Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Celedor »

Może chociaż pole bitwy będzie bardziej widowiskowe. :D :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Grolshek pisze:Czy to prawda iż kula z działa wytraca siłę jak bolec i czy zatrzymuje się na pierwszym modelu na którym wyrzuciła jedynkę na przebicie...
nope. tomekjar pisal na poprzedniej stronie, ze nie.
na poczatku byla taka plotka ale okazala sie nieprawdziwa.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Grolshek pisze:Czy to prawda iż kula z działa wytraca siłę jak bolec i czy zatrzymuje się na pierwszym modelu na którym wyrzuciła jedynkę na przebicie...
Tak, ale tylko w przypadku jednostek typu Monstrous Infantry/Cavalry/Beasts oraz Monsters (np Ogry, Fiendy, Juggernouty itp), przez kawalerię i piechotę przelatuje normalnie jak dawniej (nawet jak zdają Wardy itp)

Co ciekawsze, doczytałem, że jeśli kula na drodze bounce będzie miała obstacle (płotek/murek itp) to zatrzymuje się na obstacle, ale element terenu trafiony zostaje zdjęty.
Obrazek

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

No nie wiem jak wy to widzicie ale jak dla mnie 3 x katapa i jeszcze raz katapa !!! bo:

-nie ma połowicznych trafień = zajebioza
-mówisz gdzie leci pocisk i tam jest a jak będzie z działem? mówisz gdzie upada kula bansin czy jeszcze przed tym trzeba rzucić artyleryjską ? bo jeśli tak to działo jest mocno wątpliwe
- w katapie zamiast runki z przerzutem wkładasz jeszcze 1 silke czyli 2x penetration na każdej( skoro odejmuje się bs-a inżyniera od skaterki)
-z działa jak masz klocek 20 to ściągasz max 4 lub 5 od bobku przy katapie i nowych zasadach że co lekko przykryte to trafione przy klocku 20 mówisz "poprosze 19 rzutów na armor z -2 modyfikatorem ... dziękuje next plz"

Dlatego nie dajmy się zwariować bo właśnie mamy maszynę zagłady tych klocków na które teraz podobno będzie się grało w battla ^^ tak przynajmniej ja to widzę
pozdro :D

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

balisty (które mogą wrócić na stół)
lueviel znów mnie zastrzelił lol

No nie wiem jak wy to widzicie ale jak dla mnie 3 x katapa i jeszcze raz katapa !!! bo:

-nie ma połowicznych trafień = zajebioza
-mówisz gdzie leci pocisk i tam jest a jak będzie z działem? mówisz gdzie upada kula bansin czy jeszcze przed tym trzeba rzucić artyleryjską ? bo jeśli tak to działo jest mocno wątpliwe
- w katapie zamiast runki z przerzutem wkładasz jeszcze 1 silke czyli 2x penetration na każdej( skoro odejmuje się bs-a inżyniera od skaterki)
-z działa jak masz klocek 20 to ściągasz max 4 lub 5 od bobku przy katapie i nowych zasadach że co lekko przykryte to trafione przy klocku 20 mówisz "poprosze 19 rzutów na armor z -2 modyfikatorem ... dziękuje next plz"

Dlatego nie dajmy się zwariować bo właśnie mamy maszynę zagłady tych klocków na które teraz podobno będzie się grało w battla ^^ tak przynajmniej ja to widzę
pozdro :D
jeżeli zasada o triplowaniu specjali się potwierdzi to 3 katapy, 3 armaty, i 3 bolce, i jazda!

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

@papa-smerf +1
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

BS od odległości scatterowanej odejmuje się TYLKO gdy wyrzucamy Hit! podczas strzelania poza LoSem, czyli wszystkie strzałki to normalny scatter, Hit! przy strzelaniu w LoSie to hit, a Hit! w strzelaniu poza LoSem to scatterowanie o tyle ile na artyleryjce - BS.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jeżeli zasada o triplowaniu specjali się potwierdzi to 3 katapy, 3 armaty, i 3 bolce, i jazda!
jesli zachowa sie zasada, ze 2 za 1 to bedzie mozna wziac 6 bolcow :D
do tego 3 organki i 3 flame cannony i mamy odtworzenie bitwy setki dzial :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Katapa to nadal dobra bedzie. Sila 9 i d6 Wo to nadal ladny straszak na potworki... a teraz nawet te schowane (koniec z bitwami, gdzie cala armia DE czy VC chowa sie za lasem i czeka do 6tej tury, co by ugrac remis... Andrew, prawda, ze fajnie?). Oczywiscie dzialo ma swoje niezaprzeczalne plusy, ale sam fakt braku partiali i mozliwosc strzelania nad lasem juz usprawiedliwia katape...

