Kościół , religia , wiara

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kościół , religia , wiara

Post autor: PiotrekN »

allah to dopiero bombowy bóg :mrgreen:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Co do Allaha i bomb to jutro jest dziewiąta rocznica zamachu na WTC.

W związku z tym dwie ciekawostki:

1. Pastor Jones z Florydy organizuje jutro "BURN A CORAN DAY", czyli piknik z atrakcjami np. gremialnym paleniem Koranu. Co sądzicie o tym pomyśle? Ja uważam to osobiście za durną pokazówkę, od której najlepiej odstąpić, bo nie wnosi nic konstruktywnego. Według mnie to najprostszy sposób by zachęcić muzułmanów do wstępowania w szeregi Al-Kaidy i pokazać im, że kultura i cywilizacja, którą chcemy krzewić w ich krajach stoi u nas (nas=cywilizacja zachodu) na wcale nie wyższym poziomie niż u nich.

2. Ktoś wymyślił, że niedaleko Strefy Zero (dla niedoinformowanych tak nazywa się miejsce pozostałe po World Trade Center) ma powstać wielki meczet, który będzie symbolem pojednania. Ten pomysł również uważam za ciężko poroniony. Po pierwsze, rzekome "pojednanie" widzimy wyraźnie w Iraku i Afganistanie. Po drugie stawianie meczetu a tamtym miejscu uważam za (w najlepszym razie) pozbawione dobrego smaku. To jakby Niemcy na znak pojednania postawili obok Aushwitz pomnik upamiętniający bohaterstwo SS-manów.

Jakie Wasze opinie na ten temat? I jak widzicie walkę z terroryzmem w przyszłości, bo jak na razie okazuje się ona prowadzona na pół gwizdka i generalnie bardzo defensywnie. Czyżby półśrodki nie dawały rady?

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Jakby pokonanie terrorystów było opłacalne to już dawno by ich nie było ;)

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Nawiedzony odnośnie pierwszego:
Gdyby jednak jakiemuś baranowi udało się publicznie spalić koran to masz jak w banku że ekstremiści zaatakowaliby na wszystkich frontach.Fanatyków już teraz nie brakuje , po takim pokazie liczba męczenników automatycznie by się zwiększyła.Bezsensowny pokaz, pastora powinni zamknąć w odosobnieniu dla jego własnego dobra.
Odnośnie drugiego:
Jeśli dobrze pamiętam to dwie przecznice od strefy zero ma stanąć centrum kultury muzułmańskiej z meczetem a nie sam meczet.Miejsce raczej słabe na tego typu instytucję ale nie posunąłbym się do porównań z SS.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

grabz pisze:
Jeśli dobrze pamiętam to dwie przecznice od strefy zero ma stanąć centrum kultury muzułmańskiej z meczetem a nie sam meczet.Miejsce raczej słabe na tego typu instytucję ale nie posunąłbym się do porównań z SS.
W niektórych ortodoksyjnych krajach muzułmańskich mordują chrześcijan i nie pier... się z budowaniem cenr kultury chrześcijańskiej... wystarczy polookać po internecie na ten temat... kamienowanie też jest w modzie.
Jakoś w tą stronę to słabo działa ta tolerancja religijna. W Polsce generalnie nie morduje się przedstawicieli innych religii ale jak jakiś Polski misjonarz pojedzie do takiego kraju to czasem wraca bez głowy. Osobiście znam kilku którzy ledwo uszli z życiem.

