Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Rozpiski

Post autor: Aron_Banalny »

jeżeli turniejowa to może zmień format na euro 2400 bo teraz jest dużo fajnych turniejów na te punkty

goblin warboss to gówno, bez kitu. trolle muszą byc blisko generała, nie niańczeni innymi bohaterami. bez waaagh masz trochę trudno, a łatwiej je wylosować dużym szamanem z 4 levelem. i za małe oddziały naporowej piechoty.

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Ten goblin warboss przepchnął moją 6 trolli :P przegrały o 1 i rzut na liderkę 12 i 10 :P. W kolejnej rundzie były już za daleko od gineka i wyrypały za pole bitwy. Ale ogólnie też uważam że goblin WB to kiszka nawet jako kowboj, no chyba że w oddziale WR takim powiedzmy 14 albo 9 :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
muchozol
Falubaz
Posty: 1237
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: muchozol »

Aron_Banalny pisze:goblin warboss to gówno.
no tak, ale tu chodzi o kwestie pkt. Lorda nie wstawię: 1 - przekrocze limity, 2 - poprostu jego cena, a od herosa nie odstaje, tym bardziej że w przypadku wollopy liczy się ilość ataków, a jest tanszy :D
a w kwesti trolli/genia tu właśnie chce dać sobie możliwość ustawienie ich jednak zależnie od przeciwnika/terenu/planu a nie na smyczy.
hehe.....wiem że 4lv by się przydał, tylko skąd pkt na to i na większe klocki i warbossa orkowego :roll: gdzieś trzeba szukac oszczędności
ale dzięki za uwagi
Katerek pisze:Ten goblin warboss przepchnął moją 6 trolli
hehe, gdyby nie ta banda fanoli która się po nim przeturlała to by nie tylko trolle przepchną :lol2: ł
podpis był nieregulaminowy

oddajcie podpis łobuzy

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

słuchaj, ten gobbos to szit, nic na to nie poradzę. zamiast niego możesz mieć mocnego orkowego kozaka. masz za mało wystaiweń, chucki to w tej edycji taki sobie chojs, ale niektórzy na nich grają. ja bym to zmienił, jeszcze 10 pkt i masz drugi chariot. za drogo u Ciebie wszystko wychodzi, ja jakoś nie widzę dwóch elitarnych klocków, za bardzo się rozdrabniasz. dwa małe nic nie wskórają, jeden mocny da radę. jeżeli dobrze widzę to nie masz crown of comand, zmień to koniecznie!

Awatar użytkownika
filips9961
Plewa
Posty: 7

Post autor: filips9961 »

Oto moja rozpiska na 1000 pkt

Lords

Night Goblin Great Shaman
150 pkt
Heroes

Savage Orc Big Boss
Shield of Ptolos
100 pkt

Special

20 Balck Orcs
Muzyk + Sztandarowy
278 pkt

4 Spear Chukka
140 pkt

1 Rock Lobber
70 pkt

Core

2X20 Orcs
FCG
260 pkt.

Modele w armii: 67

Dobrze spisała się na Krasnoludy i Empire , gorzej na HE
Proszę o krytykę i poprawki.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2011, o 19:33 przez filips9961, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

nie masz NG a jedna 40 by sie przydała i zamiast savage bossa daj black orcka

jesli grasz przeciwko HE to dobrze robia też fanole
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 694
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

może nie koniecznie aż 4 chukki. trudno się z nich trafia.
Na 1000 punktów możesz wrzucić klocek ng. albo herdy
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

AwangardowyKaloryfer
Wałkarz
Posty: 88
Lokalizacja: Dęblin woj. Lubelskie

Post autor: AwangardowyKaloryfer »

