Absurd Żałoby Narodowej

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

watpisz?
to zauwaz ze prace sejmu odlozono na 2 tygodnie pod pretekstem zaloby..

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

TruePunk pisze:watpisz?
to zauwaz ze prace sejmu odlozono na 2 tygodnie pod pretekstem zaloby..
A nie przyszło Ci do głowy, że oprócz żałoby może to być też zwykłe lenistwo ? ;) z tego co wiem, lenistwo jest apolityczne :D

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

czy tego chcemy, czy nie, Prezydent jest organem konstytucyjnym- Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych i Głową Panstwa...
jako taki ma pewne kompetencje, min ogłasza żałobę narodową...
Nie zgadzam się z większością Was..pomimo tego że nie przepadam za obecnym Prezydentem..
Zauważcie,że podobnej katastrofy nie było w naszych siłach zbrojnych od baaardzo długiego czasu...dlatego też, ze względu na szacunek dla poległych, taka dyskusja "warto, nie warto" wydaje się być miałka..
Drażnią mnie stwierdzenia że po śmierci JP II ma być żałoba a teraz nie...jak dla mnie (abstrahując od tego że JP II Wielkim Polakiem był) po Jego śmierci nastąpiła w naszym kraju eksplozja obłudy...tak tak, pamiętacie to pokazowe pojednanie kibiców Cracovii i Wisły ? Śmiech...
Żałoba Narodowa jest ogłaszana w chwilach szczególnie tragicznych, w celu podkreślenia, że My , jako obywatele naszego pięknego kraju oddajemy cześć zmarłym/zabitym/poległym i jesteśmy z ich rodzinami...
Smuci mnie to, że czytam tyle postów swiadczących o totalnym olewactwie i atomizacji społecznej...
Możecie mnie zbluzgać, jesli chcecie...zapraszam :evil:
Żałoba narodowa jest i musimy ją zaakceptować...choć prywatnie możemy się z nią nie zgadzać, to nie mamy prawa odmawiać ludziom w mundurach i ich rodzinom odrobiny szacunku na który zasłużyli..

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Nie bylo podobnej katastrofy w silach zbrojnych ???
A ilu zolnierzy zginelo w Iraku ?

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

TruePunk pisze:watpisz?
to zauwaz ze prace sejmu odlozono na 2 tygodnie pod pretekstem zaloby..
To akurat jest chamskie wykorzystywanie żałoby - natomiast co do samej żałoby...w tym wypadku żałoba jest rozsądnym krokiem - w końcu zginęła śmietanka polskich sił powietrznych.

Przy okazji - to że niektórzy piszą rzadko o wfb nie znaczy że się tym nie interesują - po prostu szkoda im czasu bić pianę o tym czy czołg może robić wheela albo oddział skirmisha aligna. Nie przejmuj się tym misiek, szkoda życia! :D

@Muniek
Jednorazowo? Podobnej katastrofy nie było w Polsce od podobno 30 lat.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

jednorazowo nie zginęło tylu naszych chłopaków od baaardzo dawna
zauważ że we Włoszech po śmierci 17 włoskich żandarmów w zamachu bombowym równiez ogłoszono żałobę narodową...co więcej, trumny wystawiono w miejscu publicznym...

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Czyli jak zginie 19 osob naraz to jest tragedia a jak 5 osob po 3 razy i raz 4 to juz normalka i nikt o tym nie mowi.
Ja nie mowie ze to nie jest tragedia.Dla rodzin jest, dla kolegow z pracy jest.Pewnie dla lotnictwa tez troche jest.
Ale dla mnie to nie jest tragedia.I dla baaardzo wielu osob tez nie.Szkoda chlopakow ale nie ma to znaczenia dla narodu.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Ale kto Ci każe płakać?
Żałoba narodowa to nie jest nakaz umartwiania się.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Skavenblight pisze:Nie chcę zawalać cytatem miejsca, ale się zgadzam.
Uważam, że żałoba narodowa to nie prezydencki nakaz płaczu, nakładany na naród, (...) Nikt nikomu płakać nie każe.
(...)
ale naprawdę żałoba narodowa nie ma nic wspólnego z tym, czy ogłaszający ją człowiek ma poglądy prawicowe czy lewicowe i czy bardziej żal mu gejów czy pielgrzymów. Wątpię, by ktokolwiek, nawet Kaczyński, używał jej do rozgrywek politycznych.
Nie masz racji w tylu miejscach (konkretnie tych zacytowanych), że aż powstrzymam się od kontry ;)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Dziękuję, jestem wzruszona :)
Co do polityki, wiadomo że my się nie dogadamy ale cóż, życie :)

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Plakac nikt mi nie karze ale moje ulubione seriale komiedowe usunieto z telewizji.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Jakoś nikt nie oburza się na mecze czy skoki narciarskie, przez które nieraz nie ma dobranocki. A dzieci są zawiedzione. IMO już lepszym powodem, by odwołać jakiś program w TV jest żałoba narodowa, niż widowisko sportowe.

