Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tral
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Piaseczno koło Wa-wy

Re: Początkujący generał

Post autor: Tral »

hmmm z skrucie czekam na przesyłkę ..... razem z odziałem Stormvermin

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ale wam się wylęg trafił...

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

My mamy Jarkka, Grolshek :wink: Też nie lepszy.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

JareKK przerzucił się na VC-ty więc narazie na naszym froncie spokój.

Tral, zamiast w figsy zainwestuj najpierw AB.

Dobra, EOT.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Grolshek pisze:Ale wam się wylęg trafił...
Przedsmak tego, co będzie po wydaniu startera...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Zaklinacz Kostek pisze:JareKK przerzucił się na VC-ty więc na razie na naszym froncie spokój.
I obiecuję że nadal będzie...

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Ostatni stwierdziłem, że nie umiem używać slavów. No niby mięso armatnie do odciągania szarż, ale w tym przypadku lepszy jest gigant rat pack za 24 pkt.
Mógłby mi ktoś uświadomić wyższość slavów nad gigant ratami ??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Graty za 23 pkt nie przepchną od boku lancy realmów z warbannerem, a 21 slavów ostatnio to dla mnie zrobiło ;-) To chyba taki najbardziej obrazowy przykład ;-) Plus to, że jak wybuchają, to potrafią niszczyć np. fasta, który ich szarżował.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

Mam pytanie do was zaczyna zbierac skaveny jako drugą armie (imperium musi miec przerwe:D) i mam pytanko jezeli posiadam boxa monków 3 jezzazile, 20 clanratów, elektryka i warlorda to czy batalion dalej opłaca mi sie kupic czy lepiej wziąść cos innego?? Bede miał około 400zł-500zł (napewno booka bede brał )

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

W sumie dalej się opłaca. Choć na twoim miejscu zamiast niego kupiłbym raczej 2 boxy clanratów (na niewolników) i do tego Stormverminów lub jakiegoś rara: latarkę lub kułeczko.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

a co do slaveów to faktycznie opłaca sie wystawiac ich z ich 2 ws czy lepiej clanów i seave na 5(w walce na 4) i ws3???? a co lepiej brac kadzidło czy dzwonek planuje armie na 2350pkt i chciałbym sie dowiedziec co w takiej armi musi byc( wiadomo ze to co mi do gustu przypadnie) ale co jest taką podstawa co bez niej nijak jest???

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

densew15 pisze:a co do slaveów to faktycznie opłaca sie wystawiac ich z ich 2 ws czy lepiej clanów i seave na 5(w walce na 4) i ws3????
jak najbardziej. Slavy nie są do walki, więc ich WS czy brak Sv nie mają znaczenia. To jest tak naprawdę prawie darmowa (40pkt) odginaczka/ żywa tarcza/ bloker sfrenzowanych monków/ klocek do zajmowania ćwiartek i dodatkowe wystawienie. jak dla mnie niezły deal :D .
densew15 pisze:a co lepiej brać kadzidło czy dzwonek planuje armie na 2350pkt
najlepiej zrobić wymiennie dzwonek/ kadzidło (na magnes/ piny lub na "słowo honoru")
densew15 pisze:chciałbym sie dowiedziec co w takiej armi musi byc( wiadomo ze to co mi do gustu przypadnie) ale co jest taką podstawa co bez niej nijak jest???
Skaveny to na tyle urozmaicona armia że można ją złożyć na wiele sposobów. Tak więc nie ma uniwersalnej recepty.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Co do wyższości slavów nad piątkami giantratów to:
- jest ich więcej, więc trudniej spanikować czy wystrzelać
- nie tracisz nad nimi kontroli po stracie packmastera
- zwykle +4 do CR-a
- wybuchają (moi w ten sposób w jednej bitwie utłukli maga na sundragonie oraz elfiego herosa z savem na 2+)
- nie powodują paniki

Jedyne co przemawia za giantratami to cena i wyższe ld daleko od generała
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

densew15 pisze:Mam pytanie do was zaczyna zbierac skaveny jako drugą armie (imperium musi miec przerwe:D) i mam pytanko jezeli posiadam boxa monków 3 jezzazile, 20 clanratów, elektryka i warlorda to czy batalion dalej opłaca mi sie kupic czy lepiej wziąść cos innego?? Bede miał około 400zł-500zł (napewno booka bede brał )
imo za dużo monków, chyba że piec/dzwon dokupisz
]arrrr

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

A czy opłaca się kupić batalion - jeśli nie to co innrgo?

Pozdrawiam i dziękuję ;D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ogólnie się opłaca. Zależy jeszcze czy już masz jakieś figsy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak się ma batalion i pudło monków to wcale nie jest tak źle, bo powiedzmy 25 robi się na monków właśnie, 14 na censer bearers (ręce w zestawie, chociaż można się tak jak ja wysilić i zdobyć te od imperialnych biczowników) i nawet jeszcze jeden tułów zostaje na plague priesta albo grey seera (miałem to szczęście, że w blisterze seera dostałem dwie głowy ;-) ).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

densew15
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: densew15 »

a co do censer bearerów jakie jest sensowne wystawienie 6 jest w porządku??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Na tą chwilę sam wystawiam max 7 w oddziale, bez championa, jak braknie punktów, to jednego się czasem ucina. Nie widziałem jeszcze mniejszych niż 6 i większych niż 7 na stole.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

censerów 6-8 standard
]arrrr

ODPOWIEDZ