Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: krystian1wielki »

W tej edycji inżynier jest wprost na wagę złota
W wiekszości bitew przeciwnik wciąż go przeklina bo rakieta ma pierdolnąć 10 cali w prawo a on sobie zamieni na cel i klocek ląduje na łonie Mora :P

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Zamierzam grać parówkę z bretonią i coś takiego wymyśliłem dla siebie
Unnamed1500 Pts - Empire Army

1 Grey Guardian @ 355.0 Pts
General; Magic Level 4; Lore of Shadow; Pegasus
Rod of Power [30.0]
Doomfire Ring [30.0]
Armour of Tarnus [35.0]

1 Pegasus @ [50.0] Pts

1 Warrior Priest of Sigmar @ 145.0 Pts
Barding; Prayers of Sigmar; Great Weapon; Shield; Warhorse
Dawn Armour [35.0]

1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Battle Wizard of the Light Order @ 145.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Light
Seal of Destruction [45.0]

1 Master Engineer @ 65.0 Pts

29 Flagellant Warbands (Core) @ 310.0 Pts
Frenzy; Flail

1 Prophet of Doom @ [10.0] Pts

4 Flagellant Warbands @ 60.0 Pts
Frenzy; Flail

1 Prophet of Doom @ [10.0] Pts

1 Helstorm Rocket Battery @ 115.0 Pts

3 Crew @ [0.0] Pts

1 Great Cannon @ 100.0 Pts

3 Crew @ [0.0] Pts

1 Great Cannon @ 100.0 Pts

3 Crew @ [0.0] Pts

9 Huntsmen @ 105.0 Pts
Normal Bow

1 Marksman @ [5.0] Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 3

Models in Army: 62


Total Army Cost: 1500.0

Duży mag lata z dala od zagrożeń/chowa się wśród rycerzy brety w razie zmasowanego łucznictwa i robi za 90% magii i antymagii, mały mag chowa się wśród chłopów bretońskich i ma nadzieję dopalać flagusi lub niszczyć eteryki pociskami, flagusie jako bojowa piechota, mały oddział flagusi trzyma wroga i szykuje go na szarże lanc, huntsmeni robią cokolwiek
Co myślicie?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

niezłe, ja wywaliłbym na dużym doomfire ring i dał van horstmana (koń z bardingiem i tarnus) do tego biting blade (a co niech ma magic ataki), zamaist helstorma i co poniektórych rzeczy wcisnąłbym na beszczelnego 2 mortary (może drugi zamiast huntsmanów), poza tym nie wiem czy wiesz ale musisz mieć BSB, ten bretoński nie będzie dawał Tobie przerzutów panik na maszynach (byle jaki byle tańszy, ewentualnie puszka/kowboj na koniu); to jedyne czego nie zauważyłem w tej rozpie :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

bsb musiałby wejść kosztem maga małego i nie mam zbytnio gdzie go wsadzić chyba że do nieszczęsnych chłopów-łuczników
huntsmeni zaczeli mi sie podobać bo odwracają uwagę i mogą nieostrożną maszynkę zablokować/zniszczyć
o lordzie jeszcze myślę- twoja koncepcja jest niezła tylko pegaz jest ciut bardziej mobilny chociaż fakt że mogę latać dzięki magii więc może i warto go uziemić to będzie miał LOS chociaż od knigtów

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

grałem na pegazie (mag na skrzydlaku), tak naprawdę w tej edycji nie masz gdzie go schować, jak ktoś będzie chciał to i miasmę zapuści i Pitką go potraktuje lub indirecty są kuszące, a tak właśnie masz Losa, jak dasz jeszcze magic resistance 1-2 to będzie miał niezłego warda od magii (miscastów)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3163
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

jak dasz jeszcze magic resistance 1-2 to będzie miał niezłego warda od magii (miscastów)
Ta sprawa była już w dziale pytań o zasady, MR nie daje warda na obrażenia z miscastów niestety.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Zobaczę jak to punktowo wyjdzie ale może pegaza utnę bo ważne żeby mag żył - bretka nie bierze żadnej magii więc czarowanie spoczywa na moim lordzie (mały mag uzależniony od speli które wylosuje a kapłan to tylko kapłan)