Ale nie wiem, przyznam, że nie odczuwam tego - nie mam programów, które regularnie oglądam w TV. Rzadko włączam telepudło.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

o ! sensowna myśl Skavenblight!

zapiszcie sobie ją bo naprawdę nie warto polskiej TV oglądac. naprawde ludzie .

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jasiuuu pisze:o ! sensowna myśl Skavenblight!
Możemy postawić Zarazie kreskę na czole znaczy? :D
Jasiuuu pisze:zapiszcie sobie ją bo naprawdę nie warto polskiej TV oglądac. naprawde ludzie .
Powyższa myśl zawiera tyle samo prawdy co "każdy pijak to złodziej".
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

dobra ok , IMO nie warto oglądac telewizji polskiej. szkoda zycia i naprawdę z rzadka zdaży się coś godnego uwagi. moja mama póki nie wyjechala daleko to z 6-7 godzin dziennie poświecala na to medium błę...

poczekajcie az Fisher z JH skonczy swoj projekt serialu animowanego , wtedy będzie się działo :wink: ale póki co ciiiii

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Moim skromnym zdaniem za dużo tych "narodowych żałób". Czy akurat ta konkretna była potrzebna? Nie wiem. Mam jednak wrażenie, że gdyby nie ogłaszano co chwilę jakiejś "żałoby", nie byłoby tego tematu.
@ Jasiuuu
Ja tam w ogóle nie oglądam tv. Wolę sobie pospamować w tak zacnym gronie. ;)
Skavenblight pisze:i czy bardziej żal mu gejów czy pielgrzymów.
Mi to bardziej lesbijek... Co prawda jak na razie, żadne się nie rozbiły w widowiskowy sposób, ale wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać. :lol2:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Muniek pisze:Szkoda chlopakow ale nie ma to znaczenia dla narodu.
Tu się akurat nie zgodzę, ponieważ w większości byli to oficerowie na szczeblach dowodzenia eskadrami, ciekawe czy byś tak twierdził wiedząc, że krajowi zagraża realne zagrożenie np. atakiem z powietrza...

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

realne zagrozenie to mamy caly czas ... wiekszosc krajow europy i kilka ze swiata by sie po nas doslownie przejechala ... te kilka f-16 i kilkanascie zmodernizowanych m-29 nic by nie pomoglo ... zreszta w wojskach ladowych i w marynarce wojennej jest podobnie (to czym mozemy cokolwiek zdzialac w marynarce : okrent podwodny klasy Kilo i kilka Kobenow , 2 korwety rakietowe klasy Tarantul i 3 klasy Orkan, 2 fregaty rakietowe typy Oliver Hazard perry , kilka zmodernizowanych tralowcow typu 206 i 207 )... mamy troche dobrego sprzetu a reszta to totalny zlom ... oceniam nasze szanse jak w 39 ... kilka tygodni obrony i koniec

Awatar użytkownika
Kapitan Hak
Bosman
Posty: 1041
Lokalizacja: z krańca świata
Kontakt:

Post autor: Kapitan Hak »

Tomash pisze:Nie masz racji w tylu miejscach
Tomashu, za to Ty jesteś nieomylny ;).
Nietykalny pisze:NIE perManentny (stały-jednolity)!tylko PerNamentny!!! - np makijaż!
ObrazekObrazekObrazek

Koszu
Chuck Norris
Posty: 596
Lokalizacja: Wrocław, SB

Post autor: Koszu »

Treevill pisze:realne zagrozenie to mamy caly czas ... wiekszosc krajow europy i kilka ze swiata by sie po nas doslownie przejechala ... te kilka f-16 i kilkanascie zmodernizowanych m-29 nic by nie pomoglo ... zreszta w wojskach ladowych i w marynarce wojennej jest podobnie (to czym mozemy cokolwiek zdzialac w marynarce : okrent podwodny klasy Kilo i kilka Kobenow , 2 korwety rakietowe klasy Tarantul i 3 klasy Orkan, 2 fregaty rakietowe typy Oliver Hazard perry , kilka zmodernizowanych tralowcow typu 206 i 207 )... mamy troche dobrego sprzetu a reszta to totalny zlom ... oceniam nasze szanse jak w 39 ... kilka tygodni obrony i koniec
super :roll: co z tego że wymieniłeś jak słabym sprzętem dysponuje nasza armia?
po co "większość krajów Europy i kilka ze świata" miałoby się po nas przejeżdżać?
czyli inaczej mówiąc, na czym polega to Twoje realne zagrożenie?


Skavenblight pisze:Nikt nikomu płakać nie każe.
A odwoływanie studniówek?


...

ODPOWIEDZ