Złote słońce czyli rozpiski Khumanor'a o czerwonym cieniu

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Re: Złote słońce czyli rozpiski Khumanor'a o czerwonym cieni

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:no to lipa tylko hero czy też lord będzie miał warda na 5+ a smok na 6+

niestety nie uda się dziś dać rozpisek bo już lulu idę ( 3.50 pobudka ) ale jutro na 100% dam radę już mam 3 rozpiski zastanawiam się nad 4 z smokiem w roli głównej :twisted:
ja juz zrobilem jedna ze smokiem, z cyklu "ale tam kutwa nic nie ma".

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

i o to one :
---------------------------------------------------------------------------- 1. full khornowo, kawaleria spierana przez 2x 10 warrior i 2x warshrain

Lord, jagger, word of agony, eather blade, helm of meny eye's, necrofic filactery, dragonhelm, favored of the god's, mark of Khorne

Ex., jagger, bloodcrushing roa, sword of swift slaying, potion of strenght, dragonbane gem, BSB, mark of Khorne

2x 10x warrior, mark of Khorne, halabards, shield, musican

2x 5x maruder, mark of Khorne, flail, TA, LA, musican

8x knight, fcg, mark of Khorne, war banner

8x knight, fcg, mark of Khorne, banner of eternal flame

2x warshrain, mark of Khorne

% 2499 / 2500
Lord: 405 / 635
Hero: 270 / 635
Core: 668min. / 635
Specjal: 835 / 1270
Rare: 320 / 635

---------------------------------------------------------------------------- 2. Chosen of Khorne... kloc co miażdży + niezłe wsparcie przy masie psów

Lord, gigant blade, helm of meny eye's, dragonhelm, shield, mark of Khorne

Ex., sword of swift slaying, potion of strenght, dragonbane gem, shield, BSB, mark of Khorne

2x 20x warrior, mark of Khorne, halabards, fgc

4x 5x warhound

30x chosen, fcg, razor banner, mark of Khorne, shield, AHW, favored of the god's

2x warshrain

% 2490 / 2500
Lord: 335 / 635
Hero: 205 / 635
Core: 760min. 120 / 635
Specjal: 810 / 1270
Rare: 260 / 635

---------------------------------------------------------------------------- 3. stare czasy na 8ed.

Lord, jagger, word of agony, eather blade, helm of meny eye's, necrofic filactery, dragonhelm, favored of the god's, mark of Khorne

Ex., jagger, bloodcrushing roa, sword of swift slaying, potion of strenght, dragonbane gem, BSB, mark of Khorne

5x 5x maruder, mark of Khorne, flail, TA, LA, musican

2x 8x knight, mark of Khorne, banner, champion

2x hellcannon

% 2495 / 2500
Lord: 405 / 635
Hero: 270 / 635
Core: 630min. / 635
Specjal: 780 / 1270
Rare: 410 / 635

---------------------------------------------------------------------------- 4. warrior's kontratak + gigusie... 2 lordy... forseyken jako szybka naporowa piechota

Lord, sword of swift slaying, potion of strenght, helm of discord, shield, mark of Khorne

Lord, helm of meny eye's, dragon helm, sword of might, favored of the god's, shield, mark of Khorne, ten żgnięcie z giftóe za 20 pkt.

Ex., bloodcrushing roa, ench shield, talisman of endurence, warrior bane, BSB, mark of Khorne

2x 20x warrior, mark of Khorne, halabards, banner, musican

4x 5x warhound

2x 8x forsaken

2x gigant, mark of Khorne

% 2499 / 2500
Lord: 625 / 635
Hero: 220 / 635
Core: 736min. 120 / 635
Specjal: 288 / 1270
Rare: 510 / 635

---------------------------------------------------------------------------- 5. no i smok

Lord, dragon, sword of might, necrofic filactery, shield, mark of khorne

Ex., jagger, bloodcrushing roa, sword of swift slaying, potion of strenght, ironcure icon, BSB, mark of Khorne

3x 5x warhound

4x 8x maruder, mark of Khorne, flail, TA, LA, fcg ( fast na erę 8ed. )

