jak składacie swoje wampiry?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Re: jak składacie swoje wampiry?

Post autor: Jacek_Azael »

Vargulf jest jak seryjny mercedes, a rajciaki jak limitowany rolls.
Jeden i drugi zajebisty, ale rolls to rolls :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Co powiecie o takim lordzie:?

Vampire Lord - 3 lvl mag
balefire spike, infintite hatred,
crown of the damned, red fury,
nightshroud, walking death / beguile,
book of arkhan, ZOMBIE DRAGON

Chyba już taki gdzieś na tym forum był, ale nie czytałem opinii o nim.
Ogólnie dwa razy go wystawiłem (raz zamiast nightshroud miał enchanted shielda), raz na lizardmenów, raz na bestie...

Lizardmeny - slann z lore of light skupiał się na czym innym, podczas gdy mój smok zjadł stegadona (skink priesta niestety nie - wyrzucił dwie jedynki na breaka...) a później zaatakował temple guardów od boku i dawał sobie bez problemu rade...

Bestie - dwie tury pod rząd 12 na stupidity (pech!), ale później zjadł oddział minotaurów (smok był szarżowany!) i doombula ze statami bloodthirstera (inny oddział) nabijając 4 woundy i 5 overkilla...

Co o nim sądzicie i jak myślicie czy nadaje się na inne armie?

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Jeżeli zamiast book of arkhan dasz mu cursed booka ,a zamiast nightshroud dasz mu flayed hauberk i ewentualnie zamiast lancy słomke (to już kwestia uznania) to będzie dawać rady :P

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Słomka bee - +1 S za 15 pkt albo prawie zawsze +2 za 10 pkt i do tego flaming ataki (wiadomo - na HE tego bym nie wziął raczej)

Book of Arkhan - pomocne! zawsze warto mieć popychaczke, a nie zawsze ktoś inny jest tak blisko smoka żeby mu ją dawać...

Zastanawiałem się nad Walach Bloody Hauberk zamiast korony i nightshrouda (10 pkt mniej, lepszy ASv ale gorszy WSv ), ale raczej przeważa sama potega nightshrouda...

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Słoma jest bardziej uniwersalna ,a w połączeniu z książką będziesz mógł przyjąć na klate.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Jak mam 2 wampiry w armii to mogą oba mieć nagie truchło ??
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Nie
Obrazek

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Ale coś za dużo w tego lorda punktów wcisnełeś bo 50 red fury/ 25 walking death/ 25 infintite hate/ a na beguile gdzie są punkty :wink: ?

Poza tym ten nightsround moze i fajny ale szkoda ze jest light armorem a nie heavy. Nie warty jest tego, żeby miec na generalne marny save 6+. korona na bazyliszka jest dobrym pomyslem o ile jako dodatkowy model wezmiesz liczke z przezutami bo wtedy głupote raczej zdasz ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Drwal na pewno w dobrym temacie piszesz? bo tak ni z gruchy ni z pietruchy coś chyba strzeliłeś :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ohhh.. Gdzieś tam wyczytałem, ze kolega chce jechać na bazyla także mu napisałem choć mogłem się mylić, co nie zmienia faktu mojej opinii o koronie, że bez przerzutu jest niewarta brania bo jednak w kluczowym momencie jak nie zdasz tej głupoty to wszystko leci 8)

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Walking death ALBO beguile, sorry jeśli zrozumiałeś mnie inaczej...

Wole teraz jednak lorda na smoku złożonego tak (bardziej się opyla po prostu, raz nightshroud mi dużo pomógł ale to raz)

Smok, beguile + red fury + infinite hatred, Balefire spike + flayed hauberk + crown of the damned + cursed book...

Wkurzyłem się ostatnio kiedy 2 tury pod rząd rzuciłem 12 na stupidity... ale i tak baaardzo dużo zrobiłem....

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Uważam, że Twój smoczek jest dobrze złożony, ale Ja wole mieć darmowy pkt. do wyniku walki niż przerzuty na zranienie...poza tym pogrom masz na 6 pkt, a nie na 5 jakby był ewentualny pojedynek...

Ja smoka składam tak:

około 725/730 pkt.

Red Fury
Infinite Hatred
Walking Death

Balefire Spike lub SoM
Cadaverous Cuirass
Crown of the Damned
Book of Arkhan

Nightshrouda daje wampirkowi który jest na hellsteedzie...wtedy to dopiero wymiata :P widok gracza który szarżuje na ciebie i nagle okazuje się, że ty pierwszy wypłacasz ataki :P a jeszcze lepsza opcja jest z rydwanami...bez impaktów xD czasem nie mam serca wystawiać się pod szarże jak ktoś nie zna tego przedmiotu :P

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

O...

@Malak - mam nadzieję że nie obrazisz się jeśli spróbuje zagrać Twoim złożeniem lorda na smoku...
chociaż wciąż wole beguile - dzięki temu w challangu jeśli przeciwnik nie zda mogę dużo ran nabić, albo gdy nie zda na 100% załatwić stegadona czy inne bydle (smoka innych armii)... Problem w tym że gdy zda to już inna bajka...

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Spoko. Nie ma problemu...oczywiście ma swoje zalety jak i wady, ale jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ktoś go ubił w CC :P Jednym z pewniejszych sposobów na załatwienie każdego smoka jest wyzwanie go na pojedynek...ponieważ oddział ma z reguły 3 za szeregi, sztandar + War Banner i przewagę liczebną :P i wygrywa o 1 lub remisujesz jak nie ma war bannera. Z pojedynku możesz mieć maksymalnie 5 pkt. Tak naprawdę w tym momencie zbroja nie ma znaczenia bo i tak każdy będzie walił w smoka...a uważam, że stracić bohatera od przypadkowej 6 nie jest goodi :P

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

I jak się smok sprawdził ?

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

z pojedynku możesz mieć 6 :wink:

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

Ja bym smoka złożył w ten sposób :

Vampire Lord @ 720 Pts
General; Magic Level ; Necromancy
Flayed Hauberk [25]
Crown of the Damned [35]
Cursed Book [20]
The Bestialle: Infinite Hatred [25]
The Courtly: Walking Death [25]
The Martialle: Red Fury [50]
Balefire Spike [10]
Zombie Dragon @ [275] Pts

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Herkules pisze:z pojedynku możesz mieć 6 :wink:
Tylko wtedy kiedy masz Walking Death :P
Fajnie złożony, ale nie masz darmowej popychaczki, co sprawia, że musisz się troszkę napocić żeby zaszarżować i mieć bonus +2 do siły.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

za dużo razy nie zdałem głupoty na lordzie generale, żeby dalej się w to pchać :) w większych bitwach dla drugiego Lorda to ok, ale dla generała moim zdaniem to #-o i prezent dla przeciwnika.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Malak pisze:
Herkules pisze:z pojedynku możesz mieć 6 :wink:
Tylko wtedy kiedy masz Walking Death :P
Fajnie złożony, ale nie masz darmowej popychaczki, co sprawia, że musisz się troszkę napocić żeby zaszarżować i mieć bonus +2 do siły.

Nie... 1 wound championa i +5 z overkilla, = 7 CR jak masz walking death...

od walking death wole beguile bo jak taki stegadon nie zda to 100% jest usiekany (podobnie z innymi większymi potworkami)...

Nie testowałem - nie mam dużo czasu na battlowanie a teraz też chce przetestować rozpiskę na turniej w sopocie... Ale obiecuje że jak przetestuje to dam Ci znać

ODPOWIEDZ