Kolejny turniej na grunwaldzkiej (2000 pkt) - Kraków 10 IV

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Kolejny turniej na grunwaldzkiej (2000 pkt) - Kraków 10 IV

Post autor: Kalesoner »

Mam nadzieję, że to nie grzech że piszę w temacie turnieju, na którym nie byłem, ani nie będę. :D

@Fluffy
To chyba nic dziwnego, że piechotną rozpą ciężko dorwać skirmisz. Wystawiasz armie słabą na skirmisz to go nie dorwiesz, proste. Jak się decydujesz na kiepska rozpiskę, to pewnie zrobisz kiepskie wyniki, chyba że jesteś bardzo dobrym graczem i nie ma co psioczyć na inne armie, czy wytykać ich bezmyślność. Chcesz grać klimatem to graj klimatem, ale potem nie narzekaj np., że rozstrzelał cie pluton egzekucyjny DE prowadzony przez 12latka z fartem w kostkach.

Nie widziałeś standardowego imperium od niepamiętnych czasów? Ja się dziwie, bo widuje je bardzo często na lokalach w Wawie i na masterach. Faktycznie teraz na ogół nie ma 4 magów w tym buildzie, tylko jest altar i 3 magów, albo duzy mag, 2x maly mag i kapitan, albo inna równie prosta koncepcja.

@Ksch
Zgadzam się, TK jest proste w xuj. :D

Co do ograniczeń, wydaje mi się, że są ciekawe. Raz na jakiś czas można zagrać, ale nie chciałbym, żeby stały się np ogólnopolska regułą. Broniłbym starego ładu jak niepodległości. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Fajne zasady. Sam bym chetnie zagrał, gdyby taki turniej byl w Warszawie.
Bede wypatrywał raportów z tego turnieju. Chetnie poczytam, jak sie te zasady sprawdzily w praktyce. Przedsmak 8 edycji.. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jak dla mnie na równe 2k, TK brzmią calkiem sycąco :), więc samograj jak uj.edu.pl ;)

Co do płakania że partyzantka jest taka mocna i przegięta to co do DE się zgodze ale reszta armii wcale tak lekko nie ma, no ale cóż, zawsze ktoś bedzie marudził że to nie pasuje albo tamto nie pasuje, po prostu trzeba grać a nie pier... smuty.

Jak ktoś jest dobry to wszystkim zagra

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

To chyba nic dziwnego, że piechotną rozpą ciężko dorwać skirmisz. Wystawiasz armie słabą na skirmisz to go nie dorwiesz, proste. Jak się decydujesz na kiepska rozpiskę, to pewnie zrobisz kiepskie wyniki, chyba że jesteś bardzo dobrym graczem i nie ma co psioczyć na inne armie, czy wytykać ich bezmyślność. Chcesz grać klimatem to graj klimatem, ale potem nie narzekaj np., że rozstrzelał cie pluton egzekucyjny DE prowadzony przez 12latka z fartem w kostkach.
Kalesoner, alez ja nie narzekam :) Po prostu stwierdzam ze granie skirmishem jest prostrze niż granie klockami. Nikogo nie atakuję ;)
Co do ograniczeń, wydaje mi się, że są ciekawe. Raz na jakiś czas można zagrać, ale nie chciałbym, żeby stały się np ogólnopolska regułą. Broniłbym starego ładu jak niepodległości.
Ależ to ma byc jednorazowy twist turniejowy :roll: A nie ogólnopolska rewolucja w battlu...
Zgadzam się, TK jest proste w xuj.
Tia :mrgreen:
Co do płakania że partyzantka jest taka mocna i przegięta to co do DE się zgodze ale reszta armii wcale tak lekko nie ma, no ale cóż, zawsze ktoś bedzie marudził że to nie pasuje albo tamto nie pasuje, po prostu trzeba grać a nie pier... smuty.
To ciesze sie ze sie zgadzasz, bo w swoich postach sugeruję DE:
To co się teraz dzieje to forma partyzantki po lasach (preferowana zazwyczaj przez słabszych graczy), którzy koncentrują się na wymagowaniu/wystrzelaniu wrogiej armii. Do walki wręcz prawie w ogóle nie dochodzi - chyba ze za pomoca monstera z 7 A hatredem i regenką za śmieszne punkty. Cała zabawa polega na ruszaniu plamą shadsów/magów/czegoś tam i rzucaniu pierdylionem kości. Taka WH40K w konwencji fantasy.
:D