8x knight, fcg, mark of Khorne, razor banner

gigant, mark of Khorne

% 2497 / 2500
Lord: 625 / 635
Hero: 270 / 635
Core: 812min. 90 / 635
Specjal: 445 / 1270
Rare: 255 / 635
mam nadzieje że widać dokładnie co i jak do czego :D

niestety limit 3 postów

proszę o głosy i komentarze

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jaki limit 3 postów?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Dmtrij pisze:jaki limit 3 postów?
chodziło o limit cytatów...

ale lepszy taki komentarz niż żaden 8)

...choć nie ukrywam że wolał bym post o jeżdżący po mych rozpiskach :D

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

rozpa 1 - 5
rozpa 2 - 6
rozpa 3 - 5
rozpa 4 - 5
rozpa 5 - 4

to są Twojej armii punkty bazowe w scenariuszu BnG! Pamietaj, że musisz być zciągniety do 3

nie przeczytałem praktycznie tych pomysłów (poza liczeniem, więc się nie wgłebiałem) ale inna niż 2 rozpą nie zagrałbym nawet 4fun :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

rozpa 5 - 8 pkt. więc chyba byś wolał tym grać :?

no fakt ten scenariusz jest dość hmm.. problematyczny ale ile takich się pojawi 1 na masterze... gorzej z lokalami bo 1 na pewno będzie... dlatego myślę nad 8 fastów z fcg i full wypasem :D

patrzysz za bardzo pod kontem 1 scenariusza :wink:

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

po 1 myślę, że na każdym turze bedzie ten scenariusz
po 2. faktycznie, nie zauważyłem x4
po 3. do wiekszośći scenariuszy potrzebne są scoring unity, więc oddziały ze sztandarami...

ergo=> zupełnie nowy sposob grania musisz obrać
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

1. jak mówiłem

2. :)

3. nie wiem nie czytałem ich... ile na ile ?

ergo ---> co najwyżej nieco inne rozpiski styl gry się nie zmienia

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Khumanor pisze: patrzysz za bardzo pod kontem 1 scenariusza :wink:
I potem nie dziwne z jaką rozpiską zamierza przyjść na Silesian'a :D
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Zeppelin pisze:
Khumanor pisze: patrzysz za bardzo pod kontem 1 scenariusza :wink:
I potem nie dziwne z jaką rozpiską zamierza przyjść na Silesian'a :D
oj tam oj tam :wink:

myślałem o 5 rozpisce go w sumie najbardziej przypadła do gustu... jakoś nie mogę się przekonać do Wochu piechociarskiego :roll:

może ktoś napisać ile jest scenariuszy z potrzebą jednostek trzymających banery, i ile jest w ogolę tych scenariuszy? :?

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

silesia i demonki... tym chciałem zagrać ale niestety figurków nie mam tylu pomalowanych.. a o pożyczkę mogę pomarzyć raczej... bo dużo modeli mało grywalnych kiedyś, no tak teraz też nie są aż tak genialne ( chyba jednak demonetki są lepsze.. a plagósów bym spróbował jednak zagrać bo to zawsze jest 4+ regenka a nie ward na 5+ )

ale do rzeczy:
deamon prince, dedicate to Khorne, unnatural swiftnes, firestoem blade, armour of Khorne

herald of Khorne, jagger, banner of unholy victory, battel standar bearer, firestorm blade, armour of Khorne

2x 10x bloodletter, FCG

30x bloodletter, FCG, icon of endless war

4x 5x furie

2x 5x flesh bull (hound)

7x bloodcrusher, banner, music

% 2490 / 2500

Lord: 400 / 625
Hero: 265 / 625
Core: 715min. 240 / 635min.
Specjal: 350 / 1250
Rare: 520 / 625
pierwsza niespodzianka... DP czemu.. mniejszy koszt więcej się mieści fakt wiele razy bloodzio się sprawdził i spłacił... ale ten DP też jest wart swoich pkt. wytrzymały i ma pierdolnięcie... nie wymyśliłem lepszej konfiguracji gfitów dla niego

