Porównanie armii

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porównanie armii

Post autor: Klafuti »

A gracze lizaków jedzą insekty, są ośliźli, bezpłciowi i siedzą na bagnach. :mrgreen:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

CAR2N pisze:Najlepiej sciagnac z netu interesujace nas army booki i poprzegladac . Pozniej odpowiedni dzial , rozpiski i mozna sobie wyrobic opinie ,na turnieju to sie mozna zrazic np brzydko pomalowanymi figurkami , czy tez nieumiejetnie grajacymi dana armia :roll:
Ściągnąłem już mnie/więcej połowę w j. polskim, reszta jest tylko po angielsku. Dużo mi to nie dało, po prostu chcę to zobaczyć w realu.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Demony złożone jedynie ze Slaanesha (lubię tego boga ).

Chodzi o to byś w pewien sposób utożsamiał się ze swoją armią.
Hm, perwers? :lol2:
A gracze lizaków jedzą insekty, są ośliźli, bezpłciowi i siedzą na bagnach
Zapomniałeś dodać, że jeszcze do tego są bardzo kolorowi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

The WariaX pisze:
A gracze lizaków jedzą insekty, są ośliźli, bezpłciowi i siedzą na bagnach
Zapomniałeś dodać, że jeszcze do tego są bardzo kolorowi :mrgreen:
A bijecie czołem przed każdą napotkaną ropuchą?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Dobry tekst :P
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

The WariaX pisze:Granie krasiami jest po prostu... nudne. W większości wypadków, polega to na staniu i strzelaniu do przeciwnika, dopóki on do Ciebie nie przyjdzie. Brak magii, silny dispell, jednak jak przeciwnik zapoda ifkę, to kuniec. Owszem bardzo klimatyczna armia ;-) Kto co lubi.
Nie mogę się zgodzić z kolegą w kwestii "nudy". Nowa edycja przyniosła sporo możliwości khazadom. 3 cale ruchu - fakt, ale zaszarżować możesz na 15 cali do przodu. Możesz złożyć armię ofensywną, gdzie maszyny i strzelanie będą sprawą drugorzędną. Nie powiesz mi chyba, że oddziały gwardii czy żelaznego bractwa nie nadają się do walki? :) A wojownicy z dwurakami, że nie wspomnę o kusznikach (również great weapon)? Można też tworzyć rozpiski o górników wychodzących z dowolnej krawędzi, których można popchnąć z kowadła wprost na wroga jeszcze w tej samej turze. Masz zabójców - gdy odpowiednio ich osłonisz wejdą do walki i upolują grubego zwierza.

Z jednym się zgodzę - co kto lubi :) Ta armia zdecydowanie jest klimatyczna :)

A dla zwolenników khazadów beczka piwa :lol2:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Fakt, że 8 ed znacznie urozmaiciła grę krasnoludami dając więcej możliwości manewrowania i szarży.
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Klafuti pisze:A gracze lizaków jedzą insekty, są ośliźli, bezpłciowi i siedzą na bagnach. :mrgreen:
Znam takiego :mrgreen:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

wru pisze:
Klafuti pisze:A gracze lizaków jedzą insekty, są ośliźli, bezpłciowi i siedzą na bagnach. :mrgreen:
Znam takiego :mrgreen:
Hahahaha nawet wiem kogo :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

The WariaX pisze:
Demony złożone jedynie ze Slaanesha (lubię tego boga ).

Chodzi o to byś w pewien sposób utożsamiał się ze swoją armią.
Hm, perwers? :lol2:
Fan swoiście pojmowanej dobrej zabawy. :wink:

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Kraggo

Przez wzgląd na duże zmiany w 8ed, zwracam honor ;-)
Mam po prostu uprzedzenia do przeciwników co tylko stoją i strzelają ;-)
Fan swoiście pojmowanej dobrej zabawy.
Nie wnikam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

A nie masz kumpli, którzy pokazaliby Ci jak wygląda gra w praktyce? Nikt nie wprowadził Cię w świat warhammera?
Dla mnie taką osoba był kuzyn, który opowiedział mi jak wygląda ten świat i jakie rasy go zamieszkują. Praktycznie od początku nie miałem wątpliwości jaki lud najbardziej mi odpowiadał - krasnoludy.

Jeśli żaden ze znajomych nie gra, to jednak najbardziej polecam przejście się do sklepu w którym maja stoły do gry, i przyjrzeć się paru rozgrywkom, nie koniecznie turniejowym, na pewno codziennie ktoś umawia się na bitwę. Przy okazji możesz pogadać z graczami na żywo.

