Dokąd zmierza WFB

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zaleznie od armi... przynajmniej dla mnie

stare O&G są o 100 razy fajniejsze niz obecne, zaś
HE z V ed. w ogóle mi nie pasowaly, te z VI są super, podobnie WE, chociaz warhalki wole te stare,
krasnoludy stare, metalowe są miodzio, te teraz, plastiki to żal. Wystarczy spojrzeć na longbeardów czy minerów(och ci starzy metalowi, to cudeńka) a już nie wspominając porównań maszyn...

ale i tak wszystko zalezy od gustów :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

HE jak były tak sa gejowskie. pewnie dlatego ze zawsze od nich dostawałem po dupie:) Dzis wiem ze kolega mnie ostro wałował (ale to on miał RB w domu :) )

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ja tam wolałem stare WE i HE. Te nowe mi się niespecjalnie podobają.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

a widziałeś stary (5ed) kodeks dwarficki?

porównaj z kodeksem z 6 i 7 ed...

więcej obrazków. bo informacji typow "historycznej" znacznie mniej...kodeks HE do 5 edycji też był zacny..

z drugiej strony cieszy mnie że wydali np. Grudgelora . tam dopiero jest fluffu :D
chciałbym żeby do każdej armii wyszedł taki Grudgelore :D np DE vs HE..też byłoby zacne

w każdym razie, moim zdaniem, jeśli lubisz jakąś armię (jesteś jej fanatykiem) to kodeksy z 6 i 5 ed musisz mieć...

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

Grazbird pisze:
w każdym razie, moim zdaniem, jeśli lubisz jakąś armię (jesteś jej fanatykiem) to kodeksy z 6 i 5 ed musisz mieć...
z 5 absolutnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Zauważcie jak mało fluffu jest w obecnych army bookach. Opis jednostki na 1/4 strony (w porywach na 1/2)? Troche to śmieczne. Nie można zabierać tej otoczki, bo to sprawia, że WFB traci tę bajeczność, mitologię...to moje odczucie :?

W AB do Ogrów jest trochę opisu, ale z niego niewiele można się dowiedzieć. Inne armie mają 5.edycyjne kodeksy, ok. Ale ponoć Stary Świat mknie do przodu z każdą edycją, więc każdy AB powinien w połowie zawierać fluff, a nie czyste statystyki...

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zauważcie jak mało fluffu jest w obecnych army bookach.
Pisałem już wczesniej - nie zauważyłem. Obecne kodeksy są dużo bardziej obszerne pod wzgledem fluffu
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dyd
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Dyd »

Polecam więc kupno starych AB. Chodzą za grosze na ebayu. Ja swoją drogą w ramach dokładniejszego prześledzenia historii warha nabyłam nawet podręczniki do 3 edycji, czyli tej niby pierwszej z figurkami.

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

A co sądzicie o dokonanym w 6 edycji podziale Udeadów na dwie armie: Wampiry i khemri? Nie sadzicie ze pozbawiono w ten sposób tej armii potencjału? Przeciez 5 ed. armia undeadów była uniwersalna i pozwalała na tworzenie wielu klimatycznych rozpisek w/g inwensji gracza, a teraz trzeba sie podporzadkowac wizji GW. Mi osobiście brakuje swobody kreowania indywidualnej wizji undeadów z 5 edycji. Armia ta zawsze bardzo mi sie podobala ale po szóstoedycyjnej rewolucji sraciła imho wiele ze swojego klimatu.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Dyd pisze:nabyłam nawet podręczniki do 3 edycji, czyli tej niby pierwszej z figurkami.
niby, figurki byly od 2giej
mrnngstr pisze:Przeciez 5 ed. armia undeadów była uniwersalna i pozwalała na tworzenie wielu klimatycznych rozpisek w/g inwensji gracza
szkoda ze znaczna czesc tej inwencji konczyla sie na wystawieniu oddzialu skladajacego sie z tylu mumii ile wlezie...

