Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Grunaldi »

Dla mnie jest to hit tej edycji. Jakoś ludzie nie mogą zapamiętać tego pomimo rozpiski w ręku i powiedzenia im że kuszole mją dwuraki. Zawsze potem jest wielkie zdziwienie " jak to ? kusznicy mogą mieć dwuraki?" i fajnie się nimi wpadało w coś od boku .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

mam już 10 sklejonych. 48 czeka na sklejenie do ukazania się errat :D

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Ja poczekam na booka z zakupami. Teraz to i tak żona by mnie zabiła jak bym jakąś kupę plastiku/żelastwa przyniósł. I tak mnie goni gdy maluje już to co mam. :twisted:
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

i rzekł prorok: budujcie własne konwersje dziwnych urządzeń. budujcie pojazdy w kształcie Bogów-Przodków, budujcie latając e urządzenia cięższe od powietrza............
a będzie Wam dane...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

....że GW wydyma Was tak, jak zwykło to robić setki razy.
Howg!
p.s.
U mnie Gw już dawno siedzi w księdze uraz i takoż figuruje tam Gav Thorpe.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

ja od dawna nie kupiłem maszyny GW, figurki GW i podobnie jak Grazbird uważam że przezbrojenie dla bardziej ogarniętych modelarzy nie będzie problemem

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

@Aron_Banalny - Z czego przerabiasz/robisz maszyny? Ewentualnie możesz coś pokazać? Bo się przymierzam do "rękodzieła", ale należę do tych nie ogarniętych modelarzy...
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie pytajcie mnie o nic.
powiem tylko, ze sa nowe arty i opisy na ktorych jest pelno krasiowych zeppelinow i wielkich maszyn stworzonych na ksztalt bogow-przodkow.
do tego są wprost fragmenty, w których mówią o zmianie podejścia gildii inżynierów - pomimo oporów zaczyna popierać innowację.
dodatkowo otwarto skarbce runiczne i uwolniono starozytną broń runiczną.
armata ma d6 woundów, z tego co widziałem, nie traci siły lecąc przez szeregi.
miscasty są zabójcze.

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Jednak zapytam się z kąt takie niusy? Bo to zbyt piękne żeby było prawdziwe.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Drodzy krasnoludzcy bracia, szykuje się wam przezbrojenie!

Mianowicie wszystko przez to:
Maszynki
- zasada ogólna ważna dla maszyn: mierzy się to co się chce i kiedy się chce
- liczy się tylko model maszyny (załoga pokazuje tylko ile ran ma maszyna, a ma ona tyle ran ile żyjących załogantów)
- maszynę ranimy na T maszyny, każda rana to ściągnięty załogant (jedna rana mniej maszyny)
- maszyny nigdy nie uciekają (spanikowane przez turę nie strzelają), po niezdanym Break Teście umierają
- maszyny oblewają automatycznie każdy test (poza Ld i T)
- na każdy template nie ma partiali: co dotknięte to trafione
- działa nie kasują AS (tylko modyfikator za siłę)
- działa małe jak i duże mają S10, oraz Multiple Wounds (d6) (tak, także te DoW oraz Dwarfickie, różni się tylko zasięg!)
- katapulty nie kasują AS (tylko ewentualny modyfikator za siłę)
- katapulty mają teraz profil S3(9), Multiple Wounds (d6) wyłącznie pod dziurką
- katapulty mogą strzelać do rzeczy poza LoS, ale wtedy na gdy wypadnie Hit scatteruje strzał o to co wypadło na Artillery Dice - BS załogi
- tabelki misfire są 2: dla katapult i dla broni używających prochu. Katapulty to: 1-zniszczone; 2,3-dwie tury nie strzela; 4,5,6-w tej nie strzela, dla broni prochowych: 1,2-zniszczone; 3,4-dwie tury nie strzela; 5,6-w tej nie strzela
Czyli mówiąc krótko: katapulty nie są aż tak fajne już (nie zabierają AS, mają o 1 niższą siłę, za to bez partiali i mogą strzelać bez LoSa), za to działa mają S10 i d6 ran bez inżyniera, a na kawalerię (od boku) są o niebo lepsze niż katapulta...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Bardziej zgryźliwi mogliby powiedzieć że halfinigi mają lepsze katapulty niż wy ;)
Taki sam template <też pełny> co prawda na pod dziurką ma siłę 6 a nie 9 ale wszystkie te testy są bez AS :lol2: :lol2: :lol2:
Jedyny problem jest taki że ma 4 T i mało woundów, ale to i tak genialnie za jedyne 50 ptk...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Siła mniejsza, ale można strzelać wszędzie i we wszystko. I to jest duży plus. Z resztą mamy armaty, balisty (które mogą wrócić na stół) i flamecannony (z racji tego, że to co "dotkięte jest trafione" ;) )
WFB: Ogre Kingdoms

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Heh, prawda jest taka, że maszyn to Dwarfy mają dużo... Ale myślę, że teraz działa będą grały, żeby móc jakoś pozbyć się kawalerii przeciwnika, bolce są mniej skuteczne mimo wszystko, a gołe działo jest w miarę tanie i dobre (ach to d6 ran...)

A co do strzelania wszędzie, to owszem, strzela wszędzie, ale z BS3 nawet na hicie raczej się nie trafia, chociaż z drugiej strony ilość klocków piechoty pewnie się zwiększy :P

Ja tam się cieszę, że Hellcannon ma S5(10) :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

z tej grubej cegły która wychodzi w lipcu.
armata naprawdę ma d6 woundów.
mam już 3 metalowe :D

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Czytałeś w oryginale, czy też masz może jakąś elektroniczną wersje?
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

tomekjar pisze: ale z BS3 nawet na hicie raczej się nie trafia,
tyle, że u nas BS to 4-5 na maszynkach :p ;)
Obrazek

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Czytałem w oryginale, w olbrzymiej, 2-kilogramowej książce :D

Jak dokupisz inżyniera to masz BS4, ale to kosztuje. A teraz katapulta dobra to katapulta tania, coby strzelać sobie po klockach z małym AS, ewentualnie z Accuracy, wtedy kosztuje 105 pkt i jest dobry stosunek cena-jakość. W miarę nieźle trafia, piechotę kosi, a i monstrum nadal może zabić. Przy zmniejszeniu kosztu 2 katapult ze 145 do 105 mieście się praktycznie całe ładne, miłe działo :D Zadające d6 ran i koszące kawalerię.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Kod: Zaznacz cały

 - katapulty mają teraz profil S3(9), Multiple Wounds (d6) wyłącznie pod dziurką 
beznadziejne jest to, ze d6 woundsow tylko pod srodkiem :/ no ale coz, i tak bede gral chociaz na jednej katapucie. moze dadza nam wielka inzynierska rune dajaca "no AS" :D

Kod: Zaznacz cały

 - katapulty mogą strzelać do rzeczy poza LoS, ale wtedy na gdy wypadnie Hit scatteruje strzał o to co wypadło na Artillery Dice - BS załogi 
cos mi tu nie pasuje. to jest artillery i + czy - BS zalogi. jak minus to lepiej dla nas :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

"-" czyli jak zniesie nam o 2 lub 4 to tak jak byśmy hita walnęli.
Swoją drogą mam wrażenie że skończy się era katapult a zacznie dział :|
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Czy to prawda iż kula z działa wytraca siłę jak bolec i czy zatrzymuje się na pierwszym modelu na którym wyrzuciła jedynkę na przebicie...

ODPOWIEDZ