2x 10 BL są dla tych scenaruszy gdzie odgrywają większą rolę

klocek duży wsparciem dla BC i to główny napór

furie i fleshbull (hound) dla osłony małych 10 i ewentualnych szarż na boki i maszynki

bardzo jestem zadowolony z wyglądu tej rozpiski a jak wam się podoba?

ps.: dla relaxu deathstaes bestii

doombull, sword of swift slaying, uncanny senses, talisman of prevration

gorebull, beast banner, battel standar bearer, gnarled hide, gouge-tusks, many-limbed fiend, heavy armour, shield

2x 10x gore, banner, music

2x 20x gore, FCG

2x 5x ungor riders, music

18x minotaur, FCG, AHW, blackened plate

% 2486 / 2500
Lord: 325 / 625
Hero: 322 / 625
Core: 626min. / 625
Specjal: 288 / 1250
Rare: 510 / 625


takie śmieszności... że zadaję 61 A bez herosów a z 68... szkoda że ograniczenie jest do supportA :twisted: a no i wszystko z 6S lord z 7S... piękna sprawa 8)

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Kiedyś myślałem oczymś podobnym z bestyj, ale mi nie wychodziło.
Bestie z 6ed. - to byłoby coś teraz.(minosy w core,tani skirmish, trole i gigant lepszy)
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Btw dla mnie te 9 - 11 punktów break to czysta fikcja. Przykład? Grałem skavenami z Bretką on sztandary BSB generał ogólnie - 11, ja generał BSB + banner na clanratach - 4. I wygrałem - bo moje punkty breaka są niemalże nietykalne i twarde (40clanratów unbreakable, seer z 2+ warda na czary i 5 siły i BSB z takim samym wardem bo dzownek daję MR oddziałowi) a sztuczne pomnażanie ich w małe bannerkowate oddziały imo jest bezsensu.

Żeby nie było ze offtop - dla mnie fakt że ktoś składa demonicznego księcia jest super - bo widze że moje przeczucie nie było mylne w tej kwestii - zycze powodzenia na masterze z nim ; )

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

krusk pisze:Kiedyś myślałem oczymś podobnym z bestyj, ale mi nie wychodziło.
Bestie z 6ed. - to byłoby coś teraz.(minosy w core,tani skirmish, trole i gigant lepszy)
tak jak beast of chaos był aktualny... miażdżyły by niesamowicie... same minotaury + doomek z 9LD ( a nie z 8 jak teraz ) i inne ciekawe rzeczy... generalnie można by złożyć tamtym AB naprawdę świetną rozpiskę na samych corach
Qc-Rat pisze:Btw dla mnie te 9 - 11 punktów break to czysta fikcja. Przykład? Grałem skavenami z Bretką on sztandary BSB generał ogólnie - 11, ja generał BSB + banner na clanratach - 4. I wygrałem - bo moje punkty breaka są niemalże nietykalne i twarde (40clanratów unbreakable, seer z 2+ warda na czary i 5 siły i BSB z takim samym wardem bo dzownek daję MR oddziałowi) a sztuczne pomnażanie ich w małe bannerkowate oddziały imo jest bezsensu.

Żeby nie było ze offtop - dla mnie fakt że ktoś składa demonicznego księcia jest super - bo widze że moje przeczucie nie było mylne w tej kwestii - zycze powodzenia na masterze z nim ; )
1. no tak tylko w skavenach czy Bretce nie masz najtańszego modelu za 12 pkt. no tak mogę zrobić oddział 50 BL ale spad ich taktyczne założenie, bo te 10 nie są tylko do trzymania pkt. ale niezłego kontrataku czy taż 2 fali która zmiażdży jak potop :wink:

ten klocek zjedzą HE i slany czy też inne magiki które mają albo life albo death... test tego czy tamtego i papa.. a ward nie działa i smutek zostaje

