Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

puść tam 3 pociski magiczne ;) albo wjedz z magicznymi atakami.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Być może Ty to wiesz, ale jest sporo nowych dla których takie rady mogą być przydatne. Ja osobiście z uwagą czytam każdy komentarz Jankiela i Scimitara w nadziei, że coś mi to pomoże w grze i stylu jaki prezentuje. Oni napisali co myślą o każdej jednostce i super. Teraz czas na Ciebie Ritchie :P podziel się spostrzeżeniami na temat Twoich potyczek DE :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Co się dzieje gdy :

Wsadzamy Panią Śmierci do jednostki Egzeków , i w promieniu 8 cali pojawiają się wrogie jednostki , Czy przez zasadę szału Pani Śmierci "wychodzi" z oddziału , czy cały oddział szarżuje z Hagą , jeżeli tak to czy dostają plusy za frenzy ??

Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Jeśli zadeklarujesz szarże exekami, to leci cały oddział, bonus z frenzy dostaje tylko hag. Dopiero potem masz szarże wymuszone, czyli jeśli nie deklarowałeś exekami to wiedźma wylatuje z oddziału.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

zasięg szarży hagi to 10'' nie 8'' ;)
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

^^ Totalna Załamka ;(
Kurde wybaczcie że to mówie bo mogę za to zostać zmieszany z błotem , ale czy nie wydaje się wam że Kodeks do DE jest niedopracowany. Jak właśnie np. jest to z Egzekami , dobra siła (6) , zajefajne figurki , tylko czemu są Khanite i mają taki posrany limit do sztandaru , czy kogoś by to skrzywdziło gdyby dali im te dodatkowe 10 pkt na sztandar do ASF, albo gdyby zmienili tą zasadę , że jednostki Khanite nie mogą walczyć z jednostkami nie Khanite. Kurcze ale najbardziej co mnie boli to co napisał Scimi , zasrane 10 cali :(............. Niech was Hydra popieści GW.....

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

BG za 15 pts i Egzeki za 11 bez zasady Khainite - przyczyniłoby się to na pewno do większej konkurencji w specialach. Podobnie korsarze za 8 czy 9 pts, nawet bez zasad specjalnych. A tak, to trzeba brać BG, bo są tani i świetni, zamiast egzeków, którzy są w tej samej cenie, a mają mało zastosowań.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jankiel pisze:BG za 15 pts i Egzeki za 11 bez zasady Khainite - przyczyniłoby się to na pewno do większej konkurencji w specialach. Podobnie korsarze za 8 czy 9 pts, nawet bez zasad specjalnych. A tak, to trzeba brać BG, bo są tani i świetni, zamiast egzeków, którzy są w tej samej cenie, a mają mało zastosowań.
no tam punkt tańsze są egzeki, ale tak jak Jankiel napisał - jedna zasada sprawia, że zastosowanie egzeków jest marginalne - tak to normalny bsb wskakiwałby do nich, albo lord by sobie tam bezpiecznie chodził jak za dawnych czasów i od razu byłoby lepiej

a ogólnie kodeks do DE jest fajny i dobrze napisany - takie rzeczy jak BG vs Egzeki to wyjątek
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

defik
Wałkarz
Posty: 77

Post autor: defik »

Pytanie na które nie mogę doszukac się jednoznacznej odpowiedz;p Chyba, że jestem ślepy...
Ataki z Lifetaker'a są w końcu magiczne czy nie ? proszę o poparcie swojej odpowiedzi jakąś zasadą bądź uściśleniem...

Ja znalazłem jedynie opis przy Forest spirits, że ward nie działa jeśli atak jest wymierzony z Magic Weapon -> Lifetaker znajduję się w dziale magic weapons więc niby podpada, ale wiem że sędziowie nasi kochani się spierają w tym temacie... Więc jaka jest ostateczna wersja ?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

defik pisze:Pytanie na które nie mogę doszukac się jednoznacznej odpowiedz;p Chyba, że jestem ślepy...
Ataki z Lifetaker'a są w końcu magiczne czy nie ? proszę o poparcie swojej odpowiedzi jakąś zasadą bądź uściśleniem...

