ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: ETC 2015 | Army Restrictions - 1. post

Post autor: hypnotic »

-Qc- pisze:Te, ale teraz widzę że w DE nagle magowie mobilny dostali punkty kompozycji... i widze że było to celowe (moriathi) - serio :P ? wszystko ma na CO jeździć :D ?
Lepiej, CO też są przycięte jak rozumiem, każde 2 to 1 pkt. Podobnie jak smoki ,mantikory i rydwany? Zapisy coraz bardziej zagmatwane, niedługo trzeba bedzie zlecać zrobienie rozpy księgowej albo prawnikowi...

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Bez sensu te ograniczenia do stormfiendow. Ograniczacie wszystkie a powinny być tylko ratlingi i wykopywaczka.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Teraz w WOCHU już nawet warshriny tzeentcha będą się liczyły do puli #-o

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

jestem przekonany, że chodziło o herosów i nikt nie pomyślał o Shrinie:)

Dalej wchodzi build 3x 3+ ward
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Póki co jak byk stoi tam each model.

Kudłaty jaki był zamysł?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Talladil pisze:
Glegut pisze:Pomozcie bo juz sie gubie...

Pytanie:
ile pktow kompozycji zabiera teraz dwoch dreadlordow na cold one'ach oraz dwoch masterow na pegazach?

Ile pktow kompozycj zabiera czterech dreadlordow na cold one'ach i dwoch masterow na pegazie?
1. 3 choice
2. 4 choice

1 choice za każdą rozpoczętą dwójkę "other mounted characters"
1 choice za każdego pegaza i steeda

Przynajmniej ja to tak rozumiem
A to nie dziala w ten sposob ze dwoch masterow zajmuje 3 sloty teraz? Dwa za characterow na pegazach i jeden za kazda rozpoczeta dwojke charaktow na wierzchowcach?

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Czy Haga na kotle to mounted character?

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Glegut pisze: A to nie dziala w ten sposob ze dwoch masterow zajmuje 3 sloty teraz? Dwa za characterow na pegazach i jeden za kazda rozpoczeta dwojke charaktow na wierzchowcach?
Nie sądzę, byłoby to totalne przegięcie... Wydaje mi się, że założeniem był podział na dwie kategorie mounted characterów: pegaz/steed oraz inne wierzchowce.
Domin pisze:Czy Haga na kotle to mounted character?
Haga to character, a Cauldron to chariot i mount dla Hagi, wiec na to wygląda... LOL Chyba nie obejdzie się bez wyjaśnień Kudłatego...

Wydaje mi się czy ograniczenia DE przedstawione w tym drafcie są jednymi z najostrzejszych jakie były w ostatnim czasie ?
Ostatnio zmieniony 4 lut 2015, o 09:45 przez Talladil, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Niestety ale chyba tak wlasnie jest... No coz trzeba bedzie zrobic spam cold one'ow:) 4 masterow i 2 lordow na cokach to tylko 3 pkt:)

Good work ar.com!:)

Awatar użytkownika
Domin
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178
Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Post autor: Domin »

Each two or part thereof other mounted characters

To oznacza, że każdych dwóch innych niż na pegazie lub dark steedzie bohaterów na wierzchowcach zajmuje 1 slot
lub jeśli nie masz 2 tylko jednego na innym wierzchowcu, to też zajmuje 1 slot.

strasznie mi to rozwala rozpę, jestem niezadowolony :cry:

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Pająk pisze:
Maciek P. pisze:W Ograch Slaughtermaster taki przegięty że podrożał do 2 pkt kompozycji?

I korona staniała co prowadzi do wniosków, że chcecie ubrać wszystkie armie Ogrów w build z koroną. Ciekawe podejście.