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Jak myślicie czy klocek składający się z 40-45 włóczni z FCG w których siedzi generał 1+sv z przerzutem kapłan 2+sv z iron cruse icon kapitan z sv 4+ i ward 4+ BSB z baner of grifion i wizardem lordem z lusterkiem ma jakieś szanse coś zwojować? przy tylu modelach i ustawieniu po 5 w szeregu z przodu mamy comand group i gienek + kapłan a BSB i reszta z tyłu na start mamy 8 pkt (6 za szeregi , sztandar i BSB) bijemy słabo ale coś za coś no i możnaby detkę większą na flankę wroga puścić to kolejne punkty
Tylko czy to w rzeczywistości to wygląda tak jak na papierze?

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Nie rozumiem ludzi którzy ładują wszystko co się da do jednego oddziału, ile to punktów będzie kosztować? Jakieś kosmiczne ilości, a przy odrobinie pecha zdmuchnie ich jeden czar.
Vae victis!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ot chociażby miasma i pitka i nie ma klocka
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

40-45 włóczni z jakims magicznym sztandarem (od generała) plus ksiądz do klocka i masz niezły unit. Ustawiasz w horde i na wroga.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

IMO jakaś koncepcja to jest jeśli chcesz wojować statikiem. Ale jeśli już to od włóczni dużo lepsi będą swordsmeni, bo włócznie i tak za dużo nie ubiją a będą ginąć jak muchy. Do tego można dorzucić jeszcze warbanner :D
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

właśnie boję się magii i swordzi może i byliby lepsi choć dwuelers nadal kosi wszystko
Po prostu zastanawiam się czy da sie złożyć klocek który przepchnie wszystko/prawie wszystko (w tym przypadku nie siłą uderzenia a wynikiem walki)
Muszę kiedyś to cudo na kimś wypróbować chociaż na turnieje raczej się nie nadaje chyba :wink:

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie widziałem dwellersa na stołach już od gwiazdki ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

A ja widziałem pare razy

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Siła uderzenia i wynik walki to chyba to samo.

Ogólnie to musisz pokombinować.
Albo Flagusie na pełnej K@#$% . Czyli horda+ poświęcanie+ boost z magii.
Albo GS w hordzie z banner of etarnal flame, priestem i boostami z magii.
Albo Halabardy z zestawem jak wyżej (Imo ciekawsza opcja niż GS bo core i taniej).

Swordzi wychodzą mniej więcej podobnie jak speary bo mniej ataków ale większa żywotność.

Policz sobie ile punktów i co kosztuje. Potestuj i będziesz miał odpowiedź co gniecie wrogowi jajca.

Osobiście uważam że w imperium nie znajdziesz takiego oddziału. Ale za to możesz postawić 3-4 oddziały które już zaczną giąć system.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Bardzo ładnie napisane :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

100% racji, deathstara, samograja, jednostki niszczącej system nigdy nie będziemy mieli, mieliśmy jedynie Teutogenów i to nie oficjalnie (w kodeksie) a mogło być tak pięknie 8)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Karli pisze:Bardzo ładnie napisane :)
A, dziękuję, dziękuję.

Jako że wracam na Imperialne ziemie i coraz bardziej się WFB interesuję po ponad rocznej przerwie to staram się jakoś na chłodno oceniać, rozkminiać ale bez nudnego kopiowania schematu.

W ogóle dziwi mnie takie podejście graczy. Zamiast skilla trenować to szukają najmocniejszego builda.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Wiesz zawsze warto poszukać oddziału który może powalczyć z deathstarem lub innym ustrojstwem co nie znaczy że zaniedbuje się skila bo bez skila ciężko coś w Imperium osiągnąć :wink:

ODPOWIEDZ