Mowa o dialogu religii to bardzo ciężki temat i nie sądzę, że kiedykolwiek coś się zmieni w tej kwestii na lepsze.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »


Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

PiotrekN pisze:Jakby pokonanie terrorystów było opłacalne to już dawno by ich nie było

Uwierz mi jest bardzo opłacalne ale samo zwalczanie , dlatego nigdy terrorystów nikt wypleni bo straci zarobek .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

Kefas pisze:
W niektórych ortodoksyjnych krajach muzułmańskich mordują chrześcijan i nie pier... się z budowaniem cenr kultury chrześcijańskiej... wystarczy polookać po internecie na ten temat... kamienowanie też jest w modzie.
Jakoś w tą stronę to słabo działa ta tolerancja religijna. W Polsce generalnie nie morduje się przedstawicieli innych religii ale jak jakiś Polski misjonarz pojedzie do takiego kraju to czasem wraca bez głowy. Osobiście znam kilku którzy ledwo uszli z życiem.
Bardzo Ciebie proszę powiedz proszę jakie ortodoksyjne kraiki masz na myśli, bo to co piszesz jest dalekie od prawdy, znam ludzi którzy podróżowali po takich krajach i którzy w nich pracowali i wszyscy twierdzą, że żadna agresja ze strony mieszkańców ich nie spotkała...
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »


Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Deliberitus886 pisze:Uwierz mi jest bardzo opłacalne ale samo zwalczanie , dlatego nigdy terrorystów nikt wypleni bo straci zarobek .
To własnie miałem na myśli, choć w sumie nie przeszkadza mi to, przynajmniej można spokojnie nowe technologie wojskowe testować, które prędzej czy później znajdą cywilne zastosowanie i ułatwią nasze życie ;) Jakby tylko nasz rządzik potrafił lepiej walczyć o łupy to już w ogóle byłoby super :D

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

PiotrekN pisze:To własnie miałem na myśli, choć w sumie nie przeszkadza mi to, przynajmniej można spokojnie nowe technologie wojskowe testować, które prędzej czy później znajdą cywilne zastosowanie i ułatwią nasze życie Jakby tylko nasz rządzik potrafił lepiej walczyć o łupy to już w ogóle byłoby super
I tu mam obiekcje Wojna = Ofiary , ludzkie tragedie .
I druga sprawa kwestia osobowa , jeżeli takiemu żołnierzowi który odwalał patrol po Afganistanie rozwiążą kontrakt to co zrobi po powrocie do kraju. Za czasów PRL w rezerwistach wojska polskiego postrzegano pewnego rodzaju zagrożenie , i dlatego do dnia dzisiejszego nie jest uczony najbardziej zabójczy na świcie Combat w żadnej jednostce wojskowej ponieważ ludzie nauczeni tego stylu walki byli by zbyt niebezpieczni.
System odrzucono po prezentacji ,wynalazca najpierw walczył z 4 żołnierzami najlepszymi w tamtym okrasie pojedynczo , a potem razem wszystkich pokonał przez nokaut w pojedynkach a w walce grupowej tylko jeden mu uciekł do lasu , przeczytałem to gdzieś kiedyś ale to świetny przykład kwestii osobowej w przypadku konfliktów zbrojnych .
Bo sam żołnierz też jest bronią i dlatego trzeba się z nim liczyć.
Także lepiej walki unikać a same technologie raczej są dostępne po 10 – 12 latach dla sektora cywilnego.
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Deliberitus886 pisze: dlatego do dnia dzisiejszego nie jest uczony najbardziej zabójczy na świcie Combat w żadnej jednostce wojskowej ponieważ ludzie nauczeni tego stylu walki byli by zbyt niebezpieczni.
System odrzucono po prezentacji ,wynalazca najpierw walczył z 4 żołnierzami najlepszymi w tamtym okrasie pojedynczo , a potem razem wszystkich pokonał przez nokaut w pojedynkach a w walce grupowej tylko jeden mu uciekł do lasu
:lol2: :lol2: :lol2:

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

To pierdu pierdu o terrorystach pastorze co chciał palić koran itp pomine :wink:

Za to film jest warty odnotowania. Na razie 2 "kreski" oglądnołem ale i tak nieźle ryje banie. Dzieci się nie ma co czepiać, wiadomo jak im nap**ją 24/7 o Dzizasie rożne bzdety to przyswajają. Natomiast ci rodzice to ło la boga- dno.
Rozbawiło mnie np ten "program" raj powstał 6k lat temu, no i niemożliwe żeby ludzie zostali stworzeni z jakiegoś wybuchu czy innej mazi!!!11 :lol2:
Globalne ocieplenie sam uważam za przekoloryzowane coby niektóre organizacje mogły ssać kasę, ale 0,^ stopnia w krótki okresie czasu to fest duzo jest raczej :wink: I jeszcze ten ton mędrca "my siemy lepiej, my się na tym znamy, to taakie oczywiste"