2. z deamon preansa nie jestem jak narazie zadowolony... chyba wywalę dwie piętki furi i dam BT.. ale jak na razie dam mu szansę, jego beznadziejność polega na samym akcie jago tworzenia, albo masz słabe gifty albo płacisz 35 za to że możesz kożystać z jakiś giftów GD, w 40K fajnie to rozwiązali bo jak markujesz go to nie tylko może mieć dostęp to większej ilości giftów ale dostaje z tego bonusy ( t = 4 inv, s = +1 I, n = +1 T, K = +1 A ) i jest to o wiele tańsze... dodatkowo DP może mieć tylko gifty za 75pkt. z dedykacją 50pkt. można przeznaczyć na gifty jakiegoś GD, co też strasznie utrudnia, jak by miał 100 a z dedykacją 75 na inne gifty można się zastanawiać a tak to dupa troszkę jest :roll:

ten po wyżej to jak na razie najbardziej rozsądny z wszystkich pomysłów jakie miałem

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ehh... tak ostatnio się zastanawiałem czym bym chciał zagrać warriorami najchętniej rozpiska robi się ciekawsza na większe pkt. ale i tak jest fajna na te 2500 które ostatnio się uklepało
lord of chaos, helm of meny eyes, słord of might, dragonhelm, necrofic filaktery, mark of Khorne, shield

4x 40 x maruders, great weapon, full command grup, mark of Khorne

2x warshrain

40x chosen, full command grup, razor banner, additional hand weapon, shields, mark of Khorne, favored of the gods

% 2490 / 2500

Lord: 300 / 625
Hero: 0 / 625
Core: 1000min. / 635min.
Specjal: 930 / 1250
Rare: 260 / 625
tym najchętniej zagrał bym na Silesi :)

niestety nie jadę praca wzywa o 4.30 muszę się wstawić :? no nic będą jeszcze okazje by się pojawić tam

co do rozpiski... prosta ale jaka sensowna i treściwa :twisted:

co sądzicie?

pozdrawiam i powodzenia wszystkim życzę jutro :D

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

o to rozpa na jutro :twisted:
bloodthirster, firestorm blade, spellbreaker, immortal fury, armour of khorne

herald, armour of khorne

herald, armour of khorne

herald, jagger, firestorm blade, armour of khorne, battel standard bearer

30x bloodletter, full command grup

30x bloodletter, full command grup

5x furie

5x furie

5x flesh bull ( hond )

5x flesh bull

10x bloodcrusher, fcg

2985 / 2999

%

Lord: 540 / 750

Hero: 445 / 750

Core: 780min. + 120 / 750min.

Specjal: 350 / 1500

Rare: 750 / 750
jak wam się podoba? 8)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

wynik powyższej rozpy na turnieju:

1 bitwa z skavenami rozpa na serowym magu z dzwonkiem jakiś siewca plagi... storwerminy, clanraty x3, plagmonki, 2 abdomki, armata, jakieś niewolniki... po dłuższym rozstawianiu i szukaniu figurek troszkę nie dziwię się Wojtusiowi bo grał nimi chyba 1 raz, w końcu zaczęliśmy grać, a mi się odechciało widać było po rzutach :|

scenariusz blood and glory... graliśmy 2 tury z braku czasu i powaleniu 3 pkt. u mnie, BT spadł w 1 turze od cannona a w 2 BSB nie zdaje SV na 1+ od assasina z mieczykiem co zadaje d3 W :mrgreen: a co... gdyby nie ta akcja na końcu to było by może od 12 do 14 ale mniejsza o to :)

w demonach nie ma za bardzo sensownych oddziałów i sensownych rozwiązań na ten scenariusz... horrory z heraldem i plagusy z corów, moze seekerki z speciali zresztą inne nie mogąa mieć fcg... a jedyne razy to BC a chciałem ich 10 a nie 2x 5

1 / 19

--------------------------------------------------------

2 bitwa z dwarfy na masie slayerów czyli Grazbird i jego pomarańczowe fantazje... 2armaty, 2catapy, kowadło, 2x 30pomarańczowych 4 herosów, 30 młotkowych BSB i Hero, jacyś chyba warriorsi...

