Che Guevara i prawdziwi patrioci

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Fensir pisze:Assasello, im dłużej oni będą pokazywać inność i robić te parady tym dłużej społeczeństwo będzie czuło do nich duży dystans. Gdyby przestali się z tym wszystkim obnosić, to byśmy do tego przywykli, bo obchodziłoby się to bez echa. Poza tym pamiętaj, że grzech sodomski jest na "czarnej liście" Kościoła katolickiego, i Kościół katolicki kiedy tylko będzie mógł będzie jawnie występował przeciw temu.
Kościół jest całkowicie przeciwny, katolicy również... i to oni głownie nie sa w stanie zaakceptowac homoseksualistów.. i chyba ie jest wazne czy bedzie on biegał w różowym futerku czy siedział cicho w parku.
Tylko ze jak bedzie siedział cicho to jego sytuacja nigdy sie nie zmieni.. nie podejmie sie nigdy powaznej dyskusji z tymi ktorzy dyskryminuja homoseksualistów (a Ci beda pewnie cały czas, np ze wzgledu na wiare).. dlatego wychodza na parady.. sygnalizuja ze jest pewien nierozwiazany problem.. Na prawde gdyby oni byli akceptowani to by sie nie wyglupiali i nie latali w tych futerkach po ulicach.

a teraz odwołanie do empatii - na mnie zawsze to działa - ciekawe jakbys Ty sie poczuł gdybys był np. mniejszoscia religijna i by Cię ludzie wytykali palcami w każda niedziele kiedy byś szedł do kościoła.


a tak swoja droga to jestem wielce ciekaw czy dożyje czasów, gdy Kościół zaakceptuje homoseksualizm czy tez kobiete księdza.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Też jestem tego ciekaw. Kościół ma swoje dogmaty i ich się trzyma, i nie zanosi się, aby je zmieniono. Z kolei gdyby nie było Kościoła to by nie istniało pojęcie homoseksualizmu. Przykład? Starożytna Grecja. Tam to co my teraz uznajemy za gejostwo uznawano za męska przyjaźń.
Co do mniejszości: wystarczy mi, że chodzę do gimnazjum....

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Asassello pisze: a tak swoja droga to jestem wielce ciekaw czy dożyje czasów, gdy Kościół zaakceptuje homoseksualizm czy tez kobiete księdza.
O tu mnie zalatwiles! :D Nawet nigdy sie nie zastanawialem nad mozliwoscia zobaczenia kobiety w sutannie. W sumie wszelkie reguly koscielne sa niezwykle stare, spsywane kiedy prawa kobiet byly male/zadne. Zeby taka istota miala posluch to musiala byc dajmy na to szlachcianka czy niezwyklej urody ladacznica :P Kosciol juz od jakiegos czasu sygnalizuje, ze sie zmienia, zeby sprostac nowym wyzwaniom. Kto wie, moze kobieta ksiadz bedzie konsekwencja tych zmian.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

@ Fenris chyba zartujesz..

ludzie uzanaja ze jak czegos nie widza to nie ma problemu... jak zawsze... daltego geje chca byc widoczni i upomniec sie o swoje prawa jak kazdy czlowiek

a w Sodomie to bylo puszczalstwo i degeneracja kompletna czyli kazdy z kazdym i zawsze a nie tylko geje... to tak w skrocie.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, o 01:08 przez bigpasiak, łącznie zmieniany 1 raz.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Zanim kobieta będzie księdzem, to doczekamy się księży mogących zawierać małżeństwa, jak ewangeliści.
@ Edit
Wiem co było dokładnie w sodomie ;) Opis jest mocno niemoralny.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

co do kosciola to tez bzdura...

ma dogmaty i sie ich trzyma? zmienia to co chce i co jest niewygodne... tego qwa tez sie nasluchalem... mam qmpla adwentyste dnia siodmego... i niestety popieral wszystko co mowil dowodami... nie bede przytaczal bo to nie o religii gadamy a o homoseksualistach...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Raptaparat pisze:
Asassello pisze: a tak swoja droga to jestem wielce ciekaw czy dożyje czasów, gdy Kościół zaakceptuje homoseksualizm czy tez kobiete księdza.
O tu mnie zalatwiles! :D Nawet nigdy sie nie zastanawialem nad mozliwoscia zobaczenia kobiety w sutannie. W sumie wszelkie reguly koscielne sa niezwykle stare, spsywane kiedy prawa kobiet byly male/zadne. Zeby taka istota miala posluch to musiala byc dajmy na to szlachcianka czy niezwyklej urody ladacznica :P Kosciol juz od jakiegos czasu sygnalizuje, ze sie zmienia, zeby sprostac nowym wyzwaniom. Kto wie, moze kobieta ksiadz bedzie konsekwencja tych zmian.
znowu zmieniamy temat..ale go troche pociagne..
po smierci Jana Pawła II odbylo sie sporo debat na temat, w ktora strone ma pojsc kosciół, bo to ze potrzebuje reform było wiadomo juz od jakiegos czasu (JP2 sie nimi nie zajmował bo miał inne, wazniejsze cele). Juz w czasie jednej z takich debat padły propozycje akceptacji kobiety jako ksiedza (głownie sie to odnosi do ameryki poludniowej, bo dla nas, w Europie, nadal jest to abstrakcja).
Benedykt XVI nie jest typem reformatora - on bardziej kontynuuje to co robił JP2. Może jego następca zdecduje sie na jakies odważne zmiany. Ale szczerze mowiac, nie mam zielonego pojecia czy akceptacja kobiety-ksiedza czy tez homoseksualizmu to dobry kierunek dla Kościoła (jako wiary) - patrzac na taki hermetyczny Islam i ilosc jego wyznawców, mozna miec wątpliwosci.

