Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Quaki »

Ciekawe...
Zajrzałem właśnie do rulebooka i faktycznie, pistolet podlega zasadom aditional hand weapon - a w nich jest extra atack dla modelu na piechotę i z bronią ręczną. BoP z kolei ma extra attack samo z siebie. Wychodzi na to że obie opcje działają :D
Możnaby spytać kogoś z sędziów ale zapis wydaje się jasny.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

O proszę... mea culpa, przyznaję #-o W takim razie zacznę wystawiać thana z pistoletem :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

no to niezle walki
ale pozostaje jeszcze zasada odnosnie special weponow nakazujaca uzywanie tych, oraz zdanie (s.89 close combat weapons - pierwszy akapit, ostatnie zdanie):
"should the special weapon be destroyed then, and only then, can they use their hand weapon."

z kolei pierwsze zdanie tego akapitu mowi:
"if a model carries a special close combat weapon, he must fight with it in the close combat phase"
jesli pistol faktycznie ma zasade AHW to walczymy za pomoca special weapona (i jednoczesniej hand weapona). nie wybieramy HW nad pistoletem tylko walczy sie nimi jednoczesnie. czyli tutaj porzadek jest zachowany.
jednak peirwsze zdanie ktore wkleilem troche psuje efekt koncowy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

odchodząc trochę od pistolecików, ale pozostając w temacie wybory broni...

rozumiem, że idąc tym tropem Hamce mogą wybrać czy używają GW czy HW + Shield (jeśli wykupiony)?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie, muszą GW
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Arbiter Elegancji pisze:Nie, muszą GW
why? znaczy jakiś zapis by się przydał z RB/AB

HW + GW mają na starcie (wg AB Krasi)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Wracając do pistoli: czy dodatkowa broń nie jest specjalną bronią? W końcu jest to coś więcej niż normalna broń.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

GW to "special weapon". A jak masz specjal weapon to musisz go używać (chyba że masz magiczny HW). Dopiero jak masz dwa+ specjal weapons to możesz sobie z pośród nich wybierać.
Str 89. rulebooka
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Smh pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Nie, muszą GW
why? znaczy jakiś zapis by się przydał z RB/AB
Strona 89 w rulebooku.

@Gremli
Two/Additional Hand Weapon to też broń specjalna (str. 91 w rulebooku)

Edit:
Arbiter był szybszy ;)
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Gremli pisze:Wracając do pistoli: czy dodatkowa broń nie jest specjalną bronią? W końcu jest to coś więcej niż normalna broń.
"We use term 'special weapon' to cover anything that isn't hand weapon. Special weapons include missile weapons, such as bows and throwing axes [...]"
RB s.88

a przy Pistol jest napisane:

"[...] following the same rules as an additional hand weapon."
RB s.91

więc wg mnie NIE JEST specjalną bronią i jeśli mam Pistola + HW + GW, to s&s robię pistolem jak coś dobiega walę GW... - proszę poprawcie mnie jeśli się mylę

edit:
Arbiter Elegancji pisze:GW to "special weapon". A jak masz specjal weapon to musisz go używać (chyba że masz magiczny HW). Dopiero jak masz dwa+ specjal weapons to możesz sobie z pośród nich wybierać.
Str 89. rulebooka
ok, czyli nada, pistol + GW - w CC mogę wybrać którego używam?
Danrakh pisze: Two/Additional Hand Weapon to też broń specjalna (str. 91 w rulebooku)
str 91 - nie ma info o tym, że Two/Add to Special... chyba, żem ślepy przez gorączkę
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2011, o 07:26 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

sławny
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: okolice CK

Post autor: sławny »

Smh pisze:więc wg mnie NIE JEST specjalną bronią i jeśli mam Pistola + HW + GW, to s&s robię pistolem jak coś dobiega walę GW... - proszę poprawcie mnie jeśli się mylę
mi sie wydaje ze jednak to jest bron specjalna i mozesz wybrac czym walisz w CC, w koncu pistolel traktuje sie jako additional hand weapon ktore jest bronia specjalna
Smh pisze:str 91 - nie ma info o tym, że Two/Add to Special... chyba, żem ślepy przez gorączkę
chyba wszystko poza hand weapon to special weapon
KGB Kieł

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

sławny pisze:
Smh pisze:
Smh pisze:str 91 - nie ma info o tym, że Two/Add to Special... chyba, żem ślepy przez gorączkę
chyba wszystko poza hand weapon to special weapon
na 91 nie ma, na 88 jest i sam to cytowałem przed chwilą - czyli gorączka ;P

pistol to Special Weapon

edit:

czyli wszystko się zgadza: s&s pistolem a CC by GW :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Smh pisze:na 91 nie ma, na 88 jest i sam to cytowałem przed chwilą - czyli gorączka ;P
Na str. 91 jest kategoria broni Two/Add. Skoro wszystko poza hand weaponem jest special to Two/Add też, dlatego podałem str. 91.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

"... A model can't, however, wield a brace of pistols or aditional hand weapon alongside another type of special weapo such as, say, a halberd"
ostatnie zdanie w dziale "Close Combat weapon"

Wg tego cytatu BOP i AHW to "specjal weapon"
Smh pisze:więc wg mnie NIE JEST specjalną bronią i jeśli mam Pistola + HW + GW, to s&s robię pistolem jak coś dobiega walę GW... - proszę poprawcie mnie jeśli się mylę
wyjaśnilem wyżej.
Smh pisze:ok, czyli nada, pistol + GW - w CC mogę wybrać którego używam?
tak bo pistol to AHW czyli special weapon, podobnie jak GW.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Arbiter Elegancji pisze:
Smh pisze:więc wg mnie NIE JEST specjalną bronią i jeśli mam Pistola + HW + GW, to s&s robię pistolem jak coś dobiega walę GW... - proszę poprawcie mnie jeśli się mylę
wyjaśnilem wyżej.
jest, jest, sorki za zamieszanie...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Arbiter Elegancji pisze:"... A model can't, however, wield a brace of pistols or aditional hand weapon alongside another type of special weapo such as, say, a halberd"
ostatnie zdanie w dziale "Close Combat weapon"
Hmm... czy to sprawia, że opcje wyposażenia Master Engineera są nielegalne, czy też ME jednak może mieć BoP + GW (z uwagi na AB>RB)?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Możesz mieć, w tym zapisie chodzi o to żeby nikt nie próbował używać halabardy w polączeniu z bonusem +1A za AHW.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Qeue123
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Qeue123 »

Mam kolejne pytanko z serii nowicjusza. Powiedzcie ci mi czy jak minersi się wykopią, i w fazie strzału rzuci się na nich dopałke do ruchu z kowadła to czy mogą wtedy szarżować ?
Just put down your sword and surrender
it's worse if you fight or you runs,
you can do what you please
you can climb up the trees,
But you can't get away form the guns!

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

TAK :D
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Qeue123
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Qeue123 »

No to świetnie :D . Minersi jeszcze mnie nie zawiedli, mam zamiar wystawić ich trochę więcej zobaczę jak tym razem sobie poradzą.
Just put down your sword and surrender
it's worse if you fight or you runs,
you can do what you please
you can climb up the trees,
But you can't get away form the guns!

ODPOWIEDZ