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Trochę się offtop zrobił;p
Butan będzie ten chaos united czy nie w końcu?
Może się pojawie i chyba warriorów z pułki nawet zdejme;p

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jak ktoś jest dobry to wszystkim zagra
To czemu nie zagrasz saurusami?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Bo po co grać czymś co nie jest, ani fajne, ani dobre? Granie na klocach piechoty dla mnie jest po prostu nudne i tyle. Nie odniosłeś się do moich argumentów drogi Fluffy, więc porzucam niniejszą dyskusję, wracając na tory właściwe.
Tylko na koniec:
Kalesoner, Skaven =D>

Jugger - zasady wszelkie, w tym chaos united postaramy się wrzucić po dzisiejszym spotkaniu klubowym, na którym ma być Darek.
A skoro już się Warszawiocy odzywają to może wpadlibyście do nas kiedyś na turniej, skoro u Was lokale takie trudne i nie ma, jak pkt do ligi zbierać :?: :wink: 2,5h w pociągu to nie tak dużo :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Ja jestem ubogim studentem tylko, jak refundujesz transport to mogę wpaść. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Bo po co grać czymś co nie jest, ani fajne, ani dobre? Granie na klocach piechoty dla mnie jest po prostu nudne i tyle.
Dla mnie nudne jest strzelanie ciągle tą samą rozpiską przez n turniejów rocznie. Są gusta i guściki :)
Natomiast, jak mówiłem opcja piechoty i zajmowania przez nią objectivów to była tylko moja propozycja. Zareagowaliście świętym oburzeniem, więc przepraszam i się z niej wycofuję.
Naprawdę nie wiedziałem ze zaproponowanie twista turniejowego wyzwoli aż tyle agresji.. :roll:
Nie odniosłeś się do moich argumentów drogi Fluffy, więc porzucam niniejszą dyskusję, wracając na tory właściwe.
Odniosłem się, wystarczyło przeczytać mojego posta i kontynuować dyskusję. Tymczasem wolałeś rozpętałeś na mnie nagonkę, twierdząc że atakuję WE i przypisując mi rzekomo wygłaszane przeze mnie nieprawdziwe stwierdzenia, chociaż w żadnym poście do nich (WE) nawet nie odniosłem. Zawiązałeś kółeczko wzajemnej adoracji i zaczęliście mnie wszyscy atakować nawet nie czytając moich postów :roll:

Tak że w tej sytuacji Istotnie nie mamy o czym rozmawiać :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Fluffy pisze:
Jak ktoś jest dobry to wszystkim zagra
To czemu nie zagrasz saurusami?
Bo jestem słaby po prostu.


Ale w sumie ok, wystawie 10 saurich, postawie ich przy krawędzi w rogu żeby mi nie przeszkadzali i przykleje znowu 60/60pkt po czym będe już mocny, zgadza się? :lol2: :wink:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Fluffy pisze:Odniosłem się, wystarczyło przeczytać mojego posta i kontynuować dyskusję. Tymczasem wolałeś rozpętałeś na mnie nagonkę, twierdząc że atakuję WE i przypisując mi rzekomo wygłaszane przeze mnie nieprawdziwe stwierdzenia, chociaż w żadnym poście do nich (WE) nawet nie odniosłem. Zawiązałeś kółeczko wzajemnej adoracji i zaczęliście mnie wszyscy atakować nawet nie czytając moich postów :roll:
Wiesz co takie forumowe spory przestały mnie kręcić kilka lat temu, a widzę że jesteś osobą, która ma do takich męczących akcji inklinacje. W zasadzie do każdego powyższego zdania mogę się odnieść i wyprowadzić Cię z błędu, ale zadowolę się jedynie odniesieniem się do wyboldowanego tekstu, bo jest jakiś taki najsłabszy. Masz tu własny cytat:
Nie chce mi się ustosunkowywac do wszystkich punktów - proponuję żebys zobaczył moją rozpiskę z ostatniego tura. Tu jest LINK. Jakie wnioski?
Odpowiedziałem Ci, że skoro nie chcesz się ustosunkowywać, to nie mamy po co tego ciągnąć. Proste i logiczne.
I zrozum wreszcie proszę Cię uprzejmie: nie poczułem się zaatakowany, nie miałem zamiaru atakować Ciebie, podobnie zresztą, jak inne piszące w tym topiku osoby. Twój pomysł podoba mi się średnio, ale nie był dla mnie denerwujący, po prostu odniosłem się do Twojej wypowiedzi o banalnym graniu na partyzantce, w opozycji do bardzo wymagającej gry na defensie. Ty odebrałeś to jako nagonkę, zacząłeś jakoś zaczepnie odpowiadać, nie wiem po co [-X Dorzuciłeś do tego jakiś spisek i ogólne wrażenie tragedii. Naprawdę wrzuć na luz :roll:
Naprawdę nie wiedziałem ze zaproponowanie twista turniejowego wyzwoli aż tyle agresji.. :roll:
W kim :?: :roll: Gdzie :?: #-o