ja gram od 4tej edycji wlacznie, nie narzekam, WFB wcale sie nie psuje, WFB sie zmienia, mi tam sie podoba i nowoedycyjny fluff (tak jak Jankiel napisal wcale nie ma go mniej niz kiedys) jak i nowoedycyjne modele, podoba mi sie ze sa coraz bardziej mroczne i coraz bardziej w stylu Dark Fantasy, owszem IV ed orki byly smiechowe... ale zdecycodowanie wole wzory ziejace wredota od pokemonow...


pzdr

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

thurion pisze: ja gram od 4tej edycji wlacznie,
To ile miałeś lat jak zacząłeś? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

A ja się zgodzę z mrnngstr`em. Ja osobiście nie grałem w 5ed. ale mój brat cioteczny, który mnie tym zaraził grał. Grał właśnie ożywieńcami. Taka jedna armia undeadów dziś miała by fajny potencjał. Wtedy wystawiano max mumii, ale przecież nieco się zmieniło i dziś w armiach jest więcej grywalnych jednostek. Jak dla mnie podzielenie undeadów jest jak dzielenie chaosu, choć to drugie jest bardziej niezrozumiałe ;)

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

thurion pisze: szkoda ze znaczna czesc tej inwencji konczyla sie na wystawieniu oddzialu skladajacego sie z tylu mumii ile wlezie...
to juz kwestia podejscia gracza... mi by sie nudziło granie w kółko jednym oddziałem.

Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuję, nie uważam tez ze WHFB idzie w zła stronę. Mysle jednak, że w kilku miejscach niepotrzebnie zmieniono linię.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Mialem 5ed armie Unded naprawde spora.... pozielili ja zanim jeszcze ukazala sie 6ed tak naprawde i z mojej super duzej armi nie zostalo prawie nic.... :(

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

7 ed.modele orków też są humorystyczne... Ludzie nie doszukujmy sie Dark Fantasy w modelach typu doom driver, squigi czy snotlingi. :P

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

Kokesz pisze:Jak dla mnie podzielenie undeadów jest jak dzielenie chaosu, choć to drugie jest bardziej niezrozumiałe ;)
Dokładnie, ten sam myk zrobiono moim zdaniem niepotrzebnie z Chaosem. Uważam ze rozdrabnianie armii powoduje zmniejszenie ich potencjału - głownie chodzi mi o mozliwosc kompletowania klimatycznych rozpisek.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Kruti pisze:
thurion pisze: ja gram od 4tej edycji wlacznie,
To ile miałeś lat jak zacząłeś? ;)
pod koniec tego roku bede mial 15sto lecie w WFB :) a lat mialem 8 ;) ale 10 lat starszy brat wiec wszystko jasne ;)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

mrnngstr pisze:A co sądzicie o dokonanym w 6 edycji podziale Udeadów na dwie armie: Wampiry i khemri?
Teraz takie VC nie mają normalnych jednostek strzelających, a była wtedy katapulta i łucznicy :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
mrnngstr
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: LDZ
Kontakt:

Post autor: mrnngstr »

Jestem zdania, że armie powinny mieć jak największy poziom 'uniwersalności" tj. być zesatwieniem jednostek mających ze sobą tyle wspólnego, że mogą w dowolnej konfiguracji (ograniczonej zasadami) tworzyć jednolitą bandę. Myśle, że obecnie GW za mało inwencji pozostawia graczom/hobbystom.

Awatar użytkownika
Elefenzis
Wałkarz
Posty: 51
Lokalizacja: Waaagh

Post autor: Elefenzis »

Fakt podzielenie chaosu na mortali i demony to zły pomysł GW.
Przez to ta armia straciła ma klimacie. Zawsze warhammerowy chaos kojażył mi sie ze sporą liczbą chaosenów wspieranych przez demony. Taka armia ładnie sie prezentowała lecz same demony? Dla mnie ta armia jest troszke za kolorowa :P

ODPOWIEDZ