Zobaczymy jeszcze jaka zmiana bedzie w dzialaniu inzynierow i bedzie gites!

Aha... bolca nadal maja sie liczyc 2 na 1 z tego co wiem. Szkoda by bylo to zmieniac 8)

Szkoda ze nikt prawie nie kombinuje jak tu fajnie ugrywalnic piechote, czy rozpiska z artyleria "wspierajaca" a w wiekszosci tylko "fajnie x dzial, x OG i x katapult bedzie mozna na raz wystawic". Qrde, ja wlasnie mam nadzieje, ze bedzie sens od takiego grania odejsc...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Tak a propos lasów i dział: Lasy nie blokują LoSa :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Jeśli odejmuje się bs od scattera strzału klopy to możliwe jest że będę wystawiał w dalszym ciągu 2 .... jedną z +3 siły a drugą z +2 siły i re rollem. Działa z forgingiem na bank też będą wartościowe.

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

tomekjar pisze:Tak a propos lasów i dział: Lasy nie blokują LoSa :D
Biedny treeman... juz i tak WE dostali po dupie przez zmiane skirmisha a teraz to... ;]
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Aron_Banalny pisze:
balisty (które mogą wrócić na stół)
lueviel znów mnie zastrzelił lol
Mam nadzieje, że skutecznie lol

Pytanie czy faza strzelenia nie uległa zmianie. Wie ktoś jak jest z deklaracjami strzałów?
WFB: Ogre Kingdoms

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Mierzyć możesz wszystko jak chcesz kiedy chcesz. Poza tym wszędzie jest sekwencyjność, tj: bierzesz oddział, wybierasz cel, rozpatrujesz strzelania, ewentualnie przeciwnik rzuca panikę, po czym wybierasz kolejny oddział itd. To samo z ruszaniem oddziałów, szarżowaniem, walkami. Nie ma wracania do poprzednich ruchów, jak coś ruszyłeś, to jest ruszone i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

moze macie juz jakies ciekawe pomysly na rozpiski?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

imho z pomyslami trzeba jeszcze troche poczekac, chociaz do czasu wydania errat.
bo moze sie okazac, ze w rozpisce jest cos czego pozniej nie bedzie, czy koszt punktowy jakiejs runki sie zmieni, badz tez powiedzmy dwuraka.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

co do rozp to trzeba poczekac na errate, ale część rzeczy już wydaje się być dobra jak nie oczywista. Moim zdaniem to będą:
-klopa w wersji +2s i accuracy
-druga z +1s accuracy i fire/cos innego (wole jakos meic ten reroll a pod dziurka i tak jest s10 w tym wypadku)
-minersi, nawet jak nic sie w nich nie zmieni to unit 15 z fcg i steamdrillem imo może być dobry a nawet okazać się skrajnie syty
-single slayerzy po 50 bo juz nie zabieraja slota maja wieksza szarze i ogółem 1 czy 2 takich imo jest spoko za te pts moze jak sie zmiesci to wiecej
-cannony ale tu nic nie trzeba mówic, zastanawia mnie tylko co bedzie dawał mgr inż ;)
-flamecannon może miec potencjał nawet z tą s5 panikami i autohitami
z resztą zobaczymy ;) ale będzie dobrze myślę

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Slayerzy są w tej chwili 5-30 , więc jak faq nie zdejmie ograniczenia ich ilości to nie będzie 50 w oddziale (choć mi też się marzy taki klocek)

Co do minerów to myślę o 3 gołych 7kach na machiny(któraś dojdzie a jak nie dojdzie to zgarnie ostrzał który mógłby dostać ktoś inny)
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Grunaldi pisze:Slayerzy są w tej chwili 5-30 , więc jak faq nie zdejmie ograniczenia ich ilości to nie będzie 50 w oddziale (choć mi też się marzy taki klocek)
chodzilo chyba o dragon slayerow po 50 punktow

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

he he chyba masz racje , ja zobaczyłem tylko "slayerzy" i "50" i zbyt szybko wyciągnąłem wnioski :P.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

ODPOWIEDZ