Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Morok

Re: Szybkie pytania

Post autor: Morok »

a dlaczego by nie miał ? przecież nie roztopi Ci figurki :P

i mam pytanko jak zrobić szczurze zęby z takim jakby żółtym nalotem

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

MadMax pisze:I jak rozumiem DecoColor do plastikowych figurek się nadaje?
Do każdego materiału go używam.
Que pisze:i mam pytanko jak zrobić szczurze zęby z takim jakby żółtym nalotem
wash seraphim sepia

Morok

Post autor: Morok »

dzięki Skaven, a powiedz mi bazowy kolor to white czy bone?

czy Agrax Earthshade jest Tylko do cieniowania brązowego futra czy do białego, szarego lub czarnego też da efekt cieni?

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Kolor jaki Ci w sumie pasuje, przetestuj który efekt Ci bardziej będzie odpowiadał. Brązem można cieniować wszystko ( brązy, biały, szary wychodzą ok). Czarnego nie zwashujesz chyba niczym żeby był efekt bo to ciemny kolor ;) Generalnie testuj na jakiś modelach zbędnych co jak wygląda, tak najprościej a i można coś fajnego przypadkiem wymyślić.

Morok

Post autor: Morok »

chodzi mi o to że wczoraj kupiłem phinoxhide jako bazowy kolor kobieta powiedziała mi że on zastępuje vermin brawn, a jest strasznie ciemny ;/ i nie wiem czy da się to jakoś rozjaśnić woshem czy lepiej kupić nową inną farbkę ?

mam proźbę ktoś wie gdzie znaleść zamieniki kolorów bo nie mogę znaleść :P

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Que wpisz w google "citadel conversion chart".
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Morok

Post autor: Morok »

MadMax o wielkie dzięki, chodz słyszałem że nie do końca to jest dobre ale zawsze mniej więcej podpowie :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Siedzę właśnie i testuję kilka farb od Vallejo. Kupiłem takie farbki:
Wolf Grey 72047, Heavy bluegrey 72144 (extra opaque), Ice Blue 72095, Green shade/wash 73205 oraz farbkę z serii model color - Transparent Blue 70.938.
Farbki kupiłem ponieważ szukam odpowiednich kolorów do pomalowania moich SW.
Nie wiem dlaczego pomyślałem, że wolf grey od vallejo to będzie ten sam kolor co wolf grey od AP... Efekt jest taki, że nadal nie mam farb do malowania moich Space Wolves - WG od Vallejo jest niemal biały...
Heavy bluegrey (extra opaque) i jestem pod wrażeniem krycia tej farby, ale z niebieskim to ta farba ma chyba tylko w nazwie coś wspólnego :/ Mam wrażenie, że to klasyczny szary kolor tylko trochę jaśniejszy od Dawnstone'a.
Ice blue natomiast jest również niemal biały przy czym ma jakiś popłuczynowaty odcień niebieskiego.
Także zadowolony z zakupów nie jestem. Ale chyba będę kombinował teraz żeby zmieszać kolory tak, aby otrzymać pożądany kolor bazowy do power armora. Pozostaje mi wybrać jakiś niebieski do mieszania. Interesuje mnie mocny niebieski, ale nie jasny. Gdyby ktoś mógł coś polecić byłbym wdzięczny. Mieszałbym go z tym heavy bluegrey. W końcowym rozrachunku chcę mieć ciemniejszy efekt niż power armory SW, które produkuje eavy metal team od GW.
Spróbowałem wymieszać bluegrey z tym niebieskim transparentem i wyszło już coś ciekawego. Tylko nie wiem czy chcę "marnować" ciekawą farbkę, jaką jest ten transparent, na mieszanie w celu utworzenia nowego koloru. Zamiast niej może ktoś mógłby polecić jakiś ciemny niebieski od vallejo?

Pociągnąłem te trzy kolory niebieskim transparentem. Ten niebieski to nie shade/wash pomimo, że napisane jest "transparent". Jednak rozwodniony będzie zachowywał się jak takowy.

Jeśli chodzi o zielony wash od vallejo to jest bardzo jasny i obstawiam, że będzie mi służył do robienia jakichś zielonych nalotów bo nie wiem co mógłbym nim cieniować.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Skaven pisze:
Lechu pisze:Skaven wspominał chyba, że ten podkład się nadaje również: http://www.multikolor.pl/index.php?page ... &Itemid=54
Tak, ten podkład osobiście używam ja od dobrych kilku lat. I to obojętnie czy maluję ludzika za 20 zł czy za kilka stówek, trzyma się bardzo dobrze, nie ściera łatwo z modelu, jest matowy i farba się go dobrze trzyma. No ale co kto woli, osobiście z 10 różnych firm testowałem i deco color oraz champion to moje ulubione. Nie widze potrzeb płacenia 30zł za puchę gw skoro z podkładem za 10 zł będę miał ten sam efekt ;)

