Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Re: Rozpiski WE

Post autor: Heptun »

Chce złożyć taką oto gienka-czarodziejkę z 4vl Life`a:

1 Glamourweave Spellweaver @ 373.0 Pts
General; Glamourweave; Lore of Life; Magic Level 4; Longbow; Miscast Table
Wand of Wych Elm [55.0] - przerzuty dispell kości
Obsidian Amulet [30.0] - MR +2 do dodatkowego Ward Save czyli Ward Save na 3+
1 Elf Steed @ [0.0] Pts

Jak wiemy Glamourweave daje nam to, że jest Forest Spiritem ale musi być konno lub na jednorożcu. I teraz mogę ją dołączyć do innych Forest Spiritów.

Pytanie - co sądzicie o "czymś" takim ?

Do czego to przyłączyć ???

1) Treekiny
2) Glade Ridersi - oni nie są Forest Spiritami więc chyba nie mogę
3) Wild Riders
4) Dryady - tutaj chyba też jest sprzeczność, bo oni są skirmishem i konnych nie przyjmują :)

Co byście poradzili na taką opcję ?
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

2 i 4 na pewno nie może się dołączyć, WR może na bank, a treekiny hm, chyba nie, choć to niech ktoś mądrzejszy odpowie :D

Co do złożenia, cóż. Dawanie GW magowi to chyba strata punktów, tak samo Ward działa z MR tylko na magię chłopie. A jak Twój mag dostaje z magii to już chyba jest źle, nie? Chyba, że chodzi Ci o ward dla całego unitu. To już może być jakiś pomysł.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Heptun pisze:
1 Glamourweave Spellweaver @ 373.0 Pts
General; Glamourweave; Lore of Life; Magic Level 4; Longbow; Miscast Table
Wand of Wych Elm [55.0] - przerzuty dispell kości
Obsidian Amulet [30.0] - MR +2 do dodatkowego Ward Save czyli Ward Save na 3+
1 Elf Steed @ [0.0] Pts
Jestes pewien, że wiesz jak działa ward save u forest spiritów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Kalesoner pisze:
Heptun pisze:
1 Glamourweave Spellweaver @ 373.0 Pts
General; Glamourweave; Lore of Life; Magic Level 4; Longbow; Miscast Table
Wand of Wych Elm [55.0] - przerzuty dispell kości
Obsidian Amulet [30.0] - MR +2 do dodatkowego Ward Save czyli Ward Save na 3+
1 Elf Steed @ [0.0] Pts
Jestes pewien, że wiesz jak działa ward save u forest spiritów?
Teraz to już nie wiem ??? Znaczyłoby to, że Forest Spirity nie mogą mieć większego warda niż 5+???
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Znaczy, ze nie działa na magię, więc dodajac MR nie zwiększasz mu warda przeciwko magii do 3+.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3709
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

#-o NO tak to jest przecież WS przeciwko nie magicznym atakom !!! Czyli sam pomysł GW dla czarki nie jest tylko trzeba go dopracować :)
:twisted: Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek :twisted:

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Praktycznie w żadnej z rozpisek nie zauważyłem smoka, jest on aż tak bardzo nieopłacalny?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

IMO w erze Wszechobecnych machin, hordowych klocach i turbo magii wiekszość Dużych celi jest mało opłacalna ;) Nasz smok był całkiem nie opłacalny w 7ed. Teraz nowy RB IMO daje nam Ciekawe opcje składania Lorda ^.^
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

LoL! Wasze awatary o tej porze zlały mi się prawie w jeden i myślałem, żeś Kuboń napisał posta pod postem, tzn. sam pytanie i sam sobie na nie odpowiedział. xD

A tak odpowiadając to jak wyżej, smok w WE nigdy nie był opłacalny, teraz jest słabszą opcją, bo nie można go nawet za niczym skitrać #-o

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Mhm... Za to przy nie-PG rozpiskach smoczek wchodzi chyba w grę, ot tak dla zabawy :) Bo im większa różnorodność jednostek na polu bitwy, tym większa zabawa, a w sumie nic smoczka nie zastąpi.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Smok jest mocny ale ma 2 wady:
- ze względu na 25% na Lordów to jest wybór między nim a magiem lordem – niestety obecnie mag lord musi być, szczególnie w naszej, wrażliwej, armii.
- jak już napisano maszyny – choć tak naprawdę tylko 2 armie mają taki potencjał że lepiej się schować(pod ziemie).

Większość armii nie ma jednak wcale tak mocnej odpowiedzi na smoka, w dodatku mało kto się go teraz spodziewa więc gra na nim może być ciekawa...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Czyli przy rozpie 3k+ smok jest dobrym rozwiązaniem. Ale ja i tak będę nim grać na nieco mniejsze pkt :) zresztą smok + lord to około 600 pkt, czyli 25% z 2400 Pytanie nie pasuje do tematu, ale i tak się zapytam. Jak wygląda sprawa że złożeniem czegoś takiego? W sprzedaży jest dostępny smok z jakąś (czy raczej jakimiś) elfkami. Więc będę musiał kupić lorda oddzielnie i zrobić konwersję? Ma ktoś inny pogląd na tą sprawę?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Po prostu graj z jedną babka zamiast 2 ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

A, to już wolę kupić dodatkowo lorda. Panowie na lordów, Panie na czarodziejki :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Wood elfy to nie darki, tu nie ma konkretnego podziału według płci :mrgreen:
U mnie tam prawie wszystko to panienki z dużymi balonami :mrgreen:

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Dzisiaj dorwałem się do fluffu i tak szczerze, to jednak smok mi trochę nie pasuje do bitew w formacie 2400 pkt, idealnie pasuje fluffowo na większe pkt. Dobra, nie będę zaśmiecać tematu o rozpach moimi odczuciami do fluffu :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Chopie, jest taka zasada, akurat fluffem się nigdy nie kieruj tworząc rozpiskę. :mrgreen:
Bo wg fluffu to eternalne nigdy nie powinni występować z większością forest spirytów, bo te zimą śpią ;) i tak dalej :P

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

E, ja mam podejście do tego takie: Fluff i ładne figsy to podstawa, a rozpa ma być zrobiona zgodnie z fluffem, ale nie zaszkodzi jej wymaksować (oczywiście nadal się ma zgadzać :).

EDIT: Zresztą i tak nie mam w planach wyjazdów na turnieje, gdzie są wymagane pro-uber rozpy, byle by była zabawa z gry :)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Spoko loko luuz. Każdy tak mówi :)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Sorry, ze tak wypadam z tematu (choc i tak niezły offtop poszedł) ale...
Kurwa Piotras jak czytam twoje teksty to nie mogę :mrgreen: Skąd ty je bierzesz :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Zablokowany