Koniecznie zmień spear chukki na DoomDivera (łatwiej trafić, no armor saves). Z tych dwóch 20 orków skleć jedną 30 a resztę przeznacz na nocne gobliny (co najmniej 40!) ponieważ taki oddział z netsami to świetne bagienko. Bossa nie musisz zamieniać na black orca bo to kwestia gustu, o ile wiem to masz jeszcze sloty na hero, powinieneś je wykorzystać (choćby na bossów goblińskich). Do herosa proponuje spiteful shield (zwłaszcza na HE). Ale najważniejszy ten doom diver.
http://www.demland.info/dem/
Potężna dawka całkiem sporych ilości psów naraz (to wcale nie reklama)

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Wiem, że wszyscy są już myślami w Orkach z 8 ed., ale gram jeszcze na zasadach z 7 ed. book'a i zastanawiam się czy taka rozpa da radę sojuszowi krasi i DE. Będzie dużo ognia, zqtem nie biorę trolli, zbyt szybko by je splewili.

1 Black Orc Warboss @ 239.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour; Shield
Dragonhelm [10.0]
Martog's Best Basha [15.0]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30.0]
Warboss Um's Best Big Boss At [30.0]

1 Orc Great Shaman @ 255.0 Pts
Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Power Scroll [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]

1 Black Orc Big Boss @ 160.0 Pts
Choppa; Battle Standard
Armour of Silvered Steel [45.0]
Iron Curse Icon [5.0]

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Wolf Chariot @ 63.0 Pts

1 Wolf Chariot @ 63.0 Pts

27 Orc Boyz @ 198.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; FCG

27 Orc Boyz @ 198.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; FCG

25 Night Goblins @ 183.0 Pts
Netters; Shield; FCG
2 Fanatic

25 Night Goblins @ 180.0 Pts
Netters; Shield; FCG
2 Fanatic

5 Goblin Spider Riders @ 76.0 Pts
Spear; Short Bow; Shield; Musician

Models in Army: 144

Total Army Cost: 2000.0

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Wyrzuć Wolf Chariots - za pkt kup oddział Orków (najlepiej potnij NG by były to SO) lub NG, a jeśli chcesz brać na rydwanach to weź orczy a za resztę pkt dopakuj pozostałą piechotę. Goblińskie rydwany do nikogo nie dojdą - rozumiem że mają iść do parku maszynowego lecz kusznicy DE je roznisą zanim cokolwiek zrobią.
Boli brak trolli - będziesz miał problemy się przepchać słabą piechotą. Nadzieja że wylosujesz 6 w magii.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

1 Black Orc Warboss @ 239.0 Pts
General; Choppa; Heavy Armour; Shield
Dragonhelm [10.0]
Martog's Best Basha [15.0]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30.0]
Warboss Um's Best Big Boss At [30.0]

1 Orc Great Shaman @ 255.0 Pts
Magic Level 4; Big Waagh; Choppa
Power Scroll [35.0]
Dragonbane Gem [5.0]

1 Black Orc Big Boss @ 160.0 Pts
Choppa; Battle Standard
Armour of Silvered Steel [45.0]
Iron Curse Icon [5.0]

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Doom Diver @ 80.0 Pts

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Rock Lobber @ 75.0 Pts
Bully

1 Boar Chariot @ 85.0 Pts

26 Orc Boyz @ 192.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; FCG

26 Orc Boyz @ 192.0 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; FCG

25 Savage Boyz @ 238.0 Pts
Frenzy; Choppa; Warpaint; FCG


23 Night Goblins @ 177.0 Pts
Netters; Shield; FCG

2 Fanatic @ [50.0] Pts

5 Goblin Spider Riders @ 76.0 Pts
Spear; Short Bow; Shield; Musician

Models in Army: 138

Total Army Cost: 1999.0

Lepiej? Czerwony to wprowadzone zmiany.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

savage daj big uns zeby cos zabijali bo jak przegraja kombat to traca zajebistosc. kosztem 1 kloca orasów . a za to co zostanie dodaj orków do klocka zwykłych.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
krilan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: krilan »