Jeden plus. Dziewczynka słucha chrześcijańskiego metalu. Na pewno lepsze niż hanah montana i inne syfy (jakkolwiek sie to pisze) :mrgreen:

Pewno jeszcze coś dodam.

pzd :wink:


PS: "Raz dwa trzy, mam Jezusa , a Ty?!"
Sry, musiałem :lol2:


EDIT: Podsumowując amerykanie to jednak uber tępe ch**e. Jak nie komercja to polityka jak nie to kościół. Szkoda że nie da sie ich odizolować, by zdrowiej na świecie było :(
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2010, o 23:29 przez Piotrax, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Deliberitus886 pisze:i dlatego do dnia dzisiejszego nie jest uczony najbardziej zabójczy na świcie Combat w żadnej jednostce wojskowej ponieważ ludzie nauczeni tego stylu walki byli by zbyt niebezpieczni.
System odrzucono po prezentacji ,wynalazca najpierw walczył z 4 żołnierzami najlepszymi w tamtym okrasie pojedynczo , a potem razem wszystkich pokonał przez nokaut w pojedynkach a w walce grupowej tylko jeden mu uciekł do lasu
Ja też o tym czytałem, i nie ma się z czego śmiać Manfred!
Nawet film instruktażowy powstał
http://www.youtube.com/watch?v=nONDA5wwzZY :twisted:
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

:lol2:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jak tak to sorry zwracam honor :D

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Panowie to nie to ale też dobre. :shock:
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Korhil pisze:
Kefas pisze:
W niektórych ortodoksyjnych krajach muzułmańskich mordują chrześcijan i nie pier... się z budowaniem cenr kultury chrześcijańskiej... wystarczy polookać po internecie na ten temat... kamienowanie też jest w modzie.
Jakoś w tą stronę to słabo działa ta tolerancja religijna. W Polsce generalnie nie morduje się przedstawicieli innych religii ale jak jakiś Polski misjonarz pojedzie do takiego kraju to czasem wraca bez głowy. Osobiście znam kilku którzy ledwo uszli z życiem.
Bardzo Ciebie proszę powiedz proszę jakie ortodoksyjne kraiki masz na myśli, bo to co piszesz jest dalekie od prawdy, znam ludzi którzy podróżowali po takich krajach i którzy w nich pracowali i wszyscy twierdzą, że żadna agresja ze strony mieszkańców ich nie spotkała...
nie trudno znaleźć cokolwiek na ten temat w internecie... jednak dla mnie wiarygodnym dowodem są moi znajomi misjonarze którzy wrócili pokiereszowani do Polski na rekonwalescencje... więc nie wiem czy to co napisałem jest tak dalekie od prawdy... jedz do kraju islamskiego wybuduj kościół i zobaczymy jak Cię będą traktować.
Zauważ też, że inaczej traktowani są duchowni, a inaczej osoby cywilne pomimo tego wiesz ile jest osób (duchownych i cywilnych) którze zostały zamordowane ze względu na wyznanie, a o których się w kompletnie nie mówi w środkach masowego przekazu? Zdziwiłbyś się. O dialogu z islamem mówić nie można... i zgadnij która strona ma to w dupie?

Awatar użytkownika
Dzoooma
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Stolica, Wola - "Gamonie"

Post autor: Dzoooma »

Dokładnie, nie ma miejsca na dialog.

Tak na marginesie:
To jest lepsze, bo ludzie myślą, że to działa: http://www.youtube.com/watch?v=WhnvETs4F6Q
Kiedyś nawet mi przysłali instruktarz szkolenia na pierwszy stopień, jednak boję się odpowiedzialności wiążącej się z tą mocą :mrgreen:
Obrazek
Zapytaj mnie co sądzę o GW...

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »


Zablokowany