Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
vanswirr
Chuck Norris
Posty: 368

Re: Szybkie pytania

Post autor: vanswirr »

Ciężkiego. :wink:
A poważniej - dokładny skład stopu to tajemnica firmowa każdej z firm. Jest tam trochę cyny, trochę żelaza, kiedyś był też ołów.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

W tym momencie stop cyny i cynku, proporcje zalezne od firmy.
Starsze figurki były odlewane z tzw ołowiu czcionkowego, teraz się tego nie stosuje, przepisy zabraniają.
Po drodze były jeszcze eksperymenty ze sladowymi domieszkami miedzi (mosiądz + cynk + cyna) - niektóe figurki WZ - ale to daleka przeszłosc.
Nie ma tam ani grama żelaza :)

Pozdrawiam

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

jak pomalować 40 figurek[klanratów]szybko w niecałe 2 tygodnie i w miare ładnie z góry dzięki za odpowiedź :P

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Dipping. W dwa tygodnie spokojnie zrobisz ładnie podstawowe kolorki i zbejcujesz.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

co to dripping :?:

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4462
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

marcinmysz pisze:co to dripping :?:
To.

Awatar użytkownika
Niko
Oszukista
Posty: 794
Lokalizacja: Warszawa, Yelonki "GAMONIE"

Post autor: Niko »

malujesz podstawowe kolory na bialym podkladzie a potem wsadzasz do puszki z bejca :D
tu masz wszystko opisane...
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=4330

ale te 50 szczurow mozna nolmalnie pomalowac w 2 tygodnie :D ewentualnie w 2 tygodnie podstawy a potem poprawic :)

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

dzięki za odpowiedzi skorzystam chyba z normalnego malowania
co do bejcy boje się spieprzyć ale kiedyś muszę tego spróbować :wink:

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Jak spieprzysz to dot4 i w parę godzin masz czyste modele.

No ale jak nie chcesz bejcować...

Podkład czarny na szczury i maluj taśmowo...
Czyli: bierzesz 1 model, malujesz mu np. futro. Potem tym samym kolorem drugiemu futro. I tak do 40stego. Potem jak dochodzisz do ostatniego modelu, kończysz futra. Przechodzisz do pierwszego który malowałeś i np. metale robisz. I tak w kółko.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

zabieram się do roboty

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

Mam pytanie, a mianowicie chodzi mi o jednostki latajace i to ze sie lamia od tych podstawek. Dokladnie chodzi mi o Warhawki, jak ich przykleilem to sie zawsze zlamie ta mala koncowka i pozniej gram samymi podstawkami :( . NIe mam pojecia jka to zrobic (jak sie zdenerwowalem to juz myslem o lutowaniu :)). Takze prosze o porady jak zrobic zeby te latacze sie tak nie lamaly z tych "szpilek" (nie wiem jak to nazwac).

Awatar użytkownika
fingolfin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: Łomża - gród nad Narwią

Post autor: fingolfin »

Testował ktoś nowe pędzelki GW i gdzie je można kupić

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Helkar pisze:Mam pytanie, a mianowicie chodzi mi o jednostki latajace i to ze sie lamia od tych podstawek. Dokladnie chodzi mi o Warhawki, jak ich przykleilem to sie zawsze zlamie ta mala koncowka i pozniej gram samymi podstawkami :( . NIe mam pojecia jka to zrobic (jak sie zdenerwowalem to juz myslem o lutowaniu :)). Takze prosze o porady jak zrobic zeby te latacze sie tak nie lamaly z tych "szpilek" (nie wiem jak to nazwac).
ja pinuje fellbaty i się trzymają bardzo ładnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

IMO używaj wykalaczek/patyczków od szaszlyków. musisz tylko wywiercić w modelach odpowiednie otwory, a patyczki pomalować na czarno i przymocować do podstawki (do modelu również jeśli chcesz mieć na stale polączone modele z podstawkami).
drewno się tak latwo nie lamie, nie wygina i nie odpryskuje, IMO najlepsza opcja.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ja uzywam cienkich gwozdzi i wszystko sie ladnie trzyma. Te plastikowe patyczki sa o kant dupy potluc. Inna opcja jest wymyslenie jakis konwersji w stylu przyklejenie warhawka do skaly czy drzewa jak laduje czy startuje.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Pytania napewno już były zadawane, ale nie mam siły przeglądać wątków, więc oto moje parę pytań :
- czy do bejcowania używać białego podkładu ? (będe malował skaveny)
- czy ta -> http://allegro.pl/item790897328_altaxin ... rewna.html bejca będzie dobra ?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

ja jak wyżej widać zapytałem o malowanie 40 klanratów
i wiecie co zostało mi tylko 10
całkowity koszt ok.80zł za to kupiłem farbki i pędzel i jeszcze starczy na drugie tyle figsów
to tyle ile bejca a z bejcą więcej pracy i wcale nie jestem przekonany czy to wygląda lepiej od tradycyjnego malowania
nie wiem jakby mi wyszła bejca ale normalne malowanie jest całkiem dobre :P

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Arghal pisze:Pytania napewno już były zadawane, ale nie mam siły przeglądać wątków, więc oto moje parę pytań :
- czy do bejcowania używać białego podkładu ? (będe malował skaveny)
- czy ta -> http://allegro.pl/item790897328_altaxin ... rewna.html bejca będzie dobra ?
-nie musisz używać bialego, ja używam czarnego i taki mi się bardziej podoba. Ale to kwestia gustu.
- ta bejca jest dobra (sam mam taką) tylko 2,5L. to strasznie dużo. ja mam 250 ml. i myśle że na calą armię (nawet dużą) powinna spokojnie starczyć. Kupowanie więcej to troche przesada.

@marcinmysz nie wiem jak z twoim malowaniem, ale bejca wychodzi taniej i szybciej-
kupujesz puszeczkę bejcy za 10pln i bejcujesz 50 szczurów dziennie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

mówisz ze czarny podkład tez morze być
to muszę kiedyś spróbować ponieważ mam całą armie w czarny podkładzie i bałem się efektu

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

hm... po prostu zastanawiam się jak by wyglądały skaveny na białym + standardowe skaveńskie szarości itd. :wink: b

ODPOWIEDZ