scenariusz z tym na ukos stołu, z ciekawszych akcji: nie wyszli BL z heraldem psy i BC z BSB, u niego 30 pomarańczowych ale bez herosów

po masie o strzałowej w BT o dziwo nic się nie stało... za to w następnej turze BT został zbrejkowany od slayersów i wyparował... furie trzymały katape i 15 warriorów 2 tury bo 2x rzuciłem 1/1, a BC orali klocek młotkowych z miłosierdziem Pana czaszek... choć herald z nimi utknął na kowadełku w pojedynku z szefuńciem runiarzy :mrgreen:

14 / 6

-------------------------------------------------------

3 bitwa Krasie na strzelaniu...2x organy, 2x catapulty, kowadło, 20x kuszoli, 20x thunderów, 10x kuszoli, 10x thundery, 15 minersów, żyro, 30 młotkowych mała runka i BSB........

scenariusz tradycyjny z 7ed.

zaczynałem na full prawie do przodu... no by 2 organy nie strzeliły do BT i by strzelami do niego kuszole a nie te huczące kije :wink: po jego fakt niezbyt owocnej fazie strzelniczej, spadło troszkę furi i BL + psy... 2 turz BT w młotkowych i rozkręcił ich do trzeciej jego tury, BC nie szarżowali bo byli spowolnieni więc starałem się chociaż wy szarżować heraldem ale się nie powiodło, zginął z organek, a pieski zajęły się 10 kuszolami, drugie zaś organami i 20tundersów... później poszło gładko jak nuż po maśle tylko żyerk został który skosił prawie jedne BL do 0, zostało ich 8 chyba i herald

18 / 2

jak się które miejsce to dopiszę... ale to za bardzo nie istotne widać że to działa i to cieszy :twisted: przy czym daje dużo satysfakcji z gry 8)

turniej był super przyjemny z miłą atmosferą :D

dzięki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

powyższa rozpiska zajęła 5 miejsce równo w środeczku czyli jest dość ciekawa nawet jako rozpiska "PG" :wink:

----------------------------------------

teraz przedstawię rozpiskę która ostatnio spędza sen z powiek ostatnio :)

jest to rozpiska bestiami na 2800 nazwałem ją "primal fury", osobiście uważam że jest dość mocna :twisted:

o to i ona :
beastlord, talisman of preservation, dragonhelm, warrior bane, stone of spite, rune of the true beast, heavy armour, shield

wargor, sword of might, grandle hide, ramhorn helm, battel standard bearer, heavy armour, shield

40x gor, full command grup, additional hand weapon
40x gor, full command grup, additional hand weapon

30xbestigor, full command grup, banner of eternal flame

razorgor chariot
razorgor chariot

10x centigor, full command grup, throwing axe's
10x centigor, full command grup, throwing axe's

5x harpies
5x harpies

ghorgon

2798 / 2800

%

Lord: 257 / 700

Hero: 166 / 700

Core: 700min. / 700min.

Specjal: 1400 / 1400

Rare: 275 / 700
lord i heros są złożeni dość standardowo i bez większych refleksji ale jak na razie się nad nimi nie zastanawiałem, na lordzie musi być stone of spite to na pewno

core:
gory... do ambusha może pójść 40 gorów w razie jakiegoś turbo defensu, ewentualnie dać ich na liczbę szeregów dla stubborna zamiast hordy

spceiale:
bestigory - gwardia beastlorda jedno z głównych uderzeń w tej rozpisce... szkoda że nie mogą mieć AHW

razorgor chariot - zawsze to impacty i są twarde więc tak szybko nie zejdą od strzelania

centigory - mała niespodzianka flankująca przeciwnika z TA mają 5S, a z muzykiem mogą troszkę nabroić nie wchodząc do walki

harpie - wiadomo maszyny i odginanie, może atak na magów

rare:
ghorgona myślałem nad cygorem ale nie wiem czy to ma większy sens w tej ed. mięciutki jest w porównaniu do ghorgony ( 5T 5W vs 6T 6W )

jakieś ciekawe propozycje ulepszenia tej rozpiski? :D

pozdrawiam 8)

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

rozpa spoko :wink: ale całkowity brak antymagii?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Dokładnie ! Wiemy że nie lubisz magii ale musisz mieć antmagie bo inaczej nawet słabi magowie zrobią ci ku-ku
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

ODPOWIEDZ