Przeglądając allegro.

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

EEeeee?
Ja tu widzę fajną podstawkę i wysprayowaną figurkę, przeoczyłem coś?

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Bo widzisz Artemisku: Pro to na poziomie GD, a tu jest po prostu w miarę ładny model :)
Tutaj nie musimy wyśmiewać ludzi, wystarczy wpadki dać, czasem śmieszną literówkę ;)

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

pro to na allegro TT+ więc trzeba wziąć na to poprawkę (sam sprzedawałem figurki pomalowane na TT+[6 swordmasterów] jako propainted i poszły nawet za swoją równowartość ;) )

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Fensir
poziom prezentowany na UK GD nijak sie ma do tego znikad wzietego poziomu pro
co to jest kurna pro
mozecie mi dac jasna definicje - bo dla mnie to twor kolesi ktorzy chcac byc trendy (czy jak to sie tam nazywa) napisali przy fajnej fig słowo "pro" żeby przyciagnac uwage
nic wiecej

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

niewiem czy takie postepowanie jest dobre ... gdy przegladam aukcje figurek na allego i widze napis "profesljonalnie pomalowana figurka" to w 90 % wiem ze bedzie to syf a nie prawdziwy pro-paint

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

zafael pisze:co to jest kurna pro
mozecie mi dac jasna definicje - bo dla mnie to twor kolesi ktorzy chcac byc trendy (czy jak to sie tam nazywa) napisali przy fajnej fig słowo "pro" żeby przyciagnac uwage
nic wiecej
Poziom malowania który zwiększa, a nie zmniejsza wartość pomalowanej figurki w warunkach wolnorynkowych (ebay, alledrogo).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Zgadzam się z Tomaszkiem :mrgreen:
Naprawdę pro figurek na giełdach internetowych jest bardzo mało.

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=286354018

Żal tyłek ściska. Nawet podkładu nie nałożył.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

:lol: :lol: :lol:

Takiego rarytasu dawno tutaj nie było :D

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Fensir pisze::lol: :lol: :lol:

Takiego rarytasu dawno tutaj nie było :D
od jakiegoś czasu pierdolisz takie glupoty że apeluje o bana albo chociaż o ostrzeżenie :roll:

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Lunn pisze:
Fensir pisze::lol: :lol: :lol:

Takiego rarytasu dawno tutaj nie było :D
od jakiegoś czasu pierdolisz takie glupoty że apeluje o bana albo chociaż o ostrzeżenie :roll:
Dostał dwa ostrzeżenia już.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Tak, ale tamte dostałem za przeklinanie chyba...
A co do samego tematu, odnośnie allegro: Czy wg. Was bardziej się opłaca figurki sprzedawać nas allegro czy na eBayu? Bo przeglądając i allegro i eBaya to na Bayu widziałem więcej dobrze pomalowanych niż na allegro, a patrzyłem na aukcje z Polski. Co Wy o tym myślicie?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Ja myślę że na allegro lepiej sprzedawać nowe i niemalowane figurki.
A te wspaniale pomalowane na ebayu. Tak mi się wyadaje, ale nie wiem, to tylko wynika z moich obserwacji :P

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Skavenblight pisze:Dostał dwa ostrzeżenia już.
Kwestia bana dla Fensira zostaje więc otwarta - do przedyskutowania na masońskiej.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Wyobraźcie sobie że kupiliście figurki dawno temu, pograliście troche z kumplami, troche je pomazaliście farbą i nie wyszliście z tematem poza swoją grupę. Wszystko poszło w odstawkę a teraz chcielibyście to sprzedać - nie znacie się na temacie, ale jak każdy wolelibyście dostać za figurki więcej niż mniej. Otwieracie allegro i czytacie tytułu aukcji - propaint, super techniki, itd. no i wrzucacie takie same określenia do tytułu swoich aukcji, bo przecież jeszcze x lat temu wasi kumple mówili że super malowanie. Jak kogoś takiego obrażać można? Dla niego to jest szczyt osiągnięć - nic lepszego nie widział - a tutaj co? Osobiste wycieczki - ty gówniarzu, ile masz lat.

To jest allegro - masz zdjęcie - weryfikujesz, podoba się - kupujesz. Oczywiście że można się pośmiać jak ktoś się napina i nie przyjmuje do siebie żadnej krytyki. Ale bez - gówniarzu, wyskocz na solo. Jak bym wystawiał figurkę- to też napisałbym że pomalowana super - bo np. mi się podoba, i mojej dziewczynie też, co z tego że żaden kolor niewycieniowany - jest super.

Nie ma takiej branży w której ktoś zielony nie ryzykuje że straci pieniądze na swojej niewiedzy. Figurki to jeszcze nic w porównaniu z tym co moglibyście stracić kupując na allegro np. samochód (super pomalowany :wink: )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Właśnie dlatego piętnujemy takie "propainty", żeby owi izolowani (BTW, znasz kogokolwiek takiego? kto mając internet nie podgląda pomalowanych figurek?) nie szaleli z określeniami.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Osoba która kupi takie cudo raczej i tak tutaj nie zajrzy. Ktoś to gdzieś już napisał i miał rację.
Rynek weryfikuje -
Tomash pisze:BTW, znasz kogokolwiek takiego? kto mając internet nie podgląda pomalowanych figurek...
... i kupi takiego "propainta"? Mówiąc krótko - sam się prosi. Tak długo jak ktoś będzie to kupował - znajdzie się ktoś aby takie cuda wystawiać.
Alvares pisze:Żal tyłek ściska. Nawet podkładu nie nałożył.
Fensir pisze:Takiego rarytasu dawno tutaj nie było
Minos poniżej ceny sklepowej - wkładasz do rozpuszczalnika i malujesz. Poza tym, nikt nie napisał że propaint, techniki... gość napisał że ładny - może akurat jemu się podoba. Co miał napisać - że cienizna - kup jak jesteś frajer?

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Dla rozładowania atmosfery wrzucę aukcję namierzoną i zarchiwizowaną przeze mnie jakiś rok temu - po prawdzie już ją tutaj kiedyś umieszczałem, ale w kontekście obecnej dyskusji chyba warto przypomnieć:

ObrazekObrazek

Wniosek: nie musi być napisane, że figurka "pro painted"; wystarczy, że cena sama na to wskazuje ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

widac ze byla to zyciowa okazja ... a cena ... "promocyjna"

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »


ODPOWIEDZ