Na pewno warto załatwić sobie podręczniki i przeczytać fluff, skoro mówisz że zwracasz uwagę na klimat. Mogą być z jakiejkolwiek edycji bo opis każdej z ras praktycznie się nie zmienił.

Dwarfs rule!

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Niestety nikogo takiego nie znam. 3-4 lata temu kumpel zaczął mi mówić, jaki to Warhammer jest super, opowiadał mi, jak pojechał Skavenami HE masakrą (:)) po jakimś czasie przestał grać, a figurki rozdał. Jakiś roczek po tym zainteresowałem się Warhammerem, ale niestety nikogo nie mam, żeby mi to wszystko fajnie pokazał itp, ale jakiś czas temu w moim mieście założyli sklep i okazało się, że kilku graczy jest. Ale to nie zmieni faktu, że armię właściwie powinienem wybrać sam. Na razie jestem na etapie ćwiczenia malowania na figsach ze skull passa, więc nie jest źle :mrgreen:

EDIT: Co do AB, to mam AB od HE, ale jakoś fluff do mnie nie przemówił (a może jednak to było po prostu chaotycznie napisane?). Przeczytam jeszcze raz, to może lepiej mi się w głowię ułoży 8)

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Przypomniało mi się też, że możesz zapoznać się z wieloma fanowskimi artykułami, ot na Polterze w czytelni w dziale WFRP (tutaj więcej psychologii) albo WFB (od strony praktycznej) - jest tam gro dobrych tekstów na temat różnych ras (po polsku) :) Chyba więcej propozycji wskazać nie można. Do krasnoludów mogę Ci polecić z dwa - trzy podręczniki (wręcz encyklopedie) o profilu mocno 'fluffowym' ;)

The WariaX:

W Warhammerze przynajmniej parę innych armii (poza khazadami) można (choć czasem na upartego) złożyć na stand & shoot :wink: Ale niechaj rozmowa wróci na swe tory.

Pozdrawiam :)

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Wielkie dzięki za linka :D Ma ktoś może linka do jakiegoś ciekawego opowiadania dotyczącego HE? (na tamtej stronie akurat tego nie znalazłem ;/) Chcę przeczytać chociaż 1 takie coś w życiu :lol2:

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Moss pisze:Wielkie dzięki za linka :D Ma ktoś może linka do jakiegoś ciekawego opowiadania dotyczącego HE? (na tamtej stronie akurat tego nie znalazłem ;/) Chcę przeczytać chociaż 1 takie coś w życiu :lol2:
Cóż, trudno coś wskazać, ale zawsze możesz poczytać o przygodach Malusa Darkblade (mroczne elfy) lub przygodach Felixa i Gotreka (ten drugi to krasnolud z krwi i kości) ;) Oczywiście wskazanie wymienionych armii jest zupełnie przypadkowe :wink:

Poza czytelnią jest jeszcze zakładka "artykuły", a nadto masz jeszcze google ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Książka z Czarnej Biblioteki "Inwazja" 1 opowiadanie jest o HE a ostatnie o DE
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Chyba to czytałem. Nieźle oddawało klimat HE, jako płaczliwych i ładnie ginących oraz DE, jako wyszczerzonych i dyszących z nienawiści. Najlepszą historyjka o elfach był Elfslayer, ale to było o DE (mimo to był jeden HE, ale i tak nie dotrwał do końca). Ze wszystkiego były i tak godne uwagi dwa momenty: ten, w którym Gotrek walczył z elfim kapitanem, czy kimś takim i samo zakończenie (Thanquol po środku morza).
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Spoiler! Jeszcze nie czytałem tej książki. Naśle na ciebie zabójców Trolli :evil:
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Moss
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: Moss »

Dobra, po głębszym namyśle mam kilku faworytów:
Beastmen (jest OK, odstrasza mnie tylko ich rzekoma plewność)
WoCh (też OK, tylko podobno nudne w grze)
Skaven (OK)

Ewentualnie mała alternatywa:
Lizaki (musiałbym znaleźć niecukierkowe malowanie, tzn. zero niebieskiego, przy okazji fluff wydaje się czasem dziwny)
The Empire (wszystko super, tylko te figurki...)
DE (OK, tylko te wiedźmy i wszelkie babki DE wyglądają, jakby miały dwa litry żelu we włosach, ogólnie akurat one mi nie podpadają)

Pomóżcie mi troszkę sprostować moje przemyślenia :)

ODPOWIEDZ