@Kalesoner
Aż taka dziura w budżecie :?: :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

ksch pisze:...
Ja juz naprawdę skonczyłem. Miłego wieczoru.
Ale w sumie ok, wystawie 10 saurich, postawie ich przy krawędzi w rogu żeby mi nie przeszkadzali?
Naprawdę nie stać Cię na nic więcej z tymi saurusami? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Fluffy pisze:
Ale w sumie ok, wystawie 10 saurich, postawie ich przy krawędzi w rogu żeby mi nie przeszkadzali?
Naprawdę nie stać Cię na nic więcej z tymi saurusami? :mrgreen:
Zajęcie ćwiartki za 100pkt to ich szczyt możliwości :wink:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Fluffy pisze: Ja juz naprawdę skonczyłem. Miłego wieczoru.
Nie ma to jak najpierw walnąć kontrowersyjny tekst, zdziwić się, że wywołał kontrowersje, poczuć się niesłusznie atakowanym, nie będąc atakowanym, a na koniec się obrazić. Również życzę miłego wieczoru.

Co do zasad najbliższego turnieju to nie ma żadnych zmian w stosunku do zasad z pierwszego posta, o chaos united napisać musi Darek, bo w sumie nie wiem co wymyślił :D
Skaven pisze:Zajęcie ćwiartki za 100pkt to ich szczyt możliwości :wink:
Jesteś słaby i tyle. Dobry generał zrobił by nimi maskę :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

ksch pisze:
Skaven pisze:Zajęcie ćwiartki za 100pkt to ich szczyt możliwości :wink:
Jesteś słaby i tyle. Dobry generał zrobił by nimi maskę :mrgreen:
Chyba sobie bym maskę zrobil, jak by mi przypadkowo jakieś cenne skinki spanikowali :lol2:

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Naprawdę nie stać Cię na nic więcej z tymi saurusami?
nie no zawsze można przyjąć na klatę jazdę i zostać zjedzonym przez kolejne tury combatu, albo pokrecic sie z darkelfickim fastem jak gowno w przerębli :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Skaven pisze:Jak dla mnie na równe 2k, TK brzmią calkiem sycąco :), więc samograj jak uj.edu.pl ;)
Czekam na propozycje rozpy od ciebie wszechwiedzący generale TK... :D :mrgreen:

A co do całej dyskusji to troszeczke zgadzam sie z Flufym ale tak na dobrą sprawę to jest tylko lokal i co nam zaszkodzi przetestowanie takich a nie innych zasad??...w końcu jak to mawiał Maciek P. nie gramy o złote gacie... :mrgreen:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Chłopaki, a może dać 2150, żeby było odrobinkę pre Inkwizycjowo? Można by przetestować niektóre rozwiązania, chociaż wiadomo, że inaczej buduje się rozpę w parze, a inaczej w singlu. Co Wy na to?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Z zasadami piechoty uderzajacej z dwoch szeregow i zdejmowaniem najpierw niewalczacych modeli, miarodajny to ten test nie będzie ;)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Racja, zapomniałem o tych dodatkowych zasadach Dareczka :wink: Dobra, nie było kwestii.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