Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
el Victor
Oszukista
Posty: 783
Lokalizacja: Kraków & Lewa Flanka Mielec

Re: Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: el Victor »

ooOOO racja ;)

to jeszcze jedno pytanie - czy cauldron może się w piechocie wycofać do tyłu przy pojedynku, tak aby był w drugim szeregu ?

czy sama haga może zostać wycofana ?
Traye MAGNETYCZNE + magnesy neodymowe http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481
kanał #1 YouTube (stary) - http://www.youtube.com/user/cotojest1000?feature=watch
kanał #2 YouTube (NOWY !) - http://www.youtube.com/channel/UCstzjTR ... ture=watch
Każdy wymiar, kolor, typ, opcja, dodatek... - ZAPRASZAM ! -->>> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=35481

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Nie, nie może, bo będzie tworzył niedozwoloną formację. Nie może się wycofać, ergo musi przyjąć.

MarcinC
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: MarcinC »

Kilka pytań (głupie ale wole się upewnić)
na początek 2 cytaty do których się odnoszę:
Cytat 1:
"A model that makes a breath weapon attack in this way(hth) inflicts 2D6 automatic hits on a single enemy unit in base contact — if there is more than one enemy unit in base contact with the model, the controlling player chooses which enemy unit suffers the hits.As with breath weapon attacks made in the Shooting phase, the Strength and any special effects of the creature's Breath Weapon will be covered in its rules."

Cytat 2:
"Templates
If you use a weapon or spell that uses a template against a monster mount, both the riders and the mount are automatically hit if the monster's base is touched by the template"

Hero ma zioniecie i używa je w CC:
1) czy zasada morderus prowess działa na zionięcie ? (czy może cytat 1 uniemożliwia tego)
2) jak rozdziela się zionięcia na model monstera z jeźdźcem cytat 1 + cytat 2 = ze oboje dostają 2d6 trafień ?

pzdr

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

1) Nie działa - faq do book głównego, Na breath weapony nie działają zasady specjalne modelu
2) Randomize as shooting - zazwyczaj jeździeć na 5-6, monster 1-4. Breath weapon używany w walce nie jest templatem

MarcinC
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: MarcinC »

A dlaczego bierzemy podział trafień w hth tak jak by było to strzelanie ?
W sekcji CC z monterem i bohaterem jest zapis:
"When it comes to attacking back, enemies in base contact with the monster have two potential targets: the rider and the monster. The enemy can choose to direct his attacks against either the rider or the monster, and can distribute attacks between them in any way he likes."

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Bo na cel wybierasz poszczególne oddziały a nie modele jak w zwykłych atakach. Z tego samego powodu nie możesz ziać po konkretnym bohaterze w oddziale

MarcinC
Pseudoklimaciarz
Posty: 23

Post autor: MarcinC »

Kolejne pytanie odnośnie zasady hate high elves
Hero Dark Elficki walczy z:
1) feniksem bez bohatera he - zasada hate działa?
2) z feniksem, na którym siedzi lord he – zasada hate działa dla ataków skierowanych na feniksa?

Hortensie
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: Hortensie »

czy po wylosowaniu czarow 1,1,1,4,5 mozna zamienic na 0,2,3,4,5?

imo: jesli nie mamy danego czaru w pulli znanych czarow nie mozemy go zamienic na inny czyli jedynka powinna zostac ?

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

dwie jedynki zamieniasz na co chcesz bo musisz, a ostatnią na signature, bo możesz.
Obrazek

Hortensie
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: Hortensie »

ok troszke bezsens. myslalem ze moge zamienic na drugi czar jesli juz taki mam w pulli. A w tym przypadku jedynki niemam na koniec selekcji..

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie bardzo widzę problem?

musisz wybrac 2 czary z racji tego, że rzuciłeś tryplet
to co później masz możesz wybrać 1 czar dowolny i zamienić na sygnaturę

nie musisz zamieniać trzeciej 1'nki na 0, możesz wybrać sobie czar z dupy i ten zamienić na 0
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czy jak czarodziejka jest w oddziale z banner of ethernal flame, czy jej MM automatycznie stają się ogniste?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Magnus pisze:Czy jak czarodziejka jest w oddziale z banner of ethernal flame, czy jej MM automatycznie stają się ogniste?
Nope, nie stają się ogniste.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Mam takie pytanko. W zasadach COK przy ASF i Hate zastrzeżenie że Riders only, ale Murderous Prowess już nie, czy zatem oznacza to, że jaszczurki mogą przerzucać woundy na 1 :?:
Jeżeli tak to trochę dziwne, bowiem w zasadach mountów przy Cold One nie ma zasady Murderous Prowess. Oznaczało by to, że jaszczurki na których siedzą rycerze przerzucają woundy w na 1, a jaszczurka na której siedzi Lord już nie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Przy zasadzie MP ogólnej na samym początku bestiariusza masz napisane że nie przechodzi na zwierzaki. ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Dzięki, no cóż przy każdej zmianie zasad trzeba wnikliwie czytać nowe opisy :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

mam pytanie odnośnie modeli (nie zasad) dot. BLACK GUARD (nowych).
Czy jest coś ze mną nie tak (biorę to pod uwagę) czy z moim zestawem:
otóż element nr 14 (lewa ręka regularnych BG) występuje 6 razy (to nawet za mało na full command a co dopiero na oddział bez commanda!)
od razu napiszę, że było w pudełku 6 pół-kratek; po 2 sztuki 3 wzorów (2 sztuki ze sztandarem, 2 sztuki z bębnem i 2 sztuki nożami dla chorążego)... czy mam źle spakowany zestaw czy ślepnę już?
Pomocy!

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Dla reszty masz ręce ze sztyletami
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

dzięki- ale ciekaw jestem czy to pomyłka czy walenie w paukę ze strony GW.
Planowałem też kupić drugi zestaw dla egzekutorów to i łapki dla gwardii się znajdą. Jednak w instrukcji jest "proceed this step for the rest of Black Guards". Generalnie łapek powinno być 10 imo :/

Jeżeli ktoś z Was w niedalekiej przyszłości nabędzie ten zestaw niech da znać czy się tylko rzucam czy mam "zły" zestaw, będę zobowiązany.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Mam ten zestaw i mam to samo - jak pisałem wcześniej dla jest pół na pół ręce ze sztyletami i bez.
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

ODPOWIEDZ