Czy szary podkład "da radę" z armią skavenów? Czy raczej użyć białego? A masz może jakiś sprawdzony czarny podkład?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Siemka, wiecie jaką skale mają te modele z tej firmy ?[ Pike & Shotte ]:
http://www.warlordgames.com/store/pike- ... ml#/page/1
I czy te modele pasuja skala do wh?
http://www.warlordgames.com/store/hail- ... -1500.html
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Fuxiorr pisze: I czy te modele pasuja skala do wh?
http://www.warlordgames.com/store/hail- ... -1500.html
Te pasują tylko są szczuplejsze od wh. Sam myślałem by strzelić sobie jeden regiment. Zerknij do komisu http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=33447 gość sprzedaje dwa pudła.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Witam. szukam informacji o anatomi orkow. Gw chyba cos takiego wypuscilo. nie musi byc to konkretnie od gw, bede wdzieczny za wszelkie informacje o wygladzie orkow.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ale chodzi Ci o książkę dotyczącą tylko orków? Bo jest książka z BL http://www.blacklibrary.com/all-products/Xenology.html Jest nieco fabularyzowana, ma ilustracje ala atlas anatomii i opowiada historię jednego z członków ordo, który przybywa na planetę i zastaje tam laboratorium wypełnione przykładami różnych gatunków ze świata WH40K.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Wziolem sie za modelowanie 3d na kompie. Chcialbym zaczac od orkow. Szukam info o budowie szkieletu i takie tam. W necie ejst tego sporo, ael informacji nigdy za wiele. Dzieki za info.
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Morok

Post autor: Morok »

Jak zrobić rdzę na broni ? a jaki kolor - kolory potrzeba do uzyskania Tego efektu?

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

jaki odcień z nowych cytadelek odpowiada staremu boltgunowi? Bo leadbelcher mam i jest zbyt ciemny :/
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

wenanty
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198

Post autor: wenanty »

Yudokuno pisze:jaki odcień z nowych cytadelek odpowiada staremu boltgunowi? Bo leadbelcher mam i jest zbyt ciemny :/
Na tym forum jest opcja "szukaj". Gdybyś jej użyła, znalazłabyś oficjalne zestawienie oraz informacje, że to są nowe (inne) farby i nie ma co liczyć na przełożenie 1:1. Skoro sam producent twierdzi, że do Boltgun Metal najbliższy jest Leadbelcher, to lepszego przybliżenia nie dostaniesz. Skoro dla Ciebie jest nieakceptowalny, to jest tylko jedno wyjście - zaczaić się przed KPRM, w odpowiednim momencie przedrzeć się przez ochronę i dramatycznie wyartykułować wychodzącemu Tuskowi: "Leadbelcher jest zbyt ciemny, panie premierze. Jak żyć?" (najlepiej w obecności kamer).

MSPANC

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

wenanty pisze:
Yudokuno pisze:jaki odcień z nowych cytadelek odpowiada staremu boltgunowi? Bo leadbelcher mam i jest zbyt ciemny :/
Na tym forum jest opcja "szukaj". Gdybyś jej użyła, znalazłabyś oficjalne zestawienie oraz informacje, że to są nowe (inne) farby i nie ma co liczyć na przełożenie 1:1. Skoro sam producent twierdzi, że do Boltgun Metal najbliższy jest Leadbelcher, to lepszego przybliżenia nie dostaniesz. Skoro dla Ciebie jest nieakceptowalny, to jest tylko jedno wyjście - zaczaić się przed KPRM, w odpowiednim momencie przedrzeć się przez ochronę i dramatycznie wyartykułować wychodzącemu Tuskowi: "Leadbelcher jest zbyt ciemny, panie premierze. Jak żyć?" (najlepiej w obecności kamer).

MSPANC
masz, chłopcze, pecha, bo buraczysz już od jakiegoś czasu,a teraz zrobiłeś to pod moim adresem. Jeszcze jeden Twój krzywy post do kogokolwiek i odpoczniesz sobie od forum.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Spróbuj zatem dodać Mithril Silver do tego ciemniejszego i zobacz, co się stanie. Strzelam, bo sam nie wiem, mam jeszcze BG :D

Jeżeli nie masz kolorów Mithril Silver ani Chainmail, tylko ich nowe odpowiedniki/zamienniki, a okażą się także za ciemne i będziesz musiała szukać rozjaśnienia do rozjaśniacza, żeby potem odpowiednio (metodą prób i błędów) rozjaśnionym rozjaśniaczem rozjaśnić za ciemny leadbelcher, to ja się już poddaję :mrgreen:

Chociaż ciemniejszy odpowiednik wciąż rozjaśni BG. Można się zamotać...

P.S. A tak serio: jeżeli i to nie pomoże, to pozostaje Ci jedynie szukać używanego BG w oryginale u kogoś, na Allegro albo na eBayu. Spróbuj też wspominanej często firmy Coat d'arms - to te stare-stare Citadel w innych opakowaniach, może tam trafisz bliższy odcień.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Sławol pisze:Spróbuj zatem dodać Mithril Silver do tego ciemniejszego i zobacz, co się stanie. Strzelam, bo sam nie wiem, mam jeszcze BG :D

Jeżeli nie masz kolorów Mithril Silver ani Chainmail, tylko ich nowe odpowiedniki/zamienniki, a okażą się także za ciemne i będziesz musiała szukać rozjaśnienia do rozjaśniacza, żeby potem odpowiednio (metodą prób i błędów) rozjaśnionym rozjaśniaczem rozjaśnić za ciemny leadbelcher, to ja się już poddaję :mrgreen:

Chociaż ciemniejszy odpowiednik wciąż rozjaśni BG. Można się zamotać...

P.S. A tak serio: jeżeli i to nie pomoże, to pozostaje Ci jedynie szukać używanego BG w oryginale u kogoś, na Allegro albo na eBayu. Spróbuj też wspominanej często firmy Coat d'arms - to te stare-stare Citadel w innych opakowaniach, może tam trafisz bliższy odcień.
Problem polega na tym, że leadbelcher ma do datkowo kiepski pigment (jakVallejo srebrne- za grubo mielony). Boltguna szukam i nic :/ A to Coat d'arms dobrze kryje i nie widać drobinek pigmentu?
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

ODPOWIEDZ