kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: hypnotic »

Jest to motyw powszechnie znany, tak że żadne odkrycie. Problemem jest tylko szarża abominacji, która w myśl zasad, szarżą nie jest, a jednak doprowadza ją do kontaktu z wrogiem, tak że trzeba określić czy może ona łamać zasadę 1" apart także przy mijaniu jednostek nie będących celem "szarży".

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Andrzej pisze:Jedynie podczas ruchu szarży można znaleźć się bliżej niż 1 cal od przeciwnika.
w compulsory tez. Inaczej przy przymusowych ruchach nie byloby problemu blokowac przeciwnika stawiajac oddzial obok.

tak wiec takie zatrzymwanie abominacji nie dziala

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino pisze:
Andrzej pisze:Jedynie podczas ruchu szarży można znaleźć się bliżej niż 1 cal od przeciwnika.
w compulsory tez. Inaczej przy przymusowych ruchach nie byloby problemu blokowac przeciwnika stawiajac oddzial obok.

tak wiec takie zatrzymwanie abominacji nie dziala
Mógłbyś uzasadnić?
Gdzie szukać potwierdzenia Twojego pkt widzenia?
Pivot jest ruchem i w trakcie takowego nie możesz być bliżej niż 1" od przeciwnika [ kiedykolwiek poza szarżą go wykonujesz].
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Pany, mam pytanie odnośnie Censer'ów.
Kiedy walczą z bohaterem na monstrous mouncie, to na początku walki testuje się T zarówno bohatera jak i mounta, czy tylko mounta (jak jest zdaje się z impactami), czy też jest dystrybucja jak ze strzelaniem? Podręcznik pisze 'all models (friend or foe)', ale to jest jakby jeden, multi-part model.
Jak to jest?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Imo jeden test na najwyższym T podobnie jak przy pitce.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A kto wówczas miałby dostać potencjalną ranę? Random jak strzelanie?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

W takim przypadku jak ze strzelania (choć pewien nie jestem) :wink: .
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Bo idąc dalej, co w sytuacji, gdy jeździec ma imperialny Crimson Amulet, który daje mu autozdawanie cech (poza Ld)? Taki sobie na pegazie to jakby nie problem (bo i góra i dół ma T 4, więc testujemy na T góry, który ma amulet, więc zdaje), ale w wypadku generała gryfie (a co, może się zdarzyć :) ), to dół ma T5, ale góra ma stosowny przedmiot...
No chyba, że jednak zdaje góra i dół, lub losuje się kto przed wykonaniem testu.

Dla jednolitości, FAQ GW
Q. Occasionally, a model with multiple parts that have different Characteristics, such as a cavalry model, a Character riding a Monster or a Chariot, will have to take a Characteristic test (like an Initiative test for a Pit of Shades spell). If the model has multiple values for the Characteristic to be tested, which one is used?
A. Unless differently specified, use the best value, in other words the value that makes it more likely to pass the test.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kiedy walczą z bohaterem na monstrous mouncie, to na początku walki testuje się T zarówno bohatera jak i mounta, czy tylko mounta (jak jest zdaje się z impactami)
Przecież jest w uściśleniach.
Losowa część modelu testuj T.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ok, dzięki, jest to bodaj najsensowniejsza interpretacja.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zostaje zniszczony rydwan/monster. Gdzie moge ustawic jezdzca? w dowolnym miejscu duzej podstawki czy moge kilka(ile?) cali od?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Lidder pisze:Zostaje zniszczony rydwan/monster. Gdzie moge ustawic jezdzca? w dowolnym miejscu duzej podstawki czy moge kilka(ile?) cali od?
Jest w Rulebooku (w temacie Rydwany a Postacie): po zniszczeniu rydwanu umieszczasz postać maksymalnie do 2 cali od zniszczonego rydwany (chyba, że rydwan walczył - wtedy postać musi stanąć pieszo do walki).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Abominacja z kolcami ma magiczne impakty?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tak

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Czy jeśli bohater w oddziale zmieni swoją pozycję w fazie ruchu, to czy oddział liczy się jakby wykonał ruch na potrzeby strzelania? I czy maszyna, w której bohater zmienił pozycję liczy się jakby załoga się ruszała?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

1) nie
2) nie jeśli bohater nie był inżynierem

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Havelock pisze:Sytuacja z dzisiejszej bitwy - w shade'ach kumpla siedzi asasyn - nie ujawniony ale za dobrze go znam ;) i teraz - czy ma na niego zastosowanie czar działający na magic itemy (np. 5tka z LoM albo Kuźnia Vaula)? Czy nie jest to sposób na dowiedzenie się gdzie siedzi asasyn?

Doszliśmy do tego że nie działa na asasyna ukrytego ten czar, ale chciałem się upewnić.
Żaba pisze:na Assa jeśli ma on Venom Sworda albo Cloak of Twilight, cała reszta jego ekwipunku nie jest magicznymi przedmiotami.
Wiem że działa generalnie bo itemy assa to itemy i tyle. Natomiast czy jeśli A jest ukryty to musi mi powiedzieć że owszem są itemy i ja dzięki temu wiem czy tam jest A?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

nie jestes w stanie miec zasiegu do modelu ktorego nie ma na stole, a przed ujawnieniem assasyn nie jest obecny per se.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

no ok, ale mam zasięg do jednostki w której siedzi, a podane czary działają właśnie na jednostkę. Czar nie jest rzucany stricte na niego. Tak więc zasięg to nie problem.Wszak gdyby asasyn był ujawniony ale bym go nie widział i byłby poza zasięgiem czaru a widziałbym kogoś innego z tej samej jednostki kogo miałbym w zasięgu to czar by wszedł.

tak jak napisałem - doszliśmy do wniosku że nie działa ten czar na asasyna ale z czystej ciekawości i na przyszłość chcemy mieć argument nie do zdarcia. Może w zasadach A jest coś o tym że nic się go nie ima póki się nie ujawni czy coś takiego?

Albo jeszcze inne pomysły?
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

czy dobrze rozumiem, że atak z flanki neguje bonus za hand weapon [przy używaniu shield]
a atak z tyłu neguje bonus za shield oraz za shield+hand weapon?

Zablokowany