Ja znalazłem jedynie opis przy Forest spirits, że ward nie działa jeśli atak jest wymierzony z Magic Weapon -> Lifetaker znajduję się w dziale magic weapons więc niby podpada, ale wiem że sędziowie nasi kochani się spierają w tym temacie... Więc jaka jest ostateczna wersja ?
Jeszcze pol roku temu nikt nie mialby watpliwosci, jak odpowiedziec na Twoje pytanie. Jednak od kiedy wyszla errata do welfow, w ktorej napisano, ze magiczne sa tylko ataki magicznych strzal, a nie magicznych lukow.... nic juz nie jest tak pewne, jak kiedys. :(
Obrazek

defik
Wałkarz
Posty: 77

Post autor: defik »

Ale to nie jest magiczny łuk, ha! :P Czyli nie wiadomo jak mam grac na turnieju w sobote żeby nie wałowac ?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

defik pisze:Ale to nie jest magiczny łuk, ha! :P Czyli nie wiadomo jak mam grac na turnieju w sobote żeby nie wałowac ?
Ja bym gral, ze lifetaker ma magiczne ataki.
Obrazek

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

1. Podobno nie ma głupich pytań ---> Jaka jest wg. Was najlepsza konfiguracja na Nobla poniżej 2k pkt. i Dreadlorda powyżyej ??
Pytam się z ciekawości ;)

2. Podajcie wasz jeden ulubiony przedmiot z Zaklętych Przedmiotów , Magicznych Broni , Magicznych Zbroji , Talizmanów , Arkany , Sztandarów Magicznych , z DE


3. Czy jak broń z AP ( załóżmy muszkiet ) zrani Hydrant to czy jego łuskowa skóra jest redukowana do 5+ ?? ( wyjściowo jest to 4+ )

4. Jaki wg. was jest najlepszy wariant na czarodziejkę , nobla i dreadlorda , chodzi mi o figurkę w blisterze , czy na Cold Onie , może na Dark Steedzie , pytam bo nie chcę kupować czegoś co mi się nie przyda potem

5. Jaki jest save Rycerza na Zimnokriwstym ?? i czy broń do walki wręcz daje mu 1+ do AS

6. Istnieje możliwość grania na Mantykorze , strasznie mi się podoba ta bestyjka aczkolwiek słyszałem że jest nie opłacalna.

7. Mam Battalion do DE i zastanawiam się jak złożyć Włóczników , z tarczami czy bez ?? pomożecie ??

8. Możecie pominąć pytania 1 i 2 , poprostu mam jutro klasówkę i jestem w "dobrym" humorze. Aczkolwiek możecie też podejść do tego luźno.


Pozdrowienia

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Inaczej niż luźno nie da się podchodzić do twoich pytań :)
AD3 oczywiście
AD4 jak mi podasz rozpiskę to ja ci powiem co kupić ;)
AD5 2+ ,nie
AD6 zawsze istnieje
AD7 ja przede wszystkim dałbym kusze, a włocznicy bez tarczy chociaż ją mają w opisie wyglądają brzydko jej nie mając , a sama watość bojowa włóczników spada

pozdro

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Czy Death Hag z kotłem może szrażować?

CoB ma zasade "war machine", qmpel mi ostatnio zabił ćwieka mówiąc, ze maszyny nie mogą szarżować.
Czy w takim razie Haga pomimo frenzy nie szarżuje jeśli ma ku temu okazje? :-k

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kocioł nie może szarżować.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Mam dylemat... mianowicie ( nie wspominając o "drożyźnie" punktowej... )

Co myślicie o herosach
- Mistrz assa
- I dowódca arki...

Ten pierwszy ... ukrywa sie u wroga a jak zginie :D no to bumm na caly oddzial pod 5calami okregu.... cena masakra 300pkt

Drugi.... regeneracja i ilosc atakow to 3+ ilosc szeregow w regimencie wroga... ( czysty morderca.... ) i bodaj tylko 245pkt....

Jednak nikt ich nei uzywa ?? Rozumiem ze szkoda pktow na herosow... bez magii???

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Nikt tego nie używa bo są zakazani na turniejach. Herosi specjalni są do grania w domu.

Jakbym już miał do wyboru zdecydowałbym się na Lokhir'a ma terror i regen dzięki czemu klocek korsarzy zyskuje na wartości :)
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Specjalni bohaterowie są zakazani na wiekszości turniejów. Jednk są trunieje na klimatyczne rozpy i tam mogą sie pojawic.

Jednak nie bierzesz pod uwage ze Shadowblade moze ukrywac sie w jednostkach wroga np. dziale. jest troszke bardziej losowy ale moze duzo wiecej zrobic.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

O.o Szkoda ze na turniejach nie mozna... no ale cóż turnieje to swoja drogą a domówki swoją :D hmmm lekko szkoda.
Przynajmniej wiem coś więcej o turniejach...

Co do mistrza assow... to dzialo to jedno a wywabienie np. u gobosow fanow to drugie.... zanim dojdą fanatycy mogą zdemolowac 3/4 armii.. :D niestety koszt 300pkt dobija...

Co do Lokhir'a to opcja sliczna :D no i korsarze wkońcu są oki... tyle ze skoro sie nie uzywa na turniejach to i korsarzy cieżko będzie zobaczć.

Czy na turniejach jako D elf mozna miec tylko czarki zwykłe... z podbiciem... i tzw po polsku "mistrza" ??

Zablokowany