Mam imperium i zastanawiam się nad zaczęciem zbierania orków... Mam plan na armię z samej jazdy na dzikach, wilkach, pająkach (po 15 na przykład), rydwany, gobosy na squigah, do tego doom diver albo 2 katapulty, może gigant. Jako piechota to tylko trole np. 6. Co myślicie? Czy taka armia ma rację bytu?

turalyon
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: turalyon »

Wczoraj mieliśmy mały turniej w bielsku i uwaga - wygrały go własnie orki. Genialnie sprawdziły sie rydwany.
Rozpiska było mniej wiecej taka:
2400 euro

Ork na wywernie
4level savege orc shaman
2 level savege orc shaman
Orc (black orc?) sztandarowy armii
Orc (black orc?) na dziku

2x25 goblinów + 6 fanatyków
około 30-40 savege orc big uns
3x2 goblińskie rydwany
2xorcze rydwany
3x doom diver
1xkatapulta

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

krilan pisze:Mam imperium i zastanawiam się nad zaczęciem zbierania orków... Mam plan na armię z samej jazdy na dzikach, wilkach, pająkach (po 15 na przykład), rydwany, gobosy na squigah, do tego doom diver albo 2 katapulty, może gigant. Jako piechota to tylko trole np. 6. Co myślicie? Czy taka armia ma rację bytu?
co z tego co wypisałes co nadaje sie na kloc 30 WL?(może rydwany). kawaleria jest za droga w porównaniu do tego co robi. nas w klocku musi byc na tyle duzo zeby po tym jak dostaniemy multum hitów z re rolem wszystkiego , zostało nas tyle zeby wyrównac rachunki. kloce savage min 30. sam mam 16 dzikusów na dzikach i strasznie chcialbym na nich pograc ale jestem realistą i połergejmerem. ale zobaczymy co przyniesie czas.

chyba ze rozpa robiona bardziej pod dywersje i akcje kamikadze ( squig bomb, kloce z fanami teleportowane pod linie wroga, i strzelanie.)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

turalyon pisze:Wczoraj mieliśmy mały turniej w bielsku i uwaga - wygrały go własnie orki. Genialnie sprawdziły sie rydwany.
Rozpiska było mniej wiecej taka:
2400 euro

Ork na wywernie
4level savege orc shaman
2 level savege orc shaman
Orc (black orc?) sztandarowy armii
Orc (black orc?) na dziku

2x25 goblinów + 6 fanatyków
około 30-40 savege orc big uns
3x2 goblińskie rydwany
2xorcze rydwany
3x doom diver
1xkatapulta
Rozpa wyglada nawet ok, ale warto by poznac szczegoly a nawet (idealnie) dokladne raport z bitew. Na pewno widać jeden blad: nie mozna miec 3x doom divera, bo to rare, wiec max 2.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Zastanawiam się też, jaki grywalny układ był na warbossie i great shamanie, skoro przy założeniu, że to był zwykły orc mamy 535pts bez sprzętu.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Yahoo82 pisze:Zastanawiam się też, jaki grywalny układ był na warbossie i great shamanie, skoro przy założeniu, że to był zwykły orc mamy 535pts bez sprzętu.
Co Ty opowiadasz?
Warboss orkowy na full wypasie to 375pkt (115 orc, 160 wyverna, 100 magiczny ekwipunek szefa). Zostaje jeszcze 225pkt, czyli akurat na duzego szamana orkowego (IV lvl) ze scrollem. Savage orc graet shaman jest 5 pkt drozszy, wiec bez DS lub na warbossie nie wykorzystywac fulla.
Miesci sie bez probemu. :)
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2986
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@Bless Wywerna to 200 pkt :) jeszcze :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

katerek pisze:@Bless Wywerna to 200 pkt :) jeszcze :)
Na tej podstawie:
3x2 goblińskie rydwany
uznałem, że rozpa jest juz na nową edycję....
Obrazek

ODPOWIEDZ