pozdrawiam
i mowie dobranoc :)
Obrazek

Kacper
Mudżahedin
Posty: 331
Lokalizacja: Wrocław...no dobra - Zakrzyce Małe

Post autor: Kacper »

omg. Ile jeszcze polityka będzie polegała na homo i aborcji?

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Kacper pisze:omg. Ile jeszcze polityka będzie polegała na homo i aborcji?
No właśnie :?

Awatar użytkownika
Menace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: Menace »

Aż ludziom te tematy się znudzą i przestaną budzić emocje. Wtedy politycy wynajdą kolejny "pilny problem społeczny" by społeczeństwo miało się czym zająć.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kacper pisze:omg. Ile jeszcze polityka będzie polegała na homo i aborcji?
jaka polityka? przeciez w dyskusji polityka miała chyba najmniejsze znaczenie.

homo i aborcja beda jeszcze przez jakis czas budziły silne emocje w społeczenstwie Polskim, wiec mozecie przywyknac do takich dyskusji.... beda trwały jeszcze dobre kilka lat..
(no chyba ze nagle wszystkim sie odwidzi ich poglad... np Koscioł w pelni zaakceptuje homo - ale to tez bedzie budziło emocje :) )

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

ja bym powiedzial ze kilkanascie...
i raczej nic nie zapowiada tego zeby sie to zmienilo...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Skavenblight
Na Twoim miejscu doceniłbym dojrzałość dyskutujących. 2 strony o homo, a jeszcze nikt nie wyjechał z Hitlerem, z nazistami, gazem i zabiciem geji! ;)

Edit: literówka w 'geji'. Zjadłem 'j', z czego wszyscy zaczęli się nabijać )=
Ostatnio zmieniony 27 maja 2008, o 15:22 przez trikk, łącznie zmieniany 1 raz.
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Hitler! zabić gei, do gazu z nimi!

A tak na poważnie to dyskusja naprawdę ciekawa jest.
Assasello masz tutaj rację, że będzie trwała dobre kilka lat przynajmniej. A kościół nie zaakceptuje homo przy tym papieżu, tego jestem pewien :)

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

trikk pisze:... zabiciem gei! ;)
Fensir pisze:Hitler! zabić gei, do gazu z nimi!
Ta Gei, to jakaś nowa homoseksualna postać mangowa? Bo z tego co się orientuję to dopełniacz od słowa "geje" brzmi troszkę inaczej. :wink:
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

trikk pisze:Skavenblight
Na Twoim miejscu doceniłbym dojrzałość dyskutujących. 2 strony o homo, a jeszcze nikt nie wyjechał z Hitlerem, z nazistami, gazem i zabiciem gei! ;)
Rzeczywiście, to budujące. Chociaż to chyba tylko dlatego, że ci, po których można by się tego spodziewać, nie wypowiadają się specjalnie w tym temacie ;)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

b_sk pisze:
trikk pisze:... zabiciem gei! ;)
Fensir pisze:Hitler! zabić gei, do gazu z nimi!
Ta Gei, to jakaś nowa homoseksualna postać mangowa? Bo z tego co się orientuję to dopełniacz od słowa "geje" brzmi troszkę inaczej. :wink:
To była ironia b_sk ;)

Rah
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rah »

Skavenblight pisze: Chociaż to chyba tylko dlatego, że ci, po których można by się tego spodziewać, nie wypowiadają się specjalnie w tym temacie ;)
Tak z ciekawości, po kim można by się tego spodziewać ? :wink:

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Hmm... TP? ;)

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

wczoraj byl o bardzo podobnym temacie program Tomasza Lisa

http://www.itvp.pl/event/tomaszlisnazywo/ (nie sugerowac sie nazwa .. o Walesie bylo w drugiej czesci programu)

ODPOWIEDZ