Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpiski WE

Post autor: Laik »

enchanted shield nie ma sensu - i tak ma słaby pancerz - lepiej dać charmed shielda i dokupić driadę/łucznika
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Milutki pisze:Co myślicie o tym :
750 pts


Wood Elf Noble 117pts
General, HoDA, Asyendi's Bane, Enchanted shield, Light Armor
coś ci ci się chyba źle policzylo, to jest 127 pts

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

Nie mamy już takiej zasady...
Cytuj:
Page 18 – Army of Athel Loren Special Rules, Forest
Stalkers.
Change to “Forest Stalkers have the Scout special rule. In
addition, enemy models suffer an additional -1 to hit modifier
when shooting at them.”
Logika GW: lesne elfy nie sa mocne, wiec... uwalmy im kowboja z sensownymi save'ami i waywatchersow!

Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

To nie pierwszyzna GW caly czas o nas pamieta m.in. scinajac nam zasieg wystawienia lasku...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ścinając, w sensie ze jak?

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

nie do połowy stołu jak kiedyś, teraz można jedynie w deployu.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Taki mały turniej na otwarcie sklepu na 1100 pts. ograniczenia; max 3 takie same cory, 2 spece i 1 rare, bez lordów i zostaje mi 10 pts.

Co wy na to?

1 Noble 114.0 Pts
General; long bow; 2nd weapone
HoDa [30.0]
Charmed shield [5.0]

2x8 dryads @ 96.0 Pts

16 Glade Guards @ 226.0 Pts
FCG
Banner of Eternal Flame [10.0]

2x14 Glade Guard @ 180.0 Pts
Longbow; Musician, Champion

5 Wild Riders @ 148.0 Pts
Musican, Standard

1 Great Eagle @ 50.0 Pts
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

imho zamiast charmed shielda dać dragonhelm'a i zwykła tarcze i LA. Ten 1 atak z 2nd w. to taki słabe imho. Reszta spoko, choć ja bym na takie małe pkt brał treemana :p

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

drzewko się nie mieści;), tak nawiasem reszta ma po 1000,O&G i HE mają 1050, jeszcze 1100 maja tk i beasty, więc chyba nasz mala czarka na nic specjalnego się ie przyda
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Czarka to nie jest dobry pomysł, szczególnie, że magia AL jest imho słaba...
A fakt, sorry mój błąd :D
A może max strzelanie? zamiast wildów i orła waye? I na kowbojów od razu masz bata.
Tak ogólnie to git, ja bym zmienił to co napisałem i tyle ;)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Tylko wtedy nie mam za bardzo czym walczyc;-)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

A po co walczyć? Orłem czy wildami i tak nie powalczysz. A tak wystrzelasz wszystko zanim do Ciebie dojdzie :P Nie no, jeden orzeł to spoko do odginania, ale może zamiast wildów gladzi?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Piotras nie bluźnij!

Gladzi wildom mogą co najwyżej jako podpórki przy wsiadaniu na konia służyć :wink:
Do walki zawsze jest coś potrzebne, bo jak nic nie ma to przeciwnik idzie na pałę i nie musi się bać o kontrę - ergo krócej postrzelasz...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Panie I Panowie ;) ostatnio stwierdziłem iż WE oddziały do walki nie są potrzebne ;) Grałem na Chaos i na DE, potęga WE 3 tura nie było co zbierać;) WE są jedna z lepszych armii, trzeba tylko umieć jak tą armią grać ;) (ja nie umiem za dobrze jeszcze)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Laik dzięki za wsparcie;) również uważam, że jak nie ma się oddziałów do walki/kontry/spowalniania to nam zrobią z dupy jesień Althen Loren. Ready, a spróbuj wystawić się na samym strzelani przeciwko czemuś ciężkiemu np imp z as1 na całej armii, albo jak widziałem wczoraj rozpiskę smiecha 2x10 hexów i klocek konnicy z bohaterami, pełno psów, batów i jesteś w dupie.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Mówiąc, że nie są potrzebne miałem na mysli moją sytuację jaka zaistniała na stole ;) oczywistym jest, że każda gra jest inna i każdy przeciwnik inaczej kosci turla ;)

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm na turniej razem z Pingu idę więc też dam do zopiniowania:

- Łuki x12, sztandar, BoEF
- Łuki x12
- Łuki x11
- Driady x8
- Driady x8
- Tancerki x5
- Tancerki x5
- Waye x5
- Orzeł

- Boh z AHW, Dreagonbane i HoDA.

i dwie inne wersje złożenia postaci:
1. kosztem 1 tancerek bohater dostaje orła pod siodło i charmed shielda i dochodzi parę łuków.
2. tym samym kosztem bohater wsiada na orła ale zamiast hody dostaje Ruby Ring od Ruin, Sword of Might i Charmed Shielda.

Od razu zaznaczę że najgorszymi przeciwnikami na tym turnieju są Imperium na 2 działach i czołgu oraz Ogry na Świni, Maneaterach, Mournach i Firebellym.
Zastanawiam się też nad zasadnością BoEF bo co prawda na turnieju będzie jedna Abomka i jedna Hydra ale u bardzo początkujących graczy.
Będą też jedne HE i to z dobrym graczem więc nie mam pewności czy te 22pkt za BoEF to nie jest niepotrzebna strata.


p.s. w ogóle przyznam że na małe punkty jestem "umiarkowanym" fanem HoDY. Oczywiście te średnie 10 hitów i powiedzmy zadanych 5 ran to całkiem ok jest. Ale to jest jednorazowe.
A Fireball po pierwsze jest tańszy o 5pkt, po drugie odpalasz go 6x a nie 1x, wejdzie ze 4x na grę i da średnio 14 hitów czyli 7 ran a więc lepiej niż HoDA.

p.p.s. nie dałem muzyków na łuki bo bez BSB i na te punkty oblany swift to spore ryzyko moim zdaniem.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

w takim razie bohater:

eko - tylko Hoda + Charmed Shield
orłowo - Amarantyna + Dragonhelm+Potion of Fortcośtam

tancerze jezeli juz ro w jednym większym oddziale 10mmodelowym badz jedna 5tka do odganiania kałboi od luków
xYz

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Hoda jest lepsza bo na pewno wchodzi.Jeśli weźmiesz pierścionek to możesz go rzucać z max 5 kości, a przeciwnik nie ma u ciebie niczego innego do dispelowania. A jak rzucisz ifkę to predmiot się kończy - moim zdaniem nie ma sensu
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

plany bitwy mam klasyczne:

skirmish to tarcze dla łuków w 1 rundzie później zjadają fasty i inne śmieci przeciwnika tak aby Łuki mogły się skupić na jakimś turbo klocku w stylu Gryfy, 10 Knightów albo Mourny czy coś takiego (ew. pestkować maszyny lub potwory).

Duży klocek przeciwnika idzie naprzód.
Poddaję mu 1 Łuki na żer.
Ew. poświęcam 1 skirmish na opóźnienie turbo klocka.

Później kanapkuję tym co zostało z mojego skirmisha.


Dlatego mam 2x5 tancerzy zamiast 1x8-10 ale pomyślę nad tą opcją.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Zablokowany