealizmu" w realiach fantasy imo psuje radochę z takich gier, Rezczywisty swiat jest wystarczajaco mroczny :)
Pamietam, że kiedy z kuzynem zaczynalismy zbierac Warhamca w czasach 5 ed. zakochalismy sie wlasnie w takich luzackich armiach, ja zbieralem Bretke a potem krasnale, on skompletował calkiem pokazna armie Zielonych. Po ppularnosci starych modeli na aukcjach widze ze ludzie tesknia za ta stara stylistyką.

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Na pewno jest wielu fanów starych modeli, temu nie da się zaprzeczyc, ale ja mimo wszystko wolę te nowe, mroczne klimaty, zresztą tak jak chyba większośc ludzi :)

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Dalv pisze: ja mimo wszystko wolę te nowe, mroczne klimaty, zresztą tak jak chyba większośc ludzi :)
Oj chyba nie ;) Mniej więcej 50/50 bym powiedział
Obrazek

ODPOWIEDZ