Dalej nie można mieć maga 4 lvl i 2 IB. Plewy :)
Można, ale nie masz już wtedy ani runemawa, ani korony, ani hellhearta.
Gdyby było tak jak piszesz to byłby fair deal. Niestety pierwszy IB kosztuje 1 pkt, drugi 3 pkt, a Saughtermaster 2 pkt. Razem 6 i dupa zbita. Nie udało im się to.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Domin pisze: strasznie mi to rozwala rozpę, jestem niezadowolony :cry:
Nie tylko Tobie...:) Rozumiem przycinanie Moonstone, ale dodatowo Acorna za 100 pkt ? No i choice za więcej niż 60 strzałek to trochę przesada, skoro ta armia w dużej mierze się na tym opiera :)

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Glegut pisze:Niestety ale chyba tak wlasnie jest... No coz trzeba bedzie zrobic spam cold one'ow:) 4 masterow i 2 lordow na cokach to tylko 3 pkt:)

Good work ar.com!:)
Fajnie, tylko nie wiem czy granie klockiem cok'ów za 1700 punktów to dobry pomysł... Rozdzielając to na dwa wagony COK i DR traci się na mobilności tych drugich... :( Tak źle i tak niedobrze... :(
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Zaczęło się od hobbita a skończy na władcy pierścieni. .. WOC ma już 21 linijek orgraniczen:-D.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Uwolnili troche demony! Jupi jej! No chyba że ktoś cannona używa.

Co do TK to myśle, że nie powinno być ograniczenia do 2 kości na arkhanie. Grałem na nim na turnieju i stwierdzam że dla 5lvlu nie warto tracić kostki i jeszcze dopłacić 80 punktów, a do tego trzeba mieć jeszcze kogoś, kto go niańczy, bo on jest golaskiem. Jest mocny z deathem czy undeathem, zwłaszcza jak jeszcze ma tytana, ale prawie tak samo se poradzi licz i do tego będzie miał scrolla i mr3. (a zamiast tytana wrzuci się morghasty :P)

Do tego ma martwy przedmiot, który przenosi kostki. Jak masz kasketa, to prawie nigdy ten przedmiot nie będzie działał, czyli kolejne utopione punkty.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Maciek P. pisze:
Pająk pisze:
Maciek P. pisze:W Ograch Slaughtermaster taki przegięty że podrożał do 2 pkt kompozycji?

I korona staniała co prowadzi do wniosków, że chcecie ubrać wszystkie armie Ogrów w build z koroną. Ciekawe podejście.

Dalej nie można mieć maga 4 lvl i 2 IB. Plewy :)
Można, ale nie masz już wtedy ani runemawa, ani korony, ani hellhearta.
Gdyby było tak jak piszesz to byłby fair deal. Niestety pierwszy IB kosztuje 1 pkt, drugi 3 pkt, a Saughtermaster 2 pkt. Razem 6 i dupa zbita. Nie udało im się to.
Fakt, nie doczytałem, że zmienili u slaughterow zapis...

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@ogry.
W ograch idea była taka by dwa blastery mieściły się razem z koroną lub runemawem. Celowo podniesiono koszt slaughtermastera a obniżono korony.

@Woch.
Tak jest błąd w wordingu, chodzi o charakterów z 3+ wardem.

@WE.
Acorn jest cięty, ale moonstone staniał. Wcześniej kamień był za dwa, teraz za dwa jest dopiero z acornem. Czekamy zresztą do nowych mapek. Założyliśmy że będzie więcej lasów, bo Czesi marudzą na koszty makiet podobno, a ewentualne docięcie dywanów to najprostsza opcja.

@DE.
Podzielono charakterów na mountach na lepszych i gorszych. Chłopaki chcieli po prostu zmienić master i dreadlord na character. To jest taka wersja pośrednia bo goście nie na pegazach/DS liczą się za pół.

@TK.
Arkhan pozwala być hierofantą bez lore of nehekara.

Warto zwrócić uwagę na globalną zmianę z deathem.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Jeszcze proszę napisz dlaczego w skv ograniczacie wszystkie rodzaje stormfiendow a nie tylko ratlingi i wykopywaczke.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

@DE

różnicą jest też to, że do compa weszła magiczka na mouncie
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Domin pisze:Each two or part thereof other mounted characters

To oznacza, że każdych dwóch innych niż na pegazie lub dark steedzie bohaterów na wierzchowcach zajmuje 1 slot
lub jeśli nie masz 2 tylko jednego na innym wierzchowcu, to też zajmuje 1 slot.

strasznie mi to rozwala rozpę, jestem niezadowolony :cry:
Domin w sumie nie wiem co tu napisales:)

Ale wazne ze wsadzajac 6 lub 5 charakterow na wszystko inne co nie jest dark steedem ani pegazem zajmuje 3 sloty:D

ODPOWIEDZ